Nové Zámky udreli v závere a Slovan poslali domov bez bodov

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 10. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1.

15.10.2023 17:30
Liam Pecararo Foto: ,
Na snímke zľava Liam Pecararo (Slovan) a brankár Pavel Kantor z Nových Zámkov.

Triumf Novozámčanov zariadil v 54. minúte americký útočník Troy Loggins. Nové Zámky zdolali „belasých“ vo štvrtom vzájomnom stretnutí za sebou.

ňSlovan mal počas duelu streleckú prevahu (34:23), no domáci aj vďaka výbornej disciplíne dokázali uspieť. Vedenia sa ujali v 10. minúte zásluhou Alberta Michnáča, no v závere prostrednej časti sa po góle Bretta Findlayho začínalo odznovu. Tri body pre domácich napokon zabezpečil Loggins.

HC MIKRON Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

• Góly: 10. Michnáč (T. Mikúš), 54. Loggins (Laurenčík, Lee) – 40. Findlay. Rozhodovali: Hronský, Stano – Gegáň, Valo, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0
  • N. Zámky: Kantor – Laurečník, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala – Stupka, Roy, Loggins – Michnáč, Prokeš, T. Mikúš – Šišovský, Ondrušek, Števuliak – Kováč, Barto, Fafrák
  • Slovan: Coreau – Sersen, Romančík, Golian, Scheid, Maier, Gachulinec, Beňo – Pecararo, Ranford, O'Brien – Minárik, Preisinger, Takáč – Brown, Findlay, Lukošík – Török, Masnica, Výhonský
Auston Matthews Čítajte viac Hetriky Matthewsa na začiatku sezóny veštia veľkú formu. Toto v modernej ére dokázal len Ovečkin

HC Košice – HK Nitra 4:3

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Nitra 4:3. Po dvoch ligových prehrách zabodovali naplno a na konte majú 16 bodov. Nitrania nenadviazali na dve víťazstvá po sebe a s ôsmimi bodmi sú naďalej na predposlednom 11. mieste.

Hráči HC Košice v stredu uzavrú svoje účinkovanie v Lige majstrov, keď v domácom zápase nastúpia proti nemeckému tímu Adleru Mannheim.

Po bezgólovej prvej tretine ako prví skórovali hostia, keď sa Buček dostal za obranu súpera a po krátkom úniku prekonal Riečického. Už o 24 sekúnd však Krivošík vyrovnal a o dve minúty na neho nadviazal Fejes – 2:1.

Keď Pollock v 32. minúte zvýšil na 3:1 zdalo sa, že domáci majú duel pod kontrolou. Hostia ich však v úvode druhej časti zaskočili, keď Harper znížil na 3:2 a Gill prvým gólom v sezóne využil presilovku – 3:3.

Tomáš Záborský Čítajte viac Zápas na Slovane mal nechutnú dohru. Jedna z top hviezd súťaže má otras mozgu a na nič si nespomína

Košičania získali tesný náskok späť o 46 sekúnd, keď Pollock strelou z ostrého uhla prekvapil brankára Kašíka – 4:3. Domáci si už náskok nenechali vziať a skóre sa nezmenilo ani počas hry hostí bez brankára.

HC Košice – HK Nitra 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

• Góly: 22. Krivošík (Pollock, Fejes), 24. Fejes (Berger, Breton), 32. Pollock (Fejes, Krivošík), 49. Pollock (Breton, Šedivý) – 21. Buček (Gates, Gill), 44. Harper (Gajdoš, Gill), 48. Gill (Gates, Jackson). Rozhodovali: Krajčík, Snášel – Šoltés, Pribula, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0
  • Košice: Riečický – Olsson, Breton, Zech, Deyl, Ferenc, Šedivý, V. Dravecký ml. – Krivošík, Pollock, Jääskeläinen – Lamper, Chovan, Lunter – Bartánus, Berger, Fejes – Bačo, Šimun, Rogoň
  • Nitra: Kašík – Kubeš, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača – Harper, Gill, Buček – Jackson, Gates, Bubela – Slovák, Hrnka, Bajtek- Lacka, Pobežal, Griffin

HC Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 1:0

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali Spišskú Novú Ves 1:0, keď sa v samom závere duelu v oslabení presadil legionár Frank Hora. Domáci sa museli zaobísť bez najproduktívnej­šieho hráča Turnbulla, ktorý nenastúpil pre zranenie v hornej časti tela.

Kouč hostí nasadil na prvú bystrickú formáciu štvrtú. Prvá tretina bola opatrná z oboch strán a diváci sa gólu nedočkali ani v strednom dejstve, kde už nechýbali ani vyložené šance na oboch stranách.

SR hokej TEL 1. kolo Košice Humenné KEX Čítajte viac V kádri máme päť Rusov. Dostať ďalších na Slovensko bude ťažšie. Nová kocka? Čoskoro bude realitou, vraví šéf Humenčanov

Mužstvá sa nedokázali presadiť ani v presilovkách, Bystričania nevyužili ani tie, keď hral súper iba v troch.

Napokon o výhre tímu spod Urpína rozhodol 34 sekúnd pred koncom obranca Hora, keď namieril z kruhu presne k bližšej žrdi v čase, keď sa z trestnej lavice vrátili dvaja vylúčení Spišiaci a Vartovník hral bez hokejky.

HC '05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

• Gól: 60. Hora (Bíreš, Bačík). Rozhodcovia: Baluška, Rojík – Synek, Frimmel. Vylúčení na 2. min: 6:6, vyššie tresty: 42. Matoušek 5 + DKZ za podkopnutie – 37. Bortňák 5 + DKZ za pichnutie, presilovky: 0:0 , oslabenia: 1:0, 2153 divákov.
  • Banská Bystrica: Krošelj – Hora, Bačík, Ďatelinka, Wilde, Pavúk, Žabka, Holenda – Vela, Adam, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – R. Faith, Stránsky, Žitný – Macek, Sojka, Petriska
  • Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, J. Valach, Žiak, Beaudry, Groch – Hamráček, Bortňák, Vartovník – Archambault, Nellis, Džugan – Burgess, Kerbashian, Majdan – Rapáč, Myklukha, Drábek

HC 19 Humenné – HK Dukla Trenčín 3:1

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali domácom ľade HK Dukla Trenčín 3:1 a prerušili tak trojzápasovú šnúru prehier. V tabuľke je ale nováčik najvyššej súťaže naďalej na poslednom mieste.

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, no boli to práve domáci Humenčania, ktorí sa v 11. minúte dostali do vedenia zásluhou Dávida Šoltésa. Ten sa po zmätku v trenčianskom pásme zorientoval najlepšie spomedzi všetkých.

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...

V druhej tretine Trenčín po únavnom snažení sa našiel recept na brankára Galimova, keď presilovku využil v 26. minúte Tor Immo. Misky váh však Dukla napriek veľkému tlaku na svoju stranu nepreklopila, ba práve naopak, krásnym gólom sa presadil domáci Vaško.

V tretej tretine si Humenné svoje vedenie postrážilo a gólom do opustenej brány hostí spečatilo svoju prvú výhru v riadnom hracom čase na domácom ľade v tejto sezóne.

HC 19 Humenné – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

• Góly: 11. Šoltés (Pereskokov, Lapšanský), 38. Vaško (Borov, Kuru), 60. Linet (Galimov) – 26. Immo (Conway, Giľák). Rozhodovali: Korba, Štefik – Bogdaň, Ordzovenský vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1920 divákov
  • Humenné: Galimov – Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický – Lapšanský, Pereskokov, Šoltés – Handlovský, Linet, Kriška – Borov, Kuru, Vaško – Michalík, Krajňák, Lačný
  • Trenčín: Lacouvée – Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hudec, Nemčík, Bokroš – Charbonneau, Baláž, Petráš – Hertzberg, Conway, Eriksson – Hudec, Sojčík, Giľák – Sloboda, Lichanec, Krajčovič

MHk Liptovský Mikuláš – HK Dukla INGEMA Michalovce 2:1

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili doma nad HK Dukla INGEMA Michalovce 2:1. Víťazný gól Liptákov strelil v 37. minúte v presilovej hre útočník Michal Uhrík.

Všetky tri presné zásahy padli v prostrednej časti hry a ani jeden z nich nepadol v rovnovážnom stave. Vedenia sa ujali v 21. minúte hostia zásluhou Chasea Pearsona, ktorý sa presadil v oslabení.

Zlá disciplína však Michalovčanov napokon dostihla. V polovici duelu využil presilovku o dvoch hráčov Martin Réway a prvým gólom v sezóne rozhodol Michal Uhrík.

Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii.

MHk Liptovský Mikuláš – HK Dukla INGEMA Michalovce 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) **** Góly: 32. Réway (Miller), 37. Uhrík (Egle, Berry) – 21. Pearson (Mihalik, Vašaš). Rozhodovali: Výleta, Crman – Kacej, Stanzel, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 1298 divákov **** L. Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Vojtech, Uhrík, J. Sukeľ – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Šmída, Vankúš – Tkáč **** Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Pišoja, Macejko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Jasečko – Santos, Pearson, Paločko – M. Valach, Heard, Bjalončík – Vašaš, Buc, Kabáč – Solenský, Fedor, Stripai

Humenné – HK Dukla Trenčín 3:1

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali na domácom ľade HK Dukla Trenčín 3:1 a prerušili tak trojzápasovú šnúru prehier. V tabuľke je ale nováčik najvyššej súťaže naďalej na poslednom mieste.

Jevgenij Malkin Čítajte viac Ovečkin dostal lekciu od Malkina, Washington si proti Pittsburghu ani nepípol. Slováci v AHL zabrali

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 pp a sn

Hokejisti Zvolena prehrali na ľade Popradu 2:3 po nájazdovom rozstrele, ale vrátili sa na čelo tabuľky. Rozhodujúci gól strelil v štvrtej sérii ukrajinský útočník Oleksandr Peresunko. Hostia majú rovnaký počet 22 bodov ako druhá Spišská Nová Ves, no majú lepšie skóre i vzájomný zápas.

Domáci vstúpili do duelu aktívnejšie, ale skóre otvoril Zvolen. V 12. minúte Mitch Hults prihral Matejovi Kašlíkovi, ktorý prekonal brankára Adama Vaya.

„Kamzíci“ v prostrednej časti vyrovnali, keď Peter Kundrik využil chybu hostí, prenikol po ľavej strane a pred bránkou našiel úplného voľného Andreja Kukuču.

Zaujímavosti o Nele Lopušanovej Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Mama jej kúpila jedinú bábiku. Odložiť musela...

V tretej dostal domácich do vedenia Tyler Coulter, ktorý dosiahol prvý gól v drese Popradu. Zvolenčania však v 55. minúte vyrovnali vďaka Coleovi Hultsovi. V nájazdoch sa presadili na domácej strane Max Gerlach a Peresunko, za hostí len kapitán Peter Zuzin.

V drese Popradu nenastúpil útočník Tomáš Záborský, ktorý v piatkovom zápase na ľade Slovana Bratislava utrpel otras mozgu.

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

• Góly: 25. Kukuča (Kundrik), 44. Coulter (Dmowski, Kotvan), rozh. nájazd Peresunko – 12. Kašlík (M. Hults), 55. C. Hults (Kašlík). Rozhodovali: Fridrich, Goga – Orolin, Jurčiak, vylúčení: 0:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.
  • Poprad: Vay – Betker, McFadden, Turan, Kotvan, Česánek, Brejčák, Drgoň – Gerlach, Coulter, Dmowski – Kukuča, Mlynarovič, Kundrik – Svitana, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Šotek
  • Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Haborák – Šiška, Langkow, Bondra – Kašlík, M. Hults, Mucha – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Fekiač, Csányi
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HC Mikron Nové Zámky