Slovan padol aj na Liptove, Nitra potupila Bystricu desiatkou. Zvolen po šlágri prišiel o pozíciu lídra

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zdolali v piatkovom stretnutí 11. kola Tipos extraligy Slovan Bratislava 3:2 po samostatných nájazdoch. Autorom víťazného nájazdu domácich bol obranca Mitchell Miller.

20.10.2023 20:18 , aktualizované: 22:30
Libor Kašík Foto: ,
Brankár Nitry Libor Kašík v zápase proti Banskej Bystrici.

Liptáci vyhrali tretí zápas za sebou a poskočili v tabuľke na piatu priečku, Slovan figuruje po druhej prehre za sebou na ôsmom mieste.

Domáci sa v riadnom hracom čase dvakrát dostali do vedenia, ale slovanisti dokázali zakaždým odpovedať v presilovej hre. Na vedúci gól Marlanda Quincea zareagoval Miroslav Preisinger a po zásahu Viktoria Fekiača vyrovnal na 2:2 z dorážky Samuel Takáč.

SR Bratislava šport hokej 3. TL Slovan Zvolen BAX Čítajte aj Zahrá si Slovan v českej extralige? Šéf súťaže za riekou Morava sa vyjadril jednoznačne

Duel dospel napokon až do nájazdov, v ktorých boli úspešní iba hráči HK 32 Miller a Haralds Egle. Duel okorenila v druhej tretine bitka medzi Filipom Mezovským a Chrisom Brownom, obaja dostali trest na päť minút + DKZ.

Slovan sa predstavil v Liptovskom Mikuláši bez viacerých hráčov základnej zostavy. Brankár Samuel Baroš očakáva prírastok v rodine, chýbali aj zranené defenzívne opory Michal Sersen a Shawn Lalonde a útočník Alex Výhonský, pre chorobu absentoval Daniil Fominych.

Vzhľadom na výpadky si hostia pomohli viacerými hráčmi z tímu Modré krídla Slovan.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 3. Quince (Avcin, Miller), 33. Fekiač (Egle), rozh. nájazd Miller – 14. Preisinger (Takáč), 37. Takáč (Preisinger, Pecararo). Rozhodovali: Jobbágy, Rojík – Bogdaň, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše 25. Mezovský – Brown 5 min + DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2470 divákov.
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Réway, Quince, Avcin – Egle, Berry, Valigura – Vojtech, Uhrík, Sukeľ – Žilka, Šmída, Vankúš – Tkáč
Slovan: Coreau – Romančík, Golian, Scheid, Korenčík, Gachulinec, Maier, Královič, Beňo – O'Brien, Findlay, Brown – Ranford, Preisinger, Minárik – Takáč, Masnica, Pecararo – Török, Petráš, Lukošík

Zvolen v šlágri podľahol Novozámčanom v nájazdoch

Hokejisti Zvolena bodovali v desiatom zápase z jedenástich, ale na domácom ľade tentoraz nevyhrali. S Novými Zámkami prehrali 4:5 po samostatných nájazdoch, keď sa rozhodlo až v 16-tej sérii.

Za tím spod Pustého hradu sa v dobrom svetle ukázal Miroslav Mucha. Oficiálne strelil dva góly, ďalšie dva v nájazdoch sa mu do štatistík nezapočítajú.

zuzin Čítajte aj Najlepší strelec novej sezóny: Problémy s legionármi? Ak je dvadsaťpäť chalanov normálnych, dvadsiaty šiesty nemá na výber

Zvolenčania išli do vedenia v prvej tretine, keď si strelecký účet v mužstve otvoril z medzikružia novic Mucha. Do prestávky po vzhliadnutí videa neuznali rozhodcovia vyrovnávajúci gól T. Mikúšovi, ale po zmene strán sa predsa len hostia dočkali z dvojnásobnej dorážky Farleya.

Lenže o dve minúty na to odpovedal zblízka Bondra a bolo 2:1. Ani toto vedenie domácich nevydržalo, pretože v 34. minúte vyrovnal na 2:2 i so šťastím J. Mikúš. V tretej tretine najprv Marcinek prepálil Kantora a bolo 3:2. Lenže Novozámčania dvoma gólmi otočili stav na 3:4 a to za 64 sekúnd.

Najprv Michnáčom po prudkej strele a v 55. minúte z prečíslenia obrancom Leem. Predĺženie zariadil necelé dve minúty pred koncom riadneho hracieho času druhým gólom v drese Zvolena Mucha, keď mieril presne k žrdi.

Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy, v nich dali po dva góly Mucha a Števuliak, no rozhodlo sa až v 16 sérii, a to zásluhou Tomáša Mikúša.

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 4:5 pp a sn (1:0, 1 :2, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 12. Mucha (M. Hults), 27. R. Bondra (Langkow, Mucha), 43. Marcinek (Zuzin, Viedenský), 59. Mucha (Kašlík, M. Hults) – 25. Farley (Prokeš), 34. J.Mikúš (Lee, Michanáč), 54. Michnáč (T. Mikúš), 55. Lee (Stupka), 65. T. Mikúš (rozh. sam. nájazd). Rozhodcovia: M. Korba, Výleta – M. Orolin, Pribula. Vylúčení na 2. min: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1932 divákov.
Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Šiška, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, Mucha – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Csányi, V. Fekiač, Kolenič
Nové Zámky: Kantor – Laurenčík, Lee, L. Kozák, Hatala, Roman, Novajovský – Farley, Prokeš, Stupka – T. Mikúš, J. Mikúš, Michnáč – Šišovský, Ondrušek, Števuliak – Kováč, Fafrák

Nitra zničila Banskú Bystricu

Hokejisti HK Nitra deklasovali HC '05 Banská Bystrica 10:1. V drese domácich sa americký útočník Robby Jackson blysol hetrikom a pridal aj asistenciu. Stephen Harper si tiež pripísal 4 body (2+2).

buček nitra hokej Čítajte rozhovor Angažmán v Rusku? Nesúďme druhých za ich rozhodnutia, pokiaľ nemáme obuté ich topánky. Čo si Buček myslí o Hudáčkovi?

Nitrania začali aktívne už v prvej tretine a po góloch Brenta Gatesa a Alexa Cottona viedli 2:0. Domáci vygradovali gólostroj v druhej časti, v ktorej sa tešili až päťkrát. V tretej zavŕšili prvý dvojciferný výsledok v sezóne. Za Banskú Bystricu dosiahol čestný presný zásah Marcus Vela.

Okrem Harpera a Jacksona sa o víťazstvo pričinili aj ďalší hráči, ktorí si pripísali v stretnutí tri body. Samuel Buček mal bilanciu dva góly a asistenciu, Sahir Gill (0+3) a Gates (1+2). Nitrania sa vďaka triumfu posunuli na 9. miesto, Banská Bystrica zostala na 6. priečke.

HK Nitra – HC '05 Banská Bystrica 10:1 (2:0, 5:1, 3:0)
Góly: 6. Gates (Slovák, Jackson), 13. Cotton (Okoličány, Lacka), 25. Buček (Gill, Gajdoš), 31. Jackson (Harper, Cotton), 33. Jackson (Gates), 38. Harper (Gill, Kubeš), 40. Hrnka (Bajtek, Cotton), 48. Harper (Buček, Gajdoš), 50. Buček (Gill, Harper), 55. Jackson (Gates) – 29. Vela (Adam, Turnbull). Rozhodovali: Baluška, Krajčík – Vyšný, Durmis, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 2765 divákov.
Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Fatul, Gajdoš, Kubeš, Bača, Valent – Harper, Gill, Buček – Slovák, Gates, Jackson – Bubela, Hrnka, Bajtek – Lacka, Pobežal, Okoličány – Ridzoň
Banská Bystrica: Belányi – Hora, Bačik, Wilde, Ďatelinka, Žabka, Holenda, Pavúk – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Adam – Faith, Stránský, Žitný – Petriska, Sojka, Macek

nitra Čítajte aj Obavy sú na mieste, vraví šéf Nitry. Niekdajšiemu majstrovi hrozí vlaňajší prepadák. Buček? Verili sme, že sa chytí

Spišská je novým lídrom

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali nad HK Poprad 3:2. Spišiaci tak zvíťazili aj v piatom domácom stretnutí v novej sezóne a osamostatnili sa na čele extraligy.

Domáci vstúpili do podtatranského derby lepšie a už od druhej minúty viedli. Róbert Džugan našiel pred bránkou Nerijusa Ališauskasa, ktorý strelou pomedzi betóny prekonal Adama Vaya.

Spišiaci na začiatku druhej tretiny strelili ďalšie dva góly. V presilovej hre sa presadil Jeremy Beaudry a o tri minúty neskôr Juraj Majdan.

SR Hokej TEL play off 1/2 7. Zvolen Spišská BBX Čítajte aj Réway má neskutočnú kvalitu. Musíte si na neho dávať extra pozor, vraví najlepší brankár ligy. Pred piatimi rokmi u neho nastala zmena

Popradčania znížili v presilovej hre o dvoch hráčov, skóroval Samuel Mlynarovič. V tretej časti už len Andrej Kukuča upravil na 2:3.

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 2. Ališauskas (Džugan, Vartovník), 21. Beaudry (Valach, Kerbashian), 24. Majdan (Merežko, Kerbashian) – 32. Mlynarovič (Svitana, Drgoň), 54. Kukuča (Coulter, McFadden). Rozhodovali: Crman, Novák – Tichý, D. Konc ml., vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Dmowski (Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3600 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Groch, Beaudry, Romaňák – Burgess, Nellis, Archambault – Kerbashian, Myklucha, Majdan – Vandas, Bortňák, Drábek – Hamráček, Vartovník, Džugan
Poprad: Vay (24. Valluš) – McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Drgoň, Brejčák, Brincko – Gerlach, Coulter, Dmowski – Kukuča, Mlynarovič, Kundrik – Svitana, Urbánek, Jendek – Šotek, Suchý, Peresunko

Michalovce nedali šancu nováčikovi

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad nováčikom HC 19 Humenné suverénne 7:2. Pripísali si druhý triumf z uplynulých troch zápasov, Humenné po ôsmej tohtosezónnej prehre zostalo v tabuľke na poslednom 12. mieste.

Michalovce položili základ víťazstva v zemplínskom derby už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1. Hostia sa síce ujali vedenia v 11. minúte zásluhou Jakuba Lineta, no domáci tromi gólmi v priebehu necelých dvoch minút otočili priebeh.

Ľudovít Jurinyi Čítajte aj Bojoval so Šatanom, chcel byť prezidentom zväzu. Generálny manažér Popradu končí, vedenie ho odvolalo

V druhej a tretej časti ešte poistili triumf ďalšími štyrmi presnými zásahmi. Matúš Paločko sa na úspechu podieľal dvoma gólmi a asistenciou, americký obranca Sena Acolatse mal bilanciu 1+3.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 19 Humenné 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)
Góly: 15. Valach (Suja, Acolatse), 16. Santos (Vašaš), 16. Paločko (Solenský, Acolatse), 25. Bodnár (Paločko, Acolatse), 35. Acolatse (Daugavinš, Heard), 53. Cibák (Solenský, Bodnár), 60. Paločko (Daugavinš) – 11. Linet (Kriška, Handlovský), 55. Sergienko (Handlovský). Rozhodovali: Orolin, Snášel – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3571 divákov.
Michalovce: Škorvánek – Pišoja, Acolaste, Cibák, Macejko, Mihálik, Michalčín, Jasečko, Fedor – Valach, Suja, Daugavinš – Santos, Heard, Vašaš – Kabáč, Buc, Bjalončík – Paločko, Solenský, Bodnár
Humenné: Galimov (53. Kozel) – Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický, Novák, Michalík – Pereskokov, Kuru, Šoltés – Handlovský, Linet, Kriška – Lapšanský, Pavlovs, Borov – Krajňák, Vaško

Košice poskočili na štvrté miesto

Hokejisti HC Košice triumfovali na ľade Dukly Trenčín 4:1 a poskočili v tabuľke zo šiesteho na štvrté miesto. „Vojaci“ sa naďalej trápia, prehrali štvrtý zápas v sérii a klesli na predposlednú 11. priečku.

Košice mali v Trenčíne navrch, po dvoch tretinách viedli jasne 4:0, keď sa strelecky presadili Patrik Lamper, Marek Bartánus, Mário Lunter a Hunter Fejes. Domáci v tretej dvadsaťminútovke už iba skorigovali výsledok zásluhou Denisa Hudeca.

Duklu z pozície hlavného trénera viedol športový riaditeľ Branko Radivojevič, ktorý dočasne prevzal mužstvo po Róbertovi Dömem. Toho klub uvoľnil z rodinných dôvodov.

HK Dukla Trenčín – HC Košice 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Góly: 42. D. Hudec (Bokroš, Ekberg) – 5. Lamper (Berger, Fejes), 7. Bartánus (Fejes, Bartoš), 24. Lunter (Breton), 34. Fejes (Šedivý, Ferenc). Rozhodovali: Stano, Goga – Synek, Valo, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2282 divákov.
Trenčín: LaCouvee (34. Borák) – Pietroniro, Starosta, Bokroš, Ekberg, Hlaváč, M. Hudec, Nemčík – Giľák, Conway, Immo – Petráš, Baláž, Charbonneau – D. Hudec, Feranec, Krajčovič – Hertzberg, Lichanec, Sloboda
Košice: Riečický – Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Deyl, Bartoš, J. Hudec – Lunter, Pollock, Jääskeläinen – Fejes, Berger, Bartánus – Rogoň, Krivošík, Lamper – Jokeľ, Havrila, Bačo

Standings provided by Sofascore
Výnosy klubov hokejovej extraligy v minulom roku Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Údaje pochádzajú z účtovných závierok...

Žilina si v šlágri SHL poradila s béčkom Slovana

Hokejisti DOXXbet Vlci Žilina triumfovali v šlágri 11. kola Tipos SHL proti tímu Modré krídla Slovan 5:2. V drese domácich zaznamenal Patrik Koyš tri body (1+2). Vlci sa dostali na priebežné prvé miesto, no Prešov sa v prípade triumfu nad Žiarom nad Hronom vráti späť na čelo tabuľky.

HC Topoľčany potvrdili formu a uspeli na ľade Aquacity Pikes 7:5. Hostia tak triumfovali v siedmom z uplynulých ôsmich duelov. Piatu prehru za sebou zaknihoval Trnava, ktorej patrí posledné 12. miesto.

VLCI Žilina – Modré krídla Slovan 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 11. Koyš (Pacalaj), 25. Melcher (R. Varga), 29. Paukovček (Mráz, Koyš), 46. Pacalaj (R. Varga), 60. Paukovček (Koyš, J. Pišoja) – 16. Ožvald (Vidovič), 58. D. Hájnik (Jasenec). Rozhodovali: Bachúrik, Lesay – Staššák, P. Tvrdoň, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1212 divákov

Aquacity Pikes – HC Topoľčany 5:7 (2:0, 2:4, 1:3)
Góly: 15. Sokoli (Zekucia, Pohl), 19. Svitana, 32. Kylnar (Nespala, Česánek), 40. Przygodzki (Nespala, Chlepčok), 58. Paločko (Zekucia) – 23. Surový (Bartakovics, L. Klíma), 29. Surový (Novák, Bartakovics), 35. L. Klíma (Bartakovics, Surový), 37. Plochotnik (Bečka, Šachvorostov), 42. Piačka (Matej, Ručkay), 46. L. Klíma (Bartakovics), 60. Šachvorostov (Plochotnik). Rozhodovali: Smrek, Krist – Drblík, Knižka, vylúčení: 6:5, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 25 divákov

HK Gladiators Trnava – TSS GROUP Dubnica 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 14. Kupka (Ružek, Korím), 59. Ružek (Alapuranen, Miklík) – 5. Tybor (Chatrnúch, Ďuriš), 34. Kluka (Chatrnúch), 44. Tybor (Ferenyi). Rozhodovali: Čahoj, Valach – Hanko, Junek, vylúčení: 4:3, navyše: Kupka (Trnava) 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 210 divákov

HK ‘95 Považská Bystrica – HK ESMERO Skalica 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 30. J. Zlocha (Zaťko, Jakubec) – 28. Kuba (Janáč, Kotvan), 57. Obdržálek (Kadlečík, Věntus), 60. Kadlečík (Janáč). Rozhodovali: Kalina, Vido – Haringa, Nosek, vylúčení: 4:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 392 divákov

HKM Rimavská Sobota – HK STEEL TEAM Trebišov 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)
Góly: 5. Nazarov (Solomončak, Šabanov), 7. Lenďák (Čunderlík, Soveľ), 10. Ďaloga (Ordzovenský), 14. Cútt (Ordzovenský, Ďaloga), 25. Nazarov, 31. Ďuriš (Ordzovenský, Ďaloga) – 20. Stripai (Hopkovič, Jacko), 52. Šimčák (Valečko). Rozhodovali: J. Konc ml., Moller – Bezák, Ševčík, vylúčení: 6:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 520 divákov

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC Prešov 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Góly: 12. Jakúbek (N. Gašpar), 20. Jakúbek (Lunter, Kuboš), 24. Lunter (Jakúbek, Súľovský), 27. N. Gašpar (Magdolen), 44. Šramaty (N. Gašpar, Magdolen), 52. Magdolen – 5. K. Jendroľ (Putala, Vaculík). Rozhodovali: Valachovič, Klejna – Rehák, Kráľ, vylúčení: 7:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, 480 divákov

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HC Slovan Bratislava #HK 32 Liptovský Mikuláš