Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky
Majstrovstvá sveta - Skupina A

21.05.2024 o 16:20

Kanada
4 : 3
(0:0, 0:0, 3:3 - 1:0)
Česko
Naposledy zmenené pred 26 dňami
obnoviť
Filter

Kanada postupuje do štvrťfinále ako víťaz A-skupiny. Domáce Česko je zatiaľ druhé, ale ešte nemá istú túto pozíciu. Tretie Švajčiarsko stráca na neho dva body, no čaká ho večerný duel s Fínskom. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

63:13

Kanada dala gól! Nečas urobil veľa pozitívneho v stretnutí, no teraz prišla chyba v najnevhodnejšom čase. Česko stratilo puk. Pred Dostála sa dostal DYLEN COZENS, ktorý potvrdil obdivuhodnú formu na šampionáte. Bol to jeho ôsmy gól, celkovo desiaty bod. Bez asistencie.

62:47

Vylúčenie v tíme Kanada:
Pierre-Luc Dubois – 2 min., držanie.

62:22

Ondřej Palát bol v rýchlosti, ktorú však eliminoval v útočnej tretine. Zastavil sa a poslal pokus zápästím. Binnington nastavil vyrážačku.

61:26

Kaiden Guhle chcel rozhodnúť, ale potreboval byť oveľa presnejší pri zakončení z ľavej strany na opačnú žŕdku.

60:49

Dostál kryje zakončenie Kanaďanov. Hráči javorových listov sa teraz dohadujú pred vhadzovaním, aký bude ďalší plán.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 18:42.

Česko fantastickým spôsobom odmietlo prenechať Kanade plný bodový zisk. Realizačný tím dvakrát išiel do vabanku a slávil úspech.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:23

Tridsaťsedem sekúnd do sirény. Čechom trochu komplikuje koniec zápasu aktuálne vhadzovanie pred brankárom Dostálom po zakázanom uvoľnení.

58:11

Česko dalo gól! Vyrovnané 3:3! O2 aréna ide spadnúť od fanúšikovského ošiaľu. Tak toto je záver stretnutia ako lusk. ROMAN ČERVENKA nepálil ihneď, ale našiel maličkú medzierku medzi hlavou Binningtona a jeho ľavou tyčkou. Asistencia: Martin Nečas.

57:45

Brankár Lukáš Dostál ostáva na striedačke! Česko necháva na ľade tú najvyššiu kvalitu ako Červenka, Nečas či Pastrňák a ďalší!

57:45

Česko oddychový čas!

57:40

Vyrovnat, vyrovnat! Publikum v Prahe s jasnou výzvou na hráčov Česka!

56:56

Česko dalo gól! Risk je zisk! Česku sa to vypláca. Tréneri sa odvážili k hre bez brankára, presilovku využil ONDŘEJ PALÁT, ktorý tečoval Špačekovu strelu z prvej. Asistencie: Roman Červenka a David Špaček.

56:27

Česko hrá power-play!

56:27

Vylúčenie v tíme Kanada:
Dawson Mercer – 2 min., podrazenie.

Reklamná prestávka.

55:42

Kanada dala gól! Znovu si neodpustili Česi chybu v zadných radoch. Prepad vytrestal z úniku BRANDON HAGEL. Dostálovi prenikol puk popod lapačku. Asistencia: John Tavares.

54:07

Kaše vystrašil Binningtona. Brankár Kanady na prvýkrát nezasahoval, no následne rýchlo upratal puk hokejkou.

53:03

Roman Červenka pálil, Binnington zasiahol! Pastrňák stopercentne nepokračoval pred pootvorenou bránkou! Bol tam jeden z výborných kanadských blokov!

Dnešný zápas sleduje 17 413 divákov (vypredané)!

Reklamná prestávka.

52:34

Lukáš Dostál podržal Česko! Severson našiel pred bránkou Hagela, ktorý sa popálil!

51:55

Kanada zaznamenala presnú strelu. Dostál zatvoril betóny, zvýšenie na 3:1 nedoprial zakončujúcemu Paulovi.

51:01

Kanada dala gól! Za chyby sa platí. Česko urobilo jednu z nich. Hráči nemali absolútne prehľad, ako to vyzerá v strede obrannej tretiny. Osamotený DAWSON MERCER získal nahrávku a Dostálovi uštedril bekhendový blafák. Aréna v Prahe stíchla. Asistencia: Damon Severson.

50:00

V O2 aréne hráme nerozhodne 1:1. Veľmi dôležitý moment zaznamenali Česi, keď Kubalík vyrovnal v presilovej hre.

49:11

Česko dalo gól! DOMINIK KUBALÍK nedávno strieľal tvrdo, ale vedľa, no doprial si úspešný reparát a nie hocijaký. Krásne si nakorčuľoval za Kanaďanov a prekonal Binningtona po parádnej výzve Nečasa. Asistencie: Martin Nečas a Lukáš Sedlák.

47:20

Vylúčenie v tíme Kanada:
Connor Bedard – 2 min., krosček.

47:20

Kanada obstála so šťastím! Connor Bedard bude jediný potrestaný hráč, aj keď malo prísť ešte jedno vylúčenie za faul na Pastrňáka!

Reklamná prestávka.

47:08

Česko bude hrať pravdepodobne presilovku piatich proti trom!

46:04

Krejčík istil útočnú modrú čiaru. Ako bonus navyše mal oproti sebe superhviezdu Bedarda, ktorý odstavil českého obrancu.

45:24

Na predošlom vhadzovaní bola napätá atmosféra medzi Buntingom a Ruttom. Obaja teraz využili situáciu pri prerušenej hre. Ich potýčku ale rýchlo zažehnali rozhodcovia.

45:12

Severson je jeden z kanadských hokejistov, ktorí nič nevymýšľajú a každý možný puk posielajú na českého brankára. Urobil to aj teraz. Dostál hru prerušil.

44:54

Kaše s vyčítavým pohľadom na Lukáša Sedláka, ktorý mu nasmeroval nesmierne nepresnú prihrávku.

44:23

Jordan Binnington po čase oprášil svoju lapačku. Kanadský gólman skvelo zovrel strelecký pokus Tomášeka, ktorý si to ešte pozrel na kocke nad ľadom a nie príliš nadšený si sadal medzi spoluhráčov.

44:09

Dylan Guenther obral Čechov v strednej tretine. Spravil pár krokov, vďaka ktorým sa dostal do útočného pásma. Smer jeho strely zmenil Krejčík.

43:36

Česi vedeli, že sa bude pískať zakázané uvoľnenie. Preto k tomu tak aj pristúpil Krejčík a neponáhľal sa za pukom. Buly pred Binningtonom.

42:49

Ondřej Kaše dostal úder hokejkou do oblasti hlavy. Chytil sa za postihnutú časť, ale Kanada nepôjde do štyroch. Hrá sa ďalej.

41:01

Kanada dala gól! Ešte ani nestihol odznieť trest pre Kempného miestnym hlásateľom a už opúšťa trestnú lavicu. DYLAN COZENS umiestnil strelu do pravého horného rohu. Asistencie: Owen Power a Nick Paul.

40:54

Vylúčenie v tíme Česko:
Michal Kempný – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

40:34

Zacha išiel do kombinácie s Romanom Červenkom. Tomu nesadlo zakončenie z medzikružia. Dobre mal postavenú hokejku Parayko.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 17:58.

Hokej tej najvyššej kvality. Prvenstvo po základnej skupine chcú obaja aktéri. Tomu prispôsobili doterajšie dve tretiny. Je sa skutočne na čo pozerať.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

36:53

Dawson Mercer nič nedaroval Krejčíkovi. Český hokejista sa ocitol pod výrazným tlakom, ale dal si pozor na prípadnú chybu.

35:28

Gólovú pozíciu si vypracoval John Tavares. Mohol to Dostálovi poslať kamkoľvek od pravého kruhu. Kanadský strelec však nechal vyniknúť českého protivníka.

Reklamná prestávka.

34:36

McBain aj Tanev popreháňali českých hráčov v rohu klziska. Mali veľké problémy dostať sa k puku, ku ktorému napokon neprišli. Dostál vyrazil zakončenie po ľade. Mercer neskoro reagoval, a tak nedorážal.

33:06

Byram dal poriadne zabrať brankárovi Dostálovi. Ten predviedol ťažký zákrok hokejkou, ktorú neudržal. Kanaďan to myslel naozaj výborne.

Reklamná prestávka.

32:10

Pierre-Luc Dubois sa v spoločnosti Kundrátka dostal do strely. Kvôli českému obrancovi ale nevypálil presnejšie a nebezpečnejšie. Dostál to jednoznačne ocenil.

30:41

Kanada si vytvorila šancu, avšak z väčšej vzdialenosti. Brandon Tanev strieľal na vyrážačku Dostála, no brankár Čechov nemusel zasahovať.

29:07

Kempný sa zapojil do spolupráce svojho tímu. Kanaďania si však vedeli vypočítať cestu k nemu do rohu. Český obranca ťahal za kratší koniec.

27:26

Pastrňák sa dobre vytočil s pukom a vymenil si miesto s Hájekom. Z jeho hokejky putovala presná strela. Binnington nastavil pravý betón.

Reklamná prestávka.

26:24

Česi mierne zaváhali vo vlastnej obrannej tretine. Talent Bedard prestrčil puk do voľného miesta na osi pre Guenthera, no ten sa musel veľmi naťahovať, keďže nahrávka nebola presná.

25:27

Hájek okrem palicovej techniky zvládol aj kúsok futbalovej, keď si ideálne prikopol puk na hokejku. Na Binningtona vyvíjal tlak Nečas, Kanada odolala.

24:46

Guhle vôbec nevyužil otvorenú ľavú stranu útočného pásma. Nemal pred sebou ani jedného hokejistu v českom drese. Puk sa mu zošmykol z čepele.

23:15

Výborný strelecký pokus, o ktorý sa postaral Tomášek. Binnington zasahoval ako keby na poslednú chvíľu, no úspešne pre kanadský tím.

22:28

Česi mali dvoch hráčov na útočnej modrej čiare. Martin Nečas chcel šikovne prešmyknúť dnu, ale neposlúchal ho puk, ktorý ani nespracoval.

21:39

Opakovanie vhadzovania a či puk mimo ľadovej plochy. Tieto nepresnosti sprevádzali ostatné sekundy.

20:54

Veľmi srdnatý boj o puk pod kanadskou striedačkou. Gudas ho nehodlal prenechať súperovi zo zámoria.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 17:09.

Výborný rýchly hokej ponúkajú dva najlepšie tímy A-skupiny. Kanada mohla viesť, ale Severson zo svojej šance len opečiatkoval Dostálovu bránu.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

Reklamná prestávka.

17:40

Dlho bol bez povšimnutia Severson v pravom kruhu! Po zisku nahrávky vypálil! Dostálovi pomohla pravá konštrukcia bránky!

15:11

Kanada hrá s piatimi hráčmi.

14:44

Kundrátek vyslal strelu zápästím. Nečas ju tečoval pred kanadskou bránkou, avšak poriadne vysoko až na ochrannú sieť.

13:11

Vylúčenie v tíme Kanada:
Damon Severson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

Reklamná prestávka.

12:24

Lišiacky plán kanadských hráčov. Damon Severson cielene nastreľoval k zadnej tyčke, tam túžil po úspešnom teči McCann. Rozhodlo šťastie, ktoré ostalo pri Čechoch.

11:43

Pastrňák si rozumel s Červenkom, ale iba v strednom pásme. V útočnom už to nefungovalo a nič na tom nezmenil snaživý Zacha.

10:17

Dubois pohrozil českému výberu. Dostál nemal pod kontrolou miesto pri zadnej žŕdke, kde putoval kanadský pokus. Puk sa však neobjavil v sieti.

09:18

Dominik Kubalík bol v streleckej príležitosti. Od ľavého kruhu však nedokázal zamieriť presnejšie. Binnington ostal bez roboty.

07:24

Hagel prišiel do rohu klziska v útočnom pásme po puk. Jeho prítomnosť v tomto priestore jednoznačne odmietol pozorný Kundrátek.

Reklamná prestávka.

06:43

Dostál schoval puk pod lapačku, ktorý nedokázal lepšie vyslať na bránku Tanev. Špaček ale kvalitne tiesnil kanadského súpera.

06:04

Nekompromisne pálil z modrej čiary skúsený obranca Gudas. Jeho projektil sa ešte obtrel o ruku brániaceho Parayka. Javorové listy sú teraz poriadne skúšané z koncentrácie.

05:34

Pastrňákova dôrazná hra telom prináša Čechom želané ovocie. Kanada prekvapivo pod tlakom, rýchlosťou sa prezentovali Zacha i Červenka.

04:05

Jakub Flek však zmenil smer hry! Česi sa tlačili do bránky zo všetkých síl! Doraziť to skúšal Beránek, ale Binnington si nedovolil zlyhanie!

03:34

Kubalíkovi nevyšiel atak telom na Oleksiaka. Ten si skúsene udržal puk na hokejke a vyslal ho dopredu spoluhráčom.

02:20

Krásny zákrok vyrážačkou! Lukáš Dostál úspešne pokryl nepríjemnú strelu zápästím od Jareda McCanna!

02:18

Česko hrá s piatimi hráčmi.

01:22

Kanaďania zaváhali pri nasledovnej útočnej robote. David Kämpf poľahky získal puk, avšak nevyhadzoval ho po mantineli, ale stiahol sa za bránku, kde číhali problémy.

00:30

Tlak Kanady! Andrew Mangiapane spôsobil rozruch a Tavares išiel aktívne po dorážke! Dostál má túto náročnú skúšku úspešne za sebou!

00:18

Vylúčenie v tíme Česko:
Jakub Krejčík – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Kanada: Hofer (Binnington) – Parayko (A), Power, Oleksiak, Byram, Severson, Guhle, Zellweger – Mercer, McBain, Tanev – Bedard, Paul, McCann – Tavares ©, Dubois, Hagel – Cozens, Guenther, Bunting – Mangiapane (A).

Tréner: André Tourigny.

Česko: Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Kundrátek, Hájek, Špaček – Pastrňák, Zacha, Červenka © – Kaše, Sedlák, Palát (A) – Nečas, Kubalík, Kämpf – Stránský, Flek, Beránek – Tomášek.

Tréner: Radim Rulík.

Rozhodca: Björk, Kaukokari – Briganti, Yletyinen.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní posledného zápasu A-skupiny na MS 2024 v Česku medzi Kanadou a Českom.

Kanada


Javorové listy vedú skupinu so 17 bodmi a nepoznajú chuť prehry. V nedeľu večer porazili Švajčiarov po dramatickom priebehu 3:2. Kanaďania majú dvojbodový náskok práve pred českým protivníkom, a tak je tam motivácia potvrdiť si postup do play-off z vedúcej priečky.

Česko

Domáci hokejisti môžu ísť do štvrťfinále z prvého miesta iba jedine v prípade trojbodového triumfu nad vyzývateľom zo zámoria. Česi v sobotu zvládli povinnú jazdu. Suverénneho outsidera skupiny z Veľkej Británie zdolali 4:1. V skupine majú jedinú prehru 1:2 po nájazdoch so Švajčiarmi. Káder doplnili David Pastrňák a Pavel Zacha, ktorým sa skončila klubová sezóna v Bostone.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.

Kanada

Kanada

 • Binnington (Hofer)
 • Parayko (A)
 • Power
 • Oleksiak
 • Byram
 • Severson
 • Guhle
 • Zellweger
 • Mercer
 • McBain
 • Tanev
 • Bedard
 • Paul
 • McCann
 • Dubois
 • Tavares (C)
 • Hagel
 • Mangiapane (A)
 • Cozens
 • Bunting
 • Guenther
Česko

Česko

 • Dostál (Mrázek)
 • Gudas (A)
 • Krejčík
 • Rutta
 • Kempný
 • Kundrátek
 • Hájek
 • Špaček
 • Pastrňák
 • Zacha
 • Červenka (C)
 • Kaše
 • Sedlák
 • Palát (A)
 • Nečas
 • Kämpf
 • Kubalík
 • Flek
 • Tomášek
 • Beránek
 • Stránský