Hororový okamih na MS. Mladého Slováka odniesli z ľadu na nosidlách, rozvinuli okolo neho čierne plachty

Tri zápasy, tri prehry, hrozivé skóre 3:18. Slovenská reprezentácia do 18 rokov sa na svetovom šampionáte svojej vekovej kategórie, ktorý sa aktuálne koná vo Fínsku, trápi výsledkovo i herne.

29.04.2024 06:33
slovensko finsko Foto:
Momentka zo zápasu Slovensko U18 - Fínsko U18 na MS 2024 vo Fínsku.

Mladí Slováci najskôr prehrali s rovesníkmi z USA 0:9, potom nestačili na Lotyšov 3:5 a včera padli s domácim výberom 0:4.

Napriek tomu, že hostia včera prehrali na strely jasne 8:41 (v III. tretine 0:14), tréner SR U18 svoje mužstvo pochválil.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

"Začiatok sme mali slušný, potom nás pribrzdilo vylúčenie, v ktorom súper ukázal svoju silu v presilovke. Potom dali ďalšie rýchle góly. Nie je jednoduché sa dať dokopy po takom výsledku v prvej tretine a tím musím za to pochváliť.

Štyridsať minút sme hrali so súperom 0:0, predviedli sme obetavý tímový výkon," povedal po zápase kouč slovenskej osemnástky Martin Dendis.

V úvode druhej tretiny sa odohral nepekný incident. Domáci Heikki Ruohonen, autor druhého fínskeho gólu, škaredo fauloval Samuela Kupca, ktorého nešetrne narazil na mantinel.

Slovenský obranca zostal ležať na ľade a napokon opustil ľadovú plochu na nosidlách. Hrozivo vyzerali čierne plachty, ktoré okolo neho rozvinuli domáci organizátori tak, aby bránili kamerám tento incident natáčať.

Kupec zamieril zo štadióna do nemocnice na podrobnejšie vyšetrenia. Podľa informácií zo slovenského tábora je v poriadku. Ruohonen dostal za svoj zákrok trest päť minút plus do konca zápasu.

Jeho absencia pre Fínov nebola citeľná, aj bez neho vyhrali presvedčivo 4:0.

V neúplnej tabuľke A-skupiny patrí mladým Slovákom posledné piate miesto bez zisku bodu. Posledný duel v skupine odohrajú v utorok proti Nórom (13.00 h).

Prvé štyri tímy z oboch skupín postúpia do štvrťfinále, posledné mužstvá v každej skupine si zahrajú o udržanie.

Vtedy a teraz. Zlatí chlapci z Göteborgu 2002 Fotogaléria - 32 fotiek Všetky fotky
Pred 22 rokmi sa zrodil najväčší úspech...
Viac na túto tému: #Slovensko #zranenie #faul #MS U18 #Samuel Kupec