AS Rím dvakrát prišiel o vedenie v Miláne a stratil na Juventus

Futbalisti AS Rím v dohrávke talianskej ligy na ihrisku AC Miláno dvakrát viedli, ale nakoniec sa museli uspokojiť s remízou 2:2.

16.12.2013 23:06
Kaka, Cstan Foto: ,
Brazílčan Kaka z AC Miláno (vpravo) v súboji s krajanom Leandrom Castanom z AS Rím.

Aj po 16 kolách držia neporaziteľnosť, ale na druhom mieste tabuľky strácajú na vedúci Juventus už päť bodov.

Skóre zápasu otvoril v 13. minúte útočník Mattia Destro, ktorý dal gól aj v minulom kole v dueli s Fiorentinou, v ktorom si po dlhej zdravotnej pauze pripísal prvý štart v sezóne. O vyrovnanie sa zaslúžil obranca Christian Zapata, ktorý skóroval po 82 zápasoch hlavičkou po rohovom kope.

Hosťom vrátil náskok Kevin Strootman, ktorý krátko po prestávke premenil penaltu nariadenú za faul brankára Gabriela na Gervinha. Gabriel po prvom polčase nahradil medzi žrďami zraneného Christiana Abbiatiho a čisté konto udržal len šesť minút. Deľbu bodov zariadil v 77. minúte tvrdou strelou Sulley Muntari.

Pre AC to bola štvrtá remíza z posledných piatich zápasov, v tabuľke mu patrí desiate miesto. V nedeľu čaká Rossoneri milánske derby proti Interu, pre ktoré sa v pondelok vykartoval kapitán Riccardo Montolivo.