Kríza Neapola sa prehlbuje. Calzonovi zverenci držia poslednú pohárovú priečku

Futbalisti SSC Neapol podľahli v sobotnom zápase talianskej Serie A Bologni 0:2.

11.05.2024 23:22
Francesco Calzona Foto:
Calzonovo pôsobenie na lavičke Neapola zatiaľ nenaplnilo očakávania.

Zverenci trénera Francesca Calzonu inkasovali oba góly už v úvodných 12. minútach, šancu na zníženie nevyužil v 21. minúte útočník Matteo Politano, ktorý nepremenil pokutový kop.

Obhajcovia titulu figurujú na 8. mieste tabuľky zaručujúcom účasť v budúcej sezóne Európskej konferenčnej ligy. Bologna sa posunula na tretiu priečku o bod pred Juventus Turín, „stará dáma“ má však zápas k dobru. Stanislav Lobotka odohral za domácich celý zápas.

Futbalisti AC Miláno zvíťazili nad Cagliari vysoko 5:1 a triumfovali po štyroch stretnutiach.

Francesco Calzona Čítajte viac Zavrel hráčov na hoteli, postavil sa mu kapitán. Calzonove dni v Neapole sú spočítané, píšu Taliani

O góly domácich sa postarali dvakrát Christian Pulisic, Ismael Bennacer, Tijani Reijnders a Rafaelo Leao, za hostí znížil Nahitan Nandez. AC figuruje na druhom mieste sedem bodov pred treťou Bolognou, Cagliari je pätnáste tri body nad pásmom zostupu.