Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

RTVS ostro reaguje na odobratie extraligy. Rozhodnutie zväzu označil za neakceptovateľné

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) považuje za v slušnej spoločnosti neakceptovateľné, akým spôsobom sa Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) rozhodol o pridelení vysielacích práv na hokejovú extraligu pre JOJ Šport. Uviedol to predseda Rady RTVS Igor Gallo prostredníctvom tlačovej správy.

16.06.2023 12:52
SR Hokej Tipos Extraliga 50. Kolo BAX Foto: ,
Brankár Slovana Jared Coreau sa snaží kryť puk pred dobiedzajúcimi Trenčami.
debata (4)

JOJ Šport doteraz vysielala iba stretnutia druhej najvyššej súťaže SHL, po novom vlastní aj práva na extraligu.

"Spôsob, akým SZĽH na čele s Miroslavom Šatanom obrali verejnoprávneho vysielateľa o vysielacie práva na hokejovú extraligu seniorov, je v slušnej spoločnosti neakceptovateľný.

Javí znaky netransparentnosti, diskriminácie a podľa záverov viacerých právnych analýz aj možné porušenie príslušnej legislatívy," uviedol Gallo.

SR Michalovce šport hokej TEL semifinále 3 Košice KEX Čítajte viac Tvrdý knokaut pre RTVS. Nebude vysielať hokejové MS, teraz prišla o ďalší lukratívny produkt

Podľa RTVS vysielacie práva na najvyššiu domácu hokejovú súťaž v zmysle existujúcej zmluvy medzi RTVS a APHK mal dostať telerozhlas.

SZĽH však argumentuje, že vlastníkom práv nie je APHK, ale práve zväz. A ten sa na spolupráci dohodol s televíziou JOJ, do ktorej portfólia spadá aj JOJ Šport.

Podľa RTVS sa zväz údajne ešte v roku 2021 dohodol s TV JOJ, že na tri sezóny od leta 2023 s opciou na ďalších päť ročníkov bude vlastníkom spomenutých práv TV JOJ.

"Ak by súčasná situácia zostala nezmenená a prenosy zo zápasov našej najvyššej hokejovej súťaže by z obrazoviek RTVS zmizli, zásadným spôsobom to môže ovplyvniť ďalšiu existenciu programovej služby :Šport.

Aj preto rada jednohlasne prijala uznesenie, v ktorom vyzýva vedenie SZĽH, aby prehodnotilo proces pridelenia predmetných vysielacích práv a zaviazala GR RTVS, aby o aktuálnej situácii bezodkladne informoval ministra školstva, pod ktorého gesciu šport patrí a rozhoduje o prideľovaní štátnych financií pre občianske združenie SZĽH," dodal Gallo.

Réway hokej Čítajte viac Silná spoveď Réwaya v Citronáde: Priznal veľké depresie, vychválil Spiš a ľutuje odchod z Montrealu

V úvode aktuálneho týždňa informovalo vedenie SZĽH na čele s prezidentom zväzu Miroslavom Šatanom o tom, že SZĽH sa dohodol s extraligovými klubmi na pokračovaní spolupráce, no jedným zo sporných bodov sú aj vysielacie práva.

Zväz podpísal zmluvu s TV JOJ a kluby preferujú RTVS. Šatan zopakoval, že práva na extraligu nevlastní Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) a nemohla tak aplikovať predĺženie spolupráce.

Zväz údajne teraz ponechal priestor na dohodu medzi televíziami. Podľa generálneho sekretára SZĽH Miroslava Laža obe spomenuté televízie spolu komunikujú.

Domáca návštevnosť klubov hokejovej extraligy Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
12. MHk 32 Liptovský Mikuláš - 1 006 divákov na...
4 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Tipos extraliga