1 : 2
(0:0, 0:1, 1:1)
HC Košice
Naposledy zmenené pred 4 mesiacmi

Oklieštená zostava Michaloviec sa statočne bránila, ale žiaľ im to nestačilo a podľahli Košiciam 1:2. Fedor vyrovnal na 1:1, ale rozhodujúci gól strelil Lamper v presilovej hre. Z východniarskeho derby je to všetko. Ďakujem vám za pozornosť a želám úspešný vstup do nového týždňa.

59:03

Puk pred Riečickým, ale gól nepadol!

58:42

Košičanom sa podarilo vyhodiť puk, ale len na zakázané uvoľnenie.

58:04

Hostia v plnom počte.

58:00

Posledné dve minúty tretej tretiny. Michalovce hrajú bez brankára!

Oddychový čas pre Michalovce.

57:59

Puk je na striedačke.

57:38

Domáci začínajú akciu od Glosára.

57:10

Oceliari sú dobre rozostavení a neumožňujú strieľať Michalovčanom.

56:04

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Rogoň – 2 min., podrazenie.

56:04

Rogoň trafil Cibáka, ktorý ostal ležať na ľade. Košický hráč pôjde na trestnú lavicu, ale rozhodcovia si idú pozrieť celú situáciu ešte vo videozázname.

55:25

Aktuálne je reklamná prestávka. Buly bude pred Glosárom.

55:00

V tretej tretine sa bude hrať ešte päť minút.

Ospravedlňujem sa za menšie technické problémy.

51:38

Michalčin napriahol z pravého krídla. Riečický si s pukom poradil.

50:19

Icing michalovských líšok.

47:44

Glosár má puk v moci a nasleduje reklamná prestávka.

46:43

Košice dali gól! Oceliari najprv trafili žrď, odrazený puk sa dostal k PATRIKOVI LAMPEROVI, ktorý ho poslal cez brankára do brány. Využitá presilová hra.
Asistencie: Berger, Zech.

45:32

Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
Bodák – 2 min., sekanie.

45:00

Dukla Michalovce dala gól! Riečický si bude spytovať svedomie. RÓBERT FEDOR nastreľoval puk z ľavého kruhu a brankár Košíc ho nezachytil.
Asistencie: Varga, Stripai.

44:22

Valach preveril strelou švihom Riečického od modrej čiary.

44:15

43:56

Hostia zvládajú hru v oslabení.

42:48

Zblokované nastrelenie Bodáka, Košičania vyhodili puk z pásma.

42:15

Deyl – 2 min., vrazenie na mantinel.

41:36

Michalovciam chýbajú najväčšie opory, ale priebeh zápasu tomu nenasvedčuje. Treba ich pochváliť za dobré bránenie.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Košičania pokračovali vo svojom tlaku aj v druhej tretine. Ten im priniesol jeden presný zásah z hokejky Havrilu. Na ľade to už aj vrie, keďže sme mohli vidieť vylúčenia na oboch stranách. Čisté konto zatiaľ drží Riečický. Tretia tretina sa začne približne o 18:08.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:20

38:57

Puk je za bránou Glosára, Košice sa oslobodili.

37:47

Buc dorážal pred bránou, ale Riečický ho zastavil betónom!

37:20

Jasečko – 2 min., hrubosť.

Havrila – 2 min., sekanie,
Bačo – 2 min., hrubosť.

37:20

Domácim došla trpezlivosť s Havrilom, ktorý hokejkou štuchal Glosárovi do betónov, aby vydoloval puk!

37:00

Prihrávka spoza brány na Buca, ktorý neprekonal dobre pripraveného gólmana hostí.

36:44

Dukla podkuruje oceliarom protiútokmi, ale aj toto Riečický zvládol. Reklamná prestávka.

36:25

Opäť zazvonila žŕdka na bráne Michaloviec! Všetko to začalo nezachytením puku Glosárom.

35:37

34:33

Kombinácie líšok neboli úspešné. Oceliari sa oslobodili.

33:37

Havrila – 2 min., hrubosť.

33:37

Do seba sa zakliesnili Bodák s Havrilom. Bude z toho len vylúčenie na strane Košíc.

33:26

Do útoku sa vydala aj Dukla, ale po niekoľkých strelách prerušil Riečický hru.

33:00

Šimun trafil len zadný mantinel.

30:52

Košice dali gól! Prvý gól v stretnutí strieľajú Košičania! Líškam sa nepodarilo dostať puk z pásma, Ferenc dobre zabojoval pri mantineli a puk získal, rýchlo ho poslal k voľnému MATÚŠOVI HAVRILOVI, ktorý strelou švihom prekonal Glosára.
Asistencia: Ferenc.

29:46

Domáci v plnom počte.

29:32

Po tvrdej strele sa hostia sami vyhnali pásma.

28:46

Zatiaľ to je zo strany Košíc také taktické, ale k strele neprichádza.

27:53

V oslabení to skúsili domáci, ale zastavil ich ofsajd.

27:46

Bjalončík – 2 min., krosček.

27:33

Riečický bez problémov vyrazil Vašašov pokus.

26:59

Glosár sa vyznamenal po Bartošovej strele, keď vytiahol slušný semafor. Reklamná prestávka.

25:32

Domáci v plnom počte. Tlak Košičanov nestačil na gól.

25:04

Nebezpečný puk prešiel okolo domáceho bránkoviska.

24:07

Tvrdá strela Jääskeläinena, domáci puk odpálili z obranného pásma.

23:33

Jasečko – 2 min., držanie.

21:58

Percentá si vylepšil aj Riečický po strele z pravej strany.

21:18

Priebojný Lamper sa dostal až k zakončeniu, ale Glosár si dal pozor.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvých dvadsať minút gól neprinieslo. Značne oslabený domáci tím sa zatiaľ úspešne bráni vyvíjajúcim sa tlakom hostí. Košičania boli väčšinu času v útočnom pásme, ale gólovú radosť z toho nemajú. Naopak Michalovčania vedeli pohroziť po pár rýchlych prechodoch do pásma, ale oceliarov podržal Riečický. Druhá tretina sa začne približne o 17:18.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:27

Strela od modrej a úspešný zákrok Glosára.

19:00

Posledná minúta prvej tretiny.

17:28

Riečický vyrazil puk, keď musel zasiahnuť po strele v jeho blízkosti.

17:09

Zakázané uvoľnenie hosťujúceho celku.

16:25

Pollock vystrelil z medzikružia, ale domáci puk zblokovali mimo ľadovú plochu.

16:00

Hostia sú naďalej v pásme, ale netlačia na svojho súpera tak, ako by mali.

14:18

Žŕdka na Glosárovej bráne! Oceliari sú už blízko ku gólu.

13:50

Pollockova prihrávka na Lampera, ktorému strela nevyšla ideálne.

13:10

Ofsajd Košíc. Reklamná prestávka.

12:51

Hostia prišli o útočné pásmo.

11:54

Zakončenia Košičanov nie sú také razantné. Domáci sa v týchto momentoch len bránia.

10:51

Riečický skryl puk pod lapačku.

10:31

Po strele Pollocka bol puk tečovaný na ochrannú sieť.

09:00

Postavenie mimo hry na strane hostí.

08:48

Michalovčania sa ubránili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

08:28

Oceliari sa postupnými krokmi dokážu dlhšie držať v útočnom pásme, ale k výraznejšiemu ohrozeniu brány ešte nedošlo.

06:38

Po buly chytil Glosár puk do lapačky a nasleduje reklamná prestávka.

06:32

Icing Michaloviec.

04:44

Líšky si vytvorili gólovú šancu, ale Riečický zasiahol a následne mu na bránkovej čiare pomohol Olsson.

04:27

Rýchly protiútok domácich, Cibák posúval puk Bjalončíkovi, ktorého strela bola zblokovaná Fejesom.

02:10

Košičania nahadzovali puk na bránu, ale získali ho hokejisti Michaloviec a vyviezli ho.

01:12

A po vhadzovaní rovnaký priestupok.

01:03

Domáci puk len vyhodili cez celé klzisko a píska sa im zakázané uvoľnenie.

00:01

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Ingema Michalovce: Glosár (Paulička) – Pišoja, Michalčin – Stripai, Bodák – Jasečko, Cibák; – Paločko, Buc, Daugavinš – Vašaš, Fedor, Bjalončík – Valach, Solenský, Kabáč – Varga, Prokopovič, Matta
Tréner: Peter Kúdelka

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson – Zech, Ferenc – Deyl, Šedivý – Mihalik; – Fejes, Pollock, Lamper – Chovan, Berger, Jääskeläinen – Jokeľ, Šimun, Rogoň – Bačo, Havrila, Bartoš
Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Žák, Hronský – Knižka, Jedlička.

Vítam všetkých pri tomto online textovom prenose! 34. kolo Tipos Extraligy má vo svojej ponuke východniarske derby medzi HK DUKLA Ingema Michalovce a HC Košice.
Obe mužstvá sa mali stretnúť aj v piatok v rámci regionálneho kola, ale v tíme domácich líšok zaúradovala maródka a zápas bol napokon odložený.

HK DUKLA Ingema Michalovce: Michalovské líšky pociťovali chorobnosť aj v zápase s Humenným, ale dokázali zvíťaziť 1:0 po predĺžení. Forma Michaloviec je sľubná, v tabuľke im patrí priebežné tretie miesto s 55-timi bodmi. Na druhý Poprad strácajú dva body a na svojho dnešného soka majú k dobru tri body. Produktivita domácich je na dobrej úrovni, Lotyš Kaspars Daugavinš má 31 kanadských bodov a je najproduktívnejším hráčom.

HC Košice: Oceliari stále nemajú formu takú, akú by si predstavovali. Posledné dva zápasy prehrali a to na vlastnom ľade. Nad ich sily bolo Humenné, ktorému podľahli 4:6 a Spišská Nová Ves s konečným výsledkom 2:3. V tabuľke sú na štvrtej priečke so ziskom 52 bodov. Piaty Zvolen je na tom bodovo rovnako, ale má horšie skóre. Americké eso v tíme Košíc Hunter Fejes získava body pravidelne, má ich na svojom konte už 33 za 16 gólov a 17 asistencií.