Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Koniec po štyroch mesiacoch. Podkonického strieda Feneš

Andrej Podkonický už nie je hlavným trénerom slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov.

08.10.2021 15:49
Craig Ramsey Foto: ,
Uprostred tréner Slovenska Craig Ramsay a jeho asistenti vľavo Andrej Podkonický a vpravo Ján Pardavý počas zápasu D-skupiny olympijskej kvalifikácie na ZOH v Pekingu proti Poľsku.
debata

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) s ním ukončil spoluprácu na báze vzájomnej dohody.

Na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta povedie juniorský tím v pozícii hlavného trénera Ivan Feneš, jeho asistentmi budú Martin Štrbák a Tibor Tartaľ.

Lotyšsko Riga MS2021 Hokej A Slovensko médiá Čítajte viac Jediné riešenie. Ramsay so Šatanom vezmú len zaočkovaných

Andrej Podkonický viedol dvadsiatku od júna tohto roka. Absolvoval s ňou prípravný kemp v Piešťanoch a dva turnaje. Najskôr Summer Challenge v nemeckom Füssene, následne Memoriál Pavla Zábojníka vo Zvolene.

Spoluprácu v súvislosti s postom hlavného trénera pri národnom tíme juniorov ukončila vzájomná dohoda oboch strán. Zmenu schválil aj výkonný výbor SZĽH.

"Andrejovi Podkonickému ďakujeme za doterajšiu anabázu pri reprezentácii do 20 rokov. Veríme, že naše cesty sa opäť prepoja, keďže Andrej pôsobí v pozícii asistenta Craiga Ramsayho pri našej seniorskej reprezentácii,“ povedal na margo konca Andreja Podkonického na striedačke národného tímu juniorov prezident SZĽH Miroslav Šatan.

„Spoluprácu sme ukončili po vzájomnej dohode. Chlapcom chcem na šampionáte popriať veľa šťastia. Verím, že dosiahnu dobrý výsledok, pretože potenciál na to majú,“ uviedol Andrej Podkonický.

Ivan Feneš. Foto: TASR, Martin Palkovič
Ivan Feneš Ivan Feneš.

Dvadsiatku v najbližších troch mesiacoch, ktoré v termíne 26. decembra 2021 až 5. januára 2022 vyvrcholia majstrovstvami sveta juniorov v kanadských mestách Edmonton a Red Deer, povedie Ivan Feneš.

S reprezentáciou do 20 rokov ho v novembrovom asociačnom termíne čaká Turnaj štyroch krajín v Nórsku a začiatkom decembra štart záverečnej fázy prípravy na MS.

Okrem práce pri juniorskom tíme sa Ivan Feneš bude venovať aj trénerským povinnostiam pri osemnástke, kde pôsobí v pozícii hlavného kormidelníka.

"Keďže majstrovstvá sveta juniorov nás čakajú už o necelé tri mesiace, museli sme na vzniknutú situáciu promptne reagovať.

Voľba padla na Ivana Feneša, ktorý vzhľadom na viacročnú trénerskú prácu v systéme slovenských mládežníckych reprezentácií veľmi dobre pozná súčasný juniorský ročník. To je pri tvorbe nominácie veľmi dôležité,“ doplnil prezident SZĽH Miroslav Šatan.

SR Hokej do 18 rokov Hlinka Gretzky Cup mešár Čítajte viac Správne rozhodnutie Šatana. Z mladíkov rastú osobnosti

Ivan Feneš zareagoval na ponuku vedenia SZĽH veľmi promptne.

„Hokejovou terminológiou by sme mohli povedať, že idem na hosťovanie, keďže na najbližšie dve akcie sa však presúvam k juniorom. Prioritne však naďalej zostávam trénerom osemnástky. Keď mi prišla ponuka od Mira Šatana, reagoval som pozitívne, keďže v hierarchii reprezentácií ide o druhú najvyššiu. Navyše juniorský šampionát je za dverami.

Nesmierne sa naň teším. Verím, že spolupráca nielen v realizačnom tíme, ale aj s hráčmi bude na vysokej úrovni a že slovenským fanúšikom dožičíme počas Vianoc veľa radosti,“ povedal Ivan Feneš.

Počas jeho neúčasti v osemnástke bude s tímom naďalej pracovať Boris Žabka, ktorému vypomôže tréner sedemnástky Roman Sýkora.

Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov čaká na najbližšom šampionáte extrémne náročný boj o postup do vyraďovacej fázy. V základnej A-skupine v Red Deere narazí na USA, Švédsko, Rusko a Švajčiarsko. Detailný program turnaja s rozpisom jednotlivých stretnutí bude známy neskôr.

debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #Andrej Podkonický #Ivan Feneš #U20