Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Už sa neviem dočkať konca. Murrayho posledné mesiace kariéry opäť poznačilo vážne zranenie

Britský tenista Andy Murray nemá zatiaľ presne stanovený plán návratu na súťažné dvorce po zranení členka. Zatiaľ je isté, že bývalá svetová jednotka a víťaz troch grandslamových turnajov pre zranenie členka vynechá antukové turnaje ATP Masters 1000 v Monte Carle a ATP 250 Mníchove.

29.03.2024 17:09
Andy Murray Foto:
Andy Murray sa v Miami opäť zranil.
debata (1)

Tridsaťšesťročný Murray si počas turnaja v Miami natrhol väzy v ľavom členku a jeho podporný tím informoval o bližšie nešpecifikovanej súťažnej absencii.

Zranil sa počas nábehu k sieti v zápase proti Čechovi Tomášovi Macháčovi, ktorý nakoniec prehral 7:5, 5:7, 6:7 (5).

"V tejto fáze stále nie je jasné, ako dlho bude Andy mimo hry. Naďalej prehodnocuje možnosti so svojím lekárskym tímom.

Je zo zarmucujúce pre hráča, ktorý má v úmysle sa vrátiť najskôr, ako to len bude možné," uvádza sa v piatkovom vyhlásení jeho manažérskeho tímu.

Tradičný prvý veľký turnaj roka na európskej antuke v Monte Carle sa začne 7. apríla, v Mníchove sa bude hrať o týždeň neskôr.

Dvojnásobný olympijský víťaz vo dvojhre z Londýna 2012 a Ria de Janeiro 2016 sa pôvodne chcel v britskom drese predstaviť na OH 2024 v Paríži, ale teraz to vôbec nie je isté.

Mnohí fanúšikovia dúfajú, že tento rok ešte naposledy uvidia Murrayho hrať vo Wimbledone, ale všetko bude závisieť od toho, ako sa rodák z Glasgowa zotaví z vážneho zranenia v Miami.

"Už sa neviem dočkať konca. V najbližších mesiacoch do toho dám všetko a potom pôjdem domov k rodine,“ povedal Murray.

1 debata chyba