Štyri góly Chelsea, senzačný obrat Manchestru United. V Londýne hororové zranenie obrancu

Futbalisti Chelsea zvíťazili v zápase 8. kola Premier League na pôde Burnley 4:1. Po dvoch góloch v nadstavenom čase sa tešil aj Manchester United, ktorý zdolal Brentford 2:1. Obranca Sheffieldu United Chris Basham utrpel proti Fulhamu (1:2) nepríjemné zranenie členka.

07.10.2023 17:15 , aktualizované: 20:39
811774268 Foto:
K zranenému obrancovi Sheffieldu United Chrisovi Bashamovi pribehol ako prvý protihráč Tim Ream z Fulhamu.

Basham sa v priebehu prvého polčasu snažil odcentrovať loptu do šestnástky Fulhamu, keď mu povolil členok a bolo zrejmé, že jeho chodilo sa ocitlo v neprirodzenej polohe. Pozrite si nešťastný moment v podaní 35-ročného obrancu:

Skúsenému obrancovi museli pracovníci záchrannej služby podávať počas ošetrenie kyslík, pretože čelil veľkým bolestiam.

Znepokojený manažér hostí Paul Heckingbottom porušil protokol Premier League tým, že vstúpil na ihrisku a poskytol svojmu hráčovi okamžitú podporu.

Erling Haaland Čítajte viac Rekord Premier League? Jedine so zmluvou na 15 rokov, vyhlásil kanonier Haaland

Po desaťminútovom prerušení napokon zdravotníci presunuli Bashama na nosidlá a odviezli ho zo štadióna do sanitky a následne do nemocnice.

Mnohým fanúšikom oboch táborov na štadióne Craven Cottage odľahlo, keď dokázal Basham mávať rukou pri potlesku, ktorým ho diváci podporili pri opúšťaní trávnika. Rozsah zranení ešte nebol známy. Dá sa predpokladať, že klub o nich bude informovať v priebehu dňa.

O obrat Manchestru United proti Brentfordu sa postaral dvoma gólmi škótsky stredopoliar Scott McTominay, ktorý prišiel na trávnik iba v 87. minúte.

Alex Ferguson a Cathy Fergusonová. Čítajte viac Bola základom jeho sily. Legendárny tréner Manchestru United Alex Ferguson prišiel o manželku

Hráči z Old Traffordu neboli ďaleko od zaznamenania piatej prehry z uplynulých šiestich duelov v najvyššej anglickej súťaži, no napokon sa tešili zo štvrtej výhry v sezóne.

Pri záverečnom tlaku sa McTominay dvakrát dostal k lopte po centri do šestnástky a skóroval, druhý presný zásah pridal v podstate zo záverečnej akcie zápasu.

10. Zlatan Ibrahimovič Čítajte viac Mala šancu, už ju nedostane. Ibrahimovič prehovoril, ako dostal košom pri žiadosti o ruku

Hráči Tottenhamu zostávajú aj po 8. kole bez prehry. V sobotu zvíťazili na pôde Lutonu 1:0. Svojím prvých gólom v drese londýnskeho klubu sa o to postaral v 52. min holandský stopér Mickey van de Ven.

Tottenham na ceste k trom bodom nezastavilo ani to, že hral celý druhý polčas v oslabení, keď dve žlté karty v priebehu desiatich minút uvidel Yves Bissouma.

Premier League – 8. kolo:
Crystal Palace – Nottingham Forest 0:0

FC Burnley – FC Chelsea 1:4 (1:1)
Góly: 15. Odobert – 42. Al Dakhil (vl.), 49. Palmer (z 11 m), 65. Sterling, 75. Jackson

FC Everton – AFC Bournemouth 3:0 (2:0)
Góly: 8. Garner, 37. Harrison, 60. Doucoure

FC Fulham – Sheffield United 3:1 (0:0)
Góly: 53. De Cordova-Reid, 76. Foderingham (vl.), 90.+2 Willian – 68. Robinson (vl.)