8 : 2
(2:1, 3:0, 3:1)
Kazachstan
Naposledy zmenené pred 14 dňami

Němci se dnešním triumfem alespoň do večerního duelu USA s Polskem posunuli na druhé místo skupiny B. Další zápas je čeká už v sobotu proti Polsku. Kazachstán pak půjde do akce v neděli proti silnému týmu USA.

Střely na branku: 35 – 20
Zásahy brankářů: 18 – 27

Je dobojováno! Německo poráží Kazachstán vysoko 8:2 a výrazně se přibližuje k postupu do čtvrtfinále! Němci za vítězstvím vykročili už v průběhu první třetiny, kdy se po minutě prosadil Maksymylian Szuber. Na jeho branku navázal Parker Tuomie. Za Kazachstán ale snížil Roman Starčenko. V úvodu druhé části však přidal německou pojistku John Peterka. Ve 29. minutě se Němcům vyplatilo napadání soupeřovy rozehrávky, po němž se prosadil Lukas Reichel. Ve 36. minutě navíc uštědřil Kazachstánu další zásah Lukas Kälble. Ve třetí části svou druhou branku v utkání přidal Lukas Reichel. Za Kazachstán sice snížil Arťom Koroljov, jenže poslední slovo měli znovu Němci. V 55. minutě udeřil v oslabení Frederik Tiffels a minutu před koncem napsal gólovou tečku za utkání Maxmilian Kastner.

Nejlepší hráči utkání

Roman Starčenko (Kazachstán)
John Peterka (Německo)

Konec zápasu.

59:30

Duel už se pouze dohrává. Německý kotel na tribunách ostravské haly děkuje svým oblíbencům za další gólové představení.

58:34

Německo právě vstřelilo branku! Po kanonádě proti Lotyšsku si Němci osmkrát zakřičeli také proti Kazachstánu! Po další ztrátě v obranném pásmu Kazachstánu obdržel přihrávku do jízdy MAXMILIAN KASTNER, který rozhýbal Bojarkina a poslal mu kotouč mezi nohy! Asistence: Alexander Ehl, Parker Tuomie.

58:20

Dominik Kahun ještě mohl přidat osmou branku Německa, ale zápěstím poslal kotouč jen do lapačky připraveného Bojarkina.

58:10

Leonid Metalnikov projel do útočného pásma, kde jej výborně napadal jeden ze soupeřů, který mu dokonce zamezil v přihrávce mezi kruhy.

57:46

John Peterka si skvěle vyměnil kotouč se Stachowiakem a zakončil z levého kruhu. Ránu německého útočníka Bojarkin reflexivně vykopl betonem!

57:20

Alichan Omirbekov se hnal vpřed po pravém křídle, jenže neměl podporu spoluhráčů. Němci už duel dohrávají bez riskování.

56:33

Marc Michaelis si sjel na bekhendovou přihrávku na pravý kruh, odkud pohotově vypálil zápěstím, ale jeho ránu Bojarkin vyrazil nad branku.

56:10

Samat Danijar uklidnil rozehrávku za vlastní brankou a následně se rozjel vpřed. Přechod Kazachstánu do ofenzivy skončil už u modré čáry.

55:48

Německo hraje v plném počtu.

55:15

Znovu se Němcům povedlo vyhodit puk až za branku Kazachstánu. Kazachstán se po brance inkasované při vlastní přesilovce nemůže usadit v útočném pásmu.

54:37

Kazachstán se usadil v útočném pásmu, ale dlouho se tam s kotoučem neohřál. Po ztrátě vyhodil puk přes celé kluziště Jonas Müller.

54:14

Německo právě vstřelilo branku! Německo se dokázalo prosadit ve vlastním oslabení! Němcům se vydařil jednoduchý přechod do útoku. Od pravého mantinelu poslal puk před branku Nico Sturm a rozjetý FREDERIK TIFFELS bekhendem nedal Bojarkinovi nárok! Asistence: Nico Sturm.

53:48

Ještě jedno vyloučení na německé straně! Jonas Müller dostává dvě minuty za podrážení.

53:30

Bojarkin měl problém s dělovkou od modré čáry, ale nakonec kotouč hřbetem lapačky vytěsnil mimo tři tyče.

52:42

Leonid Metalnikov nahodil puk do útočného pásma, nicméně jeho pobídka skončila až na zakázaném uvolnění. Hra se přestěhuje zpět před Bojarkina.

52:10

Lukas Reichel na opačné straně křížnou přihrávkou hledal spoluhráče mezi kruhy, ale jeden z obránců v bílém puk špičkou čepele protečoval do bezpečí.

51:52

Kazachstán právě vstřelil branku! Branka nakonec platí! Sudí přezkoumali videozáznam hry a změnili původní verdikt! K nedovolenému bránění Grubauerovi tedy nedošlo. Jako autor branky je označen ARŤOM KOROLJOV! Asistence: Oleg Bojko, Alichan Asetov.

51:52

Trenér Kazachstánu využívá trenérskou výzvu k přezkoumání gólového momentu!

51:52

Kazachstán sice slaví vstřelenou branku, ale rozhodčí okamžitě rozpažuje! Branka neplatí kvůli nedovolenému bránění brankáři.

Utkání sleduje 8 479 diváků!

51:48

Batyrlan Muratov se před brankou Německa zjevil u odraženého kotouče, ale trefil z těsné blízkosti jen Grubauera!

51:15

Kirill Savickij střílel z levé strany útočného pásma. V pravou chvíli proti němu stačil vystoupit soupeř, který kotouč srazil k mantinelu.

50:27

Německo právě vstřelilo branku! Německo přidává šestou branku! Hokejisté v černém tentokrát předvedli rychlý přechod do útočného pásma. Přihrávku na levý kruh obdržel John Peterka, který ještě přihrál před branku a osamocený LUKAS REICHEL měl snadnou práci! Asistence: John Peterka, Wojciech Stachowiak.

50:10

Adil Beketajev projel po levé straně do útočného pásma, jenže v rohu kluziště jej důrazný soupeř čistým způsobem přišpendlil k mantinelu.

49:36

Kazachstánu se nepovedlo založení útočného výpadu a prudká přihrávka skončila na zakázaném uvolnění. Hra se vrátí zpět před Bojarkina.

49:25

Jonas Müller střílel z levé strany útočného pásma, ale jeho projektil po ledě skončil na betonu připraveného Bojarkina.

48:43

Bojarkin se skvěle roztáhl proti dorážce, kterou na něj vyslal Nico Sturm! Brankář Kazachstánu předvádí další výborný výkon.

48:34

Kazachstán se dostal do útočného pásma, ale ani v tomto případě nikdo v bílém dresu nedokázal zakončit.

48:07

Valerij Orechov přihrál z levé strany mezi kruhy, ale Starčenkovi tentokrát k zakončení krok chyběl. Na opačné straně Bojarkin předvedl jistý zákrok lapačkou.

47:12

John Peterka se hnal za dlouhou přihrávkou do útočného pásma, kam mu ještě přijel pomoci Kastner, avšak obránci Kazachstánu puk odehráli do bezpečí.

46:41

Arkadij Šestakov střílel zápěstím od modré čáry, ale jeho projektil skončil sražený mimo tři tyče. Ve třetí třetině sledujeme hru s minimem přerušení.

46:15

Alichan Asetov bekhendem nahodil puk za německou branku. V souboji o skákavý kotouč byl nejdůraznější Kai Wissmann.

45:41

Batyrlan Muratov projel po pravém křídle do útočného pásma, kde proti němu v pravou chvíli vystoupil soupeř, který puk srazil do bezpečí.

45:12

Po delší době museli rozhodčí přerušit hru. Postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:48

Fabio Wagner si sjel na přihrávku z rohu útočného pásma, ale jeho sražený pokus už nikdo v černém dresu za Bojarkinova záda nedoklepl.

44:25

Roman Starčenko sice na pravé straně útočného pásma odehrál kotouč, jenže poté ztratil balanc a poroučel se k ledu.

43:35

Samat Danijar mohl střílet od modré čáry, ale místo zakončení ještě rozehrál na pravou stranu, kde neměl spoluhráče v ideální pozici.

43:10

Parker Tuomie se otočil na levé straně útočného pásma, ale zadovkou neoslovil nikoho v černém dresu Německa.

42:34

Temirlan Gajtamirov vyvezl kotouč z obranného pásma do pásma útočného, ale kousek za modrou čárou jej o něj obral Ehl, který sám projel až do zakončení, kterým minul branku.

42:10

Německo se dostalo s kotoučem po pravé straně do útočného pásma, ale nikdo v černém dresu už neměl prostor pro zakončení.

41:27

Bojarkin si dal pozor na ránu z kruhu a připsal si výborný zákrok lapačkou. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Kazachstánu.

41:05

Marc Michaelis v přečíslení dvou proti jednomu hledal bekhendem lépe postaveného spoluhráče, ale příliš dlouhou přihrávkou jej zahnal mimo střeleckou pozici.

40:20

Německo se v úvodu třetí třetiny dostalo do útočného pásma, ale kombinace skončila v rohu kluziště, kde byli důraznější Kazachstánci.

40:01

Začala třetí třetina.

Střely na branku: 20 – 16
Zásahy brankářů: 15 – 15

Německo ve druhé třetině ještě navýšilo vedení z úvodní periody. Hned v úvodu druhé části totiž udeřil John Peterka. Ve 28. minutě mohl snížit Kazachstán, ale Grubauerovi pomohla horní tyč. Následně na opačné straně skóroval Lukas Reichel. Pátou branku Německa následně přidal Kai Wissmann, ale Kazachstán využil trenérskou výzvu, po které byl gól odvolán pro ofsajd. Pět minut před druhou sirénou však udeřil Lukas Kälble a Němci bez problémů kráčí za vítězstvím.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:45

Maxmilian Kastner přitiskl kotouč k hrazení. Soupeř byl ale důraznější a do zakončení se dostal Jevgenij Rymarev, jehož pokus zaduněl o zadní mantinel.

39:12

Fabio Wagner upadl po souboji v rohu obranného pásma, ale hráči Kazachstánu jeho chybičku nepotrestali, ba ani nezakončili.

38:45

Maksymilian Szuber otočil hru v obranném pásmu a rozjel akci po pravé straně. Na jeho pobídku si nikdo v tmavém dresu nenabruslil.

38:12

Tvrdý hit schytal v obranném pásmu Jonas Müller. Otřesený německý hráč se ale zvedl zpět na brusle a zapojil se do hry.

37:23

Ofenzivní choutky zmařil hokejistům Německa další odpískaný ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Kazachstán od druhé části prakticky neklade odpor.

37:12

Německo se tlačilo ve třech proti dvojici obránců Kazachstánu, ale hráči v bílém stačili přihrávku směřující na Reichela odehrát do bezpečí.

36:22

Německu se nepovedl přechod do útočného pásma. Dlouhá přihrávka křížem skončila na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po pravici Philippa Grubauera.

36:10

Tobias Fohrler uspěl v souboji ve středním pásmu, nicméně nikdo v černém mu nepřijel pomoci. Defenziva Kazachstánu se stačila přemístit.

35:17

Německo právě vstřelilo branku! Po další kombinaci Němců v útočném pásmu už ale Kazachstán nepokryl všechny soupeře a inkasuje popáté! Přihrávku z pravého kruhu obdržel od Peterky před branku osamocený LUKAS KÄLBLE, který snadnou tečí poslal puk za záda Bojarkina! Asistence: John Peterka, Wojciech Stachowiak.

34:45

Lukas Kälble si klepl o přihrávku na modrou čáru, jenže nedostal přesnou přihrávku. Defenziva Kazachstánu teď byla důrazná.

34:10

Zakončovat z dobré pozice mohl Valerij Orechov, jenže při pokusu o střelu jej zradila pevnost hole.

33:30

Moritz Müller uklidnil německou rozehrávku za brankou. Hokejisté v černém se následně vydali vpřed, ale jejich postup zastavil Arkadij Šestakov.

33:12

Kazachstán ubránil další německou přesilovku a hraje v plném počtu.

32:50

Leonhard Pföderl dostal nabito na modrou čáru, odkud se bez přípravy opřel do kotouče, ale jeho ránu Bojarkin s přehledem udržel.

32:15

Dominik Kahun nahodil puk z levé strany na branku soupeře, ale tam neměl spoluhráče. Kazachstán však kotouč nedokázal vyhodit za modrou čáru.

31:50

Arkadij Šestakov se při vlastním oslabení zjevil v obrovské šanci, když dostal přihrávku mezi kruhy, ale zápěstím Grubauera nepropálil!

31:27

Němci se hned v úvodu početní převahy dostali do zakončení, ale ránu z levé strany zlikvidoval pozorný Bojarkin lapačkou.

31:12

Německo si zahraje další přesilovou hru. Alichan Omirbekov vyfasoval dvě minuty za faul loktem.

30:31

Po sklepnutí na pravý kruh střílel bez přípravy Alexander Ehl, který tvrdou ránou trefil jen boční síť. Němci zůstávají usazení v útočném pásmu.

30:10

Moritz Müller za brankou Německa uklidnil rozehrávku a počkal si na nabídku svých spoluhráčů. Němci na ledě dominují ve všech ohledech.

29:47

Branka skutečně neplatí, neboť zásahu Wissmanna předcházelo postavení mimo hru!

29:47

Trenér Kazachstánu si ještě vyžádal trenérskou výzvu kvůli možnému ofsajdu.

29:47

Německo právě vstřelilo branku! Německá kanonáda pokračuje! Ještě před polovinou základní hrací doby přidává Německo pátý zásah! Dominik Kahun zadovkou přenechal kotouč rozjetému KAI WISSMANNOVI, který příklepem poslal puk k zadní tyči! Asistence: Dominik Kahun. Rozhodčí ale po trenérské výzvě Kazachstánu branku odvolali pro ofsajd!

29:35

Jonas Müller skvěle napadal rozehrávku Kazachstánu na modré čáře. Německý obránce sice získal puk, ale neudržel jej ve střelecké pozici.

29:05

Oleg Bojko si brousil zuby na přihrávku směřující mezi kruhy, jenže důrazný Kai Wissmann mu nedovolil zakončit. Němci se ve druhé části poctivě vracejí.

28:29

Německo právě vstřelilo branku! Německo trestá nedůslednost obrany Kazachstánu a přidává čtvrtou branku! Po chybě v rozehrávce dostal kotouč do jízdy na levý kruh LUKAS REICHEL, který zápěstím propálil Bojarkina! Asistence: Leonhard Pföderl.

28:15

Batyrlan Muratov uspěl v souboji na pravé straně útočného pásma, jenže zadovkou nedokázal přesně přihrát. Defenziva soupeře byla přesnější.

27:27

Kazachstán se hnal do další zajímavé akce, kdy mohli hned tři hráči v bílém mířit do útočného pásma, jenže se sami vystavili mimo hru.

27:03

Grubauerovi podruhé během dnešního souboje pomohla branková konstrukce! Zakončení od pravého mantinelu zastavila horní tyč!

26:37

Dominik Kahun uklidnil německou rozehrávku za vlastní brankou a následně rozehrál. Akce Německa skončila jen pobídkou soupeři.

26:12

Kai Wissmann nebezpečně nahodil puk na branku od modré čáry, nicméně jeho pokus si brankář Bojarkin pohlídal a s pomocí obránce zažehnal nebezpečí.

25:40

Roman Starčenko prosvištěl po levém křídle do útočného pásma a zkoušel překvapit Grubauera ránou na přední tyč. Německý gólman skvěle zasáhl ramenem.

25:20

Kazachstán se hnal vpřed po pravém křídle, ale Leonid Metalnikov v klíčovou chvíli zapomněl kotouč za sebou. Němci mohou otočit směr hry.

24:45

Tobias Fohrler střílel zápěstím od modré čáry. Proti ráně německého obránce vystartoval Valerij Orechov, od nějž se puk odrazil do ochranné sítě.

24:10

Yasin Ehliz bekhendem přihrál mezi kruhy, kde měl spoluhráče, ale Leonhard Pföderl v těžké pozici nezvedl kotouč nad Bojarkinův beton.

23:32

Německo přestálo početní převahu Kazachstánu.

23:00

Fabio Wagner se v obranném pásmu opřel do odraženého kotouče, který nekompromisně vyhodil přes všechny čáry.

22:41

Jevgenij Rymarev ustál souboj u hrazení a rozehrál na modrou čáru. Následně zakončil Maxim Muchametov, ale Philipp Grubauer stačil máchnout lapačkou.

22:02

Jevgenij Rymarev střílel z ostrého úhlu, ale Philipp Grubauer se stačil přitlačit k přední tyči své klece a připsal si vynikající zákrok.

21:32

Střídání v týmu Kazachstán:
ze hřiště odchází Andrej Šutov, přichází Nikita Bojarkin.

21:32

Ještě před vyloučením zachránila Grubauera branková konstrukce po nenápadném nahození. Moritz Müller zároveň dostává dvě minuty za držení.

21:11

Německo právě vstřelilo branku! Německo vstoupilo do druhé části dnešního souboje skvěle! Hráči v černém totiž přidávají třetí branku. Po překřížení na modré čáře se s pukem na pravý kruh prosmýkl JOHN PETERKA, který z úhlu překonal brankáře! Asistence: Wojciech Stachowiak, Kai Wissmann.

20:34

Šutov musel hned v úvodu druhé části zasahovat. Brankář Kazachstánu si povyjel proti ráně z ostrého úhlu a vykopl kotouč mimo tři tyče.

20:15

Němci se hned v úvodu druhé části vydali vpřed, jenže jejich akce skončila sraženou přihrávkou mimo střeleckou pozici.

20:01

Začala druhá třetina.

Střely na branku: 9 – 9
Zásahy brankářů: 8 –7

Po první třetině důležitého utkání mohou být spokojenější Němci, kteří vedou 2:1. Německu se povedl aktivní vstup do utkání. Už po minutě hry otevřel skóre Maksymylian Szuber. O minutu později na jeho zásah navázal Parker Tuomie. Kazachstán dokázal snížit v početní převaze, kterou využil Roman Starčenko. V samotném závěru první části pak měl obrovskou šanci Sturm, ale Šutov jeho průnik do útočného pásma zneškodnil.

20:00

První třetina skončila.

19:56

V samotném závěru první části Německo zahrozilo z rychlého brejku! Po levém křídle projel do útočného pásma Nico Sturm, ale Šutov si proti němu povyjel a ránu zastavil!

19:13

Šutov si dal pozor na sražené nahození z levé strany útočného pásma a bez problémů kotouč ukryl v lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.

19:05

Do útočného pásma projel s kotoučem na čepeli Alexander Ehl, který zakončil zápěstím, nicméně první soupeř jeho ránu srazil do ochranné sítě.

18:50

Ve sprinterském souboji za nahozením do rohu kluziště uspěl německý obránce. Po zakázaném uvolnění se i přes nevoli Kirilla Paňukova bude vhazovat před Šutovem.

18:15

Maxim Muchametov rozjel akci Kazachstánu po pravém křídle, zavezl puk do rohu útočného pásma, ale nedokázal vrátit puk do prostoru před brankou.

17:31

John Peterka udržel soupeře na zádech a přihrál na modrou čáru. Zadák Wissmann si na zakončení netroufl a raději puk nahodil do rohu kluziště.

17:04

Němci po silnější pasáži Kazachstánu znovu převzali iniciativu a tlačí se do zakončení. Po sražené ráně od mantinelu se vhazuje po levici Šutova.

16:32

Tiffels čekal na přihrávku mezi kruhy, jenže v klíčovou chvíli kotouč promáchl a nedokázal zakončit. Defenziva Kazachstánu puk následně odehrála do bezpečí.

16:15

Grubauer vyjel za svou klec, kde spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Nikdo z napadajících hokejistů v bílém kotouč letící po hrazení nezastavil.

15:15

Maksymilian Szuber dostal přihrávku před branku, jenže musel zakončovat v hlukokém předklonu, kvůli čemuž trefil obránce v bílém dresu.

14:35

Kai Wissmann získal odražený kotouč v obranném pásmu a vyvezl jej do pásma středního. Nikdo v černém dresu útok Německa nedoplnil.

13:41

Maxim Muchametov střílel z levého křídla z ostrého úhlu přes clonícího soupeře. Jeho slabý projektil skončil jen na vnějším oblouku německé klece.

13:20

Arkadij Šestakov uklidnil rozehrávku Kazachstánu v obranném pásmu a bez problémů rozehrál na pravou stranu.

12:42

Dmitrij Breus dojel nahození do rohu útočného pásma, odkud se snažil přihrát před branku, ale trefil brusle dobře postaveného Wissmanna.

12:03

Jeden z hokejistů Kazachstánu po souboji před Šutovem přišel o svou hokejku, kterou mu podle všeho zlomil Dominik Kahun.

11:33

Grubauer si musel dávat pozor na dorážejícího soupeře u přední tyče. Německý gólman prostor mezi brankovou konstrukcí a betonem zavřel.

11:00

Grubauer si dal pozor na nahození od modré čáry a bez problémů kotouč schoval v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

10:38

Němci se tlačili vpřed po levé straně, jenže nahození bylo sraženo do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:00

Na přihrávku před branku Kazachstánu číhal Nico Sturm, jenže dostal kotouč přímo na pravou bruslu a po přikopnutí už nedokázal zakončit.

09:28

Vpřed se po levém křídle tlačili hokejisté Kazachstánu, jenže jejich kombinace skončila jen postavením mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:15

Šutov si dal pozor na ránu od modré čáry a schoval puk do lapačky. Oba týmy se však během první části tlačí do zakončení.

08:48

Metalnikov si nabruslil na přihrávku před branku, kde hrozil bekhendem, ale brankář soupeře jeho ránu bez problémů vyrazil mimo tři tyče.

08:36

Další ofenzivní výpad Německa zastavil odpískaný ofsajd. Příliš netrpělivý byl při přechodu do útočného pásma John Peterka.

07:59

Kazachstán právě vstřelil branku! Kazachstán využívá přesilovou hru a snižuje na rozdíl jediné branky! Kirill Paňukov zavezl kotouč za německou klec, odkud jej vrátil před bližší tyč a osamocený ROMAN STARČENKO s přehledem zavěsil! Asistence: Kirill Paňukov, Jevgenij Rymarev.

07:45

Adil Beketajev mohl střílet od modré čáry, ale místo toho zvolil přihrávku na pravou stranu. Kazachstánu zatím v přesilovce chybí střelba.

07:10

Ve vlastním oslabení prověřil Šutova zajímavým nahozením Frederik Tiffels, nicméně brankář Kazachstánu pobídku viděl a puk vytěsnil mimo.

06:30

Kazachstán si zahraje úvodní přesilovku dnešního souboje. Dvě minuty za sekání dostává Jonas Müller.

06:08

Philipp Grubauer si dal pozor na slabé nahození od modré čáry a schoval kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

05:20

Němci zastavili další rozehrávku soupeře středem ledové plochy a uklidňují rozehrávku za brankou. Také trenér Kazachstánu posílá na led čerstvé síly.

05:15

Arťom Koroljov vyvezl puk do středního pásma, nicméně nedokázal sklepnout kotouč na nikoho v bílém dresu.

04:24

Další krásná kombinace Německa vyústila v přihrávku mezi kruhy, kam si sjel Maksymilian Szuber, jenže místo střely ještě vracel puk do míst, kde neměl spoluhráče.

04:00

Sílící tlak Německa přerušil úspěšným zákrokem vynikající Šutov, který se tentokrát roztáhl na brankovišti a nepustil kotouč za svá záda.

03:41

Kai Wissmann si navedl kotouč do střelecké pozice a zakončil zápěstím. Jeho projektil obránce v bílém dresu tečoval mimo branku.

03:10

Wojciech Stachowiak prodloužil kotouč za brankou Kazachstánu. Následně ještě hrozil bekhendem John Peterka, který branku netrefil.

02:42

Kazachstán je zralý na ručník. Hokejisté v bílém mají obrovské problémy se zavezením kotouče do útočného pásma.

02:24

Německo právě vstřelilo branku! Německo chce v dnešním duelu evidentně navázat na střelecké hody z utkání proti Lotyšsku! Po rychlé kombinaci na levé straně útočného pásma dostal přihrávku mezi kruhy osamocený PARKER TUOMIE, který si puk převzal a propálil Šutova! Asistence: Maxmilian Kastner, Colin Ugbekile.

01:35

Kahun dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, kde se zbavil obránce, jenže nedokázal přihrát do střelecké pozice Tiffelsovi.

01:02

Německo právě vstřelilo branku! Fantastický vstup Německa do dnešního souboje! Němci se usadili v útočném pásmu. Šutov si připsal dva dobré zákroky, jenže odražený puk si před brankou našel MAKSYMYLIAN SZUBER, který jej s pomocí soupeře dostal za brankovou čáru! Asistence: Wojciech Stachowiak, John Peterka.

00:51

Němci se usadili v útočném pásmu, kde s kotoučem operoval Wojciech Stachowiak, jenže z těžké pozice puk na branku neprocedil.

00:28

Alichan Asetov projel po pravé straně do útočného pásma, ale nedokázal najít spoluhráče na opačné straně ledové plochy.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy už nastupují na led. Od úvodu je jasné, že podporu budou mít na tribunách hlavně Němci.

Oba týmy už naskočily na led k předzápasovému rozbruslení. Němci odehrají utkání v černých dresech, zatímco Kazachstán oblékne bílou sadu.

Úvodní sestavy:

Německo: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller ©, Wagner, Kälble, Fohrler, Ugbekile – Peterka, Stachowiak, Reichel – Kahun (A), Sturm, Tiffels – Pföderl, Michaelis, Ehliz (A) – Ehl, Kastner, Tuomie.
Trenér: Harold Kreis

Kazachstán: Šutov (Bojarkin) – Metalnikov, Beketajev, Orechov, Danijar (A), Dichanbek, Breus, Koroljov, Gajtamirov – Rymarev, Omirbekov, Starčenko © – Michajlis (A), Muchametov, Muratov – Savickij, Šestakov, Paňukov – Rachmanov, Bojko, Asetov.
Trenér: Galym Mambetalijev

Rozhodčí: Holm (SWE), Vikman (FIN) – Briganti (USA), Špůr (CZE).

Kazachstán

Kazachstán zatím nemůže být s výkony na šampionátu spokojen v takové míře jako jeho dnešní soupeř. Na turnaji odehráli Kazachstánci čtyři zápasy, ve kterých získali jen tři body. Ty si připsali za vítězství 3:1 nad Francií hned v úvodu turnaje. Následně Kazachstán schytal debakl 2:6 se Slovenskem. Poněkud vyrovnanější souboj odehrál proti Lotyšsku, proti němuž prohrál jen 0:2. Ve čtvrtek se pak Kazachstán utkal se silným Švédskem, proti kterému padl 1:3. Gólman Nikita Bojarkin si v utkání připsal 41 úspěšných zákroků. Produktivitě Kazachstánu na turnaji zatím vévodí Samat Danjar, který má na kontě tři kanadské body.

Německo

Německo je zatím na turnaji týmem dvou tváří. Obhájci stříbrných medailí i do Česka přivezli ambiciózní výběr. Po čtyřech odehraných duelech ve skupině mají na kontě šest bodů a hlasitě si říkají o postup do čtvrtfinále. Na úvod turnaje odehrálo Německo důležitý duel se Slovenskem, které porazilo po velkém boji 6:4. Následně ale Němci dvakrát propadli v zápasech se silnými protivníky. Proti USA i Švédsku schytali příděl 1:6. Ve středu se ale Němci v dalším důležitém utkání postavili Lotyšsku, kterému nadělili debakl 8:1. Německo navíc ve zbytku základní skupiny čekají už pouze duely s Kazachstánem, Polskem a Francií.

Nominace Německa

Brankáři:
Tobias Ancicka (Kölner Haie), Philipp Grubauer (Seattle Kraken, NHL), Mathias Niederberger (Red Bull Mnichov).

Obránci:
Tobias Fohrler (HC Ambri-Piotta, Švýcarsko), Lukas Kälble (Pinguins Bremerhaven), Jonas Müller, Kai Wissmann (oba Eisbären Berlín), Moritz Müller (Kölner Haie), Maksymilian Szuber (Tucson Roadrunners, AHL), Colin Ugbekile (Iserlohn Roosters), Fabio Wagner (ERC Ingolstadt).

Útočníci:
Tobias Eder, Leonhard Pföderl, Frederik Tiffels (všichni Eisbären Berlín), Alexander Ehl (Düsseldorfer EG), Yasin Ehliz, Maximilian Kastner (oba Red Bull Mnichov), Daniel Fischbuch (Adler Mannheim), Dominik Kahun (SC Bern, Švýcarsko), Marc Michaelis (EV Zug, Švýcarsko), JJ Peterka (Buffalo Sabres, NHL), Lukas Reichel (Chicago Blackhawks, NHL), Joshua Samanski, Parker Tuomie (oba Straubing Tigers), Wojciech Stachowiak (ERC Ingolstadt), Nico Sturm (San Jose Sharks, NHL).

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání ostravské skupiny světového šampionátu mezi Německem a Kazachstánem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.