Už mal toho asi dosť. A nemohol sa ďalej pozerať na nemohúcnosť útočníkov - na jednej i druhej strane.

12.04.2023 10:00
patrik koch Foto:
Patrik Koch sa stal hrdinom piateho semifinále medzi Vítkovicami a Hradcom Králové.

Slovenský obranca v službách Vítkovíc Patrik Koch si v piatom semifinále, v ktorom domáci čelili Hradcu Králové, uchmatol pozíciu hrdinu.

Dvadsaťšesťročný rodák z Malaciek, ktorý hokejovo vyrastal v Brne, si v 99. minúte predĺženia vzal puk, prekorčuľoval s ním celé klzisko a skvelým spôsobom rozhodol tretí najdlhší zápas v histórii českej extraligy.

„Urobil to tak, ako to vie len Connor McDavid,“ nadchýnal sa portál sport.cz. Prirovnal ho tak so 151 bodmi k suverénnemu lídrovi kanadského bodovania aktuálnej sezóny NHL.

„To bol ale fešák,“ pridalo sa k chvále aj twitterové konto vítkovického klubu.

Koch svojím gólom, mimochodom len druhým v českom play off, rozjasal viac ako 8-tisíc fanúšikov na štadióne a zároveň rozhneval Henriho Kiviaha v bránke Hradca.

Fín po tom, ako sa puk prekvapujúco zatrepotal v jeho sieti, reagoval veľmi podráždene. "Hokejkou tresol o mantinel.

„Tento gól si bude Kiviaho pamätať veľmi dlho,“ hlásili komentátori priameho prenosu.

Koch sa týmto presným zásahom postaral o predĺženie sezóny pre Vítkovice. Tie boli pred úvodným buly pod značným tlakom, na zápas nastupovali za stavu 3:1 pre Hradec.

Navyše, po prvej tretine sa zdalo, že hostia sériu rýchlo ukončia, no nevyužili ani dvojgólový náskok.

„Po góle som mal krásne pocity. Som rád, že nekončíme a ideme ďalej. Verím, že nás toto víťazstvo naštartuje a sériu otočíme,“ vravel po dvojnásobnom predĺžení hrdina duelu.

Predpovede MS v hokeji podľa bookmakerov Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Kto získa zlato? Aké zloženie bude mať finále?...

Keby Vítkovice napokon postúpili do finále, stali by sa vôbec prvým tímom v dejinách českej extraligy, ktorý otočil sériu zo stavu 0:3.

„Cítime sa dobre, síl máme dostatok, ale vieme, že pred nami je ešte dlhá cesta,“ uvedomoval si pred českými novinármi Koch.

Slovenský reprezentant, ktorý si v domácej extralige zahral len v drese Košíc, háji farby Vítkovíc tretiu sezónu.

Odohral za ne 170 zápasov s bilanciou 8 gólov a 22 asistencií.

Ďalšie body môže pridať vo štvrtok, keď sa so spoluhráčmi predstaví na ľade Hradca. A bude odvracať ďalší postupový mečbal súpera.

Lantoši Čítajte viac Miestenku do Rigy majú len vyvolení. Ostatných čaká tvrdý boj, upozorňuje Ramsayho obľúbenec

Viac na túto tému: #česká extraliga #Vítkovice #Hradec Králové #Patrik Koch