Česi boli kúsok od blamáže, Dánov napokon zdolali po predĺžení

Reprezentácia Česka sa až v treťom stretnutí na svetovom šampionáte hokejistov do 20 rokov v Kanade dočkala zisku prvých bodov. Ak by nezvíťazili, tak by ich čakal súboj o záchranu.

29.12.2014 22:10 , aktualizované: 30.12.2014 08:26
david pastrňák, georg sorensen, ms juniori Foto: ,
Český útočník David Pastrňák sa snaží prekonať brankára Dánska Georga Sorensena.

Zverenci Miroslava Přerosta v pondelkovom stretnutí v základnej B-skupine v Toronte zvíťazili nad Dánmi 4:3 po predĺžení, hoci v závere tretej tretiny zaostávali 2:3.

O vyrovnanie sa v čase 56:58 postaral Dominik Kubalík, dva body pre výber ČR zabezpečil v druhej minúte predĺženia David Pastrňák.

V dueli Švédska s Ruskom odpovedal na dva góly Vjačeslava Lešenka obranca Gustav Forsling a v 51. minúte rozhodol Axel Holmström.

Výsledok zachoval českým hokejistom teoretickú nádej aj na druhé miesto v skupine, ale budú predovšetkým čakať na to, či im utorňajší duel Švajčiarska s Dánskom (23:00 SEČ) zaistí postup do štvrťfinále, alebo budú musieť o únik boji o udržanie bojovať v stredu s Ruskom.

B-skupina (Air Canada Centre, Toronto):

Česko – Dánsko 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

• Góly: 11. Štencel (D. Kaše, Pastrňák), 25. Košťálek (Pastrňák, Baránek), 57. Kubalík (Štencel, Němeček), 62. Pastrňák (Štencel) – 4. M. Eller, 38. Bjorkstrand (Ehlers, Asperup), 47. Asperup (Ehlers)
  • Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Olenin (Rus.), Vinnerborg (Švéd.) – Browne (Kan.), Ritter (USA)

Švédsko – Rusko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

• Góly: 11. Forsling (A. Kempe, Holmström), 47. Forsling (W. Nylander, A. Kempe), 51. Holmström (Lindblom, W. Nylander) – 35. Leščenko (Pajgin, Barbašev), 44. Leščenko (Bučnevič, Rafikov)
  • Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.
Tabuľka B-skupiny
1. Švédsko 3 3 0 0 0 13:5 9
2. Rusko 3 1 1 0 1 12:5 5
3. Švajčiarsko 2 1 0 0 1 5:9 3
4. Česko 3 0 1 0 2 8:13 2
5. Dánsko 3 0 0 2 1 6:12 2

Kanada viedla v zápase A-skupiny po dvoch góloch Sama Reinharta 2:0, potom síce domáci výber v 39. minúte po góle Artturiho Lehkonena prvýkrát na turnaji inkasoval, ale výhru poistili Anthony Duclair a Curtis Lazar. Obhajcovia titulu majú po prehre jediný bod a čaká ich na záver skupiny boj s posledným Nemeckom o štvrťfinále.

A-skupina (Bell Centre, Montreal):

Fínsko – Kanada 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

• Góly: 39. Lehkonen – 6. Reinhart (S. Theodore), 34. Reinhart (Duclair, M. Domi), 52. Duclair (M. Domi, Bowey), 55. Lazar (Morrissey, Fabbri)
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.