Calzona, pozri čo dokážem! Dvojgólový Mak žiaril pri vysokej výhre, austrálske médiá ho vychvaľujú do nebies

Slovenský futbalista Róbert Mak strelil dva góly v zápase 26. kola austrálskej A-League, v ktorom jeho FC Sydney deklasovalo Perth Glory 7:1.

29.04.2024 08:01
Mak Calzona Foto:
Dvaja muži, ktorí sa aktuálne nemajú príliš v láske: Róbert Mak a Francesco Calzona.

Mak si pripísal v piatej minúte stretnutia aj asistenciu pri presnom zásahu Jordana Courtneyho-Perkinsa.

Gólové momenty 33-ročného ofenzívneho univerzála prišli v 68., respektíve 74. minúte.

Sydney potvrdilo proti poslednému tímu úlohu favorita a v tabuľke sa dostalo na štvrtú priečku. Pre Perth to bol desiaty zápas za sebou bez víťazstva.

Domáci kouč Ufuk Talay bol s výkonom svojho mužstva i s výsledkom spokojný.

„V útoku to bolo dobré, ale v obrane sa musíme zlepšiť. Strelené góly dodajú hráčom sebavedomie,“ uviedol Talay.

Mak patril medzi najlepších hráčov na ihrisku a za jeho výkon ho chválili aj viaceré austrálske médiá.

Francesco Calzona Čítajte viac Calzonu nezaujíma, ako dlho ste v lietadle. Mal by Makovi hneď zavolať, inak sa mu kabína Slovenska rozpadne

Skúsený krídelník sa nedávno kriticky vyjadril na adresu reprezentačného kouča Francesca Calzonu, ktorý mu v posledných dvoch prípravných zápasoch Slovákov doprial nízku minutáž.

Taliansky kormidelník poslal Maka na trávnik proti Rakúsku v 83. minúte, v súboji s Nórskom ho nevyužil vôbec, čo hráča poriadne nahnevalo.

„Za takýchto okolností ma radšej tréner nemal volať vôbec. Samozrejme, že ma to nahnevalo, ale v prvom rade mi to prišlo celé ľúto, že sa takto niekto ku mne zachoval.

Bola to dýka do chrbta a cítim to ako obrovskú ranu, s ktorou sa neviem vyrovnať,“ povedal Mak pre denník Šport.

Róbert Mak v reprezentačnom drese. Foto: TASR, Martin Baumann
19. Róbert Mak Róbert Mak v reprezentačnom drese.

K téme sa v rozhovore pre Športweb vyjadril aj bývalý reprezentant Filip Hološko.

"Robo by mal jednoznačne dostať ešte šancu. Chápem, že sa ozval. Nie je jednoduché letieť 24 hodín a prekonávať desaťhodinový rozdiel. Tri-štyri dni sa spamätávate. A potom hráte osem minút v dvoch zápasoch. Robo už pre reprezentáciu niečo urobil.

Aj pánovi Calzonovi pomohol, pod jeho vedením vždy odviedol maximum, dal aj nejaké góly, víťazný hneď v úvode kvalifikácie proti Bosne. Keby nebolo Maka, už by možno nesedel na slovenskej lavičke ani Calzona," vyjadril sa Hološko.

SR Bratislava šport futbal ME2024 J Slovensko Island BAX Čítajte viac Hološko: Bez Maka by už Calzona možno nebol trénerom Slovenska. Ľutujem, že som napísal esemesku Tarkovičovi
Viac na túto tému: #Slovensko #futbal #Róbert Mak #FC Sydney #Francesco Calzona