Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

V jeho organizácii pôsobí trio Slovákov. Klub NHL smúti za viceprezidentom, mal 42 rokov

Viceprezident klubu NHL Calgary Flames pre dáta a analýzy a asistent generálneho manažéra Chris Snow zomrel na následky komplikácií, spôsobených amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS). Mal 42 rokov.

01.10.2023 09:26
Chris Snow Foto:
Chris Snow s manželkou Kelsie a deťmi Cohenom a Willou v júni 2022.
debata

Snowovi diagnostikovali ALS v roku 2019. Choroba postihuje nervové bunky v mozgu a mieche a spôsobuje stratu kontroly nad svalmi. Na ochorenie, známe aj ako Lou Gehrigova choroba, zomrel aj Snowov otec, dvaja strýkovia a bratranec.

Martin Chromiak Čítajte aj Na červenej čiare sa dostal k puku a už ho nik nezastavil. Pozrite si gól mladého Slováka za Los Angeles

Minnesota Wild ho v roku 2006 angažovala ako riaditeľa hokejových operácií. Po organizačných zmenách v klube ho o štyri roky neskôr získalo Calgary na pozíciu riaditeľa hokejových analýz.

V roku 2019 ho povýšili na asistenta generálneho manažéra a pracoval najmä v oblasti analýzy údajov a videí. Snow pokračoval v práci aj po stanovení svojej diagnózy.

Juraj Slafkovský Čítajte aj Slafkovský sa v kanadskom derby nepresadil, jeho únik zlikvidoval brankár. V akcii bol aj Fehérváry

„Ani raz ste ho nevideli ľutovať sa nad tým, čím si prechádzal. Každý deň pokračoval vo svojej práci najlepšie, ako vedel,“ povedal tréner „plameňov“ Ryan Huska podľa tsn.ca.

Nadácia Calgary Flames vyzbierala v rámci kampane „Snowy Strong“ takmer 600.000 dolárov na výskum ALS.

V organizácii Calgary pôsobia slovenskí hokejisti Adam Ružička, Martin Pospíšil a Samuel Honzek. Trio útočníkov bolo tento týždeň pri výhre Flames nad Winnipegom 3:2 po nájazdoch.

Samuel Honzek a jeho cesta k draftu NHL Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
Útočník Samuel Honzek začal svoju hokejovú...
debata chyba
Viac na túto tému: #Chris Snow