Naposledy zmenené pred 14 dňami

Kanada sa s Nórskom veľmi nenatrápila, zdolala ho rozdielom triedy 4:1.

58:30

Kanada dala gól!
Minútu a pol pred koncom stretnutia je rozhodnuté. Štvrtý gól Kanady padá do prázdnej bránky. Daws po zneškodnenej strele hneď rozohral na JAREDA MCCANNA, ktorý cez celé klzisko trafil stred nórskej brány.
Asistencia: Nicolas Daws

Oddychový čas pre tím Nórsko.

58:24

Solberg na Thoresena, po jeho strele Daws prerušuje hru.

58:06

Nepresná Solbergova strela, Nóri však dokázali zavrieť Kanaďanov.

57:30

Nóri hrajú v šestici, útočí Pettersen.

56:13

Salsten si narazil puk s Vikingstadom, ten mu ale už nedokázal prihrávku vrátiť pred bránku.

55:02

Thoresen výborne prihral Martinssenovi, ktorého strela bola poriadne nebezpečná.

54:00

Salsten hľadal Steena pri vzdialenejšej žŕdke, tomu sa nepodarilo trafiť puk.

51:33

Bedard prihrával popred bránu, Haukeland puk vytečoval hokejkou do rohu klziska.

50:18

Pettersen bol sám proti presile, rýchlo o puk prišiel.

49:13

Príklep nórskeho hráča od modrej schytal Thoresen do chrbta, Nóri sa ešte určite nevzdávajú, snažia sa ohrozovať bránu Kanady.

48:01

Hra sa odvíja na zadnom mantineli v útočnom pásme Nórov.

46:37

Kanada udrela aj v oslabení. Veľkú chybu urobil Solberg na útočnej modrej, keď krížne prihrával, jeho pas vystihol DYLAN COZENS a aj keď mu na druhom krídle korčuľoval spoluhráč, Cozens to vzal na seba a trafil presne k bližšej žŕdke.

46:17

Solberg prihral doľava Brandseggovi-Nygaardovi, ktorá vypálil z prvej, no trafil brániaceho kanadského hráča.

46:04

Vylúčenie v tíme Kanada:
Connor Bedard – 2 min., hrubosť.

45:25

Parayko mieril doprostred brány, Haukeland stihol sklepnúť betóny a jeho strelu zneškodnil.

44:22

Prihrávka spoza brány, Olsen následne nebezpečne zakončil.

42:47

Nórsko dalo gól!
Až traja Nóri sa dostali do blízkosti kanadskej brány, E. Salsten prihral cez bránkovisko STIANOVI SOLBERGOVI, ktorý skóroval d odkrytej brány. Daws sa nestihol presunúť.
Asistencie: Eirik Salsten, Noah Steen

42:31

Paul zachytil nórsku rozohrávku, ale Guenther pálil vedľa.

42:16

Strely na bránu: 23 – 1.

40:49

Tvrdý príklep Seversona trafil brániaceho Solberga. Kanada aj tretiu tretinu začína veľkou hernou prevahou.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine padol jeden gól, strelil ho Kanaďan Mangiapane v 23. minúte. Kanada – Nórsko 2:0.
Tretia tretina sa začne o 21:58.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

38:56

Tavares s Duboisom nedokázali nič vymyslieť v útočnom pásme, Nóri ich dostúpili a podarilo sa im dostať puk von z obrannej tretiny.

36:56

Prvú nórsku strelu na bránu diváci ocenili potleskom. Jednalo sa o ľahké nahodenie Bakka Olsena, ktoré by možno ani nesmerovalo na bránu, Daws ale ukryl puk v lapačke.

36:09

McCann obišiel bránu, posúva puk Tanevovi popri mantineli. Kanadskí hráči si rýchlo menia pozície v útočnom pásme, Nóri nestíhajú.

34:50

Ďalšia červená lavína sa valila na nórsku bránu, Greig zblízka nedostal puk za bránkovú čiaru.

33:23

Prudká strela Guenthera z prvej sa pravdepodobne obtrela o pravú žŕdku!

32:52

Dubois vrátil puk Bedardovi, no jeho krížnu prihrávku Nóri vytečovali do stredného pásma.

32:21

Vylúčenie v tíme Nórsko:
Max Krogdahl – 2 min., krosček.

31:42

Znie to priam až neuveriteľne, ale Nóri ešte v tomto zápase nezaznamenali strelu na bránu!

30:39

Dubois si vylepšil streleckú pozíciu, jeho strelu tečoval Power mimo brány.

29:44

Ďalšia strela aj s dorážkami, následne Byram netrafil prázdnu bránu!

29:18

Kanaďania ostreľujú nórsku bránku od modrej čiary a snažia sa tečovať puky, ako teraz Tanev.

26:49

Nóri sa nedočkali ani tentoraz Bakke Olsen hľadal Salstena na opačnej žrdi, tomu sa nepodarilo trafiť puk.

25:47

Guhle nastreľoval puk z prvej, hľadal spoluhráčov pred bránou, no nepodarilo sa im tečovať puk medzi tri žrde.

24:18

Bedard hľadal pred bránou Paula, puk napokon skončil na bráne.

23:34

Kanaďania tlačia, no Tavares sa už nedostal k spätnej prihrávke, puk končí v strednom pásme.

22:55

Stian Solberg – 2 min., hákovanie.

22:16

Byram dostal prihrávku od Oleksiaka, šikovne si vytvoril priestor, keď sa zbavil brániaceho hráča a potom ponúkol gól do prázdnej brány ANDREWOVI MANGIAPANEMU.
Asistencie: Bowen Byram, Jamie Oleksiak

21:22

Následne ďalšia strela od Hagela, Haukeland skryl puk v lapačke a hru prerušil.

21:06

Súboje v predbránkovom priestore po strele Tavaresa od modrej, ktorú Haukeland vyrazil betónmi, následne sa z dorážky nepresadil Severson.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine je na tom lepšie Kanada, ktorá vyhráva nad Nórskom 1:0 po góle Taneva z 12. minúty.
Druhá tretina sa začne o 21:10.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:33

Vikingstad si spracoval prihrávku korčuľou, bol blízko bráne, jeho bekhend ale mieril mimo.

18:49

Brandsegg-Nygard zakončil nórsku kombináciu, jeho strelu Kanaďania zablokovali.

17:54

Brandon Hagel – 2 min., hákovanie.

16:50

Thoresen bol vo výbornej pozícii, strelu na bránu, z nej ale nevyťažil.

16:30

Kanaďania to poriadne roztáčajú pred nórskou bránou. Bakke Olsen ale predviedol výborný blok.

14:43

Kanada útočí, McCann bol však prirýchly, nečakal na Guhleho s pukom, píska sa ofsajd.

13:46

Po prihrávke Oleksiaka pálil Paul, Kanaďania dostali veľmi veľa priestoru.

12:42

McBain strieľal z ťažkej pozície spoza dvojice Nórov, skórovať sa mu nepodarilo.

11:50

Kanada trestá chybu Nórov a ujíma sa vedenia. Prečíslenie tri na dva, Guhle v rýchlosti obišiel hráča a naservíroval puk pred bránku, BRANDON TANEV ho bez problémov usmernil za bezmocného Haukelanda.
Asistencie: Kaiden Guhle, Jack McBain

10:58

Dubois predviedol peknú individuálnu prácu, dostal sa aj do zakončenia z bezprostrednej blízkosti, no mieril len do betónov Haukelanda.

10:19

Norstebo vyhadzuje puk cez všetky čiary.

09:22

Eskild Bakke Olsen – 2 min., nedovolené bránenie.

08:07

Krížnu prihrávku Thoresena Kanaďania zachytili a oslobodzujú sa. Nórom sa vôbec nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

07:24

Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, hra sa presúva do stredného pásma.

06:44

Ridly Greig – 2 min., sekanie.

06:07

Nóri sa dostali pod veľký tlak, dlhý čas sa nevedeli dostať z obranného pásma, ale čo je pre nich najdôležitejšie, neinkasovali.

05:21

Krížna prihrávka a strela Guenthera z prvej, puk však skončil na zadnom mantineli.

04:23

Parayko napriahol zvnútra pravého kruhu, bolestivo nastrelil jedného z nórskych hokejistov.

03:14

Obrovská chyba Kanaďanov, ktorí prepadli na útočnej modrej, E. Salsten dostal prihrávku do jazdy, cez vyše pol klziska sa rútil sám na bránu, no Haukelanda prekonať nedokázal!

02:07

Zatiaľ veľmi vlažný úvod stretnutia, ani Kanaďania si nevypracovali šan­cu.

01:10

Nóri v útočnom pásme, ale iba pri mantineli, k strele sa nedostali.

00:01

Úvodné zostavy:

Kanada: Hofer (Daws) – Power, Parayko, Byram, Oleksiak, Guhle, Severson, Zellweger – Hagel, Dubois, Tavares © – Bunting, Cozens, Mangiapane – Guenther, Paul, Bedard – McBain, McCann, Greig – Tanev.

Nórsko: Arntzen (Haukeland) – Johannesen, Solberg, Hansen, Nørstebø, Krogdahl, Kåsastul, Engebråten – Pettersen, Brandsegg-Nygård, Thoresen © – H. Salsten, Martinsen, E. Olsen – Steen, Berg-Paulsen, Vikingstad – T. Olsen, E. Salsten, Rønnild – Vesterheim.

V skupine A si vo večernom zápase zmerajú sily reprezentácie Kanady a Nórska.

Kanada sa momentálne nachádza na 3. mieste s 8 bodmi na konte. Bod stratila jedine v zápase s Rakúskom, ktoré zdolala 7:6 po predĺžení. Predtým vyhrala nad Dánskom 5:1 a nad V. Britániou 4:2.

Nórsku patrí 5. priečka so ziskom 3 bodov. Nóri podľahli Švajčiarom 2:5, Čechom 3:6, Fínom 1:4, následne v uplynulom dueli zvíťazili nad Dánmi 2:0 po góloch Brandsegga-Nygarda a Salstena.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.