Střely na bránu: 42 – 24 | Přesilová hra: 2/4 – 2/4 | Trestné minuty: 15 – 25

Ilja Samsonov (TOR) – 19 zákroků, 5 OG, úspěšnost 79,2 %, odchytal 62:06
Jake Allen (MTL) – 37 zákroků, 5 OG, úspěšnost 88,1 %, odchytal 65:00

Česká a slovenská stopa
David Kämpf (TOR) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 13:08
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:25

Tři hvězdy utkání

1. Auston Matthews (TOR) 3+0
  2. Mitchell Marner (TOR) 0+1
  3. Alex Newhook (MTL) 2+0

První zápas Toronta a Montrealu v nové sezoně nabídl skutečnou lahůdku. K vidění byla spousta gólů, zvratů, napínavé prodloužení a nakonec i samostatné nájezdy. Šťastnější z ledu odchází nakonec domácí, kteří sice prohrávali ve třetí třetině už 3:5, ale povedlo se jim zásluhou Austona Matthewse vyrovnat a následně strhnout vítězství na svou stranu v nájezdech. Toronto zvítězilo 6:5 a zapisuje první vítězství v nové sezoně.

Konec zápasu.

1:0

V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
Autorem vítězné branky je MITCHELL MARNER.

1:0

A jelikož Kirbyho Dacha Samsonov vychytal, slaví Toronto vítězství!

1:0

Marner je prvním úspěšným střelcem! Před Allenem zamíchal pukem a zakončil do pravého horního rohu!

0:0

Ani Caufield se neprosadil, Samsonov svým betonem odrazil puk do strany.

0:0

Matthews zkusil střelu zápěstím k levé tyči, brankář úspěšně zasahuje.

0:0

Suzuki naopak nevyzrál na Samsonova. Jeho nájezd postrádal energii a myšlenku.

0:0

William Nylander si položil brankáře, nicméně po jeho objetí trefil tyčku.

0:0

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:59

Caufield to zkusil ještě jednou z levé strany, ale jeho pokus byl sražen bruslí Liljegrena do ochranné sítě.

64:34

Caufieldova dělovka z voleje z levého kruhu neprošla až na Samsonova. Montreal drží útočné pásmo, čas se krátí.

64:10

Prudká střela Suzukiho z pravého kruhu. Samsonov zasahuje lapačkou.

64:01

Začala poslední minuta prodloužení.

63:32

Toronto vyhazuje kotouč do bezpečí.

63:13

Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.

63:13

Dach byl faulován při ojedinělém průniku hostů před branku soupeře a Montreal bude hrát přesilovku!

62:30

Nápor Maple Leafs ale pokračuje a při Montrealu nyní stojí i obrovská dávka štěstí.

62:09

Nylander hledal mezi kruhy Jarnkroka, který kotouč netrefil. Toronto se musí vracet do středního pásma.

61:25

Obrovská šance Matthewse, jenž se prosmýkl skrz dva protihráče a uvolnil se před Allenem, který ale i tuto šanci zlikvidoval!

60:26

Matthews cílil na svůj čtvrtý gól, Allena ale nepokořil.

60:01

Začalo prodloužení.

Montreal sice otočil z 2:3 na 5:3, ale pak dvěma góly při hře bez brankáře dorovnal skóre Auston Matthews a jde se do prodloužení!

60:00

Třetí třetina skončila.

59:21

Marner zkusil své štěstí, Allena neprostřelil.

58:53

Toronto právě vstřelilo branku!
AUSTON MATTHEWS zkompletoval během úvodního zápasu sezony hattrick a vyrovnává na 5:5! Při hře bez brankáře se daří Torontu vsítit další gól, tentokrát Matthews obstřelil ležícího Allena. Matthews vstřelil oba góly při hře Toronta bez brankáře. Asistence: William Nylander.

58:26

Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs.

58:26

Allen má kotouč v lapačce a přerušuje hru. Přeci jen přichází nápor domácích.

58:16

Bertuzzi a po něm také Rielly míjí branku Toronta.

57:47

Montreal nechce pustit soupeře k nějakému náporu a svědomitě brání svou modrou čáru.

57:07

Tavaresova bekhendová střela z prostoru před brankovištěm byla zblokována. Canadiens dostávají kotouč do neutrální zóny.

56:30

Při vhazování v útočném pásmu Toronta odchází Samsonov opět na střídačku.

56:20

Moc nechybělo a zase bylo vše jinak. Souhra Suzukiho s Monahanem ale tentokrát v přečíslení k úspěchu Canadiens nevedla.

55:28

Hodně šťastný gól AUSTONA MATTHEWSE, který vystřelil z pravé strany z takřka nulového úhlu. Puk propadl Allenovi mezi nohou a tyčí do branky. Brankář Montrealu situaci podcenil, za což přichází trest. Asistence: John Tavares, Morgan Rielly.

55:15

Ač je takřka pět minut do konce, Samsonov míří na střídačku!

55:15

Allen zastavuje výpad Gregora a přerušuje hru. Nehodlá v tuto chvíli nic riskovat.

54:40

Matthews přihrával na modrou čáru, kde už se napřahoval Marner, jenže pas nebyl přesný a kotouč vyklouzal mimo útočné pásmo domácích.

54:04

Poslední komerční brejk.

53:20

Hra je se nyní přelévá ze strany na stranu bez souvislejšího tlaku z jedné či druhé strany. Toronto je jako opařené po obrovské chybě, která vedla k pátému gólu soupeře.

51:55

Montreal právě vstřelil branku!
Obrovská hrubka domácích! Liljegren ve vlastním pásmu špatně rozehrál, puk zachytil Harvey-Pinard, jenž uvolnil přihrávkou před sebe JESSEHO YLÖNENA. Po pár krocích do levého kruhu se povedlo Ylönenovi bekhendem obhodit Samsonova a Montreal vede o dva góly! Asistence: Rafaël Harvey-Pinard.

51:27

Bertuzziho rychlý průnik středem musel vyřešit až Jake Allen. Připsal si svůj jednatřicátý zákrok v utkání.

50:09

Po vhazování ve vlastním pásmu vyrazili domácí na zteč. Na konci akce byl Max Domi, který ale trefil přímo Allena. Komerční pauza.

49:53

Hosté v uplynulé pasáži opět převzali iniciativu a pořádně potrápili obranu Toronta. Kovacevicova střela zpoza pravého kruhu však byla pouze sražena do ochranné sítě, čímž nápor pro tuto chvíli skončil.

48:40

Dach z pravé strany mířil pod horní tyč, jeho střela však šla až příliš do strany a skončila za brankou Toronta.

48:19

Canadiens se ubránili s hodně odřenýma ušima. Domácím se nicméně nepovedlo vypálit na Allena a Montreal se po získání puku rychle vypravil před Samsonova, od něhož si vynutil přerušení.

47:40

Domácí vytváří velký tlak na obranu Montrealu, k ohrožení branky se jim ale nedaří propracovat. Dobrý pohyb defenzivy hostů, která vykrývá střelecké pozice.

46:46

Další zakázané uvolnění a pak zákrok Allena proti střele Riellyho. Hra se kouskuje.

46:34

Icing Montrealu po nepřesné přihrávce přes střední pásmo.

46:14

Komerční pauza.

45:47

To je obrat ve skóre! Tlak Montrealu vyústil až ve střelu Xhekaje od modré, kterou před brankou tečoval ALEX NEWHOOK, jenž překonal Samsonova a strhává vedení zase zpět na stranu Canadiens! Asistence: Arber Xhekaj, Kirby Dach.

45:17

Krása hokeje právě v tomto spočívá. Montreal získal šanci, okamžitě ji využil a díky tomuto impulzu je rázem hostů plné kluziště! Toronto je pod tlakem.

44:25

Početní převaha byla správným impulzem pro Montreal, který poprvé ve třetí třetině vypálil na branku a COLE CAUFIELD z okraje levého kruhu poslal kotouč pod horní tyč Samsonovy klece! Je vyrovnáno! Asistence: Mike Matheson, Nick Suzuki.

44:13

Bertuzzi dostává dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost. Anderson dostává dvě minuty za hrubost. Přesilovka pro Montreal.

44:13

Matthews s Bertuzzim si nyní před brankovištěm dělali, co jen chtěli! Jejich ťukec skončil prudkou střelou Matthewse, kterého ovšem Allen dokázal vychytat. Po přerušení dochází k ostré šarvátce u branky Montrealu.

42:52

Canadiens se na začátku třetí třetiny v podstatě jen brání. Z vyrovnaného zápasu se od poloviny střetnutí stává v podstatě jednostranná záležitost, navzdory těsnému skóre.

41:55

Krátký výlet hostů do útoku, nicméně Harrise zblokoval Liljegren. A Toronto se opět zmocnilo kotouče.

41:45

Domi se natahoval po střele Giordana od modré, ale nepovedlo se mu puk protečovat. Rána Giordana pak končí na zadním mantinelu.

41:00

Toronto, které ve druhé třetině přestřílelo Montreal 16–2, je aktivnější i na začátku třetí třetiny. Canadiens pauza mezi třetinami zatím moc nepomohla.

40:10

Velmi rychlý útok Toronta. Bertuzziho zakončení z mezikruží Allen neudržel, puk ale odskákal do strany mimo brankoviště.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 03:06.

Moc nechybělo a Montreal vedl ve 26. minutě už 3:0. Gól Caufielda ale nebyl kvůli předchozímu ofsajdu uznán, čímž se nastartoval obrat Toronta. Napřed vstřelil kontaktní gól Gregor, načež přišly dva přesilovkové údery. Ve 35. minutě vyrovnal Matthews a ve 40. minutě strhnul vedení na stranu domácích Nylander.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:15

Domácí využívají další přesilovku a strhávají vedení na svou stranu! WILLIAM NYLANDER vypálil z levého kruhu a prostřelil Jakea Allena. Asistence: John Klingberg, John Tavares.

38:38

Na trestnou lavici putuje Evans za držení. Komerční přestávka.

38:17

Bude se vylučovat na straně Montrealu. Domácí mají výhodu.

38:07

Allen čelil dvěma střelám z bezprostřední blízkosti, tentokrát to ustál bez větších obtíží. Příjemný tlak soupeře to pro hosty ale rozhodně nebyl.

37:45

Pokračuje nátlaková hra Toronta. Montreal vypadá trochu zaraženě v porovnání s aktivitou Maple Leafs.

37:10

Matthews vyrazil po levém křídle do útoku a zprava jej doplnil Marner. Právě na Marnera zamířila přihrávka do pravého kruhu, nicméně jeho střelu Allen díky sklouznutí brankovištěm zlikvidoval.

36:52

Komerční pauza po zákroku Samsonova proti střele Newhooka zpoza kruhů.

36:16

Minten se hnal před brankoviště a snažil se protečovat přihrávku ze strany na branku Montrealu. Neusměrnil svou teč mezi tyče.

35:45

Toronto už je výrazně střelecky aktivnější, v této statistice vede 19–13.

34:51

A o pár sekund později už vyrovnáno je! Puk propadl až do pravého kruhu k AUSTONOVI MATTHEWSOVI, který rychlou střelou z voleje využívá přesilovku! Jedná se o trochu šťastný gól, kotouč byl totiž původně centrován před branku z levé strany, ale odrazil se od dvou hráčů, kteří sváděli před brankoviště souboj. A dokonale z toho vytěžil právě Matthews. Asistence: Mitchell Marner, John Tavares.

34:43

Nylander vypálil z mezikruží do tyče Allenovy klece! Moc nechybělo a bylo vyrovnáno!

34:07

Montreal začíná oslabení vyhozením přes všechny čáry.

33:57

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Alex Newhook – 2 min., podrážení.

33:25

Komerční přestávka.

33:10

Toronto útočilo dál, ale se stejným účinkem. Znovu dvakrát zaduněl zadní mantinel, než Montreal konečně získal puk pod kontrolu.

32:42

Bertuzzi ukázal svou vysokou rychlost a prosvištěl ze středního pásma až mezi kruhy. Jen to zakončení pokulhávalo, puk orazítkoval zadní hrazení.

32:05

Dvě zblokované střely Toronta. Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

31:28

Liljegrenovu střelu Allen vyrazil pouze před sebe a k dorážce se hnal Kämpf, jenž ale nepřehodil natažený beton hostujícího gólmana.

30:49

Slafkovský se pokusil z okraje mezikruží navýšit vedení Montrealu, recept na Samsonova ovšem nenašel. Slovenský útočník je dnes ale hodně aktivní, o čemž svědčí i jedna asistence na jeho kontě.

30:15

Na ledě se začíná přiostřovat. K vidění byla série tvrdých střetů u mantinelů. V tuto chvíli však v rámci pravidel.

29:25

Ne na dlouho. Toronto se opět zmocnilo puku a po zblokované střele Kovacevice.

29:05

Oba celky se dopustily shodně ztrát kotouče ve středním pásmu. U puku je nyní Montreal.

28:07

Icing Montrealu.

27:46

Maple Leafs vsítili kontaktní branku! NOAH GREGOR se s pukem dostal do levého kruhu a vystřelil nad beton brankáře Allena, který nedokázal kotouč zachytit. Asistence: John Klingberg.

27:18

Domácí v plném počtu.

26:23

Caufieldova střela zpoza kruhů neprošla k brankovišti. Domácí úspěšně vyhazují.

25:50

Za brankou na pravé straně byl šikovně postaven Monahan, který viděl do levého kruhu najíždějícího Caufielda, jenž z voleje vypálil pod horní tyč. Jeho brance ovšem předcházelo postavení mimo hru, na což upozornila výzvou střídačka Toronta. Video skutečně odhalilo prohřešek Montrealu a gól neplatí.

25:18

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
David Kämpf – 2 min., držení.

25:12

Ač je hra přerušena ve středním pásmu, vhazovat se bude před brankou Montrealu.

24:51

Hosté v plném počtu.

24:14

Matthews posunul puk do pravého kruhu na Tavarese, který si povyjel blíž k mezikruží. Jeho střela do levého horního rohu však Allena nepřekvapila, pohotový zákrok vyrážečkou.

23:26

Montreal vyhrál buly ve svém pásmu a vyhazuje puk do bezpečí.

23:20

Zatímco Matthewsovu střelu Allen vyrazil zpět do hřiště, Nylanderovu ránu srazil bránící protihráč do ochranné sítě.

22:51

Přesilovka pro Toronto. Dvě minuty si jde za hákování odsedět Suzuki.

22:44

Anderson se natlačil do střelecké pozice, Samsonov vykopl kotouč do strany.

21:41

Giordanova dělovka zpoza kruhů zapadla Allenovi do výstroje. Brankář Canadiens přerušuje hru.

21:10

Hosté předvedli výborný a především rychlý přechod z obrany do útoku. Dach zavezl puk po pravém mantinelu do útočného pásma a přes Slafkovského se dostal kotouč až na levou stranu brankoviště, odkud překonal brankáře Samsonova ALEX NEWHOOK! Asistence: Juraj Slafkovský, Kirby Dach.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 02:08.

Úvodní třetina kanadského derby mezi Torontem a Montrealem nabídla jednu branku, které dosáhl ve 4. minutě po úniku Jake Evans. Torontu se nepovedlo na gól soupeře prozatím reagovat, a tak si hostující Canadiens užívají povedený vstup do sezony a těsné vedení po úvodních 20 minutách.

20:00

První třetina skončila.

19:08

Domácí se hnali do přečíslení dvou proti jednomu, nicméně kotouč na zavezený na pravém křídle Riellym do útočného pásma končí pouze ztrátou. Ani střela, ani přihrávka nalevo na najetého Kniese. Výborný návrat vracejícího se beka Montrealu.

18:48

Byl z toho velmi zajímavý nápor. Brankář Allen čelil dvěma střelám Reavese a Tavarese, načež defenziva Montrealu vytlačila kotouč k mantinelu. Po jednom ze soubojů se puk odrazil do hlediště.

18:22

Po delší době se také domácí výběr dostává k souvislejší kombinaci v útoku.

17:40

Canadiens jsou v tuto chvíli aktivnější. Projevilose to i v dalším dění na hřišti, když se Slafkovského formace prodrala do útočného pásma a ostřelovala okolí branky Toronta. Samsonov a jeho spoluhráči mírný tlak ustáli.

17:07

Hosté z toho ale nevytěžili přímo ohrožení branky Toronta. Puk je ve středním pásmu.

16:42

Pozměnil to až hostující kapitán Suzuki, jenž pronikl do útočného pásma středem a vynutil si na Samsonovovi přerušení hry. Vybojoval vhazování před brankou Toronta.

15:45

První třetina se pomaličku blíží ke svému konci. Hra momentálně probíhá zejména ve středním pásmu.

14:48

Suzuki vybojoval ve středním pásmu kotouč, ale nedokázal si se situací poradit. Toronto se rychle dostalo opět do držení, založilo rychlý protiútok a Noah Gregor přinutil Allena střelou z levé strany k přerušení hry. Komerční brejk.

14:00

Na střely je srovnáno 7–7. Na góly stále vede Montreal 1:0 po brance Evanse ze čtvrté minuty.

13:20

Anderson se sice dostal za obranu Toronta, ale na pravé straně také mimo střelecký úhel. Musel udělat pár zpětných krůčků, nicméně se do puku zamotal a nepovedlo se mu ani vystřelit, ani přihrát do levého kruhu na najetého spoluhráče.

12:54

Gregor nastřelil zpoza kruhů horní tyč Allenovy klece, od které kotouč vyletěl až do ochranné sítě. Komerční pauza.

12:20

12:05

Obětavá defenziva Montrealu se staví do prudkých střel Toronta zpoza kruhů. Výrazně tím pomáhá Allenovi v brankovišti.

11:20

Klingbergovu střelu Allen zdárně vyráží, Nylanderovu pak blokuje Matheson a daří se mu vyhodit mimo obranné pásmo Canadiens.

10:34

Matthews a Nylander si špatně seřídili mířidla, své střelecké pokusy usměrnili jen do zadního hrazení.

10:20

Toronto tedy bude hrát přesilovku. Komerční pauza.

10:20

Ryan Reaves – 5 min., bitka.

Arber Xhekaj – 2 min. + 10 min. osobní trest, vyprovokování bitky + 5 min., bitka, odpyká Brendan Gallagher.

10:20

Za brankou Montrealu došlo k tvrdé srážce Reavese a Guhleho. Předcházel k tomu jiný ostrý zákrok Reavese na Ylönena. To si už nenechal líbit Xhekaj, jenž se na soupeře vrhnul a následně s ním v pěstním souboji povalil branku svého týmu.

09:35

Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Bertuzzi ve středním pásmu přišel o puk, hosté toho nikterak nevyužili a po nahození také ztrácí držení.

08:42

Na druhé straně kluziště se Canadiens povedlo krátké podržet útočné pásmo. Po zblokované střele Savarda však o puk i útočnou třetinu přichází.

07:31

Možnost domácích přečíslit soupeře nevyšla. Celou akci zazdil Knies, který ztratil balanc, spadl a přišel o puk.

06:58

06:40

Maple Leafs ještě jednou úspěšně vyhazují kotouč do bezpečí.

06:26

Dlouho Montrealu trvalo, než se vrátil před branku Toronta. Přesilovka hostů se pomalu dostává do závěrečné fáze.

05:45

Domácím se povedlo vyhodit přes všechny čáry a mohou prostřídat.

05:32

Napřed střílel Suzuki z pravé strany, načež se k ráně od modré dostal Matheson. Oba projektily Samsonov vyráží zpět do hřiště.

04:58

Calle Järnkrok – 2 min., držení.

04:15

Hra je přerušena v obranné třetině Montrealu. Na střely je srovnáno 3–3.

03:36

Tentokrát nebyl Samsonov ponechán na holičkách a se střelou Guhleho si s přehledem poradil.

03:01

Brodie na útočné modré čáře spadl a nezachytil přihrávku spoluhráče. Dokonale toho využívá JAKE EVANS, který se odraženého kotouče zmocnil, bleskově přebruslil střední pásmo, dostal se až k Samsonovovi a v souboji jeden na jednoho jej překonal zakončením do horní poloviny klece. Bez asistence.

01:59

Hosté se nacpali do útočného pásma, Gallagher se nadvakrát marně snažil ohrozit branku Samsonova. Dobrá defenzivní práce Liljegrena.

01:10

Klingbergův pokus od modré má Allen pod kontrolou a přerušuje hru.

00:49

První střelu domácích v nové sezoně NHL obstaral Max Domi, nováček v dresu Maple Leafs. Allen jeho pokus z dálky vyráží.

00:01

Utkání právě začalo.

Po představení kompletního týmu Toronta se na led dostávají také hráči Montrealu. Následovat bude kanadská hymna.

Úvodní sestavy:

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Rielly, Brodie, McCabe, Klingberg, Giordano, Liljegren – Bertuzzi, Matthews, Marner – Domi, Tavares, Nylander – Knies, Minten, Järnkrok – Gregor, Kämpf, Reaves.

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Matheson, Savard, Guhle, Kovacevic, J. Barron, Harris – Suzuki, Caufield, J. Anderson – Dach, Slafkovský, Newhook – Monahan, Gallagher, Pearson – Ylönen, Harvey-Pinard, Evans.

Montreal má před začátkem nové sezony poměrně mladý tým, který je prošpikován pár zkušenými veterány v čele s Brendanem Gallagherem, Davidem Savardem, Tannerem Pearsonem či Michaelem Mathesonem, což jsou zhruba třicátníci, takže stále poměrně mladí hráči, kteří přesto jsou určitými mentory mladíčků, kterým je 21 či 22 let. A nebo dokonce jen 19 let v případě Juraje Slafkovského. Přestavba tedy probíhá zatím výborně, a byť stále není ještě hotová, v Montrealu se buduje hodně zajímavý celek. Že se hodně sází na mládí dokazuje i fakt, že Nick Suzuki je ve 24 letech kapitánem. Jaký bude u Canadiens začátek sezony?

Toronto má problémy s platovým stropem a na soupisce má momentálně jen 12 útočníků, 7 obránců a 2 brankáře. Do povoleného limitu tak dvě jména schází, ale zkrátka na to nejsou peníze. A to ještě mají Maple Leafs štěstí, že mají tři hráče na listině dlouhodobě zraněných hráčů, tudíž se jejich kontrakty nepočítají. Zkrátka, finanční politika Maple Leafs není dobrá, a to navzdory tomu, že se povedlo tým posílit a během léta přivést Maxe domiho, Tylera Bertuzziho či Johna Klingberga. Právě nepříliš dobrá práce s rozpočtem může být v konečném důsledku důvodem pro další selhání Toronta v boji o Stanley Cup. Na druhou stranu, Maple Leafs vesměs skutečně posílili a jejich tým může být dost nebezpečný. Na kterou stranu se nakonec přikloní realita, ukážou nadcházející měsíce.

Nová sezona NHL je tady! Druhý hrací den nového ročníku nabídne další várku atraktivních zápasů, včetně kanadského derby mezi Torontem a Montrealem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.