(1:1, 2:1, 4:2)
Dánsko
Naposledy zmenené pred 14 dňami

Děkujeme vám za pozornost a těšíme se u dalšího utkání z MS na počtenou!

Česká reprezentace ve čtvrtém utkání domácího šampionátu poráží Dánsko 7:4 a minimálně dočasně se s devíti body posunuje na první místo skupiny A. Svěřenci trenéra Rulíka dokázali odpovědět na úvodní gól Dánů i na jejich vyrovnání ze 45. minuty. Už o minutu a půl později se díky Tomáši Kundrátkovi vrátili do vedení, dvěma góly v 52. minutě v rozmezí 20 vteřin, které dali Dominik Kubalík a Matěj Stránský, pak soupeři odskočili. Dánsko rychle snížilo, poslední slovo měl ale v 54. minutě Ondřej Palát, jehož trefu rozhodčí uznali až po trenérské výzvě domácí střídačky.

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Patrick Russell (Dánsko) a Ondřej Palát (Česko).

Střely na branku: 39 – 18.

Konec zápasu.

59:38

Ještě jeden průnik české party do útočného pásma.

59:25

Kämpf vyzval ke střele Kundrátka, jehož ránu Dichow vyráží. Puk je ve středním pásmu.

59:02

Poslední minuta základní hrací doby a nejspíš i poslední minuta zápasu. Češi se drží v útočné třetině.

58:28

Palát krásným pasem našel u pravé tyče Davida Tomáška, kterému se ale nepodařilo z bezprostřední blízkosti protečovat puk za Dichowa.

58:16

Dánové při průchodu pásmem ztratili kotouč, do útoku tak míří Češi.

58:00

Krejčík nahodil puk na Červenku, který ho předal do útočného pásma. Dvě minuty do konce.

57:19

Záběr na kostce nyní směřuje na známého českého fanouška Fantomase. Hala je tak na nohou a zdraví českou diváckou ikonu.

57:11

Blichfeld zakončoval z mezikruží, bránu ale minul.

56:55

Komerční přestávka.

Střely na branku: 37 – 17.

56:25

Češi už jsou v plném počtu a Červenka, který vystřídal za navrátivšího se Kempného, teď zakončoval u levé tyče.

55:53

Pokus Mathiase Froma se nevešel mezi tři tyče a zasvištěl do zadního mantinelu.

55:09

Ránu Bruggissera vyrazil Dostál, dorážky pak čeští hráči nedovolili a vyhazují.

54:59

Nyní se o slovo hlásí Dánové, kteří kombinují v útočném pásmu.

54:14

Michalu Kempnému (CZE) se na trestnou lavici příliš nechce, svůj faul vysokou holí si ale bude muset odpykat. Dánsko bude hrát přesilovku.

Dnešní utkání sleduje 17 413 diváků, je tak opět vyprodáno.

54:11

Střely na branku: 36 – 16.

53:44

Nick Olesen na útočné modré zachytil nahrávku Jakuba Krejčíka, ani jemu se ale další přihrávka nepovedla, takže dánská kombinace rychle končí.

53:08

Rozhodčí ještě diskutují s dánskou střídačkou, což se nelíbí českým příznivcům.

53:08

Česko právě vstřelilo branku!
Rozhodčí po trenérské výzvě dávají za pravdu české střídačce a ONDŘEJ PALÁT tak podruhé na turnaji už o gól nepřichází. Podle videozáznamu je skutečně vidět, že David Tomášek nemohl brankáři Dichowovi bránit nedovoleným způsobem. Asistence: Michal Kempný.

53:08

Aréna znovu vyskočila na nohy, sudí ale rozpažili. Trenéři českého celku tak volí trenérskou výzvu a rozhodčí míří k videu.

53:08

Češi se radují z gólu ONDŘEJE PALÁTA, jehož nahození od modré čáry prolétlo až do sítě. Rozhodčí ale branku kvůli postavení Davida Tomáška na brankovišti neuznávají.

52:57

Palát nyní pod tlakem udržel kotouč a Češi jdou do další akce.

51:51

Dánsko právě vstřelilo branku!
S góly se teď doslova roztrhl pytel a Dánové za 21 vteřin snižují na rozdíl dvou gólů. Scheel prudkým centrem našel u pravé tyče MATHIASE FROMA, od něhož se puk nejprve odrazil za Dostála a poskakoval před brankovou čárou. Dánský útočník však v souboji přetlačil obránce Hájka a doklepl ho do sítě. Asistence: Felix Scheel a Christian Wejse.

51:30

Česko právě vstřelilo branku! Aréna je ve varu a čeští fanoušci na nohou. Dvacet vteřin po pátém gólu přidávají svěřenci Radima Rulíka šestou branku. David Kämpf si poradil s dánskou obranou a naservíroval přesně puk na hokejku MATĚJE STRÁNSKÉHO, který u pravé tyče překonal dánského strážce. Asistence: David Kämpf a Daniel Voženílek.

51:10

Poprvé na tomto mistrovství světa skóruje DOMINIK KUBALÍK! Ondřej Palát ukázal přehled a od pravého mantinelu našel ve středním pásmu rozjetého Davida Tomáška, který se s Kubalíkem řítil sám na Dichowa. Tomášek předal puk na pravou stranu Kubalíkovi, jenž nekompromisně poslal puk do sítě. Asistence: David Tomášek a Ondřej Palát.

50:31

Červenka se pokusil prosadit z ostrého úhlu, puk nakonec jen proletěl kolem Frederika Dichowa.

50:18

Krejčík měl ještě poměrně hodně prostoru před sebou, napřáhl ale k tvrdému golfu a prověřil Dichowa. O dorážku se snažil Kaše, neposedný puk ale nezkrotil.

49:55

Střely na branku: 31 – 14.

49:54

Tvrdou ránu Nicholase Jensena z levé strany zblokovala česká obrana do ochranné sítě.

49:07

Dva souboje teď musel podstoupit Matěj Stránský. Zejména ten první se vůbec nelíbil českým fanouškům, kteří požadovali odpískání faulu. Rozhodčí do hry zasahovat prozatím zasahovat nebudou.

49:05

Mathias From projel do útočného pásma a téměř se dostal ke střele. Jeho akci zastavil Hájek, následně se puk ocitl na hokejce Russella, jenž z kruhu přestřelil.

48:27

Kubalík se při průniku po levém křídle musel vyhýbat rozhodčím, kteří jeho postup zbrzdili.

47:30

Teplota v aréně dosahuje letních teplot. Fanoušci českého celku jsou znovu na nohách a poskakují, zatímco hráči národního týmu kombinují v útočném pásmu.

46:39

Domácí po vstřelené brance doslova ožili. Jan Rutta to nyní zkoušel od modré, jeho pokus byl ale během letu zblokován.

46:16

Češi se po minutě a půl vrací do vedení! První střelu TOMÁŠE KUNDRÁTKA jeden z dánských hráčů sice zblokoval, český obránce si ale hned puk zase našel a švihem do levého horního růžku prostřelil Dichowa. Dánští trenéři se ještě radili, jestli nevyužijí trenérskou výzvu kvůli souboji před Dichowem, nakonec to ale neudělají. Asistence: David Tomášek a Jakub Krejčík.

46:03

Kubalík z pravé strany nahazoval před branku, puk míří mimo.

45:10

Kaše nabral rychlost a namířil si to na pravé křídlo, nahrávka na Červenku ale přesná nebyla.

44:43

Dánsko právě vstřelilo branku! Tenhle zápas ještě bude drama, v pražské aréně je vyrovnáno. Lauridsen poslal puk směr k levému kruhu, kam si najížděl OSCAR FISKER MØLGAARD. Dánský útočník si puk prohodil a z prostoru mezi kruhy propálil českou obranu i gólmana Dostála. Asistence: Markus Lauridsen a Matias Lassen.

44:23

Stránský si rukavicí zpracoval Špačkovu nahrávku, byl ale rychle odzbrojen Truem. Dánové hrají ve středním pásmu.

43:43

Dostál si zapisuje další zákrok a zastavuje hru. Tentokrát si musel pohlídat okolí své pravé tyče.

43:15

Ondřej Kaše si lehnul do Fromovy tvrdé rány z levé strany. Na led už se mezitím vrátil vyloučený Palát. Druhé oslabení Češi tentokrát ubránili.

42:37

Dánům nevyšla rozehrávka na pravém kruhu a Krejčík může vyhodit až k Dichowově brance. Půl minuta do konce přesilovky.

42:18

Dánsko se drží v pásmu. Joachim Blichfeld od levého kruhu nabídl k teči kotouč Patricku Russelovi, ten ale jeho nahození nedokázal přesně usměrnit. Navíc v cestě stál připravený Dostál.

41:40

Bruggisser nabil na pravý kruh Blichfeldovi, který mohl mířit do odkryté části Dostálovy klece, místo toho ale poslal puk nad jeho bránu. Puk se pak odráží do středního pásma.

41:09

Dánové jsou od počátku třetí části v tlaku a nyní z něj můžou těžit.
Ondřej Palát míří za hákování na trestnou lavici.

40:37

Alexander True při průjezdu brankovištěm Lukáše Dostála ztratil rovnováhu a skončil v rohu. Češi mezitím postupují na druhou stranu.

40:01

Začala třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně v 18:03.

Čeští hokejisté ve druhé třetině otočili průběh zápasu a ujali se vedení. Ve 23. minutě předvedl hezké a hlavně rychlé sólo po levém křídle Jakub Flek, o 99 vteřin později pak Ondřej Kaše našel u pravé tyče Lukáše Sedláka, který překonal nic netušícího dánského brankáře Dichowa. Ten centrovi první české formace čelil znovu o tři minuty později, tentokrát ho ale skvělým zákrokem zastavil.

Na druhé straně se ve 33. minutě zaskvěl Lukáš Dostál, když vychytal tutovku Aagaarda. Dánsko však 24 vteřin před sirénou snížilo díky Patricku Russellovi, jenž tečoval do sítě nahození od modré čáry. Česko tak vede 3:2.

Střely na branku ve druhé třetině: 16 – 5.
Střely na branku celkem: 28 – 11.
Vyhraná vhazování ve druhé třetině: 12 – 9.
Vyhraná vhazování celkem: 21 – 16.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:57

Dánové i nyní udrželi pásmo, nyní už ale nemají čas na další akci.

39:36

Dánové necelou půl minuty před koncem druhé třetiny snižují. NahozenÍ Jensena od modré čáry trefilo před brankou postaveného PATRICKA RUSSELLA, od jehož zad se kotouč odrazil za Dostála. Asistence: Nicholas Jensen a Phillip Bruggisser.

39:10

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Na kotouči jsou hostující hráči.

38:42

Dánové uklidňují hru a střídají. Povede se jim založit útok, kterým zaskočí české hokejisty?

38:10

Stránský si najel na nahrávku na levém křídle, kotouč ovšem nezpracoval podle svých představ a ten tak sbírá navrátivší se From.

37:56

Teď se čeští reprezentanti nedohodli, kotouč letí přes všechny čáry. Zakázané uvolnění národního týmu.

37:25

Zatímco O2 arena, tedy její naprosto většinově česká část, skáče, tak Dánové kombinují v útočném pásmu. Zatím bez výsledku.

36:35

Po střele od modré se puk odrazil nebezpečně k Dichowi a poskakoval kolem jeho klece. Následně se tvrdě do střely opřel Tomášek.

36:15

Ondřej Palát nejprve puk za brankou ztratil, díky dobrému forčekingu se ale málem dostal do velké šance. Kotouč se totiž od něj odrazil před Dichowa, kde se ho hráči obou týmů snažili najít. Hra pokračuje.

35:58

Střely na branku: 24 – 9.

35:58

I když Kondelík s nahrávkou na Beránka čekal, nakonec mu kotouč předal. Rychlonohému útočníkovi ale střela nesedla a Dichow přerušuje hru.

35:30

Flek se chopil kotouče u modré čáry a rozproudil dánskou obranu. Češi se teď drží v pásmu a kombinují.

34:36

Kämpf vyhrál buly za sebe na Stránského, který okamžitě pálil. Dánové jeho střelu zblokovali a následně dostali puk do středního pásma.

34:19

34:19

Sudí zastavují hru, následuje komerční přestávka.

34:05

Lukáši Sedlákovi to dneska jde. První český centr se při průniku po pravém křídle obtočil kolem své osy a nahrnul puk na Dichowa.

33:41

Mikkelu Aagaardovi utekl při prostupem pásmem puk, získala ho tak česká strana, která zakládá útok.

33:21

Třetí zakázané uvolnění Čechů v rychlém sledu. Zatímco Palát tak například už stihl vystřídat, viditelně unavený Kubalík musí na ledě zůstat.

32:33

Lukáš Dostál zabránil kontaktnímu gólu Dánů! Rána Nicholase Jensena na bránu nedoletěla a místo toho se odrazila na levou stranu k Mikkelu Aagaardovi, který měl před sebou prázdnou klec. Český gólman však skvělým skokem puk vyrazil.

31:08

Dánové jsou nyní kompletní, puk nadále mají na hokejkách Češi.

30:49

O chvíli později zakončoval z podobné pozice, z níž skóroval proti Švýcarům, Matěj Stránský. Pak se na pravém křídle objevil Daniel Voženílek, další zákrok Dichowa.

30:38

Červenka poslal prudkou přihrávku přes osu na levý kruh, kde číhal David Tomášek. Ten ale puk moc dobře nezpracoval a poslal ho zpátky na českého kapitána, který z první vypálil. Proti jeho dělovce se dánský strážce přesunul včas.

29:53

Po Špačkově ráně z vrcholu kruhů doráželi před brankou Sedlák s Kašem, o chvíli později střílí z pravého kruhu sám kapitán Červenka. Dichow připraven.

29:08

Christian Wejse byl po buly hodně důrazný a poměřoval se se Špačkem, kterému znepříjemnil udržení pásma. Češi se nakonec stejně k puku dostali.

28:58

Vyloučení v týmu Dánsko:
Phillip Bruggisser – 2 min., sekání.

28:58

Jakub Flek nebyl daleko od dalšího gólu. U levé tyče si počkal na Kondelíkovu nahrávku zpoza brány, Dichow si pro skákající puk došel.

28:31

Russell rychlou nahrávkou z otočky hledal u pravé tyče Joachima Blichfelda. Ten se k zakončení nepropracoval, protože ho drželi zkrátka dva bránící Češi.

28:23

Nahození Joachima Blichfelda bylo nepřesné, puk tak míří pouze na zadní mantinel, kde o něj zabojuje Alexander True.

27:33

Frederik Storm má sice rychlé nohy, po dlouhém střídání už byl ale unavený a jeho výlet po pravém křídle tak rychle skončil. Navíc mu v pokračování zabránil Kempný.

27:30

Dominik Kubalík poslal přesnou přihrávku na Davida Tomáška, který se na levém kruhu rozmáchl. Jeho pokus ale neprošel.

27:02

Střely na branku: 17 – 7.

27:01

Tlak Česka pokračuje a jeho elitní útok mohl přidat další gól. Nejprve po Červenkově nahrávce střílel z pravého kruhu Kaše, o chvíli později předvedl skvělé sólo Sedlák, který si udělal z dánských hráčů kužele a prokličkoval se až před bránu. Dichow ale skvělým zákrokem chytá!

26:23

Krejčík našel od modré na pravém kruhu volného Fleka, který si ještě podržel kotouč a mířil na bližší tyč. Dichow při přesunu sice ztratil hokejku, kotouč však vyrazil.

25:31

Voženílek bojoval za bránou o kotouč, Dánové ho sbírají a vyhazují do středního pásma.

24:29

Neuběhly ani dvě minuty a Česko vede o dva góly! Ondřej Kaše dojel za dánskou brankou puk a vrátil ho před bližší tyč LUKÁŠI SEDLÁKOVI, jenž byl sice přesně mezi dvěma obránci, bekhendem ale poslal puk do sítě. Dichow se stále díval na opačnou stranu a jeho střelu tak vůbec neviděl. Asistence: Ondřej Kaše a Roman Červenka.

24:02

Kaše nahazoval před bránu na Ruttu, Dichow vyráží do rohu a Dánové do útoku.

23:50

Pokus Russella o průnik do útočného pásma zastavuje ofsajd.

22:50

Tak tenhle rychlík by nezastavila ani zeď! JAKUB FLEK si ve středním pásmu převzal puk od Kondelíka, šlápl na plyn, přebruslil po levém křídle dánské obránce a přesnou střelou mimo dosah Dichowa posílá Česko do vedení. Asistence: Jáchym Kondelík a Daniel Voženílek.

22:32

Třetí český útok kombinoval v útočné třetině, Kämpf ale zpětnou nahrávku poslal Voženílkovi už do středního pásma.

21:59

Nicholas Jensen znovu v defenzivní práci, teď vypíchl kotouč Palátovi. Dánové následně vyhazují na zakázané uvolnění.

21:19

Kubalík dostal dobrou průnikovou nahrávku od Kempného, ve chvíli, kdy se otáčel s pukem na útočné modré, mu ho však vypíchl obránce Jensen.

20:50

Ondřej Kaše však přece jen o půl minuty později střelu vyslal, Dánové ji zblokovali do rohu.

20:18

Kaše už se svými spoluhráči z první formace ujížděl do brejku, rozhodčí ale kvůli ofsajdu hru přerušuje.

20:01

Začala druhá třetina.

Druhá třetina začne přibližně v 17:11.

Po jednom gólu na každé straně viděli diváci v první třetině odpoledního utkání české reprezentace proti Dánům. Svěřenci trenéra Rulíka byli v prvních dvaceti minutách střelecky aktivnější, skórovat se jim ale podařilo až sedm vteřin před sirénou, když Jan Rutta ranou od modré čáry vyrovnal. Zatímco předtím totiž Češi nevyužili přesilovku 5 na 3 a dánský brankář Dichow zastavil v sedmé minutě velkou šanci Červenky, tak družina kouče Gatha první početní výhodu v čase 18:54 zásluhou Christiana Wejseho proměnila. Skóre je ale po zmíněné trefě Rutta vyrovnané 1:1.

Střely na branku: 12 – 6.
Vyhraná vhazování: 9 – 7.

20:00

První třetina skončila.

19:53

Tlak třetí české formace však nakonec končí vyrovnávacím gólem sedm vteřin před koncem úvodní třetiny! Kämpf za bránou zachytil rozehrávku Dánů a předal puk na modrou čáru obránci JANU RUTTOVI, jehož nahození se přes clonícího Stránského a Lauridsena dostalo až do sítě. Asistence David Kämpf.

19:37

Teď zakončoval Stránský, jeho rána ale šla z velké dálky a navíc po ledě.

19:27

Krejčíkovo nahození od modré čáry se před brankou snažili tečovat Stránský a Kämpf, který pak také dorážel před Dichowem. Ten má puk ve své moci.

19:19

Na pravé straně se do útoku vysunul Rutta. Následně skončili po souboji v dánské brance zápolící soupeři obou týmů. Hra je přerušena.

18:54

Dánsko na rozdíl od Čechů první přesilovou hru využívá a minutu před první sirénou jde do vedení. Joachim Blichfeld poslal z levé strany přesnou střílenou nahrávku na CHRISTIANA WEJSEHO, kterému stačilo u pravé Dostálovy tyče nastavit hokejku. Asistence: Joachim Blichfeld a Phillip Bruggisser.

18:27

Čeští obránci dobře zapracovali za brankou a vyhazují až do dánského obranného pásma.

18:21

Střely na branku: 7 – 5.

18:21

Michal Kempný (CZE) přidržel Nicka Olesena a čeká ho pobyt na trestné lavici. První přesilovku v utkání si tak zahrají Dánové.

17:08

Z pravé strany zakončoval tvrdou ránou z voleje Kubalík, ani tentokrát ale nebyl úspěšný.

16:41

Sedlák ukořistil v rohu kotouč a hledal mezi kruhy Červenku. Ten se ke kotouči dostal, v obležení dánského obránce ho však jen lehce posunul na bránu.

15:49

Kondelík si vybruslil s Markusem Lauridsenem a zblokoval jeho nahození mířící na Dostála. Češi dostali puk do středního pásma.

15:10

A teď už se na led vrátil i dánský kapitán Jensen Aabo. Češi dvojnásobnou přesilovku nevyužili.

14:56

Kundrátek hledal na střílenou nahrávku Voženílka, puk míří mimo. Dánové jsou už ve čtyřech.

14:36

Oliver Lauridsen zblokoval dvě střely Stránského z levého kruhu.

14:23

A opět Kubalík, tentokrát už musel Dichow do rozkleku. Betonem vyrazil puk do ochranné sítě. Do konce dvojnásobné početní výhody zbývá 24 vteřin.

14:15

Další střela Dominika Kubalíka, zblokoval ji Russell.

13:56

Kaše nejdříve hledal Paláta, pak střílel Kubalík. Prudce, ale mimo.

13:23

Kubalíkovu ránu na bližší tyč dánský gólman vyráží. Palát pásmo neudržel a Dánové na chvíli vyhazují do středního pásma.

13:10

Krejčík si vyměnil puk s Kašem a střílel z vrcholu kruhů. Trefil pouze střed Dichowovy brány.

12:57

Velká příležitost pro Čechy, kteří si zahrají přesilovku 5 na 3! A to až minutu a padesát vteřin.

12:57

Další podrážení, tentokrát Jesper Jensen Aabo (DEN) podrazil v rohu Lukáše Sedláka.

12:46

Oscar Fisker Mølgaard (DEN) při tlaku první české formace fauloval, za podrážení tak putuje na trestnou lavici. První přesilovka v utkání.

12:31

Střely na branku: 3 – 5.

12:26

Kondelík zavezl puk do útočné třetiny a našel mezi kruhy Davida Špačka. Ten prudkou ránu z první umístil vedle. Škoda, před Dichowem bylo rušno a dánský brankář by měl se zákrokem problém.

12:17

Kondelík využil svoji mohutnou postavu a výborně mezi kruhy přetlačil Russella. Češi jdou do brejku.

11:29

Kämpf po souboji v útočném pásmu spadl na led a požaduje vyloučení, rozhodčí mu ale nevyhoví.

11:01

Michal Kempný se vydal na útočný výlet středem kluziště, Dichow jeho ránu na pravou tyč vyráží do rohu.

10:51

Jensen Aabo střílel od modré čáry, jeho střela je ztečovaná mimo.

10:11

Špaček od modré nahazoval na Dichowa, puk letí těsně nad brankou. Češi ale v útočném pásmu pokračují.

09:54

To jim ovšem nepomohlo a Kundrátek puk zachytil. Krejčík otáčí hru.

09:29

Češi brání poměrně zataženě ve středním pásmu, Dánové tak mají dost prostoru na rozehrávku ve vlastním pásmu.

09:03

Střely na branku: 2 – 4.

08:55

Mølgaard dostal puk přes Hájka, ten ho ale těsně před zakončením zablokoval a puk mohl vyrazit Dostál.

07:36

Pozor na šikovného Mathiase Froma, který si z pravého křídla najel na střed, kličkou se zbavil českého obránce a zakončoval před Dostálem.

07:27

Nepřesnou rozehrávku Čechů sbírají Dánové a podnikají útok po pravé straně.

06:08

Roman Červenka málem vymíchal brankáře Dichowa! Český kapitán si najel na nahrávku mezi kruhy, tváří v tvář dánskému gólmanovi pak zvolil forhendovou kličku, Dichow se však přesunul do strany s ním a jeho pokus vyrazil.

05:14

Scheel našel mezi kruhy Wejseho, jehož ránu z první blokuje Krejčík. Kotouč míří do obranného pásma Dánů.

04:43

Kämpfovi s Voženílkem kombinace nevyšla, nahrávku torontského centra totiž Dánové zachytili.

03:45

Elitní dánský útok zamkl Čechy v obranném pásmu. První střelu z levé strany domácí ztečovali, pokus Truea vyráží Dostál.

03:16

Jensen hned po buly pálil znovu, tentokrát z pozice nad vrcholem kruhů. Další zákrok Dostála.

03:12

První zákrok pro Dostála, který ukryl puk po nahození Jensena z levé strany. Vhazování po pravici českého brankáře.

02:51

Po neúspěšném dánském útoku vyrazil dopředu Beránek, jeho nahození ale zablokoval Bruggisser.

02:09

Voženílek se udržel mimo ofsajdové postavení a dalekonosnou střelou prověřil Dichowa. Puk je v ochranné síti.

01:33

Stránský se snažil natlačit z pravého křídla před branku, narazil na obránce Jensena Aaba.

01:11

Palát přikopl Kempného nahrávku na střed s nadějí, že tam bude některý z jeho spoluhráčů, kotouč ovšem sbírá Jensen Aabo.

00:24

Česká první lajna aktivně napadala, Dánům se ale nakonec na pravé straně přes Gudase daří vyhodit puk do středního pásma.

00:01

Utkání právě začalo.

Hráči obou týmů už jsou na ledě, do začátku zbývá asi minuta a půl.

Zdravím z pražské O2 areny, kde za asi sedm minut začne zápas Česka s Dánskem. V brance domácí reprezentace nastoupí potřetí na turnaji Lukáš Dostál, také zbytek sestavy je beze změn. Dánové udělali po včerejší prohře s Norskem změny v každé formaci i některých obranných párech, v brance však stejně jako v předchozích třech duelech začne Frederik Dichow.

Úvodní sestavy:

Česko: Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka ©, Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.
Trenér: Radim Rulík

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen, Bruggisser, Jensen Aabo ©, O. Lauridsen (A), Larsen – True, Russell (A), Blichfeld – Aagaard, Mølgaard, Olesen – From, Wejse, Scheel – Storm, Poulsen, Andersen – Schultz.
Trenér: Mikael Gath

Rozhodčí: Hronský (SVK), Schrader (GER) – Briganti (USA), Nyqvist (SWE).

Dopolední rozbruslení českého týmu bylo poprvé na turnaji dobrovolné, zřejmě i proto, že se bude hrát už v 16:20. „Bylo na hráčích, jestli se půjdou sklouznout, nebo si udělají suchou přípravu,“ řekl novinářům asistent trenéra Jiří Kalous. Na led dorazila trojka Karel Vejmelka, ze základní sestavy pak osm hráčů včetně Dominika Kubalíka. Změny v sestavě se neočekávají, kdo nastoupí v brance, zatím není jasné.

DÁNSKO

Dánové vstoupili do turnaje jednoznačnou výhrou 5:1 nad Rakouskem, od té doby ale nebodovali. Porážka s Kanadou se ještě dala očekávat, i když ve druhé třetině Dánsko zabralo a dokázalo utkání zdramatizovat. Včera proti Norsku však svěřenci trenéra Gatha zaváhali. V nepříliš výživném utkání prohráli 0:2 poté, co je soupeř přestřílel a v samém závěru je vůbec nepustil do tlaku.

Dánská reprezentace si tak zkomplikovala myšlenky na případný postup do čtvrtfinále. K němu by i tak, a po prohře s Norskem ještě více, potřebovala skalp některého z favoritů. Jako první kandidát se nabízí právě Česko, proti němuž Dánové vyhráli tři ze čtyř posledních utkání. Kromě zmíněné olympijské porážky Češi prohráli po nájezdech na MS v letech 2014 a 2016. Uvidíme překvapení i tentokrát?

ČESKO

České hokejisty čeká ve středu odpoledne čtvrté utkání mistrovství světa. Proti Dánsku budou chtít odčinit pondělní porážku se Švýcarskem. Vyrovnaný zápas, v němž v první třetině otevřel skóre debutant Kevin Fiala a ve druhé části také v přesilovce srovnal Matěj Stránský, dospěl do nastavení. Češi si nakonec podruhé na turnaji zahráli nájezdy, na rozdíl od úvodního duelu s Finskem ale tentokrát úspěšní nebyli. Za výběr helvétského kříze skórovali Fiala a Phillip Kurashev, za domácí pouze už zmiňovaný Stránský.

Svěřenci trenéra Rulíka tak mají po třech zápasech šest bodů. Před sebou mají s výjimkou posledního utkání s Kanadou outsidery v podobě Rakouska, Velké Británie a právě Dánska. To je z nich pochopitelně nejsilnějším týmem, vždyť v posledním vzájemném duelu na předloňské olympiádě Češi dokonce prohráli 1:2.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u textového přenosu ze čtvrtého zápasu české reprezentace na letošním MS v ledním hokeji, ve kterém se střetne s Dánskem. Úvodní vhazování je naplánováno na 16:20 na led O2 areny v Praze.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.