Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Zavrel hráčov na hoteli, postavil sa mu kapitán. Calzonove dni v Neapole sú spočítané, píšu Taliani

Vo futbalovom Neapole to pod vedením Francesca Calzonu poriadne vrie.

11.05.2024 07:59
Francesco Calzona Foto:
Francesco Calzona.
debata (2)

Viacerí talianski novinári informovali o tom, že v závere neuspokojivej sezóny pre obhajcu talianskeho titulu je pod Vezuvom poriadne dusno.

Novinár Luca Cerchione prišiel z informáciou, že v Neapole je Calzona rozhádaný takmer so všetkými.

Pred týždňom v sobotu mal premiéru film, ktorý mapuje cestu Neapola za talianskym titulom. Bol pri ňom aj stredopoliar Stanislav Lobotka.

Bolo to presne rok po tom, čo sa tridsaťročné čakanie Partenopei na zisk Scudetta skončilo. Dva dni predtým sa konala tradičná predpremiéra.

Pozvaných bolo množstvo čestných hostí – nechýbali prezident klubu Aurelio di Laurentiis, vtedajší kouč Luciano Spaletti a pozvaní boli aj hráči.

Francesco Calzona Čítajte viac Sklamanie a prekliaty rok. Tréner Slovákov stále verí, že dostane Neapol do pohárovej Európy

Iba kvôli nim sa chcel Spaletti filmu zúčastniť, na čo kapitán Neapola Giovanni di Lorenzo reagoval jednoznačne.

Za kabínu vyhlásil, že na premiéru pôjde celý tím. Avšak, postavil sa mu tréner Calzona. Kormidelníkovi sa nepáčilo, že sa namiesto prípravy na zápas o udržanie sa na priečkach zaručujúcich pohárovú Európu, budú venovať štvrtkovej predpremiére.

Calzona ju bojkotoval a zvolal aj stretnutie kabíny, vedenia a trénerského tímu. Vyžadoval maximálnu koncentráciu, aby sa Neapol náhodou po štrnástich rokoch neocitol bez pohárovej Európy.

Ako to dopadlo informoval komentátor Raffaele Auriemma, ktorý má blízko k Neapolu.

Szymon Marciniak Čítajte viac Bude po záreze Bayernu pískať na EURO v Nemecku? Nechoď sem, varujú poľského rozhodcu fanúšikovia

"Bolo mi povedané, že sa Calzona vo štvrtok rozhodol odísť domov bez tréningu a po stretnutí s vedením klubu a kapitánom Giovannim di Lorenzom.

Calzona bol proti tomu, aby sa hráči premietania zúčastnili, ale Di Lorenzo bol proti jeho žiadosti.

Ak by to bola pravda…" nechal otvorený záver Auriemma.

Avšak niektorí jeho kolegovia už naznačili, že Calzonove dni v Neapole sú spočítane a jeho kufre zbalené.

Nepomohlo mu ani tzv. ritiro. Ak hrá taliansky klub zle, trénerský tím nariadi, aby sa pred zápasom i po ňom zdržiavali v spoločnom hoteli bez možnosti ísť domov za rodinami. Calzona tento ťah vytiahol pred zápasom s AS Rím.

Nepomohlo to a tak sa taliansky kouč zrejme bude môcť naplno sústrediť aj na svoju druhú prácu – prípravu slovenskej futbalovej reprezentácie na blížiace sa majstrovstvá Európy v Nemecku.

Platy trénerov účastníkov ME vo futbale 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Pozrite si ročné platy trénerov všetkých 24...

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #SSC Neapol #Francesco Calzona