Slovan sa konečne dočkal víťazstva, za tromi bodmi ho potiahli legionári. Michalovce majú brutálnu formu

Hokejisti Slovana Bratislava zastavili sériu štyroch prehier v najvyššej súťaži a pod vedením Petra Oremusa dosiahli prvý triumf.

26.12.2023 18:14 , aktualizované: 20:28
Joseph Findlay Foto: ,
Slovanista Brett Joseph Findlay pred bránkou Nových Zámkov.

V utorkovom 29. kole Tipos extraligy zvíťazili nad Novými Zámkami 2:0 a doma dosiahli na nulu po 275 dňoch. Slovan sa mohol oprieť o výborný výkon brankára Denisa Godlu, ktorý prispel k víťazstvu 27 úspešnými zákrokmi.

Zámčania sa za stavu 0:2 mohli vrátiť do zápasu, ale nevyužili presilovku piatich proti trom.

„Začali sme zle, nemali sme pohyb, Slovan bol lepší. Darovali sme im prvý gól. V druhej tretine sme to neboli my, nevyužili sme 5 na 3, až v tretej tretine sme hrali to, čo sme potrebovali. Ale bez gólu sa nedá vyhrať. Slovan bol lepší a hladnejší po víťazstve,“ zhodnotil duel asistent trénera hostí Ľubomír Hurtaj.

Bratislavčanom by podľa asistenta trénera Andreja Kmeča malo toto víťazstvo pomôcť odraziť sa od spodných poschodí tabuľky. Slovan je stále na predposlednom mieste s 35 bodmi, na svojho utorkového súpera stráca bod:

„Pre nás je to dôležité víťazstvo, mohli sme sa oprieť o výkon Denisa. Od prvej tretiny sme boli aktívni, mali sme jednoznačnú chuť zvíťaziť. Podali sme tímový výkon, zblokovali sme veľa striel. Prežili sme dvojnásobné oslabenie, ale k tomu sme potrebovali aj šťastie.“

HC Slovan Bratislava – HC MIKRON Nové Zámky 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

• Góly: 5. Findlay (Ranford, Pecararo), 15. Pecararo (Ahnelöv, Poirier). Rozhodovali: Novák, Rojík – Frimmel, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4027 divákov.
  • Slovan: Godla – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Maier, Sersen, Demo – Pecararo, Findlay, Ranford – Takáč, Poirier, Fominych – Žitný, Šille, Török – Jasenec, Masnica, Lukošik
  • Nové Zámky: Kantor – Lee, Roman, Chatrnúch, Mamčics, Novajovský, Kozák, Laurenčík – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Michnáč, Roy, Stupka – Števuliak, Prokeš, Šišovský – Kováč, Ondrušek, Ružek
World Juniors US Slovakia Hockey Čítajte viac Vstup do MS ako hrom! Slováci sa v tretej tretine derby utrhli z reťaze, Čechom uštedrili vysokú prehru

Bystrica bodovala pod Tatrami

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili na ľade HK Poprad 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte počas početnej výhody Marcus Vela. Hostia dosiahli ôsme víťazstvo za sebou a dostali sa na štvrté miesto, práve pred „kamzíkov“.

Popradu vyšla lepšie úvodná tretina a strelili v nej dva góly. V 14. minúte sa presadil Ryan Dmowski počas presilovej hry. Domáci zvýšili náskok 21 sekúnd pred prestávkou, keď sa dostali do prečíslenia a Patrik Svitana našiel Jakuba Urbánka, ktorý prestrelil brankára Gašpera Krošelja.

Hostia znížili v prostrednej časti zásluhou Patrika Bačika a vyrovnali 100 sekúnd pred koncom tretieho dejstva v hre bez brankára, keď skóroval Frank Hora. V predĺžení dokonal obrat Vela.

HK Poprad – HC '05 Banská Bystrica 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)

• Góly: 14. Dmowski (Kotvan, Calof), 20. Urbánek (Svitana, Turan) – 28. Bačik (Štrauch, A. Stránský), 59. Hora (Turnbull), 64. Vela (Turnbull, Bačik). Rozhodovali: Crman, Krajčík – Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3282 divákov.
  • Poprad: Vay – Turan, McFadden, Kotvan, Betker, Brincko, D. Brejčák, Česánek – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Peresunko – Svitana, Halama, Melcher – Bodnár, Paločko, Przygodzki
  • Banská Bystrica: Krošelj – Šenkeřík, Bačik, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránský, Výhonský
Adam Gajan Čítajte viac Bývalý český brankár má jasno: Nebyť Gajana, bolo by rozhodnuté po prvej tretine. Presilovky Slovákov sú smrteľné

Všetky body zostali vo Zvolene

Hokejisti HKM Zvolen zdolali na domácom ľade HK 32 Liptovský Mikuláš tesne 2:1. Bodovali v treťom zápase za sebou, naopak Liptáci si pripísali tretiu prehru zo štyroch duelov. Gólom a asistenciou sa na víťazstve HKM podieľal Marek Hecl.

Zvolen si pod vedením trénera Norberta Javorčíka pripísal druhé tesné domáce víťazstvo. Liptáci prestrieľali domácich 36:28, no strelili iba jeden gól, keď na začiatku tretej tretiny skóroval Alexander Avcin.

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

• Góly: 10. Hecl (Zuzin, Rauhauser), 42. Kolenič (Hecl) – 41. Avcin (Réway, Mezovský). Rozhodovali: J. Konc ml., Fridrich – Valo, Tichý, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2163 divákov.
  • HKM Zvolen: Kupsky – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, Hain, Čulík – R. Bondra, M. Hults, Kašlík – Zuzin, Viedenský, Mucha – Marcinek, Langkow, Hecl – Csányi, Šiška, Kolenič
  • HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Lalík, Žilka, Vasiliev, Hraško, F. Fekiač, D. Jendroľ, Tkáč – Avcin, Quince, Réway – Nauš, Egle, Berry – Vojtech, Uhrík, Lahtinen – Valigura, Vankúš, J. Sukeľ
hokej, ms do 20 rokov Čítajte viac Tohto chlapca sledujte! Slovák sa dostal na zoznam, na ktorom chce byť každá budúca superhviezda

Neskutočná forma Michaloviec

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili už v dvanástich zápasoch za sebou. V utorňajšom stretnutí triumfovali nad HC 19 Humenné 4:0.

Hostia prehrávali od 2. minúty, no favoritovi dlho vzdorovali a vypracovali si aj viacero gólových príležitostí. Počas celého zápasu však nedokázali nájsť recept na brankára Vladimíra Glosára.

Michalovčania rozhodli o svojom víťazstve v druhej polovici tretej tretiny, keď strelili tri góly. Pre nováčika z Humenného to bola už 20. prehra v sezóne, po ktorej je so sedembodovou stratou na poslednom 12. mieste tabuľky.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 19 Humenné 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

• Góly: 2. Heard (Puliš), 51. Santos (Suja, Acolatse), 58. Suja (Daugavinš), 58. Cibák (Suja). Rozhodovali: Snášel, T. Orolin – Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0
  • Michalovce: Glosár – Michalčin, Bindulis, Jasečko, Cibák, Stripai, Acolatse – Daugavinš, Pearson, Santos – Valach, Heard, Puliš – Paločko, Suja, Buc – Vašaš, Solenský, Bjalončík – Zabusovs, Varga
  • Humenné: Galimov – Novický, Glazkov, Sergijenko, Meliško, Djakov, Novota, Jacko – Šoltés, Kuru, Lapšanský – Handlovský, Linet, Horvát – Vaško, Krajňák, Borov – Ragan, Lačný, Thomka
Canada World Junior Hockey Jiříček Dvorský Čítajte viac Demolácia, studená sprcha a navyše sme prišli o jediného praváka medzi obrancami. Česi hromžia po nečakanom debakli od Slovákov

Nitriansky kanár

Hokejisti HK Nitra deklasovali v utorňajšom zápase 29. kola Tipos extraligy Duklu Trenčín 6:0. Najvýraznejší podiel na tom mal kanadský útočník Stephen Harper, ktorý sa blysol hetrikom. „Corgoni“ upravili bilanciu vo vzájomných dueloch v prebiehajúcej sezóne na 3:0.

Domáci položili základ úspechu v prvej časti hry, v ktorej boli výrazne aktívnejší a dokázali z tlaku vyťažiť tri góly.

Premiérový presný zásah v najvyššej slovenskej súťaži zaznamenal 18-ročný obranca Peter Valent, ktorý strelil druhý gól Nitry a pri prvom si pripísal asistenciu. Nitrania herne nepoľavili ani v treťom dejstve a pridali ďalšie tri góly.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 6:0 (3:0, 0:0, 3:0)

• Góly: 9. Harper (Valent, Gajdoš), 19. Valent (Gajdoš, Lacka), 20. Slovák (Buček), 44. Harper (Bača, Buček), 50. Hrnka (Slovák, Bajtek), 56. Harper. Rozhodovali: Klejna, Baluška – Vyšný, Pribula, vylúčení: 4:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3496 divákov
  • Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Gajdoš, P. Valent, Stacha, Vitáloš, Bača – Buček, Gill, Harper – Jackson, Gates, Bubela – Okoličány, Čederle, Lacka – Hrnka, Slovák, Bajtek – Ridzoň
  • Trenčín: Borák (21. LaCouvee) – Nemčík, Pietroniro, Starosta, Petrovický, Ekberg, Hlaváč, M. Hudec, Sloboda – Ahl, Baláž, Immo – D. Hudec, Conway, Charbonneau – Giľák, Vaňo, Š. Petráš – Krajčovič, Sojčík, Škvarek
slovenskí hokejisti Čítajte viac Uznávaní kanadskí experti netaja rešpekt: Slováci skrátka budú hrať o medaily. Veria im viac ako Čechom

Na Spiši prvýkrát vypredané

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v utorňajšom zápase 29. kola Tipos extraligy nad HC Košice 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci gól strelil útočník Martin Bakoš.

Spišiaci si pred vypredanými tribúnami (4300 divákov) udržali domácu nezdolanosť, keď na vlastnom ľade zvíťazili vo všetkých 14 doterajších zápasoch. Vďaka triumfu nad „oceliarmi“ sa udržali na čele tabuľky. Košice prehrali v ôsmom stretnutí za sebou a sú na priebežnom treťom mieste.

Košičania viedli v zápase 1:0 aj 2:1, no Spišiaci gólmi Martina Bakoša a Oliviera Archambaulta v tretej tretine otočili skóre na svoju stranu. Gól košického útočníka Chasea Bergera z 56. minúty poslal duel do predĺženia.

V ňom rozhodcovia udelili až päť menších trestov, no o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich sa postupne presadili Pollock a Bakoš, ktorý napokon dvakrát prekonal Janusa a dosiahol víťazný gól.

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 4:3 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

• Góly: 27. Bortňák (Merežko, Björkung), 52. Bakoš (Kerbashian), 54. Archambault (Kerbashian, Bakoš), roz. nájazd Bakoš – 9. Pollock (Breton, Jääskeläinen), 29. Jokeľ (Chovan, Ferenc), 56. Berger (Breton, Fejes). Rozhodovali: Štefik, Výleta – M. Orolin, Jurčiak, vylúčení: 7:8 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4300 divákov
  • Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Björkung, Romaňák, Vaverčák – Archambault, Nellis, Bakoš – Burgess, Kerbashian, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Drábek, Bortňák, Hamráček – Zöld
  • Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Mihalik, Deyl, A. Bartoš – Lunter, Berger, Fejes – Jääskeläinen, Chovan, Pollock – Bačo, Šimun, Rogoň – Jadrný, Havrila, Jokeľ
Týchto mladíkov na MS sledujte. Vrátane Slováka Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Prehliadka tých najväčších talentov. Aj o tom...
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Peter Oremus