Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky
Majstrovstvá sveta 2024 - Skupina B

13.05.2024 o 16:20

USA
4 : 5
(0:2, 1:2, 3:0 - 0:1)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 11 dňami
obnoviť
Filter

Určite mrzí strata bodu, keďže Slováci vyhrávali 4:1, no USA chytila nie druhý, ale až tretí dych a celkom pohodlne vyrovnala na 4:4. Posledné slovo ale patrilo nášmu tímu, keď Miloš Kelemen tečoval strelu Šimona Nemca. Po dni voľna v stredu večer nastúpime proti Poľsku. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

63:56

Slovensko dalo gól! Je rozhodnuté! MILOŠ KELEMEN potvrdil svoje kvality pred bránkou a skvelo tečoval nastrelenie Šimona Nemca. Napokon berieme dva body, a to je povzbudenie do ďalších bojov. Asistencie: Martin Pospíšil a Šimon Nemec.

62:26

Samuel Hlavaj sa hneval na rozhodcov. Zlikvidoval puk z hokejky Nelsona a okamžite rozohral. Lenže skôr zaznela píšťalka arbitrov, ktorí sa následne ospravedlnili za „upísknutie.“

62:06

Peter Čerešňák odviedol pomerne slušnú prácu v útočnom pásme. Z otočky po ľade mieril presne, Augustine zakryl puk, Cingela odzbrojili, aby nedorážal.

61:12

Miloš Kelemen individuálne pokúšal šťastie! Vymotal sa z náročnej situácie! Bekhendom poštípal rameno brankárovi Augustinemu!

60:45

Hlavaj krotil strelecký pokus Werenskeho. Američan zakončil z uhla a presne na telo nášho gólmana. Vhadzovanie medzi Pospíšilom a Tkachukom.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 18:55.

Tretia tretina nás bude dlho strašiť. Premrhali sme náskok 4:1. Američanom stačilo na vyrovnanie dvanásť minút. Ideme teda predlžovať.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:41

Tomáš Tatar si vylámal zuby pred brankárom Augustinem! Ani ho neohrozil, pretože sa do strely vrhol jeden z obrancov!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

56:38

USA dalo gól! Katastrofa je na svete. Veľmi sme sa stiahli, to je zlé. LUKE HUGHES skvelo trafil do siete zápästím spoza Fehérváryho. Hlavajovi strela tesne minula lapačku. Asistencia: Jake Sanderson.

Reklamná prestávka.

56:04

Američania pôjdu ešte hlbšie v osobných súbojoch. Vo vzduchu cítia možnosť vyrovnať a urobia pre to úplne všetko. Hlavaj v tejto chvíli ale s dôležitým zákrokom.

55:20

Nemec si pripísal kvalitnú strelu na bránku. Augustine musel vyrážať, ale puk nepadol presne pred Kelemena, ktorý by strieľal z prvej.

53:56

USA dalo gól! Stáva sa to, čo si nikto z nás neželal. USA naďalej odkrojuje z nášho náskoku. Prehráva už iba 3:4. BRADY TKACHUK najskôr vykúpal Kocha a po ňom aj Hlavaja, ktorému nasadil jasle. Asistencia: Shane Pinto.

53:36

Hrivík sa predieral za oblúčikom. Hneď bol sledovaný a strážený Američanmi. Nestihol hodiť puk pod seba na Cehlárika.

53:15

USA so zakázaným uvoľnením. Joel Farabee nestihol zachytiť puk. Na ľad prichádza kapitán Brady Tkachuk. Buly pred Augustinem.

Reklamná prestávka.

51:39

Michael Kesselring rovnako tak vypálil kvalitne, ale na rozdiel od Regendu presne. Samuel Hlavaj sa však nepodvolil a drží puk v náručí.

51:03

Pavol Regenda s nebezpečným pokusom zápästím na vzdialenejšiu tyčku. Augustine išiel do zákroku, no nakoniec ho nemusel vykonať.

50:25

Kevin Hayes bol veľmi drzý v Hlavajom bránkovisku! Vrazil do Kelemena, ktorý okamžite myslel na odvetu! Čiarový rozhodca mu v tom zabránil!

49:48

Výborná strela Američanov od modrej čiary. Hlavaj sa pri zákroku zapotil. Následne dostal pomocnú ruku od obrancov.

48:42

Johnny Gaudreau je späť. Už sa posadil medzi spoluhráčov.

48:06

Juraj Slafkovský vyčaroval vynikajúce zakončenie spoza Vlasica. Augustine sa však na to pripravil a podržal svoj kolektív. Slafkovskému medzitým zatlieskali diváci.

47:43

Pootvorená bránka Hlavaja. Luke Hughes bol v ťažkom uhle. Vydoloval tak iba strelu do bočnej siete.

Reklamná prestávka.

45:28

Američania sú ešte viac nepríjemní než doteraz. Nemec nebol práve istý pri bránení. Samuel Hlavaj odpálil súperovi puk z hokejky.

44:32

USA dalo gól! Kelemen po výbornej práci, keď obral Jonesa, zapojil k sebe Regendu, ale táto súhra nepriniesla gólovú odmenu. USA z rýchleho brejku udrela. SHANE PINTO našiel medzeru medzi nohami Hlavaja. Asistencie: Joel Farabee a Trevor Zegras.

43:48

Martin Pospíšil šprintoval naplno za vyhodeným pukom v sprievode dvojice súperov, pričom stihol jedného mierne podpichnúť.

42:59

Gaudreau predsa len putuje do útrob Ostravar arény! Kapitán Tkachuk ešte komunikoval s rozhodcami! Nespokojný bol aj tréner John Hynes, ale tomuto ochotne vysvetlili páni v pruhovanom!

42:59

Gaudreaua poslal na ľadovú plochu tvrdý obranca Patrik Koch! Pozitívna správa pre USA je, že hviezda tímu ide po vlastných na lavičku!

42:59

V rohu klziska leží Johnny Gaudreau. Prišli k nemu Boldy, Petry aj Nelson, no zo striedačky prichádza tiež lekár.

41:56

Jake Sanderson vystúpil zo svojej zóny, keďže je obranca. Podporoval spoluhráčov, ale neuspel. Puk sa podarilo poslať aspoň do strednej tretiny.

40:29

Tkachuk nepríjemne vystrelil zámerne na ľavý betón Hlavaja. Našťastie pred ním bol hneď sústredený Fehérváry.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 18:13.

Teraz sme sledovali potýčku medzi Cingelom a Leonardom. Je to odraz toho, že USA prehráva po dvoch tretinách už 1:4, a toto je práve spôsob zámorských hráčov, ako to vyzerá, keď sa ťahá za kratší koniec. Slovenské góly v tejto časti hry zaznamenali Šimon Nemec a Patrik Koch.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:37

Cole Caufield predviedol fantastickú strelu švihom. Bolo to presne také, ako to bežne vidieť v zámorskej NHL. Ivan mu nevytvoril prekážku, Hlavaj zasahoval.

37:51

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

37:41

Ďalší obrovský tlak USA do našej brány! Hráči zaľahli Pinta, ktorý prišiel dorážať! Zegras si vytiahol z klbka sediaceho Cingela, ktorý sa držal jeho hokejky ako kliešť!

37:23

Shane Pinto si robil zálusk na presný zásah! Spoza Hlavaja sa ale nepresadil, pretože slovenský brankár získali puk do lapačky od Zegrasa!

36:45

Skvelá súhra Američanov! Caufield sa však zblízka popálil na Samuelovi Hlavajovi! Bravúrne to dokázal vyraziť na ochrannú sieť! Niektorí hráči ale pozerali do bránky, či tam nie je puk!

36:21

Nepodarilo sa vyhodiť puk z rohu po mantineli. Američania mali na modrej čiare jasnú poistku v osobe Werenskeho.

35:51

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mário Grman – 2 min., nedovolené bránenie.

Reklamná prestávka.

35:25

Nepríjemné puky teraz obletovali svätyňu Treya Augustineho. Mali sme solídny tlak. V tejto chvíli je hra prerušená.

33:53

Samuel Hlavaj chytá ako malý Boh! Vo veľmi náročnom postavení zvládol zneškodniť dve rýchle zakončenia od pravej žŕdky! Toto je jednoznačne jeho zápas!

33:25

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

33:13

Kvalitné slovenské oslabenie. Američania nedostávali takmer žiadnu šancu na rozostavenie sa v útočnom pásme. Skvelé chlapci.

31:25

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Matúš Sukeľ – 2 min., podrazenie.

Reklamná prestávka.

30:09

Tkachuk opäť hrá mimoriadne agresívne. Terajšia snaha zničiť Čerešňáka hraničila možno aj so zranením. Náš skúsený bek sa mu dokázal vyhnúť.

Reklamná prestávka.

29:50

Duel je fantasticky rozbehnutý. Rýchlo sme odskočili súperovi už na rozdiel troch gólov. Netreba sa však zblázniť. Okrem toho obrovská istota a pohoda ide z gólmana Hlavaja.

28:47

Striedanie v tíme USA:
z ihriska odchádza Alex Nedeljkovic, prichádza Trey Augustine.

28:47

Slovensko dalo gól! Americký brankár Nedeljkovic nemal ideálny výhľad. To veľmi dobre vedel obranca PATRIK KOCH. Silná strela zápästím rozvlnila sieť. USA mení gólmanov. Asistencia: Martin Pospíšil.

28:31

Hlavaj výborne zapracoval svojou hokejkou. Jednoznačne odmietol akúkoľvek šancu amerického protivníka.

27:03

Slovensko dalo gól! Znovu vyhrávame o dva góly. Nechytateľnú delovku vyslal spoza ľavého kruhu ŠIMON NEMEC. Asistencie: Martin Fehérváry a Martin Pospíšil.

26:52

USA hrá s piatimi hráčmi.

26:29

Libor Hudáček získal krásnu prihrávku od Slafkovského, lenže pokus z prvej neletel na brankára, pretože na ľad išiel jeden z jeho spoluhráčov.

25:56

Marek Hrivík si vyskúšal post obrancu. Presný puk mu adresoval Čerešňák. Nedeljkovic bol na mieste. Cingel ešte robil menšiu neplechu.

25:25

Samuel Hlavaj ukoristil zakončenie Farabeeho, ktorý je taktiež od začiatku zápasu premotivovaný. Uzemniť ho musel Pospíšil. Prerušená hra. Buly pred našou bránou.

24:52

Vylúčenie v tíme USA:
Luke Kunin – 2 min., podrazenie.

24:48

USA dalo gól! Nemec ostal osamotený pred odkrytou bránkou Hlavaja. Proti nemu pálil MATTHEW BOLDY a náš obranca jednoducho nemal šancu niečo s tým urobiť. Asistencie: Luke Hughes a Johnny Gaudreau.

24:23

Učebnicová prihrávka Slafkovského do pred bránkového priestoru na Hrivíka. Nedeljkovic odolal tomuto nášmu dobýjaniu. Akcia si však zaslúži potlesk.

23:42

Brady Tkachuk to začína preháňať. Veľmi tvrdo dohral Matúša Sukeľa, ktorý letel do mantinelu. Bez odozvy arbitrov.

23:13

Iskreniu nie je koniec! Tomáš Tatar si chcel vybaviť účty so spoluhráčom Slafkovského Caufieldom!

22:32

Úvod druhej tretiny mohol byť ozdobený tretím slovenským gólom. Andrej Kudrna si niesol na hokejke zaujímavý pokus, ale z kruhu nezakončoval podľa predstáv.

22:08

Nepríjemný moment! Petryho strela prinútila Hlavaja zasahovať! Ivanova hokejka skončila pod okom Farabeeho! Chvalabohu, vyhli sme sa oslabeniu!

22:01

USA a Slovensko hrajú s piatimi hráčmi.

21:41

Michal Ivan bol veľmi ležérny na vlastnej modrej čiare. Cingel vyčkával na puk, no musel vstúpiť do tretiny a vypomáhať spoluhráčom.

21:07

Peter Cehlárik bol pri puku. Naberal rýchlosť v strednom pásme, ale musel sa zastaviť. Jones trafil do hlavy Šimona Nemca. Naši tréneri ihneď pozerali na tablet, no arbitri to nejdú riešiť.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 17:16.

Brady Tkachuk niečo vykrikoval pri schádzaní do šatne. Máme sa na čo tešiť v ďalšom priebehu duelu. Určite to bude veľmi vybičované. Čo je však dôležité, vedieme 2:0 po góloch Kelemena a Hudáčka.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:58

Vylúčenie v tíme USA:
Brady Tkachuk – 2 min., hrubosť,
Zach Werenski – 2 min., sekanie.

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Martin Pospíšil – 2 min., hrubosť,
Patrik Koch – 2 min., sekanie.

19:58

Brady Tkachuk si vyšliapol na Mária Grmana, ktorý už nestihol na neho reagovať! Tkachukovi sa bez zaváhania postavil Martin Pospíšil! Rukavice dole nešli, ale obaja sa nevyhnú trestom!

19:18

Znovu dali o sebe vedieť nebezpeční americkí hráči Boldy s Nelsonom. Ten si veril proti Hlavajovi, chcel mu to poslať medzi nohy, ale nebolo to správne riešenie.

19:02

USA hrá s piatimi hráčmi.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

17:32

Šimon Nemec si vypýtal nahrávku od Hudáčka. Projektil sadol výborne na čepeľ, ale Nedeljkovic podržal svoj celok.

17:02

Vylúčenie v tíme USA:
Matthew Boldy – 2 min., sekanie.

Reklamná prestávka.

16:41

Jake Sanderson držal puk pri sebe o sekundu navyše. Tú využil Marek Hrivík na výborné atakovanie. Škoda, že puk neprešiel na Slafkovského.

15:56

Nemcov dlhočizný puk na útočnú modrú čiaru, kde sa ho nedokázal ujať Cingel, ale bol medzi dvomi protihráčmi.

13:47

Opäť vznikajú situácie, ako aj včera s Kazachstanom! Američania logicky idú na doraz, nakoľko majú dvojgólové manko! Golianovi teraz pil krv Farabee!

12:44

Výborný strelecký pokus putoval z hokejky Pavla Regendu. Bola to veľmi prudká strela, ktorú hasil Nedeljkovic vyrážačkou.

11:56

USA sa vymanila spod tlaku našich hráčov. Nelson, Gaudreau i Matthew Boldy sa predviedli v akcii, ktorú uzavrel zakončením posledný menovaný. Hlavaj podržal Slovákov.

Reklamná prestávka.

11:26

Slovensko dalo gól! Tatar využil chybu súpera v našej obrannej tretine. Rýchlo vyštartoval do prečíslenia s LIBOROM HUDÁČKOM, ktorý komfortne dorazil puk za chrbát Nedeljkovica. Asistencia: Tomáš Tatar.

10:26

Američania sa vrátia do pásma. Martin Pospíšil vynaložil maximálne úsilie, no nezabránil zakázanému uvoľneniu.

09:37

Zach Werenski ukázal veľkú silu na puku, k čomu pridal skvelú prácu rukami. Zbavil sa Faška-Rudáša. Nič mu nebránilo vystreliť, akurát zasiahol bočnú sieť.

Reklamná prestávka.

07:59

Brankár Nedeljkovic prvýkrát štartuje na turnaji, ale rozhodne musí mať toho plné zuby na sklonku polovice tretiny. Teraz vyťahoval zásah lapačkou proti Cehlárikovi.

07:37

Gajdoš sa príliš splašil pri dobre rozbehnutej akcii v útočnom pásme. Nevystrelil ideálne, pretože sa zrazil s Tatarom.

06:01

Ďalšia dobrá šanca Slovenska. Matúš Sukeľ skvelo forčekoval, Faško-Rudáš mal puk na hokejke, ale v poslednej chvíli mu pokazil strelu Jones.

05:41

Alex Nedeljkovic pozorne stál v bránke a čelil úniku Andreja Kudrnu! Americký brankár bol víťazom tejto situácie!

05:07

Američania si pripísali strelecký pokus, ktorý mal pod kontrolou Hlavaj. Boldyho puk zlikvidoval a okamžite zamestnal spoluhráčov prihrávkou.

03:59

Tomáš Tatar zabojoval po kvalitnej rozohrávke v obrannom pásme. V rohu mantinelu nemal však priestor na veľké špekulácie, a tak vymyslel nahrávku z bekhendu, ktorú ale Hudáček nezachytil.

03:17

Slovensko dalo gól! MILOŠ KELEMEN si výborne nakorčuľoval pred bránku, kde bol chvíľku sám. Kudrnovu nahrávku pretavil na gól bekhendom. Asistencie: Andrej Kudrna a Matúš Sukeľ.

02:56

Andrej Golian najprv rýchlo korčuľoval do vlastnej obrannej tretiny. V tesnom závese bol Farabee, ale odpískali zakázané uvoľnenie Američanov.

01:48

Krásna spolupráca hráčov v elitnej formácii! Slafkovský dal puk Cehlárikovi, ktorý bez prípravy nabil Hrivíkovi, ale ten minul bránku Nedeljkovica!

01:22

No bude to teda zaujímavé. Nervozita je zreteľná od vhadzovania. Samuel Hlavaj získal puk do náručia od Farabeeho a následne to v bránkovisku bolo živé.

00:01

Zrejme to bude ostrý zápas! Rozhodcovia krotia vášne už pred otváracím vhadzovaním! Zaiskrilo to medzi Pospíšilom a Pintom!

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

USA: Nedeljkovic (Augustine) – Se. Jones, Werenski (A), Hughes, Sanderson, Petry, Vlasic, Kesselring – Boldy, Nelson (A), Gaudreau – Caufield, Pinto, Tkachuk © – Zegras, Smith, Farabee – Kunin, Hayes, Eyssimont – Leonard.

Tréner: John Hynes.

Slovensko: Hlavaj (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, P. Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Hrivík (A), Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar © – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Faško-Rudáš, Sukeľ, Kudrna.

Tréner: Craig Ramsay.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní 3. zápasu B skupiny na MS 2024 v Česku medzi USA a Slovenskom.

USA


Američania začali šampionát zle. Švédsku podľahli 2:5, no chuť si dokázali napraviť v sobotu proti Nemecku. Hráči spoza veľkej mláky dominovali herne i gólovo. Rezultát 6:1 hovorí za všetko.

Slovensko

Aj slovenskí hokejisti odštartovali 87. majstrovstvá sveta nelichotivo. V prestrelke nestačili na Nemecko, ktoré vyhralo 6:4. Lepšie ale dopadol nedeľný zápas na pravé poludnie s Kazachstanom. Ázijčanom sa podarilo nadeliť šestku, pričom prvé dva góly na najvyššom fóre zaknihoval Martin Pospíšil. Vyznamenal sa aj Libor Hudáček, autor gólu a dvoch prihrávok. Slováci sa posunuli v tabuľke, ale turnaj je stále iba na začiatku.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.

USA

USA

 • Nedeljkovic (29. Augustine)
 • Se. Jones
 • Werenski (A)
 • Hughes
 • Sanderson
 • Petry
 • Vlasic
 • Kesselring
 • Boldy
 • Nelson (A)
 • Gaudreau
 • Caufield
 • Pinto
 • Tkachuk (C)
 • Zegras
 • Smith
 • Farabee
 • Kunin
 • Hayes
 • Eyssimont
 • Leonard
Slovensko

Slovensko

 • Hlavaj (Tomek)
 • Čerešňák (A)
 • Fehérváry
 • Nemec
 • Ivan
 • Grman
 • P. Koch
 • Golian
 • Gajdoš
 • Slafkovský
 • Hrivík (A)
 • Cehlárik
 • Hudáček
 • Cingel
 • Tatar (C)
 • Kelemen
 • Pospíšil
 • Regenda
 • Faško-Rudáš
 • Sukeľ
 • Kudrna