Veľký obrat Slovana, Košice ovládli východniarske derby. Poprad dostal lekciu pred vlastnými divákmi

Hokejisti HC Košice zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 v nedeľňajšom zápase 34. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po dvoch prehrách a zároveň prvé v kalendárnom roku 2024.

07.01.2024 18:56 , aktualizované: 19:27
SR Hokej Extraliga Muži 34. kolo Michalovce... Foto:
Patrik Rogoň (Košice) pred bránkou Michaloviec.

Víťazný gól strelil v 47. minúte útočník Patrik Lamper. Trénerovi michalovského tímu chýbalo pre zdravotné problémy až 13 hráčov.

V stretnutí dlho dominovali brankári, veľkou oporou svojho tímu bol predovšetkým domáci Glosár. Diváci čakali na prvý gól až do 31. minúty, keď sa presadil útočník hostí Havrila.

snv - hum  1 Čítajte viac Východniarske hokejové derby medzi Michalovcami a Košicami sme sledovali ONLINE

Domáci vyrovnali v 45. minúte zásluhou Fedora, pre ktorého to bol prvý gól v extralige. Krátko na to sa Košičania dostali k presilovke, v ktorej Lamper upravil na konečných 1:2.

Tipos extraliga – 34. kolo:
HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 45. Fedor (Varga, Stripai) – 31. Havrila (Ferenc), 47. Lamper (Berger, Zech). Rozhodovali: Žák, Hronský – Knižka, Jedlička, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0
Michalovce: Glosár – Pišoja, Michalčin, Bodák, Cibák, Jasečko, Stripai – Daugavinš, Buc, Paločko – Vašaš, Fedor, Bjalončík – Kabáč, Solenský, Valach – Varga, Prokopovič, Matta
Košice: Riečický – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Mihalik – Lamper, Pollock, Fejes – Jääskeläinen, Berger, Chovan – Rogoň, Šimun, Jokeľ – A. Bartoš, Havrila, Bačo

HC Mikron Nové Zámky zvíťazil na ľade HK Poprad 6:1. Hostia triumfovali po piatich prehrách v sérii a naďalej im patrí 11. miesto v tabuľke.

„Kamzíci“ neuspeli v druhom domácom stretnutí za sebou a nepotvrdili výsledky z predchádzajúceho obdobia.

Nové Zámky otvorili skóre duelu v 9. minúte. Michnáč vystrelil z modrej čiary a Roman tečoval puk pred brankárom Vayom. Hosťom patril úvod druhej tretiny, keď počas 23 sekúnd pridali ďalšie dva góly.

Najprv sa presadil Loggins a po individuálnej akcii na neho nadviazal aj Michnáč. Vaya nahradil v bránke Rabčan, no aj ten inkasoval dvakrát do prestávky. Druhý presný zásah v stretnutí dosiahol Loggins a prvý gól v sezóne dal Johnson.

Popradčania v tretej časti znížili na 1:5 a prekazili Kantorovi druhé čisté konto v sezóne. Prvý presný zásah v drese „kamzíkov“ zaznamenal Bodnár. Nové Zámky 116 sekúnd pred koncom tretieho dejstva ešte upravili výsledok vďaka Mamčicsovi.

HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
Góly: 55. Bodnár (McFadden, Peresunko) – 9. Roman (Michnáč, Prokeš), 22. Loggins (Roy, Lee), 22. Michnáč, 27. Loggins (Roy, Lee), 33. Johnson, 59. Mamčics (Prokeš, Šišovský). Rozhodovali: Crman, Adamec – Kacej, Hercog, vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Belluš (Poprad) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1648 divákov.
Poprad: Vay (22. Rabčan) – Turan, Kotvan, Cardwell, Brincko, Drgoň, McFadden, D. Brejčák – Belluš, Coulter, Dmowski – Kukuča, Suchý, Calof – Svitana, Paločko, Peresunko – Melcher, Halama, Stanček – Bodnár
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Laurenčík, Mamčics, Roman, Kozák, Chatrnúch – Loggins, Johnson, Roy – Michnáč, Prokeš, Mikúš – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Kováč, Barto, Šišovský – Ružek

Hokejisti Banskej Bystrice porazili Liptovský Mikuláš 3:1 a po dvoch prehrách po sebe sa mohli opätovne tešiť z troch bodov nad týmto súperom. Liptáci nenadviazali na dve výhry v sérii a rovnako ako deň pred Silvestrom ani tentoraz nedokázali pod Urpínom vyhrať.

Domáci mali výborný vstup do zápasu, keď otvorili skóre po 87 sekundách v presilovke Gašparom z ľavého kruhu. Druhý gól pridali po vyše polminúte, keď na 2:0 zvýšil z dorážky Petriska.

HC Košice vs HK Spišská Nová Ves Čítajte viac Radosť na Spiši. Líder natiahol víťaznú sériu a dorovnal rekord súťaže, Slovan podržal skvelý Godla

Hostia potom v presilovke znížili, ale gól napokon neplatil po trénerskej výzve Helminena, keďže Hraško predtým zachytil puk až za modrou čiarou.

Liptáci v druhej tretine nevyužili ani dve presilovky o dvoch hráčov a v tretej za to pykali tretím gólom, keď osamotený Wilkins pred Krasikovom nezaváhal.

Brankár Belányi napokon tiež kapituloval, keďže mal zakrytý výhľad, čo využil v početnej výhode od modrej čiary Hraško. Záverečná hra L. Mikuláša v šestici bez brankára už drámu nepriniesla.

HC '05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 2. Gašpar (Bačik, Bíreš), 2. Petriska (Výhonský), 51. Wilkins (Turnbull, Pavúk) – 57. Hraško (Berry). Rozhodovali: Goga, Moller – Ordzovenský, Frimmel, vylúčení na dve min.: 7:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, diváci: 1896.
Banská Bystrica: Belányi – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Luža, Ďatelinka, Žabka, Pavúk – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Macek – Výhonský, R. Faith, Petriska – Plančár, A. Stránský, Matoušek
Liptovský Mikuláš: Krasikov – L. Lalík, Mezovský, Vasiljev, Žilka, F. Fekiač, Hraško, D. Jendroľ – J. Sukeľ, Quince, Avtsin – Berry, Egle, A. Nauš – Kriška, Uhrík, Lahtinen – Nespala, Vankúš, T. Nauš

HK Spišská Nová Ves si na ľade HC 19 Humenné 3:1 a pripísala si šiesty triumf v sérii. Spišiaci sa proti výrazne oklieštenej zostave extraligového nováčika presadili prvýkrát už v 3. minúte.

Puk za bezmocného gólmana Boľa dostal Američan Burgess. Do prvého klaksónu sa aj napriek viacerým príležitostiam domácich skóre nemenilo. V prostrednej tretine dokázali Humenčania aj naďalej držať krok s lídrom tabuľky a odmenou im bolo vyrovnanie v 35. minúte.

Puk, ktorý Melicherčík vyrazil len pred seba, dokázal obkrúžením okolo brány dostať do siete hostí ruský útočník Pereskokov. Keď to v tretej dvadsaťminútovke dlho vyzeralo, že Humenné preklopí misky váh na svoju stranu, stal sa presný opak.

Po nevyužitej presilovke inkasovali Štrbovi zverenci najskôr gól z hokejky Kerbashiana a poistku pridal približne o minútu na to prvý slovenský strelec v tomto stretnutí Vandas.

Vo vzájomných zápasoch medzi „levmi“ a „rysmi“ v tejto sezóne premiérovo platilo, že nevyhral domáci tím. Humenné po prehre ostalo na poslednej priečke, Spišská Nová Ves si po výhre upevnila náskok na čele tabuľky, ktorý už činí 13 bodov.

HC 19 Humenné – HK Spišská Nová Ves 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 35. Pereskokov (Šoltés, Kuru) – 3. Burgess (Majdan, Valach), 54. Kerbashian (Majdan), 55. Vandas (Myklukha, Groch). Rozhodovali: Jobbágy, Snášel – Jurčiak, Stanzel, vylúčení 3:3 na 2 min., presilovky 0:0, oslabenia 0:0, 1927 divákov.
Humenné: Boľo (Adamko) – Glazkov, Meliško, Ťavoda, Sergienko, Novota, Diakov, Jacko – Vaško, Kuru, Pereskokov – Krajňák, Linet, Šoltés – Chalupa, Toma, Lačný – Thomka
Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Ališauskas, Merezhko, Romaňák, Valach, Groch, Björkung – Bakoš, Nellis, Drábek – Majdan, Kerbashian, Burgess – Džugan, Myklukha, Vandas – Hamráček, Zöld, Hadušovský

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili na ľade HK Dukla Trenčín 4:3. Nadviazali tým na triumf nad týmto súperom z domáceho ľadu a dosiahli už šieste víťazstvo po sebe. Slovanisti zároveň preskočili svojho súpera v tabuľke a posunuli sa na priebežné 9. miesto.

Trenčania išli do vedenia v 6. minúte, keď sa prvým gólom v sezóne presadil Škvarek, ktorého strela prekvapila brankára Godlu.

Joseph Findlay Čítajte viac Slovan sa konečne dočkal víťazstva, za tromi bodmi ho potiahli legionári. Michalovce majú brutálnu formu

Od 9. minúty bolo už 2:0 po góle Ahla, ktorý profitoval z defenzívnej chyby hostí. Ešte do prvej prestávky Slovanisti znížili po presnom zásahu Lukošika z ostrého uhla – 2:1.

V 23. minúte sa schyľovalo k presilovke Dukly, no počas signalizovaného trestu sa dôrazne presadil Denis Hudec – 3:1. Napriek nádejnému vývoju domáci nezískali ani bod.

V záverečnej minúte druhej časti sa hostia dostali do prečíslenia, ktoré zakončil Ranford – 3:2. Od 52. minúty bolo vyrovnané, keď Takáč zblízka využil nedôraz obrany súpera.

Na rozdiel od predošlého duelu Slovanisti stihli o víťazstve rozhodnúť už v riadnom hracom čase. Hostia najskôr zvládli krušné chvíle pred svojím brankárom, následne sa Pecararo vrátil z trestnej lavice a Lukošik po jeho strele dorazil puk za trenčianskeho brankára – 4:3.

HK Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Góly: 6. Škvarek (Krajčovič), 9. Ahl (Immo), 23. D. Hudec (Bokroš, Charbonneau) – 19. Lukošik (Török), 40. Ranford (Pecararo, Korenčík), 52. Takáč (Poirier, Mahbod), 58. Lukošik (Pecararo). Rozhodovali: J. Konc ml., Novák – Vyšný, Junek, vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3256 divákov
Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Nemčík, M. Hudec, Starosta, Bokroš, Hlaváč – Immo, Baláž, Ahl – Giľák, Charbonneau, D. Hudec – Š. Petráš, Mráz, Sloboda – Škvarek, Mikúš, Krajčovič – Vaňo
Slovan Bratislava: Goda – Korenčík, Gachulinec, Romančík, Golian, Beňo, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay, Ranford – Mahbod, Poirier, Takáč – Žitný, Šille, S. Petráš – Török, Preisinger, Lukošik – Masnica

HK Nitra si v zápase proti HKM Zvolen pripísala body po výhre 5:1. „Corgoni“ zaznamenali tretí triumf za sebou a v tabuľke sa posunuli na 6. miesto o dva body pred Zvolenčanov.

Úvodné dve tretiny príliš hokejovo nenadchli. Dôležitá pre domácich bola prvá časť hry, v ktorej využili streleckú prevahu 14:7. Nitranov poslal do vedenia už po 95 sekundách Stephen Harper.

Zvolenčania dokázali v 6. minúte vyrovnať zásluhou Kevina Gabora, no už o 19 sekúnd Nitra opäť viedla po góle Samuela Bučeka. Oku lahodiaca nebola najmä prostredná časť, v ktorej zaujal iba semafor Libora Kašíka pri zakončení Colea Hultsa.

Domácim vyšiel vstup do záverečného dejstva, už po ôsmich sekundách sa druhýkrát v stretnutí presadil Buček a triumf Nitry poistili Robby Jackson a Matej Bača.

HK Nitra – HKM Zvolen 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)
Góly: 2. Harper (Stacha, Jackson), 7. Buček (Bubela, Gill), 41. Buček (Bubela), 47. Jackson (Gill, Buček), 56. Bača (Okoličány) – 6. Gabor (Csányi, Rauhauser). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Valo, Orolin, vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: C. Hults (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2371 divákov
Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Bača, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Fatul – Bubela, Gill, Buček – Harper, Gates, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Hrnka, Slovák, Bajtek – Pobežal
Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Kobolka, Sládok, Čulík – Hecl, M. Hults, Bondra – Marcinek, Langkow, Zuzin – Kolenič, Fekiač, Jelisejevs – Csányi, Gábor, Mucha

Viac na túto tému: #slovan #hokej #extraliga #HC Košice #HK Dukla Ingema Michalovce