Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky
Majstrovstvá sveta 2024 - Skupina A

14.05.2024 o 16:20

Dánsko
0 : 2
(0:0, 0:1, 0:1)
Nórsko
Naposledy zmenené pred 12 dňami
obnoviť
Filter

Zápas nebol veľmi lákavý, ale nebolo nutné predlžovať. Nórsko bolo trošku efektívnejšie a berie tri body. Dáni maximálne pokazili posledné minúty, pretože neboli schopní držať hru v súperovej tretine a včas stiahnuť brankára. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

59:49

Nórsko dalo gól! EIRIK SALSTEN zachytil nepresnú prihrávku súpera. Zo stredného pásma mieril presne a potvrdzuje víťazstvo Nórska. Na šampionáte strelil druhý gól. Bez asistencie.

59:40

Dánsko hrá power-play!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

56:12

Rozhodcovia rozlúskli mimoriadne náročnú situáciu! Puk neprešiel celým objemom bránkovou čiarou! Dáni žijú!

56:12

Vyzdvihli sme dánskeho brankára Dichowa, ktorý sa blysol úžasným zákrokom, ale je tam podozrenie, že puk putoval za bránkovú čiaru, ktorý mal pod betónom! Uvidíme!

56:12

Thoresen sedí v bránkovisku pri Dichowovi! Ten mal teraz plné ruky práce, išiel sa roztrhať pri zasahovaní, ale malo to význam! Dánsko ostáva v hre o bod!

55:26

Zaujímavá vzdušná výzva letela okolo pravej žŕdky Haukelanda na Oscara Fiskera Mølgaarda. Cieľom bolo vypáliť nechytateľne, ale puk nesadol ideálne na čepeľ.

54:53

Hvizd rozhodcu. Zakázané uvoľnenie Nórov. Mikkel Aagaard a Håvard Salsten si to rozdajú na vhadzovaní.

54:05

Množstvo osobných súbojov. Súčasná hra je o vysokej obojstrannej bojovnosti. Horšie na tom naďalej sú hokejisti Dánska. Ale stále majú čas skórovať.

Dnešný zápas sleduje 10 011 divákov.

Reklamná prestávka.

50:55

Andreas Martinsen parádne nabil puk pred bránku na hokejku Bakkeho Olsena! Dichow odolal tejto snahe!

50:00

Päťdesiat minút je za nami. Dáni doťahujú jednogólové manko. V dnešnom zápase im to škrípe v zakončení.

49:02

Nórsko hrá s piatimi hráčmi.

48:55

Vylúčenie v tíme Dánsko:
Christian Wejse – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Nórsko:
Max Krogdahl – 2 min., hrubosť.

48:55

Haukeland už takmer kapituloval! Nórsky brankár padol na zadok a napokon musel ľahnúť v bránkovisku! Puk mu smeroval do siete pomedzi betóny! Následne vznikla skrumáž po prerušení hry!

48:09

Henrik Haukeland sa jemne dotkol puku hokejkou. Spoza vlastnej bránky jeho spoluhráči odpálili malé čierne čudo do bezpečia.

47:24

Veľmi hlúpy pobyt Dánov v útočnej tretine. Aagaardovo špekulovanie nakoniec zapríčinilo vyhnanie do stredu plochy.

47:02

Vylúčenie v tíme Nórsko:
Patrick Thoresen – 2 min., podrazenie.

46:35

Fantastická strela Olivera Lauridsena. Haukeland nečelil prípadným hráčom, ktorí by mu komplikovali život zakrývaním výhľadu, preto vykopol puk.

Reklamná prestávka.

46:11

Martin Rønnild už nemal dostatok energie v tomto striedaní. Absentovala sila v rukách, preto nedokázal preniesť puk na os pre Salstena.

44:56

Alexander True sviežo korčuľoval za nórskymi protihráčmi. Zdalo sa, že to bude úspešný prienik, no nakoniec nebol.

44:04

Dáni všetko tlačia jednoznačne do útoku. Možno už občas z nich ide frustrácia z nevyužitých príležitostí. Storm vypálil z otočky, ale Haukeland ani s týmto nemal problém.

43:30

Nóri čakali za svojim brankárom Haukelandom. Prebiehalo striedanie. Následná rozohrávka Mattiasa Nørstebøa spôsobila zakázané uvoľnenie.

41:24

Dánsko získava potrebný tlak, ale pokusy nie sú presné. Jeden z nich nám predviedol obranca Phillip Bruggisser, ktorý urobil solídnu prácu, no bez želaného efektu.

40:49

Joachim Blichfeld disponoval celkom dobrou pozíciou na strelu z osi klziska. Nastrelil však súperove hokejky. Puk putoval do rohu.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 18:07.

Prostredná tretina mala vyššie parametre. Diváci videli viac šancí a nakoniec aj otvárací presný zásah, ktorí dosiahli Nóri. Zatiaľ prekvapivo vyhrávajú.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:18

Mattias Nørstebø predviedol kvalitné zakončenie švihom. Brankárovi Dichowovi sa nepáčilo konanie Salstena v bránkovisku. Strhla sa menšia mela.

37:08

Vynikajúca kombinácia dánskeho celku! Haukeland sa výrazne zapotil, ale nedal si streliť prvý gól! Vymazal Bruggissera!

36:03

Nórska aktivita v druhej tretine je zvýraznená štrnástimi strelami na bránku. Dáni zatiaľ len so štyrmi pokusmi. Ten posledný teraz schoval do lapačky Haukeland.

35:16

Oliver Lauridsen dodal masáž Thoresenovi na zadnom mantineli. Tento krok výrazne pomohol Dánom, Nóri sa nemohli ďalej realizovať.

Reklamná prestávka.

33:36

Markus Vikingstad spracoval puk v útočnej tretine a chcel rozvinúť rodiacu sa akciu svojho tímu. Neodhadol ale prihrávku na modrú čiaru na Mattiasa Nørstebøa, ktorý mal krátku hokejku.

32:41

Premárnené dánske prečíslenie dokonca štyroch proti dvom. Haukeland bol pripravený chytať pokus na vzdialenejšiu tyčku, ale Felix Scheel mieril vedľa.

Reklamná prestávka.

31:36

Prečíslenie dvoch proti jednému. Zuccarello bol voľný pred bránkou, ale zápis do listiny strelcov chcel dosiahnuť Steen. Dichow ho zarmútil, keď spojil nohy a zneškodnil puk.

30:32

Patrick Russell si vylepšil palebnú pozíciu na osi ľadovej plochy. Vydarila sa mu strela zápästím, ale Haukeland neinkasoval.

29:42

Puk sa stratil rozhodcom z dohľadu. Dáni útočia, brankár Henrik Haukeland je nórskou oporou a zaslúžene ešte drží nulu na konte.

28:53

Nóri sa išli činiť a podniknúť druhú akciu, ktorá by viedla k navýšeniu skóre. Eirik Salsten si však nemal s kým pomôcť, a tak iba zaviezol puk do rohu.

28:23

Dánsko ihneď pomýšľa na vyrovnanie, keďže je mierny favorit. Šancu vyrovnať zobral pekným zákrokom Haukeland Mikkelovi Aagaardovi, ktorý neuspel ranou z kruhu.

27:45

Nórsko dalo gól! Nádherná spolupráca Nórov. Zuccarello našiel pred kruhmi aktívneho MICHAELA BRANDSEGGA-NYGARDA, ktorý išiel do pokľaku a nechytateľne pálil za chrbát Dichowa. Asistencie: Mats Zuccarello a Patrick Thoresen Patrick Thoresen.

Reklamná prestávka.

27:02

Gól nepadol! Frederik Dichow čaroval pred bránkovou čiarou lapačkou! Niektorí Nóri už dvíhali ruky nad hlavu, no prišlo sklamanie!

26:03

Isak Hansen naznačil koncovku, ale ešte si to nachystal na bekhend. Nebolo to zlé, ale nepodpísalo sa to pod zmenu skóre, na ktorú čakáme.

25:37

Dánsko hrá s piatimi hráčmi.

24:59

Nick Olesen sa vyrútil v oslabení do samostatného nájazdu! Spracoval a vymiešal brankára Haukelanda, no poslal mu to len na bočnú sieť!

24:23

Pekný hokejový moment. Thoresen sa výborne pohyboval po tretine a našiel si voľné miesto na kruhu. Zakončenie zneškodnil lapačkou Dichow.

23:37

Vylúčenie v tíme Dánsko:
Nicholas Jensen – 2 min., podrazenie.

22:36

Pekne, ale veľmi okato prihrával Zuccarello v pásme na pravú stranu. Tohto puku sa zmocnili dánski hokejisti.

21:49

Patrick Russell vracia nórskych hráčov do pásma. Podarilo sa mu poslať puk cez celé klzisko. Vhadzovanie po pravici Dichowa.

21:02

Andreas Martinsen vyhral súboj o puk v strednom pásme. Štartoval po ľavej strane a zároveň časoval rozhodujúcu prihrávku na Thoresena. Ten bol nakoniec obsadený.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 17:12.

Derby ako sa patrí. Opatrný hokej tradičných severských rivalov priniesla prvá tretina v Prahe. Uvidíme, kto otvorí gólový účet súboja.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:19

Nórsko hrá s piatimi hráčmi.

17:37

Henrik Haukeland zaznamenal úspešný zákrok pravým betónom. Týmto spôsobom vychytal strieľajúceho Markusa Lauridsena.

17:03

Obetavosť Nórov. Michael Brandsegg-Nygård následne mohol poslať puk preč cez všetky čiary.

16:19

Vylúčenie v tíme Nórsko:
Patrick Thoresen – 2 min., hrubosť.

15:56

Prvá šarvátka! Oliver Lauridsen si iba robil svoju prácu, pretože Michael Brandsegg-Nygård atakoval brankára! Zaobíde sa to bez vylúčení!

15:44

Dánsky brankár Dichow v tejto chvíli úspešne prevetral lapačku. Vo vysokej rýchlosti na neho zamieril sprava Hansen. Prerušená hra.

14:56

Dáni chytajú slušnú fazónu po reklamnom brejku. Mali teraz nebezpečné chvíle v tretine. Jedna strela bola veľmi nepríjemná a iba tesne minula žŕdku Haukelanda.

Reklamná prestávka.

14:30

Niklas Andersen nestihol ohroziť svätyňu Henrika Haukelanda. Šikovne mu vložil hokejku do puku Johannesen.

12:49

Michael Brandsegg-Nygård je mimoriadne aktívny a nielen v spolupráci s Zuccarellom či Thoresenom. Dichow riešil jeho presné zakončenie takmer z modrej čiary.

Reklamná prestávka.

11:27

Johannes Johannesen chyboval v obrane. Felix Scheel vyslal strelecký pokus z ľavého kruhu smerom pod hornú žŕdku, no chýbalo mu pár centimetrov.

10:00

Patrick Thoresen si výborne počkal na Zuccarella. Otvoril sa mu priestor medzi kruhmi, ale nepálil, pretože predlžoval na Michaela Brandsegga-Nygårda, ktorý nezasiahol puk.

08:23

Dichow ani tentoraz nebol nútený zasahovať. Výrazne mu pomohla defenzíva, ktorá celkom razantnú strelu tečovala na ochrannú sieť.

07:36

Nóri si teraz navzájom prekážali, preto tvrdý strelecký pokus nemieril na bránku, v ktorej pôsobí Dichow.

Reklamná prestávka.

06:53

Max Krogdahl spracoval vysoký puk v strednom pásme, lenže už s ním do pásma nevošiel, keďže si ho dal na dlhšiu hokejku.

05:27

Haukeland vyriešil tvrdý projektil obrancu Aaboa. Následne sa črtala kontra Nórov, ale Dáni vyrovnali počet hráčov a dokázali to eliminovať.

04:55

Alexander True sa ťažko prebíjal smerom do útočného pásma. Bol za tým výborný forčeking jedného z nórskych zástupcov, ktorý mu nedal dýchať.

04:02

Dáni urobili tlak do bránky. V nej sa však vyznamenal Haukeland. Bude sa vhadzovať v ľavom kruhu.

03:28

Nórske prečíslenie dvoch proti jednému. Mats Zuccarello veľmi dlho držal puk na čepeli a premeškal najvhodnejší moment na prihrávku Michaelovi Brandsegg-Nygårdovi, ktorý prišiel z druhej vlny.

02:12

Mathias From si pripísal peknú snahu o skórovanie. Vo dvoch prípadoch bol veľmi nebezpečný, no tiež nepresný. Haukeland teda nezasahoval.

01:09

Do útočnej tretiny sa v tomto momente presťahovali Dáni. Haukeland kryl jedno nastrelenie od modrej čiary. Dorážkové pokusy nikomu neponúkol.

00:36

Pol minúta patrila nórskym hráčom. Michael Brandsegg-Nygård operoval pred bránkou, ale nemal priestor na otestovanie dánskeho brankára Dichowa.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen (A), Jensen Aabo, Jensen ©, Bruggisser, Larsen – Aagaard, Russell, Blichfeld – From, True, Olesen – Andersen, Mølgaard, Scheel – Storm, Wejse, Poulsen – Schultz.

Tréner: Mikael Gath.

Nórsko: Haukeland (Arntzen) – Solberg, Johannesen, Nørstebø (A), Hansen, Krogdahl, Kåsastul, Hurrød – Zuccarello, Thoresen ©, Brandsegg-Nygård – Martinsen, E. Salsten, E. Olsen – Berg-Paulsen (A), Vikingstad, Steen – Rønnild, H. Salsten, T. Olsen.

Tréner: Tobias Johansson.

Rozhodca: Kaukokari, MacFarlane – Briganti, Gustafson.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu A skupiny na MS 2024 v Česku medzi Dánskom a Nórskom.

Dánsko


Dáni nastúpia na tretí zápas. Bude to proti susedom, takže uvidíme derby severských štátov. Zverenci trénera Mikaela Gatha zatiaľ majú jednu výhru a prehru. Patrí im piata pozícia v tabuľke.

Nórsko

Nóri dlhodobo majú problémy v rámci svojho hokeja, a to sa premietlo do tabuľky. S veľkou pravdepodobnosťou budú s Rakúskom a Veľkou Britániou patriť do skupiny tímov, ktoré sa nevyhnú bojom o záchranu. Na konte majú tri prehry, skóre 6:15 a nula bodov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.

Dánsko

Dánsko

 • Dichow (Seldrup)
 • Lassen
 • M. Lauridsen
 • O. Lauridsen (A)
 • Jensen Aabo
 • Jensen (C)
 • Bruggisser
 • Larsen
 • Aagaard
 • Russell
 • Blichfeld
 • From
 • True
 • Olesen
 • Andersen
 • Mølgaard
 • Scheel
 • Storm
 • Wejse
 • Poulsen
 • Schultz
Nórsko

Nórsko

 • Haukeland (Arntzen)
 • Solberg
 • Johannesen
 • Nørstebø (A)
 • Hansen
 • Krogdahl
 • Kåsastul
 • Hurrød
 • Zuccarello
 • Thoresen (C)
 • Brandsegg-Nygård
 • Martinsen
 • E. Salsten
 • E. Olsen
 • Berg-Paulsen (A)
 • Vikingstad
 • Steen
 • Rønnild
 • H. Salsten
 • T. Olsen