Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Djokovič môže obhajovať trofej v Melbourne! Pochválil sa výnimkou

Nejasnosti okolo účasti Novaka Djokoviča na Australian Open budú mať zrejme pozitívny koniec pre mužskú svetovú tenisovú jednotku.

04.01.2022 11:54 , aktualizované: 13:08
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič.
debata (113)

Tridsaťštyriročný Srb na instagrame zverejnil fotografiu, ako čaká s batožinou na letisku na odlet do austrálskeho Melbourne, kde bude v dňoch 17. – 30. januára na programe úvodný grandslamový turnaj sezóny.

Djokovič fotografiu doplnil slovami: „Všetko dobré v novom roku všetkým! Prežil som krásne obdobie so svojimi najbližšími. Teraz už cestujem do Austrálie, keďže som dostal výnimku. Poďme na to, rok 2022.“

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Novak Djokovic (@djokernole)

Účasť Novaka Djokoviča v Melbourne bola dlho predmetom špekulácií, keďže odmietol zverejniť svoj očkovací status proti koronavírusu.

Djokovič od začiatku spustenia očkovacej stratégie zastával názor, že „nechať sa pichnúť“ je na subjektívnom zhodnotení každého človeka a nemôže to byť povinnosť.

Novak Djokovič Čítajte viac Vypískať Djokoviča bude vlastenecká povinnosť, znie z Austrálie

Sám odmietol prezradiť verejnosti, či sa nechal zaočkovať, ale podľa dostupných informácií sa tak nestalo. V takom prípade potrebuje na účasť v Melbourne výnimku od austrálskych organizátorov, ktorú podľa ním zverejnených informácií aj dostal.

Austrálčania už začiatkom decembra vyhlásili, že účasť na ich grandslamovom turnaji bude podmienená zaočkovanosťou všetkých hráčov. Srb sa koncom minulého roka odhlásil z ATP Cupu reprezentačných tímov v Sydney.

Riccardo Piatti Čítajte viac Dôvody rozchodu? Požiadavka otca i politika. Djokovičov extréner prehovoril

Djokovič spoločne so Švajčiarom Rogerom Federerom a Španielom Rafaelom Nadalom vlastnia po 20 singlových grandslamových titulov, čo je historické maximum v mužskom tenise.

Ak by sa zverencovi Gorana Ivaniševiča a Mariána Vajdu podarilo obhájiť titul v Melbourne Parku, ziskom 21. titulu z „veľkej štvorky“ by sa stal najúspešnejším tenistom histórie.

Novak Djokovič Čítajte viac Djokovič chce byť pánom histórie. Čo všetko (ne)môže dosiahnuť?
113 debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič #Australian Open