Česká extraliga zažila tretí najdlhší zápas v histórii. Obrat zavŕšil slovenský obranca

Hokejisti Hradca Králové nevyužili príležitosť stať sa v značnom predstihu prvými finalistami českej extraligy.

11.04.2023 22:09
Patrik Koch Foto:
Patrik Koch dáva víťazný gól Vítkovíc v predlžení, prekonal brankára Hradca Henriho Kiviaha.

V utorkovom piatom semifinálovom stretnutí play off prehrali na ľade HC Vítkovice Ridera 2:3 po predĺžení, keď premárnili dvojgólový náskok.

Víťazný gól domáceho tímu strelil v 99. minúte slovenský obranca Patrik Koch. České médiá informovali, že išlo o tretí najdlhší zápas v histórii tamojšej najvyššej súťaže. Rekord drží stretnutie Českých Budějovíc s Vítkovicami z roku 2013 s rozhodujúcim gólom v čase 113:51.

768443323 Čítajte aj Dôležitý triumf Třinca, Slováci gólovo mlčali. Obhajca titulu je krok od finále

Vítkovice znížili stav série hranej na štyri víťazstvá na 2:3. Šiesty duel je na programe vo štvrtok v Hradci Králové.

V druhej semifinálovej sérii vedie Třinec nad Pardubicami 3:2 na zápasy a postup môže spečatiť už v stredu pred vlastnými fanúšikmi.

HC Vítkovice Ridera – Mountfield Hradec Králové 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0, 1:0) - stav série: 2:3
Góly: 38. Kotala, 47. Lakatoš, 99. KOCH – 12. Klíma (OKULIAR), 16. Perret

Možné posily Slovenska na MS v hokeji zo zámoria Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Craig...
Viac na túto tému: #HK Mountfield Hradec Králové #HC Vítkovice Ridera