Tampa s Černákom odvrátila mečbal, šancu na postup živia aj Islanders. Boston je jednou nohou v semifinále

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom odvrátili prvú hrozbu vyradenia z play off NHL. V noci na nedeľu zvíťazili vo štvrtom zápase 1. kola nad Floridou 6:3 a znížili stav série na 1:3.

28.04.2024 06:56 , aktualizované: 09:08
Erik Černák Foto:
Černák oslavuje gól s Hagelom a Sergačevom.

Prvý triumf v sérii vybojovali aj hráči New Yorku Islanders, ktorí zdolali Carolinu 3:2 po druhom predĺžení a rovnako sa udržali v hre o postup.

Stav 3:1 je aj v ďalšom štvrťfinále Východnej konferencie medzi Bostonom a Torontom, Bruins zvýšili vedenie v sérii po víťazstve 3:1 na ľade Maple Leafs.

Tampa viedla nad Floridou po prvej tretine 3:0, v druhej časti však hostia znížili na rozdiel jedného gólu.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Domáci si triumf nenechali vziať, víťazný gól strelil v 50. minúte kapitán Steven Stamkos, bol to jeho druhý presný zásah v zápase.

Brandon Hagel prispel k výhre dvomi gólmi a asistenciou, Brayden Point mal bilanciu 1+2, Nikita Kučerov a Victor Hedman pridali zhodne tri asistencie.

Do zostavy Lightning sa po vynechaní 34 zápasov pre zlomeninu nohy vrátil obranca Michail Sergačov a zaznamenal prihrávku na druhý gól Hagela.

Nastúpil v druhej obrannej dvojici s Černákom, ktorý bol s minutážou 21:27 druhý najvyťažovanejší korčuliar tímu.

Slovenský zadák rozdal až desať bodyčekov – najviac zo všetkých hráčov na ľade – a pripísal si dva plusové body.

O víťazstve Islanders nad Carolinou rozhodol v druhej minúte druhého predĺženia svojím druhým gólom v zápase Mathew Barzal.

Predtým v 31. minúte vyrovnal na priebežných 1:1. Pri oboch jeho góloch asistoval Bo Horvat.

Brankár Semion Varlamov sa podieľal na triumfe „ostrovanov“ 42 úspešnými zákrokmi, z toho 17 predviedol v prvom predĺžení.

Blízko k postupu do konferenčného semifinále je Boston. Bruins viedli na ľade Toronta aj vďaka gólu a asistencii Brada Marchanda po dvoch tretinách 3:0, domáci dokázal už len skorigovať prehru po zásahu Mitcha Marnera. Brankár Jeremy Swayman prispel k víťazstvu 25 zákrokmi.

V treťom dueli štvrťfinále Západnej konferencie zvíťazil Dallas na ľade obhajcu trofeje Vegas 3:2 po predĺžení a znížil stav série na 1:2.

V Las Vegas rozhodol o víťazstve Dallasu svojím druhým gólom v zápase 20-ročný útočník Wyatt Johnston, ktorý skóroval 3:38 min pred koncom prvého predĺženia.

Stars po dvoch domácich prehrách uspeli na ľade obhajcu Stanleyho pohára a vrátili sa späť do hry.

Výraznou mierou sa o úspech Dallasu zaslúžil aj obranca Miro Heiskanen, ktorý mal bilanciu 1+1. Brankár hostí Jake Oettinger chytil 32 striel, domáci Logan Thompson mal 43 úspešných zákrokov.

Stars poslal do vedenia v prvej tretine Johnston, v druhej zvýšil náskok Heiskanen. „Zlatí rytieri“ však ešte v prostrednej dvadsaťminútovke vyrovnali, keď sa presadili Brayden McNabb a v oslabení Jack Eichel. Štvrtý zápas sa hrá opäť na ľade Vegas v noci na utorok.