0 : 3
(0:0, 0:1, 0:2)
HKM Zvolen
Naposledy zmenené pred rokom

Aj v tejto semifinálovej sérii sa rozhodne v siedmom zápase! Zvolen odvrátil mečbal Spišskej Novej Vsi, keď zvíťazil 3:0. Víťazný gól patrí Stupkovi a Trenčan si pripisuje čisté konto. Séria sa presúva na zvolenský ľad, kde spoznáme finalistu Tipos Extraligy. S konštatovaním, že Zvolen vyhral na ľade Spišskej Novej Vsi vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer.

Koniec zápasu.

58:45

Zvolen dal gól! Odrazený puk od mantinelu podcenil Réway, zobral mu ho PATRIK MARCINEK a ten poslal puk do opustenej brány.
Asistencia: Csányi.

58:22

Zachytená prihrávka. Následná strela netrafila prázdnu svätyňu.

58:00

Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:22

Melicherčík odkorčuľoval na striedačku a domáci sú v šestici!

57:05

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Kubka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

55:05

Vandas nevyužil odkrytú bránu Zvolena a prestrelil!

53:00

Zvolenčania si vydýchli o niečo viac. Naopak Spišiaci majú pred sebou veľa práce.

50:51

Zvolen dal gól! Huntebrinker získal vo vlastnom pásme puk, korčuľoval po pravej strane a cez dvoch domácich hráčov dokázal presne prihrať na hokejku MAREKA HECLA, ktorý zvýšil na 2:0!
Asistencia: Huntebrinker.

50:24

Hecl strieľal z otočky a gólman Spišskej nemal puk pod kontrolou. Pred bránou sa začal boj o puk, Melicherčík ležal na ľade a snažil sa puk priľahnúť, ale do bezpečia mu ho pomohli dostať spoluhráči.

49:50

Hain je pri chuti aj v tomto zápase. Vyslal strelu od modrej čiary, ale Melicherčík stál na správnom mieste.

48:08

Romaňák spôsobil závar v obrannom pásme Zvolena, keď svojimi strelami potrápil Trenčana.

47:03

Bekhendový pokus Marcineka tesne minul bránu.

46:28

Zvolenskí rytieri poslali puk len na zakázané uvoľnenie.

45:57

Aktivita domácich pozastavená odpískaným ofsajdom.

45:46

Trenčan puk kryje pod svojou lapačkou.

45:01

Sideroff operoval pred bránou po strele Huntebrinkera. Pre domácich táto situácia dopadla dobre.

44:40

Strela z prvej od Vandasa nepresná.

43:30

Hrá sa zo strany na stranu bez prerušenia hry.

42:08

Postavenie mimo hry Spišiakov.

41:23

Marcinek strieľal z prvej medzi kruhmi, strela mu ideálne nesadla a puk skončil na hrudi Melicherčíka.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Zvolenčania sú po druhej tretine o niečo spokojnejší. Vyhrávajú 1:0 po dobrom teči Stupku pred bránou. Spišiakom chýba presnosť. Či sa zápas skončí v riadnom hracom čase sa dozvieme od 19:51.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:15

Huntebrinker sa s pukom natlačil až na Melicherčíka a bolo to tvrdé, keďže hráč Zvolena bol poriadne rozbehnutý. Brána je posunutá.

38:40

Ďalší skvelý moment od Réwaya, tentokrát sa dostal cez dvoch hráčov, ale opäť sa netešil z gólu.

37:40

Rysy zatlačili súpera, ale ani jedna zo striel nebola nebezpečná.

36:56

Kerbashian narazil Haina na mantinel. Zvolenský obranca sa až po chvíli postavil na nohy a zamieril na striedačku.

36:17

Zachytal si aj Paterson na striedačke, ku ktorému bol puk tečovaný.

35:46

35:14

Hecl s Huntebrinkerom v prečíslení, ale slovenský forward už nedokázal prihrať.

34:40

Hostia podcenili situáciu v obrannej tretine. Domáci sa zmocnili puku, ale Rapáč ani na dvakrát nedostal puk do brány.

33:51

Spišiaci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

32:24

Šikovné ručičky Réwaya! Neprihrával, sám si prešiel cez obrancu Kubku a nebezpečne zakončil bekhendom.

31:39

Bondra uchmatol puk pri domácej bráne a pokúsil sa bekhendom prekonať Melicherčíka, neúspešne.

30:38

Réway posúval na spoluhráča, ten vystrelil a Trenčan puk vyrazil ľavým betónom.

28:46

Zvolen dal gól! Zvolen sa ujíma vedenia! V blízkosti pravého kruhu strieľal Kubka, pred bránu si dobre prešiel VÁCLAV STUPKA, ktorý puk tečoval do brány.
Asistencia: Kubka.

27:16

Nellis zapol svoju rýchlosť, ale mal pri sebe aj hosťujúceho hráča a nemohol ideálne zakončiť.

27:00

Puk na striedačke Zvolena.

26:20

Hanna už nezachytil puk na modrej čiare, ofsajd hostí a reklamná prestávka.

25:07

Hostia v plnom počte.

24:35

Dobrý projektil Valacha od modrej, pred bránou číhal Nellis na teč a Trenčan chytá.

23:34

Kerbashian s individuálnym prechodom do pásma. Jeho strela švihom minula bránu.

23:16

Domáci sa sami vyhnali z pásma.

23:07

Stupka – 2 min., podrazenie.

21:35

Hanna so streleckým pokusom, ale zblokovaným.

20:51

Vhadzovanie pred Trenčanom po zakázanom uvoľnení.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina bol v skôr znamení opatrnosti, aj keď mohli sme vidieť zopár sľubných akcií. Obe mužstvá hrali aj presilovú hru, ale ani jedna strana sa nedokázala presadiť. Druhá tretina začne približne o 18:55.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:09

Puk skončil mimo hraciu plochu. Reklamná prestávka.

19:00

Jedna minúta do konca prvej tretiny.

18:38

Rytieri držia puk na svojich hokejkách.

16:52

Csányiho strelu Melicherčík len vyrazil pred seba, tam boli ďalší dvaja hráči hostí, ktorým chýbalo málo, aby strelili úvodný gól. Všetko odvrátil Beaudry.

15:31

Rauhauser strieľal vedľa, Mudrák už bránu trafil a Melicherčík si pripísal úspešný zákrok.

14:39

Huntebrinker chcel zaskočiť Melicherčíka so strelou z uhla, ale domáci gólman bol pozorný.

13:47

Zakázané uvoľnenie na strane Zvolena.

13:21

Nasleduje reklamná prestávka.

13:11

Hostia boli v útočnom pásme, ale Csányi prihral len na hokejku súpera.

11:51

Zblokovaná zvolenská strela. Spišiaci vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

09:36

Valach veľmi zle prihrával na Belluša, puk zachytili hostia a mierili do protiútoku, ktorý im ale nevyšiel.

08:48

Zvolenčania vyhodili puk. Domáci hrajú presilovú hru dobre.

08:10

Réway nastreľoval puk na bránu, pred ňou ho tečoval Vandas do žrde!

08:00

Mudrák – 2 min., krosček.

07:39

Strelu Langkowa Melicherčík vyrazil, na druhej strane strieľal Vandas od modrej a Trenčan puk podržal.

07:19

Zvolenčanom sa črtala príležitosť, ale rozhodcovia prerušili hru, pretože Vartovník ostal ležať na ľade.

06:22

06:12

Rauhauser vyhodil puk z pásma.

05:38

Domáci v plnom počte.

05:22

Trenčan si poradil s pokusom od Kerbashiana.

04:51

Stupka mal puk na dlhú hokejku, ale podarilo sa mu vystreliť na bránu.

04:20

Jedlička – 2 min., napadnutie.

04:02

Hecl vystrelil zľava rovno do lapačky Melicherčíka.

03:53

Zuzinova nepresná krížna prihrávka na Hecla.

03:38

Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
Belluš – 2 min., sekanie.

02:24

Na Melicherčíka išla strela z diaľky a radšej puk podržal.

02:03

Melicherčík si posunul bránu, čo okamžite avizoval.

01:24

Valach nebezpečne vystrelil, nasledovala dorážka, ktorá ale nesmerovala na bránu.

00:50

Hra prvýkrát prerušená. Dôvodom je ofsajdové postavenie hostí.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Žiak, Ališauskas – Romaňák, Beaudry – Ulander, Valach – Groch; – Vandas, Bortňák, Rapáč – Majdan, Kerbashian, Verbeek – Réway, Nellis, Myklukha – Belluš, Vartovník, Giľák
Tréner: Vlastimil Wojnar

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Hain, Messner – Rauhauser, Mudrák – Hanna, Kubka; – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Bondra, Langkow, Jedlička – Csányi, Šiška, Stupka
Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Snášel, Orolin – Stanzel, Šoltés.

Všetkých priaznivcov hokejovej Tipos Extraligy vítam pri tomto online prenose! HK GROTTO Spišská Nová Ves si vybojovala postupový mečbal na ľade HKM Zvolen, ktorý v dramatickom a oku lahodiacom zápase porazila 6:5. Spišiaci vyhrávali 4:1, Zvolenčania vstali z mŕtvych a otočili na 4:5, ale Spišská po chvíli vyrovnala a už sa zdalo, že sa pôjde do predĺženia, ale Rysy niečo cez minútu do konca riadneho hracieho času strelili víťazný gól. Hviezdou zápasu bol Anthony Nellis, ktorý strelil hattrick a rozhodol tento duel.
Spišská Nová Ves môže dnes po víťazstve postúpiť premiérovo do finále. Zvolen bol prakticky od začiatku série favoritom, ale v základnej časti mali tieto dva tímy vyrovnané zápasy. Zverencom Petra Oremusa to trochu škrípe v ofenzíve, góly v posledných zápasoch strieľajú najmä obrancovia, ale nie je ich veľa a takisto Zvolen nedokáže využívať presilové hry. Čo sa týka Spišiakov, tak tí sa môžu spoliehať na svojich legionárov. Dôležití sú hlavne Kerbashian, Verbeek a Nellis a takisto slovenský útočník Martin Réway.