Sagan pôjde Tour veľmi dobre, tvrdí jeho kamarát Kolář

Michael Kolář, jazdec popredného profesionálneho cyklistického tímu Tinkoff-Saxo, si na pretekoch Okolo Slovenska obliekol minulý týždeň dres reprezentačného výberu.

16.06.2015 11:00
Michael Kolář Foto: ,
Michael Kolář si na minulotýždňových pretekoch Okolo Slovenska pripísal jedno etapové víťazstvo.

Na najvýznamnejších pretekoch na slovenských cestách štartoval tretí raz a v záverečnej etape 59. ročníka sa dočkal prvého triumfu. „Pred odchodom do Baku mi určite pomôže,“ vravel 22-ročný slovenský reprezentant.

Ste jazdec popredného svetového tímu a zúčastňujete sa na významných pretekoch v zahraničí. Ako hodnotíte úroveň a organizáciu pretekov Okolo Slovenska?
Úroveň je solídna, a čo sa týka organizácie, stále je čo zlepšovať. Občas sa nejaká chybička objaví, ako napríklad v cieli štvrtej etapy, dojazd bol nedoriešený. Niekedy stačí urobiť krok a môžu to byť krásne a významné preteky. Naposledy som bol na Okolo Slovenska 2013, v tomto roku som sa sem chcel vrátiť a predstaviť sa aj domácim fanúšikom. Som rád, že sa mi to podarilo.

Ako hodnotíte náročnosť etáp, ich profil?
Boli náročnejšie ako pred dvoma rokmi. V takom profile etáp, aký bol teraz, väčšinou nevynikám. Preto som šťastný, že som vyhral etapu. Každá výhra sa cení, o to viac, že prišla v poslednej etape a finišovali sme v hlavnom meste. Je dobré aj pre slovenskú cyklistiku, keď sa na jej najvýznamnejších pretekoch presadí domáci jazdec. Aj v predchádzajúcich etapách som sa udržal vpredu, to bolo dobré.

Piata etapa viedla rovinou, útok v nej ste plánovali? Cítili ste šancu?
Mal som to v pláne, ale ešte viac by som sa tešil, keby to vyšlo deň predtým. Vo štvrtej etape sme to mali dobre rozbehnuté, ale tristo metrov pred cieľom nás nik správne neusmeril do cieľa. Organizačne to nebolo zvládnuté.

Vy ste členom silného profitímu. Sledovali jeho šéfovia, ako ste si počínali na tomto podujatí?
Áno, boli sme v kontakte. Tieto preteky sme brali ako prípravu na Európske hry v Baku a majstrovstvá Slovenska.

Čo očakávate od najbližších pretekov na Európskych hrách? Aké sú vaše ambície?
Zatiaľ nepoznám profil pretekov, ešte som sa im detailne nevenoval. Očakávam však, že budú náročné a v silnej konkurencii. Ak by sa mi podarilo skončiť do dvadsiateho miesta, bol by to veľký výsledok.

Viete, aká konkurencia sa zíde v pelotóne?
Nie, ale viem, že zo špičky bude štartovať napríklad Tom Boonen.

Pomôže vám aj výhra z Okolo Slovenska?
Určite to zvýši morálku i sebavedomie. Tieto preteky mi dobre zapadli do programu pred Baku, nevyšiel som z rytmu.

Vaším spolujazdcom v Tinkoff-Saxo je od tejto sezóny aj Peter Sagan. Ako sa udomácnil v tíme?
Myslím si, že už to zvládol, darí sa mu, prišli výsledky, je na dobrej ceste.

Čoskoro štartuje Tour de France, Sagan bude patriť k jedným z lídrov. Aké šance mu dávate?
Verím, že pôjde veľmi dobre. Forma mu stúpa.

Viac na túto tému: #Peter Sagan #Tour de France 2015 #Michael Kolář #Okolo Slovenska 2015