Slovan prehral tretíkrát za sebou, líder zo Spišskej Novej Vsi nedal šancu prenasledovateľovi

Po nedeľňajšom 12. kole Tipos extraligy sú naďalej na čele tabuľky hokejisti Spišskej Novej Vsi. Pozíciu lídra im udržal triumf 6:1 nad Novými Zámkami.

22.10.2023 19:10 , aktualizované: 20:27
SR Hokej Extraliga 12. kolo Michalovce Slovan KEX Foto: ,
Tréner Slovana Vladimír Růžička na striedačke počas zápasu s Michalovcami.

Hetrikom im k tomu pomohol kanadský útočník Anthony Nellis. Presvedčivé víťazstvo zaznamenal aj Zvolen, ktorý zdolal Liptovský Mikuláš vysoko 7:1 a v tabuľke sa dostal na druhé miesto pred Nové Zámky s dvojbodovou stratou na Spišiakov. Víťaznú sériu predĺžili na ľade Popradu hráči Nitry.

Spišiaci sú aj po šiestich domácich dueloch stopercentní. Proti Novým Zámkom sa „rysy“ presadili štyrikrát v početnej výhode a potrestali slabú disciplínu hostí. Rozhodnuté bolo už po dvoch tretinách, keď bol stav 5:0 pre domácich.

SR Bratislava šport hokej 3. TL Slovan Zvolen BAX Čítajte aj Zahrá si Slovan v českej extralige? Šéf súťaže za riekou Morava sa vyjadril jednoznačne

Ešte výraznejším rozdielom zvíťazil Zvolen nad Liptovským Mikulášom. Zvolenčania sa ako prvý tím prehupli cez 50 strelených gólov. Trojbodový duel má za sebou slovenský útočník Matej Kašlík (1+2).

Dvanástym gólom v sezóne prispel k triumfu „rytierov“ líder produktivity Peter Zuzin, ktorý má na konte 18 bodov (12+6).

Na bronzového olympijského medailistu z Pekingu sa dotiahol banskobystrický útočník Marcus Vela, ktorý sa tromi bodmi podieľal na výhre „baranov“ 4:1 nad Trenčínom.

buček nitra hokej Čítajte rozhovor Angažmán v Rusku? Nesúďme druhých za ich rozhodnutia, pokiaľ nemáme obuté ich topánky. Čo si Buček myslí o Hudáčkovi?

Nitra potvrdila, že po veľmi zlom štarte sa začína prebúdzať. Na ľade Popradu uhrala štvrté víťazstvo z uplynulých piatich duelov.

„Corgoni“ mohli bodovať aj naplno, no v záverečnej tretine stratili dvojgólový náskok. Skvelú formu potvrdil dvoma asistenciami najproduktívnejší Nitran Samuel Buček, ktorý nazbieral v uplynulých piatich zápasoch 12 bodov (7+5).

Slovan opäť zlyhal v nájazdoch

Hokejisti HK Dukla INGEMA Michalovce zvíťazili nad Slovanom Bratislava 2:1 po samostatných nájazdoch.

Autorom víťazného nájazdu bol Mitchell Heard. Pre „belasých“ to bola tretia prehra za sebou.

Michalovčania v prostrednej časti nevyužili presilovku o dvoch hráčov a ani štvorminútovú početnú výhodu. Slovan neinkasoval najmä vďaka 22 zákrokom brankára Jareda Coreaua.

Skóre 1:1 sa nemenilo od 14. minúty a duel dospel až do samostatných nájazdov. V nich sa nepresadil ani jeden hráč Slovana, naopak, za Michalovce skórovali Heard aj Paločko.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 2:1 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 14. Solenský (Paločko), rozhodujúci nájazd Heard – Török (Královič, Gachulinec). Rozhodovali: Korba, Krajčík – Jurčiak, Stanzel, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3538 divákov.
Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Pišoja, Macejko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Jasečko – Daugavinš, Suja, M. Valach – Vašaš, Heard, Santos – Bjalončík, Buc, Kabáč – Bodnár, Solenský, Paločko
Slovan: Coreau – Romančík, Beňo, Scheid, Korenčík, Gachulinec, Maier, Kráľovič – O'Brien, Findlay, Takáč – Ranford, Preisinger, Minárik – Dudáš, Masnica, Pecararo – Török, S. Petráš, Lukošík

Vladimír Růžička Čítajte aj Hergot, začnime konečne hrať hokej... Růžička pár slovami, ktoré neboli svetoborné, otočil hokejové dejiny

Spišiaci nedali šancu Novozámčanom

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali nad HC MIKRON Nové Zámky 6:1. Spišiaci sú na domácom ľade naďalej stopercentní, najväčšiu zásluhu na víťazstve nad Novozámčanmi mal kanadský útočník Anthony Nellis, ktorý sa blysol hetrikom.

Domáci v stretnutí ťažili zo zlej disciplíny súpera. „Rysy“ využili dve početné výhody v prvej tretine a dvakrát sa presadili z presilovej hry aj v prostrednej časti. Prvý gól pri rovnovážnom stave strelil 50 sekúnd pred koncom druhého dejstva Anthony Nellis, ktorý presným zásahom na 5:0 zaknihoval hetrik.

HK Spišská Nová Ves – HC MIKRON Nové Zámky 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Góly: 11. Nellis (Myklucha, Burgess), 15. Majdan (Merežko, Archambault), 35. Archambault (Merežko, Kerbashian), 35. Nellis (Archambault, Merežko), 40. Nellis (Majdan, Beaudry), 46. Myklucha (Vandas, Džugan) – 49. Stupka (Prokeš). Rozhodovali: Goga, Štefik – Frimmel, Vyšný, vylúčení: 2:10 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, 2895 divákov.
Spišská N. Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Žiak, J. Valach, Romaňák, Beaudry – Archambault, Kerbashian, Burgess – Majdan, Nellis, Drábek – Džugan, Myklucha, Vandas – Vartovník, Bortňák, Hamráček
N. Zámky: Kantor – Laurenčík, Lee, Kozák, Hatala, M. Roman, Novajovský – Farley, Prokeš, Stupka – T. Mikúš, J. Mikúš, Michnáč – Šišovský, Ondrušek, Števuliak – Kováč, Fafrák

Nitra si poradila s Popradom po predĺžení

Hokejisti HK Nitra zvíťazili na ľade HK Poprad 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 63. minúte útočník Filip Bajtek. Hostia zaznamenali štvrtý triumf z uplynulých piatich duelov. „Kamzíci“ sa trápia a prehrali už ôsme stretnutie od začiatku sezóny.

nitra Čítajte aj Obavy sú na mieste, vraví šéf Nitry. Niekdajšiemu majstrovi hrozí vlaňajší prepadák. Buček? Verili sme, že sa chytí

Popradčania sa ujali vedenia v 12. minúte, keď sa Ryan Dmowski presadil počas oslabenia. Hostia však o 36 sekúnd neskôr využili presilovú hru vďaka Robbymu Jacksonovi. Nitrania boli v druhej tretine aktívnejší a dosiahli dva góly.

Najprv využil chybu v obrane domácich Brent Gates a o sedem minút neskôr strelou Jakuba Kubeša tečoval pre bránkou Sahir Gill. Popradčania znížili v úvode tretej časti v presilovej hre, keď skóroval Oldrich Kotvan. V 55. minúte urobil obrovskú chybu brankár Libor Kašík a Tyler Coulter to potrestal. V predĺžení rozhodol Bajtek o zisku dvoch bodov pre Nitru.

HK Poprad – HK Nitra 3:4 pp (1:1, 0:2, 2:0 – 0:1)
Góly: 12. Dmowski (Coulter, McFadden), 43. Kotvan (Svitana), 55. Coulter (Betker) – 12. Jackson (Gill, Buček), 22. Gates (Bača), 29. Gill (Kubeš, Buček), 63. Bajtek (Gates, Kašík). Rozhodovali: Novák, Crman – Durmis, Pribula, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1709 divákov.
Poprad: Valluš – Drgoň, Brejčák, McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Česánek, Brincko – Svitana, Mlynarovič, Gerlach – Kukuča, Coulter, Dmowski – Peresunko, Urbánek, Jendek – Šotek, Suchý, Kundrik
Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Fatul, Gajdoš, Kubeš, Bača – Harper, Gill, Buček – Slovák, Gates, Jackson – Bubela, Hrnka, Bajtek – Lacka, Pobežal, Okoličány

Trenčín prehral piaty zápas v rade

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zdolali na domácom ľade Duklu Trenčín 4:1. Rehabilitovali sa tak za piatkovú vysokú prehru v Nitre 1:10. Hostia spod hradu Matúša Čáka zaknihovali už piatu prehru v rade.

Domáci išli v 1. tretine do vedenia po prečíslení, keď presnú prihrávku Velu zužitkoval pred Borákom rutinérsky Adam. Trenčania mohli vyrovnať v presilovke, Giľák tečoval puk, ktorý skončil za Belányim, ale pre hru so zdvihnutou hokejkou gól po vzhliadnutí videa neplatil.

Ľudovít Jurinyi Čítajte aj Bojoval so Šatanom, chcel byť prezidentom zväzu. Generálny manažér Popradu končí, vedenie ho odvolalo

Hostia sa tešili až v druhej tretine, keď v predbránkovom priestore na dvakrát zakončil Denis Hudec a puk aj so šťastím skončil v bránke. Stav 1:1 trval iba necelé dve minúty, v presilovke Wilkins nastavil hokejku za chrbtom Boráka a bolo 2:1.

Domáci dali aj druhý gól v presilovke, Adam tentoraz účinne vystrelil z ľavého kruhu a zvýšil na 3:1. V tretej tretine poistili Bystričania výhru v závere gólom do prázdnej bránky.

HC '05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 10. Adam (Vela, Wilkins), 26. Wilkins (Vela, Wilde), 38. Adam (Wilkins, Vela), 59. Vela – 24. D. Hudec (Conway). Rozhodovali: T. Orolin, Fridrich – Synek, Šoltés, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2146 divákov.
Banská Bystrica: Belányi – Wilde, Ďatelinka, Hora, Bačik, Holenda, Žabka, Pavúk – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Wilkins, Adam, Vela – Žitný, Petriska, R. Faith – Macek, Stránsky, Štrauch
Trenčín: Borák – Ekberg, T. Bokroš, Kupec, Pietroniro, Hlaváč, Starosta, M. Hudec – Giľák, Lichanec, D. Hudec – Charbonneau, Conway, Immo – Š. Petráš, J. Baláž, M. Sloboda – Krajčovič, Vaňo, Feranec

Majster zdolal nováčika

Úradujúci slovenský hokejový majster HC Košice triumfoval na ľade HC 19 Humenné 3:1 a slávil tretie víťazstvo za sebou. Nováčik nedokázal pred vlastnými fanúšikmi úspešne odpovedať na piatkový debakel v zemplínskom derby s Michalovcami (2:7).

Košičania otvorili skóre v 8. minúte zásluhou premiérového extraligového gólu Róberta Bača. Druhý presný zásah prišiel až o 30 minút neskôr, keď sa presadil Brett Pollock strelou z prvej.

Domáci prekonali brankára Jaroslava Janusa až v 55. minúte, keď znížil na rozdiel jedného gólu obranca Damián Novický.

Humenné to v samom závere skúsilo bez brankára, hostia si však víťazstvo postrážili. Gólom do prázdnej bránky spečatil na konečných 3:1 opäť Pollock.

HC 19 Humenné – HC Košice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 55. Novický (Kriška, Linet) – 8. Bačo, 38. Pollock (Jääskeläinen), 60. Pollock (Fejes, Lamper). Rozhodovali: Rojík, Snášel – Ordzovenský, Konc, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2862 divákov.
Humenné: Galimov – Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický – Lapšanský, Pavlovs, Pereskokov – Handlovský, Linet, Borov – Vaško, Kuru, Šoltés – Michalík, Krajňák, Kriška
Košice: Janus – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Šedivý, Bartoš, Dravecký – Lunter, Pollock, Jääskeläinen – Fejes, Chovan, Bartánus – Rogoň, Krivošík, Lamper – Jokeľ, Havrila, Bačo

Liptáci dostali po skalpe Slovana sedmičku

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili nad MHk 32 Liptovský Mikuláš vysoko 7:1. Zvolenčania položili základ úspechu v druhej tretine, v ktorej strelili päť gólov. Pre Liptákov to bola prvá prehra po troch triumfoch.

Zvolen sa presadil v prostrednej časti štyrikrát za 123 sekúnd. Najviac bodov nazbieral domáci útočník Matej Kašlík (1+2). Po dva body si pripísala na konto pätica Mitchell Hults, Alex Rauhauser, Miroslav Mucha, Christ Langkow a Juraj Šiška.

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:1 (1:0, 5:1, 1:0)
Góly: 2. M. Hults (C. Hults, Mucha), 22. Kašlík, 22. Zuzin (Viedenský, Rauhauser), 23. Sládok (Šiška, Langkow), 24. M. Hults (Mucha, Kašlík), 29. Kubka (Langkow, Čulík), 49. Rauhauser (Kašlík, Šiška) – 35. Nátny (Žilka, Tkáč). Rozhodovali: Baluška, Výleta – Tichý, Gegáň, vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: M. Hults (Zvolen) a Quince (L. Mikuláš) obaja 5 min+DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1781 divákov.
Zvolen: Kupsky – Sládok, Hain, C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Čulík – R. Bondra, Langkow, Šiška – Mucha, M. Hults, Kašlík – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Csányi, V. Fekiač, Kolenič
L. Mikuláš: Krasikov – Nátny, Wardley, Mezovský, Miller, Hraško, F. Fekiač, D. Jendroľ – J. Sukeľ, Uhrík, Vojtech – Avcin, Quince, Réway – Tkáč, Egle, Berry – Vankúš, Šmída, Žilka

Výnosy klubov hokejovej extraligy v minulom roku Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Údaje pochádzajú z účtovných závierok...
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HK Dukla Ingema Michalovce