Radosť na Spiši. Líder natiahol víťaznú sériu a dorovnal rekord súťaže, Slovan podržal skvelý Godla

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 3:1. Upevnili si tým pozíciu lídra tabuľky a zároveň potvrdili dominanciu na domácom ľade. Pred vlastnými divákmi zvíťazili vo všetkých šestnástich doterajších zápasoch a k vytvoreniu nového extraligového rekordu im ostáva zvíťaziť už iba v nasledujúcom stretnutí.

05.01.2024 20:08 , aktualizované: 20:43
HC Košice vs HK Spišská Nová Ves Foto: ,
Radosť hráčov HK Spiššská Nová Ves.

Hráči Humenného sú po 20. prehre v sezóne naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky.

Tréner Humenného Martin Štrba mal k dispozícii iba necelé tri formácie. Dôvodom boli príznaky vírusového ochorenia u viacerých hráčov, ktorí napokon do Spišskej Novej Vsi nevycestovali.

Výrazne oslabení hostia v prvej tretine vzdorovali favorizovaným Spišiakom. Tí sa viackrát dostali do útočného pásma a vytvorili si niekoľko gólových príležitostí, no brankár Boľo podržal svoj tím.

Sweden World Juniors Hockey Czechia Finland Čítajte viac Neuveriteľný záver súboja o bronz! Česi šokovali Fínov, za 50 sekúnd im strelili štyri góly a radujú sa z medaily

Domáci išli do vedenia v 28. minúte, keď Majdan zblízka prekonal Boľa – 1:0. Hráči Humenného naďalej pokračovali v disciplinovanej hre a v 42. minúte sa dočkali vyrovnania.

Počas hry štyroch proti štyrom brankár Surák nestačil na zakončenie Šoltésa – 1:1. Črtajúce sa prekvapenie však Spišiaci odmietli a v 55. minúte Burgess gólom v presilovke upravil na 2:1.

Hostia skúsili vyrovnať počas hry so šiestimi korčuliarmi, no gól padol do ich bránky, keď sekundu pred koncom Burgess uzavrel skóre.

Tipos extraliga – 33. kolo

HK Spišská Nová Ves – HC 19 Humenné 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 28. Majdan (Burgess, Kerbashian), 55. Burgess (Björkung), 60. Burgess – 42. Šoltés. Rozhodovali: Adamec, Novák – Šoltés, Jurčiak, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4016 divákov.
Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, Valach, Romaňák, Björkung, Groch – Drábek, Nellis, Bakoš – Burgess, Kerbashian, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Frankovič, Zöld, Šuty – Vaverčák
Humenné: Boľo – Novický, Glazkov, Sergijenko, Meliško, Djakov, Novota – Šoltés, Linet, Vaško – Novák, Lačný, Borov – Jacko, Krajňák

Zvolen zdolal v derby B. Bystricu

Hokejisti Zvolena zdolali v derby Banskú Bystricu 5:3 a po troch prehrách v rade sa tešili z troch bodov.

Navyše svojho rivala spod Urpína preskočili v tabuľke na 5. mieste o skóre. Pomohli im k tomu pre maródku v tíme aj traja hráči z prvoligového Žiaru nad Hronom.

Domáci začali lepšie, v šiestej minúte uspel pred odkrytou bránkou Csányi a v deviatej sa presadil z prečíslenia Hecl.

V presilovke potom Zuzin mieril do žŕdky a namiesto 3:0 bolo 2:1 na konci prvej tretiny, keď po nepovšimnutej ofsajdovej situácie Výhonský znížil z dorážky.

Na začiatku stredného dejstva zostal úplne voľný medzi kruhmi Kolenič a zvolenský krídelník sa nemýlil, podobne nepokrytý bol o tri minúty neskôr V. Fekiač, ktorý zvyšoval na 4:1 bekhendom.

Lenže Bystričania potom v oslabení predviedli nezvyčajný rýchly výpad do útoku a z medzikružia zakončoval presne Hora. V 35. minúte z ľavej strany skóroval Hecl na 5:2 a vyhnal z bránky Krošelja, nahradil ho Belányi.

V tretej tretine po prieniku znížil R. Faith a keďže domáci Fekiač a Hecl zvonili na žŕdkach, hostia mohli hrať v závere v šestici bez brankára, no drámu už neprivodili.

HKM Zvolen – HC 05 Banská Bystrica 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)
Góly: 6. Csányi (Mucha, K. Gabor), 9. M. Hecl (M. Hults, R. Bondra), 23. Kolenič (Jakúbek, V. Fekiač), 26. V. Fekiač (Kolenič, Jakúbek), 35. M. Hults (M. Hecl, Mudrák) – 20. Výhonský (Petriska), 33. Hora (Vela), 43. R. Faith (Ďatelinka). Rozhodcovia: Baluška, Snášel ml. – M. Orolin, Ordzovenský. Vylúčení na 2. min: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 3573 divákov.
Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Hain, Sládok, Čulík – M. Hecl, M. Hults, R. Bondra – Marcinek, Langkow, Zuzin – Kolenič. V. Fekiač, Jakúbek – Csányi, K. Gabor, Mucha
Banská Bystrica: Krošelj (35. Belányi) – Bačík, Žabka, Hora, D. Stránský, Luža, Ďatelinka, Pavúk – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Macek – Výhonský, R. Faith, Petriska – Štrauch, A. Stránský, Matoušek

Nitra doma uhájila body

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad Novými Zámkami 3:2. Novozámčania prehrali už piaty duel za sebou, Nitrania zdolali svojho rivala tretíkrát v sezóne a upravili bilanciu vzájomných zápasov na 3:2.

Hostia vyťažili v prvom dejstve z minima maximum, keď na streleckú prevahu domácich odpovedali gólom Kováča.

V prostrednej časti Nitrania otočili zásluhou Samuela Bučeka a Mateja Baču, no o vedenie prišli v 48. minúte, keď sa v presilovke presadil Troy Loggins.

Už o necelé dve minúty však odpovedal rovnakou kartou v početnej výhode nitriansky útočník Robby Jackson, ktorý rozhodol proti svojmu bývalému zamestnávateľovi.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 26. Buček (Gates), 36. Bača, 50. Jackson (Buček, Harper) – 12. Kováč (Ondrušek, Hatala), 48. Loggins (Roy, Lee). Rozhodovali: Crman, Goga – Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 3:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2916 divákov
Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Gajdoš, Valent, Stacha, Vitáloš, Bača – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Harper – Okoličány, Čederle, Lacka – Hrnka, Slovák, Pobežal – Ridzoň
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Laurenčík, Mamčics, Roman, Kozák, Ružek – T. Mikúš, Johnson, Loggins – Stupka, Roy, Michnáč – Šišovský, Prokeš, Števuliak – Barto , Ondrušek, Kováč – Fafrák

Liptáci lúpili v Poprade

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na ľade HK Poprad 3:2. Liptáci triumfovali v treťom z uplynulých štyroch duelov a potvrdili 8. miesto v tabuľke.

Kamzíci prehrali po troch stretnutiach, ale zostali na 2. priečke, keďže zápas Michaloviec a Košíc odložili pre chorobu Zemplíčanov.

Hostia v 16. minúte strelili prvý gól zápasu, keď Sukeľ presnou strelou prekonal Vaya. „Kamzíkom“ sa podarilo vyrovnať až v druhej polovici duelu, Kukuča našiel medzi kruhami Coultera a jeho zakončenie skončilo v sieti.

Liptáci si však 46 sekúnd pred koncom druhej časti zobrali späť jednogólové vedenie. Berryho zakončenia ešte brankár Vay zneškodnil, ale Aurel Nauš sa už z dorážky nemýlil a využil presilovú hru.

V úvode tretej Quince premenil ďalšiu početnú výhodu a hostia viedli 3:1. Popradčania v 49. minúte znížili pri avizovanom vylúčení Liptákov, skóroval Dmowski.

Hostia v závere zvládli tlak domácich a získali tri body.

HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 34. Coulter (Kukuča, Dmowski), 49. Dmowski (Cardwell) – 16. Sukeľ (Quince), 40. A. Nauš (Berry, Vasiljev), 42. Quince (Hraško, Lahtinen). Rozhodovali: Hronský, Jobbágy – Gegáň, Pribula, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2797 divákov.
Poprad: Vay – Turan, Kotvan, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Betker, Drgoň – Kukuča, Coulter, Dmowski – Svitana, Paločko, Calof – Peresunko, Suchý, Belluš – Melcher, Halama, Stanček – Bodnár
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Lalík, Mezovský, Vasiljev, Žilka, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Sukeľ, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Kriška, Uhrík, Lahtinen – Nespala, Vankúš, T. Nauš

Slovan podržal skvelý Godla

Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali na domácom ľade nad Duklou Trenčín 3:2 po predĺžení.

„Belasí“ tak natiahli svoju víťaznú sériu na päť stretnutí, Dukla prehrala druhé za sebou. Slovanu patrí 10. priečka v tabuľke a na deviaty Trenčín stráca bod.

V úvodnej tretine si oba tímy vypracovali viacero dobrých šancí, ale nedokázali ich premeniť. Slovan podržal brankár Godla, na druhej strane sa zaskvel Lacouvée.

Strelecky boli aktívnejší „belasí“, no skóre otvorili v 23. minúte Trenčania, keď využil presilovku Š. Petráš.

Pri početnej výhode na druhej strane spálili tutovky Šille a Ranford. V polovici zápasu trafil Ahnelöv žŕdku. Tlak domácich využil až v 31. minúte v presilovke Findlay – 1:1.

Na ďalšie góly sa čakalo až do záveru zápasu. V 58. minúte poslal domácich do vedenia Poirier, no 27 sekúnd pred koncom vyrovnal pri hre bez brankára Ahl.

Extrabod nakoniec zostal v Bratislave, po 41 sekundách predĺženia o tom rozhodol Pecararo.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 32. Findlay (Ahnelöv), 58. Poirier (Pecararo), 61. Pecararo (Findlay) – 23. Š. Petráš (Pietroniro, Immo), 60. Ahl (Pietroniro). Rozhodovali: Kalina, Orolin – Knižka, Junek, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5422 divákov.
Slovan: Godla – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Beňo, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay, Ranford – Mahbod, Poirier, Takáč – Žitný, Šille, Fominych – Török, Preisinger, Lukošik – S. Petráš
Trenčín: LaCouvée – Pietroniro, Starosta, M. Hudec, Nemčík, Bokroš, Hlaváč, Goljer – Immo, Baláž, Ahl – Giľák, Charbonneau, D. Hudec – Š. Petráš, Vaňo, Sloboda – Tomík, Škvarek, Krajčovič

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HK Spišská Nová Ves