Kucka nehral, Miláno prehralo. Na San Sire rabovalo Udinese

Brankár anglickej futbalovej reprezentácie a kmeňový hráč Manchestru City Joe Hart nebude v dobrom spomínať na svoj debut v drese talianskeho FC Turín, jeho mužstvo podľahlo 1:2 na pôde Atalanty Bergamo v nedeľňajšom stretnutí 3. kola tamojšej najvyššej súťaže Serie A.

11.09.2016 19:22
Stipe Perica Foto: ,
Stipe Perica z Udinese oslavuje gól na San Sire.

Turínčania viedli v Bergame od 54. min zásluhou Falquého, už o dve minúty však Hart ponúkol vyrovnávajúci gól Masiellovi: zle zareagoval po rohovom kope a loptu posunul na zadnú žrď k tomuto talianskemu zadákovi. Desať minút pred koncom rozhodol o víťazstve Atalanty Kessié, ktorý bez problémov premenil pokutový kop.

Dvadsaťdeväťročný Hart sa v nedeľu stal prvým anglickým gólmanom, ktorý nastúpil v Serie A od jej vzniku v roku 1929. V FC Turín je na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 3. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Bologna – Cagliari 2:1 (1:0)
Góly: 23. Verdi, 74. Di Francesco – 83. B. Alves, ČK: 54. Storari (Cagliari)

AC Miláno – Udinese 0:1 (0:0)
Gól: 88. Perica
Juraj Kucka (AC Miláno) nefiguruje v zápise o stretnutí pre disciplinárny tres­t.

Atalanta Bergamo – FC Turín 2:1 (0:0)
Góly: 56. Masiello, 82. Kessié (z pok. kopu) – 54. Falqué

Chievo Verona – Lazio Rím 1:1 (0:0)
Góly: 52. Gamberini – 55. S. De Vrij

AS Rím – Sampdoria Janov 3:2 (1:2)
Góly: 8. Salah, 61. Džeko, 90.+ F. Totti (z pok. kopu) – 18. Muriel, 41. Quagliarella
Milan Škriniar (Sampdoria) hral od 81. min a v nadstavenom čase dostal ŽK.

Viac na túto tému: #Seria A #Joe Hart