3 : 5
(1:1, 1:3, 1:1)
HC SLOVAN Bratislava
Naposledy zmenené pred 7 mesiacmi

Vo Zvolene sa dnes možno pre niektorých zrodilo prekvapenie. Zvolen podľahol Slovanu 3:5. Zápas rozhodli dva zlepené góly Slovana na začiatku druhej tretiny. V tretej tretine keď sa Zvolen dostal na 3:4 a možno by šiel za vyrovnaním, tak Zvolenčania urobili chybu, druhý krát v zápase hrali šiesti a v následnom oslabení inkasovali. Tým pádom bolo rozhodnuté. Dôležité tri body pre Slovan, ktorý ich aktuálne potrebuje ako soľ. Odo mňa je to teda pre dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť a dočítania v utorok.

59:57

Cole Hults puk neudržal v útočnej tretine, následne ofsajd a menšia potyčka medzi Golianom a Bondrom.

59:40

Oddychový čas pre tím HKM Zvolen.

59:40

Domáca strela na bránu. Coreau okamžite pustil puk z lapačky a pokúsil sa streliť sám gól hokejkou cez celé ihrisko, mieril ale vedľa. Zakázané uvoľnenie.

58:59

Trenčan odchádza z brány.

58:35

Juraj Šiška sa dostal do ideálnej šance z ľavej strany. vystrelil medzi betóny, ale druhý gól v zápase nepridal.

57:46

Zvolen po piatom góle už tak veľmi nie je aktívny, nedarí sa mu byť častejšie v útočnej tretine, nuž zrejme je už rozhodnuté.

56:25

Hecl unikol po ľavom krídle a strieľal, no Coreau všetko videl a jeho strelu vyráža.

55:18

Slovan Bratislava dal gól! Ranford zachytil puk popri mantineli a spoza brány ho poslal pred bránu na voľného ZACHA O´BRIENA, ktorý zblízka prestrelil Trenčana – 3:5.
Asistencie Brendan Ranford a Brett Findlay.

54:44

Zvolen sa oberá sám o tlak. Teraz Zvolen hral v šestici takmer desať sekúnd a ani o tom netušil.

54:44

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Hecl – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

54:05

Tak a už mohlo byť aj vyrovnané. Mitchu Hults strieľal pomedzi betóny z ľavého kruhu. Coreau šiel do rozkľaku, ale puk mu medzi betóny predsalen prešiel, no smeroval vedľa pravej tyčky von.

53:40

Chris Brown vyviezol puk a zakončil z pravého uhla, pozorný Trenčan.

52:42

Dnešné stretnutie sleduje 3677 divákov.

52:07

Zvolen dal gól! Zvolen absolútne z ničoho nič znižuje už na rozdiel iba jedného gólu. JURAJ ŠIŠKA vošiel do pásma a povedal, ak nevieš čo s pukom vystreľ. Tak vystrelil a puk zavesil presne do pravého horného rohu a trochu prekvapil Coreaua – 3:4.
Asistencie Karol Csáni a Jakub Kolenič.

51:25

Aktuálne na strely 24:25, na buly 31:13. Slovan umne bráni a nedovoľuje Zvolenu nejako veľa vymýšľať respektívne ísť do nejakého súvislejšieho tlaku. Nuž a ešte je tu výborný Coreau.

50:57

Po druhom strelenom góle Zvolena som čakal v tretej tretine domáci uragán, ale ten akosi neprichádza.

49:40

Scheidova strela od modrej, Trenčan puk vyrazil síce pred seba, ale Slovan tam nemal nikoho na dorážku.

48:08

Prvá šanca Slovana v tretej tretine, Výhonský sa dostal k dorážke, ale pred Trenčanom nepochodil. Výborný zákrok domáceho gólmana.

47:17

Ďalšia výborná pozícia pre Zvolen, Bondra zblízka ale mieri opäť iba do Coreaua. Domáci však tlačia a túžia streliť kontaktný gól.

47:03

Veľký tlak Zvolena, šanca Šišku, ktorý strieľal z medzikružia, ale Coreau si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

45:33

Mucha vypichol rozohrávku hostí, obišiel celú bránu, aby následne našiel úplne voľného Haina. No ten zo stopercentnej šance mieri puk iba do Coreaua.

44:00

Domáci v plnom počte.

43:57

Obrovská šanca hostí. Minárik sám pri pravej tyčke mohol dokonca dvakrát zavŕšiť hetrik, ale dva zázračné zákroky Trenčana mu vystavili stopku.

42:44

Obrovská šanca hostí. O´Brien ale z prázdne brány proste nedal, Trenčan zázračne vyráža hokejkou.

42:00

Kašlík – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

41:42

Beňova strela od modrej a vedľa brány teč Pecarara smerujúci mimo brány.

41:11

Protiútok hostí. Ranford chcel niekomu prihrať, no keďže všetci boli obsadení zvolil strelu a tú mu Trenčan chytá.

40:46

Čulík od modrej pálil, prepálil pred sebou všetko okrem gólmana hostí.

40:20

Zvolen začal aktívne. Brown od hostí puk vyhadzuje cez všetky čiary.

40:02

Úvodné buly tretej tretiny vyhral domáci Chris Langkow.

Oslabenia: 0–0

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:45.

Druhú tretinu vyhrali hostia. Pokiaľ by teraz na konci neinkasovali možno by som aj napísal, že je už rozhodnuté. Poďme ale po poriadku. Hostia mali výborný nástup a dvoma gólmi v úvode otočili stav na 1:4. Následne pridal ďalší gól Korenčík. Až potom domáci prepli na vyšší prevodový stupeň a začali si vytvárať šance. Jednu takú v úplnom závere využil Marcinek. Zvolen teda po druhej tretine prehráva zo Slovanom 2:4.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:38

Zvolen dal gól! 22 sekúnd pred koncom druhej tretiny Zvolen znižuje. Zuzin najprv stratil puk, neprestal však hrať, okamžite puk získal späť a z jeho aktivity vyťažil strelu Hain. Coreau puk vyrazil iba pred seba, kde bol najrýchlejší PATRIK MARCINEK. Ten si položil gólmana hostí na ľad a bekhendom poslal puk ponad jeho betón – 2:4. Dôležitý gól pre domácich.
Asistovali Samuel Hain a Peter Zuzin.

39:16

Rozohrávka hráčov HC Slovan Bratislava končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Jaredom Coreauom.

38:07

37:59

Findlay pred bránou naslepo hľadal Browna, ale domáci prihrávku vypichli.

37:14

Hostia v plnom počte.

36:58

Hlavný rozhodca teraz rýchlo prerušil hru, lebo sa zrazili Bondra s Takáčom, ktorí sa absolútne nevideli. Takáč zostal ležať na ľade a následne potom aj Bondra. Obaja ale odišli po svojich.

36:07

Šiška – 2 min., podrazenie.

36:01

Šiška pri súboji o puk v útočnom pásme fauloval a je po presilovke Zvolena.

35:27

Hostia vypichli prihrávku Viedenského a puk vyhodili.

35:14

Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Brown – 2 min., podrazenie.

35:12

Hecl si svojou aktivitou vypýtal tretí faul hostí.

34:19

Zvolen teraz diktuje tempo a očividne túži po vyrovnaní, Kašlík strieľal po Bondrovej prihrávke, ale Coreau puk vyrazil.

33:22

Zvolen vo veľkom tlaku Hain v strele od modrej najprv dolámal hokejku, ale domáci zostali na puku a Šiška pálil z medzikružia. Trafil puk ale iba po ľade a do stredu brány.

32:14

Slovan mohol zvýšiť svoje skóre. Kubka neustál súboj na modrej útočnej čiare, následne šli hostia do prečíslenia dvoch na jedného. Puk viedol Tomáš Török, nakoniec aj zakončoval, ale Trenčan jeho strelu vyráža vysoko nad seba.

30:57

Krásna prihrávka Colea Hultsa na Hecla, ale jeho zakončenie z ľavého kruhu zníženie stavu neprinieslo, výborný Coreau.

30:23

Zvolen teraz zatlačil súpera a má za sebou asi najlepšie striedanie strednej tretiny. Domáci síce povyhrávali niekoľko súbojov po sebe, ale nič viac ako strelu Colea Hultsa od modrej z toho nevyťažili. Navyše túto strelu Coreau chytil do lapačky.

28:38

Zvolenu začína viaznuť kombinácia a trošku začínajú puky odskakovať, nuž domáci hráči nie sú na takýto stav túto sezónu zvyknutí.

27:42

Výborná prihrávka Muchu na teč pred bránu, ale Mitch Hults puk minul.

27:11

Beňova strela z otočky a prvý úspešný zákrok Trenčana v extraligovej sezóne.

26:36

Maierova rozohrávka končí zakázaným uvoľnením. Buly po ľavici Coreaua.

25:46

Striedanie v tíme HKM Zvolen:
z ihriska odchádza Kupsky, prichádza Trenčan.

25:46

Slovan Bratislava dal gól! Zvolen zazmätkoval za vlastnou bránou, Rauhauser stratil puk a cez Browna sa puk dostal k MAREKOVI KORENČÍKOVI a ten utešenou strelou vymietol pravý horný roh Kupskeho brány – 1:4.
Asistoval Chris Brown.

24:39

Mitch Hults sa spoza brány v otočke dostal ku strele a takmer znížil.

23:43

Ďalšia šanca hostí a Zvolen je na uterák. Lukošíkovi nechali domáci príliš veľa priestoru. Využil to, natlačil sa od ľavého kruhu na bránu a zrejme opäť zvonila konštrukcia brány.

21:57

Slovan Bratislava dal gól! Hostia odskakujú druhým zlepeným gólom do dvojgólového vedenia, Samuel Takáč sa dostal ku strele medzi kruhmi. Kupsky jeho strelu vyrazil vedľa seba, rovno však na hokejku DANILLA FOMINYKHA, ktorý puk poslal do siete – 1:3.
Asistovali Samuel Takáč a Liam Pecararo.

21:14

Slovan Bratislava dal gól! Zvolen síce buly vyhral, ale puk stratil. Ranford puk od modrej z otočky nahodil puk na bránu.JAKUB MINÁRIK najprv jeho strelu tečoval, Kupsky ju najprv vyrazil ale Minárik krásnou strelou pod brvno puk dorazil do siete – 1:2.
Asistencie Miroslav Preisinger a Brendan Ranfoprd.

21:02

Po nepresnej rozohrávke Čulíka sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po pravici Jakea Kupskyho.

20:04

Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Chris Langkow, ale Kašlík puk stratil a útočia hostia.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 8–15
Vhadzovania: 16–6
Vylúčenia: 0–2

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:53.

V prvej tretine boli aktívnejší hostia. Slovan mal dve úvodné šance a keďže ich nepremenil skóre otvoril Zvolen z presilovky. Následne mali hostia ďalšie šance a dočkali sa aj vyrovnania, keď v bránkovisku Ranford zariadil gól pre Minárika. No, a keďže druhú presilovku už domáci nevyužili, ideme do kabín za nerozhodného stavu 1:1.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:42

Fominykhova pekná kľučka na Rauhausera, opil obrancu Zvolen, dostal sa za neho, ale ku zakončeniu sa nedostal, lebo Rauhauser mu puk následne vypichol.

18:36

Slovan v útoku, ale dve dobré strely teraz domáci hráči efektne zblokovali, táto činnosť im dnes veru ide.

17:52

Po nepresnej rozohrávke Slovanistov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Jareda Coreaua.

17:31

17:22

Zuzinova strela spoza obrancu a Coreau puk vyráža.

16:27

Bondrova strela z pravého kruhu, Careau puk na dva krát zakrýva.

16:18

Preisinger získal puk a druhý krát vyhadzuje.

15:55

Fominykh puk vybojoval a vyhadzuje.

15:31

Takáč – 2 min., sekanie.

15:25

Šanca Zvolena. Matej Kašlík v rýchlosti zakončoval z pravého kruhu, Coreau strelu vyráža, ale domáci si zahrajú druhú presilovku. Zrejme bol Kašlík pri strele faulovaný.

14:57

Príklep Minárika z ľavého kruhu, Kupsky puk neudržal a vyrazil pred seba, ale spoluhráči mu rýchlo pomohli.

14:12

O´Brien sa kľučkou zbavil Čulíka, ale jeho následnä strelu švihom Kupsky vyráža.

12:40

Slovan nehrá zle a momentálne je aktívnejší, hráči zakončujú z každej pozície a už Zvolen dosť výrazne prestrieľali, aktuálne 5:10.

11:34

Ranford našiel krížnou prihrávkou voľného Goliana, ale do jeho strely vložil Sládok hokejku a zblokoval ju.

10:46

Maier pálil od modrej a doslova zostrelil svojho Browna z ľadu, fúúú to muselo bolieť.

10:00

Zuzin strieľal spoza Beňa a ten jeho strelu blokuje.

09:11

Slovan Bratislava dal gól! Hraničná situácia na modrej čiare, ktorá zaváňala ofsajdom. Následne hra pokračovala, nasledovala strela z uhla, Ranford vypichol puk Kupskymu spod lapačky a JAKUB MINÁRIK doráža puk do siete – 1:1.
Asistoval Brendan Ranford.

08:35

Domáca jedenástka Bondra teraz zle rozohral a puk dal rovno na hokejku Slovanistickej jedenástke, ale Brown strelou po ľade Kupskyho nenachytal.

08:08

Aktuálne na strely 3:4 a na vhadzovania 7:2. Slovan svoje úvodné dve šance nepremenil a pykal hneď po prvom vylúčení…

07:37

Zvolen v útoku, Čulíkove nahodenie od modrej tečoval pred bránou Csányi, ale puk letel mimo brány.

05:54

Zvolen dal gól! Zvolen otvára dnešné skóre a po šiestich sekundách využíva úvodnú presilovku. COLE HULTS zamiešal s pukom na modrej, vylepšil si korčuľovaním vzad pozíciou na strelu, aby následne švihom prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 1:0.
Asistoval Radovan Bondra.

05:48

Brown – 2 min., hákovanie.

05:04

Takáč sa po vypichnutí puku dostal do ideálnej šance na otvorenie skóre, ale Kupskyho betón neprehodil. Následne sa dostal aj do druhej šance, ale pri pravej tyčke v dorážke rovnako neuspel.

04:44

Mucha sa dostal k odrazenému puku a okamžite strieľal z otočky. Minule ale bránu hostí.

03:54

Kubka teraz na modrej útočnej chcel niečo vymyslieť s pukom, ale nevyšlo mu to a následne bol z toho ofsajd.

03:03

V krátkom slede ďalšie zakázané uvoľnenie hostí.

02:55

Csányiho jemné nahodenie bekhendom na bránu, následne Lukošíkova rozohrávka končí zakázaným uvoľnením.

02:15

Domáci prepadli a protiútok hostí zakončil Pecararo strelou švihom z ľavého kruhu a trafil hornú žŕdku!

01:25

Domáci teraz nechali dva krát zakončovať Ranforda, toto sa im môže vypomstiť, nakoniec ale oba pokusy útočníka hostí úspešné neboli.

00:36

Hainova strela z prvej po prihrávke Bondru, dobrá, tvrdá, ale mierila vedľa.

00:02

Úvodné buly stretnutia vyhral domáci Chris Langkow.

00:01

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

Príjemný podvečer zo Zvolena…

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní 14.kola Tipos extraligy HKM Zvolen – HC SLOVAN Bratislava. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen v piatkovom kole zohral výborný zápas v Michalovciach a z južného Zemplínu si nakoniec odniesol všetky tri body za víťazstvo 2:6. Týmto trojbodovým víťazstvom stiahol dvojbodové manko na vedúcich Spišiakov o jeden bodík. Momentálne sú teda Rytieri spod Pustého Hradu druhí o bod za Spišskou Novou Vsou, ale pred tretími Novými Zámkami už majú päťbodový náskok. Zvolenu sa vrátil do zostavy útočník Marek Hecl a práve on v piatok otvoril skóre zápasu. Zvolen hrá aktuálne sebavedome, tímu sa darí strelecky, veď skóre z posledných dvoch zápasov majú Zvolenčania hrozivé – 13:3. Uvidíme, či si nevystrieľali všetok pušný prah a nechali si niečo aj pre Slovan.

Slovan Bratislava sa aj naďalej výsledkovo trápi. V piatok na domácom ľade neudržal jednogólové vedenie s posledným Humenným. Lukáš Handlovský v hre bez brankára vyrovnal a dva body pre Slovan zachraňoval sedem sekúnd pred koncom predĺženia z trestného strieľania Daniil Fominykh. Hráči z hlavného mesta majú aktuálne 17 bodov a patrí im ôsma priečka, čo je určite ďaleko za ich očakávaniami. V prvom vzájomnom zápase Zvolen na Slovane vyhral 2:5 a teda Bratislavčania majú súperovi čo vracať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.