Súboj gigantov rozhodol Messi

Chýry o tom, že anglická pôda im nesedí, nepotvrdili. Futbalisti Barcelony zvíťazili v úvodnom osemfinálovom zápase Ligy majstrov na ihrisku Manchestru City 2:0.

18.02.2014 22:48
futbal, Barcelona, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Barcelony.

Španielsky šampión tak urobil rázny krok za postupom medzi najlepších osem tímov súťaže.

Zverenci Gerarda Martina prelomili neúspešnú sériu. Za posledné tri roky odohrali v Anglicku päť súťažných zápasov, z víťazstva sa však netešili ani raz. O ich včerajšom úspechu nerozhodol nik iný, ako Lionel Messi. Argentínčan sa na začiatku druhého polčasu predral do šestnástky a stopérovi domácich Martinovi Demichelisovi nezostalo nič iné, ako svojho krajana faulovať. Demichelis videl červenú kartu a Messi poslal Barcelonu do vedenia.

Na presný zásah štvornásobného držiteľa Zlatej lopty nedokázali domáci napriek viacerým náznakom gólových šancí reagovať. Naopak, v poslednej minúte potvrdil dôležité víťazstvo Barcelony krajný obranca Dani Alves. Pred odvetou je tak mužstvo Manuela Pelegriniho v neľahkej pozícii.

Jednou nohou sú vo štvrťfinále aj futbalisti Paríža St. Germain. Líder francúzskej ligy zvládol zápas na ihrisku Leverkusenu až prekvapujúco suverénne. Už po polčase viedol 3:0, svoj náskok po zmene strán ešte navýšil. O dva góly sa postaral hviezdny Zlatan Ibrahimovič.

Manchester City (Angl.) – FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:0)

• Góly: 54. Messi (z pok. kopu), 90. Dani Alves, ČK: 53. Demichelis (Manchester City), rozhodoval: Eriksson (Švéd.)
  • Manchester City: Hart – P. Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Jesús Navas (58. Nasri), Fernandinho, Y. Touré, Kolarov (58. Lescott) – David Silva – Negredo (74. E. Džeko)
  • FC Barcelona: Víctor Valdés – Dani Alves, Piqué, Mascherano, J. Alba – Xavi Hernández, Busquets, Fábregas (86. S. Roberto) – Alexis Sánchez (74. Neymar), Messi, Iniesta

Bayer Leverkusen (Nem.) – Paríž St. Germain (Fr.) 0:4 (0:3)

• Góly: 39. a 42. Ibrahimovič (prvý z pok. kopu), 3. Matuidi, 88. Cabaye, ČK: 59. Spahič (Leverkusen) po druhej ŽK, rozhodoval: Kassai (Maď.)
  • Leverkusen: Leno – Hilbert, Spahič, Ömer Toprak, Guardado – L. Bender, Rolfes (46. Reinartz), Gonzalo Castro – Sam (62. Wollscheid), Kiessling, Son Heung-Min (46. Brandt)
  • Paríž St. Germain: Sirigu – Van der Wiel, Alex, Thiago, Maxwell – Verratti, Thiago Motta, Matuidi (67. Cabaye) – Lucas Moura, Ibrahimovič, Lavezzi (76. Pastore)

Viac na túto tému: #fc barcelona #manchester city #osemfinále #Paríž St. Germain #Bayer Leverkusen