Košice ukončili mizériu. Férovka o prvé miesto nedopadla dobre pre Michalovce, Spišská jej dala sedmičku a má rekord

Hokejisti HC Košice zvíťazili vo štvrtkovom zápase 30. kola Tipos extraligy na ľade HC 19 Humenné 5:2.

28.12.2023 19:53 , aktualizované: 20:55
HC Slovan HC Košice Foto: ,
Hokejisti Košíc.

Ukončili tým svoju osemzápasovú sériu prehier a triumfovali prvýkrát od 26. novembra. V tabuľke si upevnili priebežné tretie miesto. Nováčik z Humenného je naďalej na poslednej 12. priečke tabuľky.

Hostia išli do vedenia už v 3. minúte, keď sa v druhom zápase po sebe gólovo presadil Jokeľ. Domáci odpovedali v 14. minúte po tom, čo si 17-ročný útočník Tobias Faith pripísal premiérový extraligový gól vo svojom druhom zápase v súťaži.

Hostia spravili rozhodujúci krok k víťazstvu v druhej tretine. V nej skórovali legionári Breton a Pollock, ku ktorým sa v záverečnej časti pridal Jääskeläinen.

hokej USA Švajčiarsko MS U20 Čítajte viac Zahrajú si so Slovákmi o prvé miesto? Američania rozobrali Švajčiarov na súčiastky, suverénni Švédi

Domáci sa za stavu 1:4 vrátili do zápasu gólom Vaška, no vyrovnať už nedokázali. Na konečných 2:5 upravil Šedivý, keď skóroval počas hry domácich bez brankára.

HC 19 Humenné – HC Košice 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly: 14. T. Faith (Linet), 48. Vaško (Glazkov, Krajňák) – 3. Jokeľ (Havrila, Šedivý), 26. Breton (Havrila), 30. Pollock (Ferenc), 44. Jääskeläinen (Fejes, Berger), 44. Jääskeläinen (Fejes, Berger), 59. Šedivý (Olsson). Rozhodovali: Moller, Crman – M. Orolin, Šoltés, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3150 divákov.
Humenné: Galimov – Novický, Glazkov, Sergijenko, Meliško, Djakov, Novota, Fereta – Šoltés, Kuru, Lapšanský – Handlovský, Linet, T. Faith – Vaško, Krajňák, Borov – Ragan, Lačný, Thomka
Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš, Deyl, Mihalik – Pollock, Berger, Fejes – Jääskeläinen, Chovan, Lunter – Bačo, Šimun, Rogoň – Jadrný, Havrila, Jokeľ

Rozhodli trenčianske presilovky

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 30. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov 4:1. Hostia tak zvládli priamy súboj o deviate miesto, ich súperovi patrí desiata pozícia.

Trenčania dokázali efektívne využívať presilovky, keď potrestali dve z troch dvojminútových vylúčení na strane Novozámčanov.

04. Filip Mešár Čítajte viac Mňam, týchto by som zjedol kopu! Mešár skúšal kanadské dobroty, porovnával ich so slovenskými

Víťazný gól vsietil v úvode prostredného dejstva Scott Conway, jediný presný zásah súpera prišiel až za stavu 0:4 – Mike Lee skóroval v presilovke o dvoch hráčov.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 45. Lee – 9. Petráš (Pietroniro, Immo), 22. Conway, 37. Charbonneau (D. Hudec, Giľák), 41. Immo (Baláž, Ahl). Rozhodovali: Baluška, Goga – Kacej, Frimmel, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1893 divákov
Nové Zámky: Kantor – Lee, Roman, Chatrnúch, Mamčics, Novajovský, Ružek, Mészáros – Michnáč, Roy, Johnson – J. Mikúš, Prokeš, T. Mikúš – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Kováč, Barto, Šišovský
Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Nemčík, Petrovický Starosta, Hlaváč, Ekberg, Škvarek, M. Hudec – Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Petráš, Vaňo, Sloboda – Giľák, Sojčík, Krajčovič

Prestrelka na Spiši

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v pätnástom domácom zápase za sebou, čím vyrovnali rekord najvyššej slovenskej súťaže.

V šlágri 30. kola Tipos extraligy zdolali HK Dukla Ingema Michalovce 7:4 a na čele tabuľky majú pred súperom už päťbodový náskok.

Spišiakom sa druhýkrát po sebe podarilo vypredať domácu arénu, na šláger 30. kola prišlo 4300 divákov. V zostave hostí chýbal najproduktívnejší hráč a najlepší strelec tímu Chase Pearson.

Joseph Findlay Čítajte viac Slovan sa konečne dočkal víťazstva, za tromi bodmi ho potiahli legionári. Michalovce majú brutálnu formu

Od úvodu sa hral zaujímavý hokej, ktorému vo výbornej atmosfére nechýbali ani góly. Domáci viedli po 1. tretine 2:1, hostia v druhej časti otočili na 2:3, ale pred treťou časťou bol stav nerozhodný 4:4.

V záverečnej 20-minútovke naklonil skóre na stranu domácich Nellis, keď v presilovke potrestal vylúčenie Daugavinša.

Gólovú poistku pridal druhým gólom v zápase obranca Merežko a keď Burgess v 54. minúte upravil na 7:4, bolo o víťazovi rozhodnuté. Záver zápasu ešte spestrilo viacero potýčok.

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Ingema Michalovce 7:4 (2:1, 2:3, 3:0)
Góly: 7. Merežko (Nellis, Archambault), 17. Myklucha (Vandas, Valach), 25. Björkung (Džugan, Myklucha), 38. Drábek (Bortňák, Hamráček), 43. Nellis (Björkung, Archambault), 48. Merežko (Bakoš), 54. Burgess (Majdan, Nellis) – 18. Daugavinš (Santos), 22. Zabusovs (Heard), 30. Buc (Bindulis, Santos), 34. Valach (Suja). Rozhodovali: Korba, J. Konc ml. – Stanzel, Valo, vylúčení: 7:13 na 2 min., navyše Melicherčík (Sp.) DKZ za nešp. správanie, M. Valach 10 min. OT za nešp. správanie, Acolatse a Kabáč (všetci Mich.) obaja DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4300 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, J. Valach, Žiak, Björkung, Romaňák – Archambault, Nellis, Bakoš – Burgess, Kerbashian, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Drábek, Bortňák, Hamráček – Vaverčák, Zöld
Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Bindulis, Jasečko, Cibák, Stripai, Acolatse – Daugavinš, Buc, Santos – Puliš, Heard, Zabusovs – M. Valach, Suja, Bjalončík – Vašaš, Solenský, Kabáč – Varga

Poprad v elitnej štvorke

Hokejisti HKM Zvolen prehrali vo štvrtkovom 30. kole Tipos extraligy s HK Poprad 1:4 a pod taktovkou dočasného trénera Norberta Javorčíka prvýkrát po troch dueloch nebodovali.

Naopak hostia bodovali štvrtýkrát za sebou a pripísali si deviatu výhru z uplynulých jedenástich duelov, vďaka čomu sa dostali na štvrté miesto v tabuľke.

Domáci nastúpili bez zraneného kapitána Viedenského a k tomu na poslednú chvíľu vypadol zo zostavy pre zdravotné problémy Kašlík, hoci sa na rozcvičke zúčastnil.

829626884 Čítajte viac Slovenskí kamaráti ničia súperov v Göteborgu, on čaruje v NHL! Nemca vyhecovala Metallica, vykúzlil gólovú prihrávku i definitívu v predĺžení

Poprad sa v prvej tretine ujal vedenia v presilovke, keď z kruhu namieril presne Dmowski a minútu pred prestávkou tečom zvýšil na 2:0 Calof.

Podtatranci mali lepší nástup aj do stredného dejstva, keď z nenápadnej akcie z kruhu švihom pridal tretí gól Coulter. Domáci znížili v tretej tretine v presilovke z kruhu Mitchom Hultsom. V závere hrali v šestici bez brankára, dráma sa však napokon nekonala, lebo Dmowski poistil výhru hostí.

HKM Zvolen – HK Poprad 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 44. M. Hults (Zuzin, R. Bondra) – 10. Dmowski (Peresunko, Kotvan), 19. Calof (Urbánek, Brincko), 24. Coulter (Dmowski, Betker), 60. Dmowski (Coulter, Calof). Rozhodovali: M. Novák, Fridrich – Bogdaň, Ordzovenský, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2086 divákov.
Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Hain, Sládok, Harborák – Mucha, M. Hults, R. Bondra – Marcinek, Šiška, Zuzin – Kolenič. Langkow, M. Hecl – Csányi, V. Fekiač
Poprad: Vay – O. Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, D. Brejčák, Betker – Svitana, Urbánek, Calof – Kukuča, Coulter, Dmowski –– Peresunko, Matej Paločko, Melcher – Česánek, M. Halama, Przygodzki

Slovan druhýkrát na nulu

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom zápase 30. kola Tipos extraligy nad Nitrou 2:0. Po nepriaznivom období tak vyhrali druhýkrát za sebou a v tabuľke poskočili na desiate miesto. Nitre patrí siedma priečka pred Liptovským Mikulášom, ktorý sa dotiahol na rozdiel dvoch bodov.

Slovan sa ujal vedenia v 16. minúte, keď v oslabení skóroval Adam Lukošik. Záver duelu poznačilo mnoho trestov i pästný súboj Samuela Takáča a Marka Stachu.

Šimon Nemec Čítajte viac Šatan si s ním zažil svoje, prísny kouč New Jersey chváli slovenské a americké decká. Pozrite sa na Nemca s Hughsom a uvidíte budúcnosť Devils

„Belasí“ z toho ťažili presilovkou o dvoch hráčov, v ktorej zariadil poistku na 2:0 Brett Findlay.

Jeho tím tak zaznamenal druhý triumf v uplynulých šiestich stretnutiach i pod vedením trénera Petra Oremusa. Nový kouč prišiel do klubu 18. decembra a nahradil Čecha Vladimíra Růžičku.

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 16. Lukošik (Preisinger), 56. Findlay (Ahnelöv, Ranford). Rozhodovali: Štefik, Orolin – Jurčiak, Jedlička, vylúčení: 12:11 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 5706 divákov
Slovan: Godla – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Maier, Sersen, Jasenec, Gachulinec – Pecararo, Findlay, Ranford – Takáč, Poirier, Fominych – Žitný, Šille, Török – Masnica, Preisinger, Lukošik
Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Valent, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Ridzoň, Bača – Harper, Gill, Bajtek – Bubela, Gates, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Pobežal, Slovák, Hrnka

Koniec bystrickej šnúry

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili vo štvrtkovom zápase 30. kola Tipos extraligy nad HC ‘05 Banská Bystrica 5:2. Po dvoch prehrách zabodovali naplno a priebežne sú na 8. priečke. Svojmu súperovi tým ukončili osemzápasovú víťaznú sériu.

V zostave Liptákov sa prvýkrát od návratu z Humenného objavil odchovanec Martin Kriška, debut v ich drese absolvoval aj ruský obranca Nikita Pivcakin. Premiéru v slovenskej extralige absolvoval 17-ročný útočník Banskej Bystrice Michal Sedliačik.

Domáci sa ujali vedenia v 9. minúte gólom Nauša, ktorého v závere prvej časti pri mantineli atakoval obranca Šenkeřík a dostal trest do konca zápasu. Liptáci sa prezentovali dôslednou defenzívou a dôležitý krok za víťazstvom spravili v druhej tretine.

Gólmi obrancov Vasiljeva a Žilku odskočili súperovi na 3:0. Bačík a Hora síce v tretej časti znížili na 3:2, no hostia už nedokázali vyrovnať ani počas hry bez brankára. Počas nej Quince a Avcin spečatili na konečných 5:2 pre domácich.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC ‘05 Banská Bystrica 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 9. A. Nauš (Lahtinen, Egle), 37. Vasiljev (Egle), 40. Žilka (Mezovský, Uhrík), 59. Quince (Uhrík), 60. Avcin (Mezovský) – 51. Bačík, 55. Hora (Vela). Rozhodovali: Jobbágy, Výleta – Pribula, Vyšný, vylúčení: 3:3 na 2 min., navyše Šenkeřík (B. Bystr.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, 1369 divákov.
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Pivcakin, Mezovský, Vasiljev, Žilka, F. Fekiač, Lalík, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Lahtinen, Egle, A. Nauš – Kriška, Uhrík, Vojtech – Sukeľ, Vankúš, Tkáč – Valigura
Banská Bystrica: Krošelj – Šenkeřík, Bačik, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Výhonský, Faith, Živický – Macek, Petriska, Gašpar – Štrauch, A. Stránský, Sedliačik

Top hviezdy slovenskej dvadsiatky na MSJ 2024 Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Slovenská dvadsiatka má najlepší tím za...
Viac na túto tému: #HC Košice #HC 19 Humenné