Liga majstrov bude bez českého zástupcu, Sparta končí po dráme v rozstrele. Faerský zázrak náskok neudržal

Futbalisti FC Kodaň v zostave so slovenským obrancom Denisom Vavrom. postúpili do play off o skupinovú fázu Ligy majstrov.

15.08.2023 22:49 , aktualizované: 16.08.2023 00:43
Ladislav Krejčí Foto:
Kapitán Sparty Ladislav Krejčí (v strede) a jeho slovenský spoluhráč Lukáš Haraslín (vľavo) po vypadnutí s Kodaňou.

V utorňajšej odvete 3. predkola zvíťazili na ihrisku Sparty Praha 4:3 po jedenástkovom rozstrele. Prvý duel v Kodani sa skončil bezgólovou remízou. Kodaň sa v ďalšej fáze stretne s poľským tímom Raków Čenstochová.

Ideálny štart do odvety na ihrisku Sparty mali hráči dánskeho tímu, ktorí viedli už od 15. sekundy gólom Jordana Larssona. Postupové skóre držali do 80. minúty, v ktorej po individuálnej akcii vyrovnal Veljko Birmančevič.

5. Ohlasy Čítajte aj Kontaktný gól Slovana prišiel neskoro, padol aj v Haife a s Ligou majstrov sa lúči. Belasí poznajú ďalšieho súpera v Európe

Sparta v následnom predĺžení dvakrát viedla. Na efektný gól Quazima Laciho z priameho kopu odpovedal o štyri minúty Victor Claesson. Druhú časť predĺženia odštartoval gól Victora Olatunjiho, no aj naň zareagoval Claesson, keď hlavičkou zužitkoval center Christiana Sörensena.

V prvej sérii rozstrelu neskóroval Ladislav Krejčí, keď trafil hornú žŕdku a úspešný nebol vo štvrtej sérii ani Asger Sörensen, zatiaľ čo hostia uspeli zo všetkých štyroch pokusov. Stredopoliar Sparty Lukáš Haraslín hral do 72. minúty, Vavro odohral 55. minút.

Hráči Čenstochovej zvíťazili v odvetnom zápase 3. predkola na ihrisku Arisu Limassol 1:0, keď ich jediný gól strelil v 49. minúte chorvátsky obranca Fran Tudor.

Tréner Slovana Vladimír Weiss po zápase s Maccabi Haifa
Video

Čenstochová tým nadviazala na domáce víťazstvo 2:1 z prvého zápasu. Slovenský stredopoliar vo farbách domáceho tímu Július Szöke do hry nezasiahol. Limassol bude po vypadnutí v LM pôsobiť v play off Európskej ligy, v ktorej ho čaká dvojzápas so Slovanom Bratislava. Prvý duel je na programe 24. augusta v Bratislava, odveta na Cypre 31. augusta.

Do play off postúpili aj hráči Galatasarayu Istanbul. V odvetnom zápase 3. predkola zdolali doma Olimpiju Ľubľana 1:0 a nadviazali na víťazstvo 3:0 z prvého duelu.

SR Bratislava šport futbal LM 3. predkolo Slovan Haifa BAX Čítajte aj Verím v postup do Európskej ligy, vyhlásil tréner Weiss. Prezradil, prečo Marcelli chýbal v základe

V ďalšej fáze sa stretnú s nórskym mužstvom Molde KF, ktoré na domácom trávniku zvrátilo nepriaznivo sa vyvíjajúci dvojzápas a faerský KÍ Klaksvík zdolalo 2:0 po predĺžení.

V prvom stretnutí zvíťazil Klaksvík 2:1. Hráči Molde viedli v odvete od 17. minúty, keď sa po rohovom kope hlavou presadil Kristian Eriksen. Postupový gól nórskeho mužstva strelil v 110. minúte krížnou strelou Martin Linnes.

Molde FK nastúpi v ďalšej fáze LM s víťazom dvojzápasu Galatasaray Istanbul – Olimpija Ľubľana (prvý zápas 3:0).

Maccabi Haifa Čítajte aj Reklama na futbal a náklad pre bubienky. Chýry o zelenom pekle sa naplnili

V play off sa prestaví aj portugalský tím SC Braga, ktorý si v dvojzápase so srbským TSC Bačka Topola pripísal dve presvedčivé víťazstvá. Na domáci triumf 3:0 nadviazal v utorňajšej odvete výsledkom 4:1. Hostia strelili všetky štyri góly v rozpätí od 9. do 20. minúty.

Ďalšiu dvojicu play off LM tvoria hráči PSV Eindhoven a Glasgow Rangers. Hráči škótskeho tímu uhrali v odvete na ihrisku Servette Ženeva remízu 1:1, ktorá im po víťazstve 2:1 stačila na postup.

Eindhoven proti Sturmu Graz potvrdil presvedčivý výsledok 4:1 z prvého duelu, keď v odvete na ihrisku súpera zvíťazil 3:1.

Neymar Čítajte aj Neymara čaká v novom klube súkromné lietadlo i vila s personálom. Šéf PSG mu poslal odkaz

K postupu do play off sa priblížili hráči AEK Atény, ktorí v prvom stretnutí 3. predkola zvíťazili na ihrisku Dinama Záhreb 2:1.

Víťazný gól strelil v 90. minúte Konstantinos Galanopoulos. Išlo o duel v náhradnom termíne po tom, čo sa v pôvodnom neuskutočnil pre výtržnosti fanúšikov, na ktoré doplatil životom jeden z priaznivcov gréckeho tímu.

Odvetné zápasy 3. predkola LM:

Olympique Marseille – Panathinaikos Atény 2:1 po predĺžení, rozstrel z 11 m 3:5 (2:0, 0:1)
Góly: 2. a 45.+1 Aubameyang – 90.+8 Ioannidis
/prvý zápas 0:1, Panathinaikos postúpil/

Aris Limassol – Raków Čenstochová 0:1 (0:0)
Gól: 49. Tudor
/Szöke (Aris) bol na lavičke náhradníkov/
/prvý zápas 1:2, postúpila Čenstochová/

Molde FK – KÍ Klaksvík 2:0 po predĺžení (1:0)
Góly: 17. Eriksen, 110. Linnes
/prvý zápas 1:2, Molde FK postúpil/

TSC Bačka Topola – SC Braga 1:4 (1:4)
Góly: 40. Rakonjac – 9. Pizzi, 13. Bruma, 16. Djalo, 20. Al Musrati
/prvý zápas 0:3, postúpil SC Braga/

Galatasaray Istanbul – Olimpija Ľubľana 1:0 (0:0)
Gól: 24. Icardi. ČK: 65. Torreira (Galatasaray)
/prvý zápas 3:0, postúpil Galatasaray/

Sparta Praha – FC Kodaň 3:3 po predĺžení, rozstrel z 11 m 3:4 (0:1)
Góly: 80. Burmancevic, 105. Laci, 107. Olatunji – 1. Larsson, 105.+3. a 112. Claesson