Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Calzona, pozri čo dokážem! Dvojgólový Mak žiaril pri vysokej výhre, austrálske médiá ho vychvaľujú do nebies

Slovenský futbalista Róbert Mak strelil dva góly v zápase 26. kola austrálskej A-League, v ktorom jeho FC Sydney deklasovalo Perth Glory 7:1.

29.04.2024 08:01
Mak Calzona Foto:
Dvaja muži, ktorí sa aktuálne nemajú príliš v láske: Róbert Mak a Francesco Calzona.

Mak si pripísal v piatej minúte stretnutia aj asistenciu pri presnom zásahu Jordana Courtneyho-Perkinsa.

Gólové momenty 33-ročného ofenzívneho univerzála prišli v 68., respektíve 74. minúte.

Sydney potvrdilo proti poslednému tímu úlohu favorita a v tabuľke sa dostalo na štvrtú priečku. Pre Perth to bol desiaty zápas za sebou bez víťazstva.

Domáci kouč Ufuk Talay bol s výkonom svojho mužstva i s výsledkom spokojný.

„V útoku to bolo dobré, ale v obrane sa musíme zlepšiť. Strelené góly dodajú hráčom sebavedomie,“ uviedol Talay.

Mak patril medzi najlepších hráčov na ihrisku a za jeho výkon ho chválili aj viaceré austrálske médiá.

Francesco Calzona Čítajte viac Calzonu nezaujíma, ako dlho ste v lietadle. Mal by Makovi hneď zavolať, inak sa mu kabína Slovenska rozpadne

Skúsený krídelník sa nedávno kriticky vyjadril na adresu reprezentačného kouča Francesca Calzonu, ktorý mu v posledných dvoch prípravných zápasoch Slovákov doprial nízku minutáž.

Taliansky kormidelník poslal Maka na trávnik proti Rakúsku v 83. minúte, v súboji s Nórskom ho nevyužil vôbec, čo hráča poriadne nahnevalo.

„Za takýchto okolností ma radšej tréner nemal volať vôbec. Samozrejme, že ma to nahnevalo, ale v prvom rade mi to prišlo celé ľúto, že sa takto niekto ku mne zachoval.

Bola to dýka do chrbta a cítim to ako obrovskú ranu, s ktorou sa neviem vyrovnať,“ povedal Mak pre denník Šport.

Róbert Mak v reprezentačnom drese. Foto: TASR, Martin Baumann
19. Róbert Mak Róbert Mak v reprezentačnom drese.

K téme sa v rozhovore pre Športweb vyjadril aj bývalý reprezentant Filip Hološko.

"Robo by mal jednoznačne dostať ešte šancu. Chápem, že sa ozval. Nie je jednoduché letieť 24 hodín a prekonávať desaťhodinový rozdiel. Tri-štyri dni sa spamätávate. A potom hráte osem minút v dvoch zápasoch. Robo už pre reprezentáciu niečo urobil.

Aj pánovi Calzonovi pomohol, pod jeho vedením vždy odviedol maximum, dal aj nejaké góly, víťazný hneď v úvode kvalifikácie proti Bosne. Keby nebolo Maka, už by možno nesedel na slovenskej lavičke ani Calzona," vyjadril sa Hološko.

SR Bratislava šport futbal ME2024 J Slovensko Island BAX Čítajte viac Hološko: Bez Maka by už Calzona možno nebol trénerom Slovenska. Ľutujem, že som napísal esemesku Tarkovičovi
Viac na túto tému: #Slovensko #futbal #Róbert Mak #FC Sydney #Francesco Calzona