Slovenskí kamaráti ničia súperov v Göteborgu, on čaruje v NHL! Nemca vyhecovala Metallica, vykúzlil gólovú prihrávku i definitívu v predĺžení

Slovenský obranca Šimon Nemec pokračuje v NHL vo výborných výkonoch.

28.12.2023 05:27 , aktualizované: 08:04
debata (3)

Devätnásťročný mladík si pripísal asistenciu pri výhre New Jersey nad Columbusom 4:3 po predĺžení.

Niekdajší obranca Nitry bol tretím najvyťažovanejším hráčom Devils. Odohral 22:37 minút, vrátane 57 sekúnd v presilovke.

Okrem asistencie, kedy parádne našiel na osi klziska Mercera a ten sa mu aj patrične poďakoval, si slovenský reprezentant pripísal aj sedem blokov a mal aj leví podiel na víťaznom góle Meiera v predĺžení.

Nemec puk posunul smerom k súperovi, ten naň nedosiahol a následne švajčiarsky útočník premenil samostatný únik na víťazný gól.

Kamery pred začiatkom tretej tretiny zaregistrovali, ako netradične sa dvojka Draftu NHL 2022 vyhecovala pred štartom tretieho dejstva.

Nemec si za rytmu známeho hitu od metalovej kapely Metallica dal „studenú sprchu“ priamo do tváre.

V hre boli aj ďalší slovenskí hokejisti, ale bodovo vyšli na prázdno oni aj ich tímy.

Washington Capitals s obrancom Martinom Fehérvárym prehral na ľade New Yorku Rangers 1:5. Tampa Bay s Erikom Černákom zasa nestačila na Floridu 2:3.

Zo slovenského pohľadu je najzaujímavejší duel Calgary (Martin Pospíšil a Adam Ružička) so Seattlom (Tomáš Tatar). Kraken vyhrali 2:1, Slováci nebodovali.

Gólovo sa presadili dvaja mladíci v AHL. Jakub Demek na farme Vegas Golden Knights v Hendersone vsietil jediný gól pri prehre 1:3 s Bakersfieldom.

Marián Studenič prispel k výhre Coachelly, rezervného tímu Seattlu, nad San Diegom 3:1.

NHL – výsledky:
New Jersey – Columbus 4:3 pp, New York Rangers – Washington 5:1, Tampa Bay – Florida 2:3, Toronto – Ottawa 2:4, Buffalo – Boston 1:4, New York Islanders – Pittsburgh 0:7, Minnesota – Detroit 6:3, Nashville – Carolina 2:5, St. Louis – Dallas 2:1, Arizona – Colorado 5:4 pp, Chicago – Winnipeg 2:1 pp, Calgary – Seattle 1:2, Anaheim – Vegas 5:2, Los Angeles – San Jose 5:1

Hviezdni mladíci, ktorých na MS juniorov neuvidíme Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Vo švédskom Göteborgu sú v plnom prúde...