4 : 2
(0:0, 2:0, 2:2)
Poľsko
Naposledy zmenené pred 14 dňami

Utkání je u konce a my měli možnost sledovat zajímavé utkání až do posledních chvil. Polsko i ve třetí třetině pokračovalo ve své snaze o zdramatizování duelu, jenže ve 45. minutě se Němci dostali do brejku, který zakončil Yasin Ehliz a bylo to o tři. Pro polský tým ale nic neřešitelného, neboť v 54. a poté v 56. minutě snížili Patryk Wajda a Filip Komorski a hráči v bíločerveném nebyli daleko od toho, aby se možná dočkali i vyrovnání. Jenže v 57. minutě udělali chybu v obraně, Reichel ji sice ještě nepotrestal, ale dojíždějící John Peterka už ano. Německo tak vyhrálo 4:2 a udělalo velký krok do čtvrtfinále turnaje. Má 12 bodů a v průběžné tabulce je s jedním odehraným zápasem navíc na druhém místě. Polsko je s jediným bodem poslední.

Němci se v posledním skupinovém duelu utkají v úterý od 12:20 s Francií, Polsko se pokusí o záchranu v pondělí od 20:20 v utkání proti Kazachstánu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. Třeba už za pár chvil při duelu Francie se Slovenskem.

Utkání sledovalo 9 109 diváků.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Alexander Ehl (Německo) a Patryk Wajda (Polsko).

59:55

Ještě jedna zablokovaná střela z hole německého hokejisty, tohle už byl ten poslední zápis do statistik.

59:32

Polsko už ani gólmana odvolávat nebude.

59:06

Střela Dominika Paśe z otočky byla na náhodu, Niederberger si vše u své levé tyčky pohlídal.

58:38

Němci už jen vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a hlídají si závěr zápasu.

58:14

Zleva střílel Frederik Tiffels, Zabolotny vyrazil položenou holí.

57:31

Yasin Ehliz nezpracoval přihrávku po mantinelu, ale dostal hru alespoň do středního pásma. Polsko zatím nemá jak odvolat gólmana a pokusit se o zázrak.

57:06

I tak se dá ještě očekávat dramatický závěr, polská reprezentace rozhodně nic nevzdává.

56:11

Německo právě vstřelilo branku!
Jenže přemíra polské snahy v útoku přinesla chybu v obraně, za tu se dostal Reichel a zkusil střelu po ledě. Tu mu Zabolotny vyrazil přesně k JOHNU PETERKOVI a ten chladnokrevné dorazil. Rázem je to zase o dva, tentokrát 4:2. Asistence: Lukas Reichel.

55:48

A budeme tu mít drama. Polsko vycítilo šanci na bod a zase se cpe do útoku.

55:19

Polsko právě vstřelilo branku!
Akce ale pokračovala a rázem je to jen o jeden gól! Od pravého mantinelu přilétla příhra na Kosteka, jeho střelu Niederberger pouze vyrazil betonem a číhající FILIP KOMORSKI měl dost času i prostoru na to, aby dorazil puk přes gólmana do sítě – 3:2. Asistence: Arkadiusz Kostek, Patryk Kreżolek.

55:09

Po vyhraném buly měl prostor v mezikruží Krzysztof Maciaś, Niederberger jej ale vychytal.

54:40

Němci to nechtějí nechat jen tak být a sami útočí. Levou stranou se o průnik snažil Kahun, byl ale zastaven u mantinelu.

54:05

Probudilo se i početné polské diváctvo a žene své oblíbence do dalšího útoku.

53:13

Tak se Polsko nakonec dočkalo a bylo to ze střely, která by v mnoha případech vůbec nevyšla. Po akci v pásmu si puk převzal PATRYK WAJDA a zpoza brankové čáry jej propasíroval mezi Niederbergerem a tyčkou – 3:1. Asistence: Alan Lyszczarczyk, Krystian Dziubiński.

52:39

Ne ne, Polákům není přáno. K brance si nyní najel Patryk Kreżolek, byl v ideální pozici, německou branku ale pŕestřelil.

51:58

Z ostrého úhlu to zkusil i Parker Tuomie, dopadlo to stejně. Zabolotny má úspěšný zákrok.

51:16

Od levého mantinelu vystřelil Nico Sturm, spíš ale jen prověřil, zda je Zabolotny pŕipraven.

50:31

Polsko touží alespoň po čestném úspěchu, Niederberger má však také plány a to vychytanou nulu. A zatím mu to vychází.

50:01

Na opačné straně nevyšla souhra mezi Kreżolekom a Dziubińskim, puk skončil jen v rohu kluziště.

49:05

Wissmann se prohnal kolem Kr. Maciaśe, který uklouzl a upadl, nicméně sám se ke střele nedostal.

48:27

Zase trocha klidu na ledové ploše. Na tribunách to je jiné, oba tábory neúnavně povzbuzují. Více slyšet jsou němečtí fandové.

47:31

Od modré čáry nahazoval Maciej Kruczek a poskakující puk nadělal Niederbergerovi docela starosti. Nakonec si mohl odfouknout, šlo to kousek vedle jeho pravé tyčky.

46:42

Stachowiak v další šanci, nyní to byl prakticky jeho samostatný únik. Zvolil střelu, zamířil ovšem na Zabolotnyho břevno.

46:20

Wojciech Stachowiak nedokázal sklepnout nahození z pravé strany, puk skončil za brankou.

46:07

Polsko se nedokázalo dostat z vlastního pásma a umožňuje tak soupeři další rejdy.

45:43

Němci tak mají ještě větší klid do zbývajících minut a podle toho také vypadají poslední okamžiky. Poklidná hra hráčů v černém.

44:28

Němci unikají do tříbrankového náskoku. Při přečíslení dva na jednoho dostal pas na levou stranu YASIN EHLIZ a i když už to vypadalo, že mu puk odskočí od čepele, tak vystřelil a našel mezírku v Zabolotného postoji – 3:0. Asistence. Leonhard Pföderl, Marc Michaelis.

43:58

Zprava se do útočného pásma dostal Komorski, mohl sám zakončit, ale rozhodl se ještě přihrávat. Následnou žabičku jeho spoluhráč nezpracoval.

43:14

Před branku se proháčkoval Reichel, snaha ale byla zbytečná, neboť se pískal ofsajd Němců.

42:56

Nabito na modrou čáru dostal Tuomie, trefil ale jen přejíždějícího obránce.

42:14

Němci museli opustit útočné pásmo, ale už se tam budou zase vracet, neboť soupeř jen vyhodil na zakázané uvolnění.

41:54

Od levého mantinelu vystřelil Frederik Tiffels, tohle ale bylo pro Zabolotného chuťovkou.

41:09

Před brankoviště se dostal Stachowiak, nabídnutou příhru proměnil v okamžitou střelu, která ale skončila na zasahujícím Zabolotnym.

40:28

O střelu od modré čáry se pokoušel Wissmann, jeho rána ale skončila na bruslích bránícího plejera.

Vyhraná vhazování: 16:17

Čtyřicet minut hry je za námi a Německo se ve druhé třetině dokázalo hned dvakrát prosadit. Nebylo to ale pro ně jednoduché, neboť Polsko zaprvé odolávalo v obraně a poté vyráželo do protiútoků a zadruhé byl v brance výborný David Zabolotny. Ten držel čistý štít až do 26. minuty, kdy jej z rychlého protiútoku překonal Alexander Ehl. Druhý gól přišel o deset minut později, to se Krystian Dziubiński dopustil faulu na trestné střílení a to proměnil J. J. Peterka. Byl to zatím poslední gól zápasu, Německo tak vede 2:0.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:17

Polsko by rádo do konce třetiny snížilo, v tuto chvíli to ale bylo hodně na náhodu.

38:51

Hra se přelila na opačnou stranu, zpoza branky vyjížděl Mateusz Michalski a snažil se překvapit Niederbergera. Ten se nenechal rozhodit a na brankovišti poskakující puk přikryl.

38:24

Na pravé straně byl zablokován Pföderl, Polsko se pro tuto chvíli ubránilo.

37:47

Lukas Reichel vystihl příhru Alana Lyszczarczyka zpoza německé branky a už nasazoval k brejku. Byl zastaven opravdu na poslední chvíli.

36:55

Před německou brankou operovali Paś a Walega, jejich snažení však skončilo střelou vedle Niederbergerovy branky.

36:21

Oba celky střídají, Moritz Müller čeká, až se mu nabídnou čerství spoluhráči.

35:37

Odpověď Polska přicházela záhy, střelu z pravého křídla však pokryl povyjetý Niederberger.

35:17

K trestnému střílení se postavil JOHN PETERKA, najel si z levé strany a když se blížil k brance, tak ostře zamířil na střed a Zabolotnyho prostřelil mezi betony – 2:0.

35:17

Je tu trestné střílení pro Německo za faul Krystiana Dziubińskiho, který se provinil hozením hole, nebo předmětu.

34:58

Se svou střelou neobstál ani Ehliz, Zabolotny jeho ránu po zemi vyrazil.

34:24

Šavlovaná u modré čáry, J. Müller s Michaelisem se nedostali dál.

33:52

Nepřesný pokus Poláků nahodit puk do pásma, od Fohrlera už míří hra opačným směrem.

33:09

Zatímco arénou obíhá mexická vlna, tak se Polsko pokusilo o výpad středem. Šlo to ale do plných.

32:48

Změnit to chtěl Parker Tuomie, jeho dělovka byla sražena a puk poté opustil ledovou plochu.

32:38

Trocha uklidnění na ledové ploše, sledujeme teď akce hlavně ve středním pásmu.

31:42

No a Wajda je už zase na ledové ploše. Polsko je v pěti.

31:29

další chyba Němců v útočném pásmu a přesilovka se chýlí ke svému konci.

30:48

K radosti polských fanoušků se německý tým sám zbavil útočného pásma a po malé chvilce se dokonce vystavil do ofsajdu.

30:29

Rána Wissmanna nebyla přesná.

30:09

První akce Němcům nevyšla, už ale startují z hloubi vlastního pásma další.

29:42

Po tlaku Německa v útočném pásmu a šanci na brankovišti se pískal faul Polska. Dvě minuty za hákování si jde odsedět Patryk Wajda.

28:31

Nebezpečnější byl až pokus od Alana Lyszczarczyka, ten v mezikruží měl dost prostoru, nicméně svou ránu poslal do stínícího obránce.

28:28

Od modré vystřelil Krystian Dziubiński, tohle ale byl jen propagační pokus, Niederberger jen nastavil lapačku a našel puk.

27:49

Filip Komorski dojížděl vysoké nahození do útočného pásma, byl u puku ale až jako druhý a musel se tak zase bleskové otočit zpět.

27:18

Rána od modré čáry nemohla Zabolotnyho překvapit, alespoň tedy provětral svou lapačku.

26:58

Další průnik německého celku byl u pravého mantinelu přerušen pro ofsajdové postavení.

26:05

Vedoucí branka Němce ještě více nabudila a zase jsou hráči v černém usazeni v útočném pásmu.

25:14

Nedáš – dostaneš. Krzysztof Maciaś netrefil branku z celkem dobré pozice z kruhu, následoval rychlý kontr Německa a po přechodu přes modrou čáru vystřelil ALEXANDER EHL. Svou ránu skryl za stínící hráče a Zabolotny na puk nedosáhl – 1:0. Asistence: Maxmilian Kastner, Parker Tuomie.

24:23

Hra se přelévá ze strany na stranu ve vysokém tempu a i když nejsou góly, diváci se nemohou nudit.

23:57

Alan Lyszczarczyk si musel střelu vybojovat sám, puk ale opřel o stínícího obránce.

23:06

Michalski prováhal okamžik, kdy mohl přihrávat na zcela volného Alana Lyszczarczyka, který by pak byl sám před gólmanem. Takto celá akce skončila jen v rohu kluziště.

22:27

Leonhard Pföderl hezky tečoval Wagnerovo nahození od modré čáry a puk sklepával jen kousíček vedle pravé Zabolotnyho tyčky.

22:03

Střela zpoza kruhů nenadělala Niederbergerovi problémy, předvedl pěkný semafor a vysloužil si potlesk fanoušků.

21:50

Německo se ubránilo a zase hraje v plném počtu.

21:30

Puk letí ven z pásma Německa, přesilovka se chýlí ke svému konci.

21:01

Až teď se před branku proháčkoval Walega, v plné rychlosti ale nedokázal správné zamířit.

20:36

Polský tým pokračuje v přesilovce, zatím se mu ale nedaří udržet útočné pásmo.

Trestné minuty: 4:2

Je za námi první třetina, která přinesla živý hokej z obou stran. Polsko vstoupilo do utkání nebojácně a i když po celou dvacetiminutovku bylo střelecky méně aktivní, než soupeř, nemohl si gólman Niederberger stěžovat, že by jej polská ofenzíva neprověřila. Platilo to i na opačné straně, kdy to okolo Zabolotnyho tyček mnohdy létalo jen o centimetry. Gólu jsme se ale i přes veškerou snahu hráčů nedočkali, do šaten se odešlo za stavu 0:0.

20:00

První třetina skončila.

19:50

Ještě jedno přerušení a vyloučení na německé straně. Právě Fabio Wagner obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

19:41

Po průniku z levé strany přišla přihrávka mezi kruhy na Wagnera, jeho rána zápěstím ale jen klepla o soupeřovu hůl.

19:10

Moritz Müller neudržel u mantinelu rovnováhu a puk na holi. Protiútok Polska ale neměl dlouhého trvání, také zde přišla ztráta.

18:49

Zygmuntův trest vypršel, Polsko je tak v plném počtu.

18:05

Zabolotny se také překonává, nyní vyrazil prudkou střelu Yasina Ehlize z levé strany.

17:37

Následoval brejk Polska, Niederberger ale unikajícího hráče dobře vybruslil.

17:21

Peterka nabízel na brankoviště pas na Sturma, jeho sklepnutí šlo jen těsně vedle!

16:49

Celý tlak skončil faulem polského hráče a na trestnou lavici zamířil Pawel Zygmunt. ten se provinil podrážením.

16:39

Němci se ale dokázali udržet v útočném pásmu a předvádí teď útočný kolotoč s mnoha střelami na Zabolotnyho.

16:06

Sturm nepochopil záměr spoluhráče a nechal u mantinelu volný puk.

14:55

Z dálky to zkusil Pföderl, Zabolotny nezakročil a k dorážce z křídla měl prostor Ehliz. To už musel polský gólman vytáhnout zákrok svým postavením na brankovišti.

14:04

Před brankou stínící Wojciech Stachowiak tečoval nahození od modré čáry a jeho sklepnutí skončilo snad jen centimetry vedle levé Zabolotnyho tyčky!

13:10

Individuální průnik předváděl Patryk Kreżolek, trochu ale přecenil síly a nechal se vytlačit k pravému mantinelu.

12:34

za obranu Německa se dostal Paś a střílel z levého kruhu. Mířil ovšem vedle.

12:00

Němci předvádí zhusta akce, kdy se snaží cpát puky z rohů před branku, Poláci to už ale mají načtené a daří se jim tyto příhry blokovat.

11:14

Pěknou střelu zápěstím ze střední vzdálenosti předvedl Pasiut, tohle letělo kousíček nad Niederbergerovu branku!

10:26

Od modré čáry vyslal příklep Wissmann a Zabolotny si určitě oddychl, když puk prolétl jen těsně vedle jeho branky.

09:56

V pásmu Polska hledal spoluhráče Reichel, bekhendem trefil jen brusle bránícího hráče.

09:18

Pawel Zygmunt a Kamil Walega překombinovali svou akci, nevystřelili a u modré čáry o puk přišli.

08:25

Na opačné straně předvedl individuální akci Tiffels, po vyjetí si zpoza branky střílel z pravého kruhu, ale jen do Zabolotného.

07:55

O malou chvíli později se před Niederbergerem objevil Walega, puk za brankovou čáru ale neprocpal.

07:46

Na pravé straně měl hodně prostoru Maciej Kruczek, jenže svou střelu tak dlouho signalizoval, až mu do ni skočil jeden z obránců Německa.

07:17

Akce Polska nyní skončila u červené čáry. Oba celky předvádí výborný obranný hokej.

06:46

Německo je už v plném počtu, nicméně v závěru oslabení museli bránící hráči řešit závar na brankovišti. Nejaktivnější byl Krzysztof Maciaś, na Niederbergera si ale zblízka nepřišel.

06:37

Protečovaný puk skončil za brankou Německa, Poláci se ještě snaží o poslední přesilovkovou akci.

06:01

A další vyhození německého celku. Ten hraje toto oslabení s naprostým pŕehledem.

05:27

Puk vylétl vysokým obloučkem z pásma, Poláci musí za ním k červené čáře.

04:46

Následoval faul Německa a na trestnou lavici s dvěma minutami za podrážení zamířil Yasin Ehliz.

04:44

Pföderl už napřahoval ke střele, když mu jeden z obránců na poslední chvíli puk vypíchl od hole.

04:10

Další rána na polskou branku, nyní v podání Peterky. Zabolotny vyrazil svým ramenem.

03:24

A poradil si i s výpadem Moritze Müllera po pravé straně. Střelu z kruhu našel ve svých chráničích.

03:18

Střela na Zabolotnyho branku přišla až nyní, gólman Polska ale neměl ani tentokrát problém zakročit.

02:52

Tiffels objel prakticky celé útočné pásmo, z žádné pozice se mu ale nepovedlo vystřelit.

02:26

Od modré čáry vyslal nepříjemnou ránu Ugbekile a Zabolotny musel dnes poprvé zasahovat.

01:41

Frederik Tiffels marně hledal před branku si najíždějícího Michaelise, obrana Polska tento pas srazila.

00:43

Peterka se chtěl prosmýknout mezi třemi protivníky, tohle bylo ale velké sousto i na něj.

00:19

Hned v úvodu jsme tu měli nepřesnou rozehrávku Polska, puk doklouzal na zakázané uvolnění.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba celky jsou již na ledě, zápas může začít!

Úvodní sestavy:

Německo: Niederberger (Grubauer) – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller ©, Wagner, Kälble, Fohrler, Ugbekile – Peterka, Stachowiak, Reichel – Kahun (A), Sturm, Tiffels – Pföderl, Michaelis, Ehliz (A) – Ehl, Kastner, Tuomie.
Trenér: Harold Kreis

Polsko: Zabolotny (Murray) – Górny, Wanacki, Kruczek, Wajda, Dronia (A), Ka. Maciaś, Bryk, Kostek – Fraszko, Pasiut (A), Wronka – Michalski, Dziubiński ©, Lyszczarczyk – Walega, Paś, Zygmunt – Kr. Maciaś, Komorski, Kreżolek.
Trenér: Robert Kalaber

Rozhodčí: Holm (SWE), Vikman (FIN) – N. Briganti (USA), Nyqvist (SWE).

Zápas v Ostrava Areně začne v 16:20, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Polsko

Polská reprezentace se už soustředí na zřejmě rozhodující zápas proti Kazachstánu, neboť po pěti odehraných zápasech je na posledním místě skupiny s pouhým jedním bodem. Ten vybojovali v úvodním duelu proti Lotyšsku, od té doby sice předvádí sympatické výkony, na další body to ale nestačí. Platilo to i v pátek, kdy se Polsko postavilo Spojeným státům a dlouho odolávalo. Výborný výkon s 52 zákroky předvedl John Murray, nicméně jej dvakrát pŕekonal Caufield a jedhou Kesselring s Tkachukem a gól Pasiuta znamenal pouze korekci výsledku na konečných 1:4.

Odehrané zápasy

Polsko – Lotyšsko 4:5 pp (2:0, 1:1, 2:3 – 0:1)

Německo

Německá reprezentace má za sebou už pět zápasů s bilancí tří výher a dvou porážek. Po úvodní vítězné přestřelce proti Slovensku sice dvakrát padla, když nestačila na USA a Švédsko po shodných porážkách 1:6, poté se ale mužstvo nakoplo drtivou výhrou nad Lotyšskem v poměru 8:1 a vše potvrdilo i v pátek proti Kazachstánu. V tomto utkání se postupně trefili Szuber, Tuomie, Peterka, Reichel a Kälble a s naprostým klidem Němci dokráčeli k výhře 5:1.

J. J. Peterka 6 (3+3)

Dobré odpoledne u dalšího utkání MS v ledním hokeji. Společně se podíváme na utkání skupiny B mezi Německem a Polskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.