
Cibulková a Kližan podvečer zabojujú o osemfinále na US Open
Tenis 1. September 2012Dvojica slovenských tenistov Dominika Cibulková a Martin Kližan má veľkú šancu zahrať si aj v druhom týždni na US Open v New Yorku.
redaktor oddelenia športu
Novinárska skratka: das
Dvojica slovenských tenistov Dominika Cibulková a Martin Kližan má veľkú šancu zahrať si aj v druhom týždni na US Open v New Yorku.
Slovenský tenista Martin Kližan (23) sa postaral o zatiaľ najväčšie prekvapenie na US Open. V 2. kole newyorskej dvojhry vyradil svetovú šestku Francúza Joa-Wilfrieda Tsongu.
Belgická tenistka Kim Clijstersová prehrala v 2. kole dvojhry na US Open s Laurou Robsonovou 6:7 (5), 6:7 (4) a ukončila kariéru.
Vlani sa s US Open nečakane lúčila už v 2. kole, teraz sa ocitla v rovnakej fáze tohto newyorského superturnaja na tvrdom povrchu.
Roger Federer má päť titulov z US Open a Kim Clijstersová tri. Obaja bezpečne postúpili do 2. kola dvojhry v New Yorku aj teraz.
Športový mučeník a štvanec alebo sofistikovaný podvodník a klamár?
Slovenský tenista Lukáš Lacko ani do tretice nepostúpil do 2. kola dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku.
Teraz alebo nikdy! Aj takto môže vyznieť bojovný slogan, s ktorým sa britský tenista Andy Murray púšťa do boja na US Open v New Yorku.
Pred začiatkom US Open si náladu príliš nezdvihla. Tenistka Dominika Cibulková nezvládla svoj posledný zápas pred štvrtým grandslamovým vrcholom sezóny.
Keby vyhlásili anketu medzi mladými tenistkami, ktorej hráčke by sa chceli podobať, väčšinová odpoveď by znela Kim Clijstersová.
Usain Bolt (25) na nedávnych olympijských hrách potvrdil, že je svetovou jednotkou v krátkych šprintoch a najznámejším svetovým atlétom.
Keď začiatkom júna zdolal Novaka Djokoviča a dobyl siedmy raz parížsku antuku, zdalo sa, že jeho kariéra opäť naberá hviezdne rozmery.
Pred niekoľkými dňami sa vrátila zo svojej šiestej olympiády, ale v Londýne už nebola ako aktívna plavkyňa.
Turecká výprava na olympijských hrách v Londýne mala prvý raz viac žien ako mužov.
Sú olympijské hry dobrou fabrikou na výrobu peňazí alebo skôr bezodnou dierou, kde sa nekontrolovane strácajú?
Spontánne emócie sú asi najkrajšou odmenou pre športovca, ktorý práve dosiahol veľký úspech.
Podľa čoho určuje výnimočnosť človeka? Dá sa odmerať? U športovcov je to pomerne jednoduché.
Bolo v tom aj trochu symboliky. Posledné dve zlaté medaily na dráhe získali dve najväčšie postavy atletických súťaží v olympjiskom Londýne.
Vyhrali majstrovstvá sveta 2009 a 2011, majstrovstvá Európy 2006 a 2010 a teraz už aj olympijské hry 2008 a 2012.
Slovensko prvýkrát na letných olympijských hrách v ére samostatnosti nezískalo zlatú medailu.
Američania sa aj v Londýne chystali potvrdiť svoje štafetové výslnie a získať tretie olympijské zlato za sebou na 4 x 400 m.
Slovenskú atletickú zástavu na olympiáde v Londýne môžu zodvihnúť ešte chodci.
Matej Tóth mal 14 rokov a na jedny z najprestížnejších chodeckých pretekov sa prišiel pozrieť v sprievode svojho otca.
České zlato v ženskom oštepe sa čakalo, ale nie také suverénne. Barbora Špotáková zvíťazila výkonom 69,55 m, ale každý zo štyroch platných pokusov by jej stačil na obhajobu zlata.
Bol to v jej podaní výkon roka, možno celej kariéry. A aj tie emócie po dobehu tisícpäťstovky stáli za to.