Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Proti Britom bude napokon v bránke Godla, Slováci bez Ďalogu a Jaroša

V slovenskej bránke v sobotňajšom súboji A-skupiny na MS 2019 v hokeji proti Veľkej Británii bude Denis Godla.

18.05.2019 12:16 , aktualizované: 19:38
Denis Godla, Marek Čiliak, Ján Laššák Foto: ,
Denis Godla (vľavo) a Marek Čiliak.
debata

Bude to jeho premiéra v bránke na šampionáte v Košiciach. Jeho náhradníkom bude Patrik Rybár. Slováci nastúpia rovnako ako predtým proti Francúzom iba so šiestimi obrancami, v zostave budú opäť chýbať nedoliečení Marek Ďaloga a Christián Jaroš. Na ľade sa prvýkrát na šampionáte zrejme objaví aj útočník Dávid Bondra.

Na predpoludňajšom rozkorčuľovaní boli na ľade v slovenskom drese iba brankári Denis Godla a Marek Čiliak, spolu s nimi aj útočníci Dávid Buc, Dávid Bondra a Tomáš Zigo. Súboj Slovensko – Veľká Británia v košickej Steel aréne je na programe od 20.15 h.

Zostava Slovenska: Godla – Černák, Sekera, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch – Pánik, L. Hudáček, Tatar – Studenič, Krištof, L. Nagy – Lantoši, M. Sukeľ, M. Daňo – Bondra, Buc, Liška – Zigo, Lunter

Briti vyrukujú na Slovákov s bojovnosťou

Útočník Veľkej Británie Robert Farmer verí, že jeho tím bude v zlepšených výkonoch pokračovať aj v sobotňajšom zápase proti Slovensku. Briti sa po výpraskoch od Kanady (0:8) a Dánska (0:9) spamätali a proti USA aj Fínsku predviedli sympatické výkony. Podľa Farmera chcú domáci tím eliminovať bojovnosťou a veria, že v záplave slovenských fanúšikov sa nestratia ani ich priaznivci.

Farmer bol v nedávnom prípravnom zápase (1:6) jediným strelcom britského tímu. Nováčik elitnej kategórie naznačil v Poprade svoje možnosti, skúsenosti z neho by rád využil aj vo vzájomnom súboji so Slovákmi na MS.

„Bol to síce iba prípravný zápas, no pre nás sú také stretnutia dôležité, pretože práve v nich môžeme získať skúsenosti s tímami elitnej kategórie. Slováci mali v Poprade veľkú podporu publika a očakávam, že aj dnes to bude také,“ poznamenal Farmer.

V zápase proti domácim reprezentantom očakáva búrlivú kulisu s veľkou prevahou slovenských fanúšikov. „Atmosféra na slovenských zápasoch býva úžasná. Teším sa na to. Ale my máme radosť z mnohých fanúšikov nášho tímu, ktorí nás prišli podporiť. Je skvelé, že nás povzbudzujú aj napriek prehrám. Verím, že ich bude počuť aj v dnešnom zápase,“ poznamenal Farmer.

Jeho tím vstúpil do turnaja prijateľnou prehrou s Nemeckom (1:3), potom však prišli dve vysoké prehry s Kanadou a Dánskom. Briti, ktorí sa do elitnej kategórie vrátili po 25 rokoch, však zdvihli hlavy a proti USA (3:6) a Fínsku (0:5) predviedli odhodlané výkony.

„Vieme, že sme na MS a v každom zápase reprezentujeme našu krajinu. Snažíme sa byť stále lepší a lepší a myslím, že sa nám to darí. V každom zápase hráme proti silným súperom a preto musíme bojovať. Aj proti Slovákom to bude také. Vďaka nedávnemu zápasu už vieme, čo nás čaká,“ dodal Farmer.

TV Pravda: Čo bude kľúčom k naplneniu papierových predpokladov? Odpovedá Radoslav Hecl v relácii Príklep:

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #Libor Hudáček #Marek Ďaloga #Christián Jaroš