Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ramsay so Šatanom vybrali základ tímu pre MS, nechýba hviezdne duo z Leksandu

Slovenská hokejová reprezentácia odštartuje na Veľkonočný pondelok oficiálnu časť prípravy na majstrovstvá sveta v Tampere a Rige.

06.04.2023 10:12
Ramsay MS 2022 hokej Foto: ,
Craig Ramsay.
debata (3)

V Bratislave by sa malo trénerskému štábu na čele s hlavným koučom Craigom Ramsaym hlásiť 24 hokejistov, z toho traja brankári, sedem obrancov a štrnásť útočníkov.

Koncom týždňa odohrajú Slováci aj prvý zo štyroch dvojzápasov v príprave na šampionát.

V piatok 14. apríla od 19.45 nastúpia proti domácim Švajčiarom vo Vispe, o deň neskôr od 17.00 o 200 ki­lometrov severnejšie v mestečku Porrentruy. Oba duely odvysiela naživo RTVS Šport.

Cehlárik hokej Čítajte viac Cehlárik upozorňuje na dôležitú vec, ktorú musia Slováci pred MS zlepšiť: Ak sa nám to podarí, budeme ešte silnejší

Ramsay: Mladí neustupujú

Výrazná časť nominačného zoznamu zaberá pod trénerským vedením Craiga Ramsayho, jeho asistenta Petra Frühaufa a trénera brankárov Petra Kosu v Bratislave už od pondelka 3. apríla. Dvadsať hokejistov striedalo intenzívnejšie kondičné zaťaženie s ľahšími tréningovými jednotkami.

„V prvom rade sme chceli dosiahnuť, aby hráči porozumeli, ako chceme, aby hrali. Napríklad utorňajší tréning bol skvelý. Chlapci bojovali, boli veľmi rýchli. Peter Frühauf opäť urobil skvelú robotu pri zostavovaní tréningu.

Bol som hrdý na všetkých za to, čo v tréningu ukázali. Dobilo ma to pozitívnou energiou pred začiatkom prípravy na MS,“ rozhovoril sa pre hockeyslovakia.sk hlavný tréner Craig Ramsay.

Fínsko Slovensko Craig Ramsay Tomáš Tatar Čítajte viac Ramsay prezradil mená, ktoré prídu na MS: Chcem, aby sa súperom proti nám hralo mizerne

Na margo tvorby 24-členného nominačného zoznamu dodal: „Budeme mať opäť mladých chlapcov aj zopár skúsených hráčov. Je tu vcelku zaujímavá škála hokejistov. Veľmi ma potešili predovšetkým mladí, ktorí prišli, neustupujú a bojujú o miesto s tými skúsenejšími.“

Slovenská reprezentácia má k dispozícii nezvyčajne silný menoslov hráčov už päť týždňov pred štartom svetového šampionátu. Okrem útočných lídrov Mareka Hrivíka s Petrom Cehlárikom v ňom figurujú aj stáli účastníci reprezentačných zrazov – obrancovia Adam Jánošík s Martinom Gernátom či útočníci Matúš Sukeľ, Róbert Lantoši, Mário Lunter.

Prvým súperom Švajčiarsko

Debutantmi sú brankár Šimon Latkóczy, obranca František Gajdoš a útočník Šimon Petráš z Trenčína, ktorý s 28 gólmi naďalej zastáva post najlepšieho slovenského zakončovateľa v sezóne 2022/23.

„Nikdy sme nemali taký plný tím v tejto fáze prípravy. Väčšinou sme mali problém zostaviť nomináciu a mať v nej dostatok hráčov. Teraz budeme mať niekoľkých navyše, čo je fajn, keďže máme v tíme chlapcov ako Cehlárik či Hrivík. Nechceme im naložiť na plecia priveľa od začiatku prípravy, budú pre nás dôležití v máji na majstrovstvách sve­ta.

Príležitosť vhupnúť do toho a ukázať svoje prednosti sa naskytá mladým chlapcom. Ale aj skúsenému útočníkovi Andrejovi Kudrnovi. Naša zostava sa bude meniť, určite však nie spôsob hry, ktorým sa budeme prezentovať. Budeme vyvíjať tlak na súpera, korčuľovať a útočiť, nie ustráchane brániť,“ hovoril Craig Ramsay.

Cehlárik Hrivík Čítajte viac Dobrá správa pre reprezentáciu. Hrivík sa vrátil do akcie, spolupráca s Cehlárikom ihneď zafungovala

Prvým súperom Slovákov v príprave na MS vo Fínsku a Lotyšsku budú Švajčiari. Spôsob hry, aký vyznávajú zverenci progresívneho trénera Patricka Fischera, imponuje aj kanadskému bardovi v službách slovenskej reprezentácie. Najmä preto, že oba systémy sú si podobné.

„Proti Švajčiarsku sme odohrali niektoré z našich najlepších zápasov. Dokonca aj tie, v ktorých sme prehrali. Veľa sme sa z nich naučili. Švajčiari sú schopní korčuľovať rovnako rýchlo ako my, možno ešte rýchlejšie. V posledných rokoch urobili kus dobrej roboty ohľadom budovania svojho programu. Na Slovensku sa snažíme o to isté.

Budovať náš systém. Vždy vravím, že môžeme prekorčuľovať každého súpera. Švajčiari si dozaista myslia to isté. Mal by to byť dobrý a najmä rýchly hokej. Uvidíme, komu sa tentoraz podarí streliť viac gólov,“ doplnil Craig Ramsay.

S Helvétmi odohrali slovenskí hokejisti dosiaľ 73 vzájomných duelov. Vyhrali 29, sedem sa skončilo remízou ešte v časoch, keď zostával nerozhodný výsledok v platnosti, a v 39 súbojoch ťahali za kratší koniec povrazu.

Nominácia SR A na kemp v Bratislave a prípravný dvojzápas so Švajčiarskom (10. – 16. 4. 2023)

BRANKÁRI

Samuel HLAVAJ (Slovan Bratislava), Šimon LATKÓCZY (University of Nebraska), Matej TOMEK (Litvínov)

OBRANCOVIA

Michal BEŇO, Andrej GOLIAN, Daniel GACHULINEC (všetci Slovan Bratislava), František GAJDOŠ (Nitra), Martin GERNÁT (Lausanne), Michal IVAN (Liberec), Adam JÁNOŠÍK (Mladá Boleslav),

ÚTOČNÍCI

Jozef BALÁŽ (Nitra), Peter CEHLÁRIK, Marek HRIVÍK (obaja Leksand) Viliam ČACHO, Šimon PETRÁŠ (obaja Dukla Trenčín), Martin FAŠKO-RUDÁŠ (Liberec), Adrián HOLEŠINSKÝ (Plzeň), Andrej KOLLÁR (Kometa Brno), Andrej KUDRNA, Matúš SUKEĽ (obaja Litvínov), Róbert LANTOŠI, Mário LUNTER (obaja Mladá Boleslav), Samuel TAKÁČ (Slovan Bratislava), Alex TAMÁŠI (Banská Bystrica)

Slovák je vysoko. Najrýchlejší hokejisti v NHL Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
10. Nathan MacKinnon. Začíname hviezdnym...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #hokej #MS 2023 #Riga 2023