Šatan si s ním zažil svoje, prísny kouč New Jersey chváli slovenské a americké decká. Pozrite sa na Nemca s Hughsom a uvidíte budúcnosť Devils

Minúta a pol do konca riadneho hracieho času. Váš tím prehráva 2:3. Máte prázdnu bránku a puk je neďaleko pri nej. Súper čaká zoradený od červenej čiary. Čo spravíte?

28.12.2023 07:23
Šimon Nemec Foto:
Radosť hokejistov New Jersey Devils - Tima Meiera (28), Dawsona Mercera (91) a Šimona Nemca (17).

„Keď som to videl, len som sa usmial. Čo mám na to povedať?“ reagoval Dawson Mercer, ktorý vyrovnával na 2:2 po asistencii Šimona Nemca.

Reagoval tak na neuveriteľný vyrovnávajúci gól Luka Hughesa na 3:3 pri záverečnej hre bez brankára.

Americký obranca si vzal puk z vlastného obranného pásma a zastavila ho až sieť za brankárom Columbusu.

Devils nakoniec zvládli divoký záver lepšie a v predĺžení vyhrali 4:3. Prsty pri rozhodujúcom góle Tima Meiera mal aj slovenský bek Nemec.

„Hughes takéto veci ukazuje pravidelne. Má sebavedomie a je šikovný. Krásny gól,“ hodnotil tréner New Jersey Lindy Ruff na pozápasovej tlačovej konferencii.

Prísny kouč, s ktorým si svoje prežili v Buffale prežili svoje Miroslav Šatan či Andrej Sekera, bol na besede s novinármi mimoriadne uvoľnený.

Nešetril úsmevmi, bonmotmi a pri otázke na dobrú prácu v oslabeniach rovno zaklopal na drevený stôl. Aby to nezakríkol…

829626884 Čítajte viac Slovenskí kamaráti ničia súperov v Göteborgu, on čaruje v NHL! Nemca vyhecovala Metallica, vykúzlil gólovú prihrávku i definitívu v predĺžení

Pochválil aj Nemca s Hughesom pri otázke jedného z reportérov, čo Ruffa viedlo, aby dvojicu nováčikov v NHL posielal na ľad aj v predĺžení.

"Ich ofenzívna hra je skvelá. Majú chuť hrať dopredu, je to ich naturel. Nemôžeme ho ignorovať.

Pre tieto „decká“ to nie je ľahké. Môj názor je, že odviedli skvelú robotu. Ak sa na nich dívate, vidíte budúcnosť New Jersey Devils," uzavrel Ruff.

Hviezdni mladíci, ktorých na MS juniorov neuvidíme Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Vo švédskom Göteborgu sú v plnom prúde...

Viac na túto tému: #New Jersey Devils #Šimon Nemec #Luke Hughes #Lindy Ruff