Artmedia vydrela tesnú výhru

Futbalisti Artmedie Bratislava vyhrali v prvom semifinálovom zápase Slovenského pohára nad Zlatými Moravcami gólom Halenára zo 49. minúty 1:0, v druhom stretnutí remizovalo béčko Ružomberka so Sencom 0:0.

17.04.2007 18:46

Slovenský pohár – semifinále – prvé zápasy (hrá sa na odvetu):

Artmedia Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

• Gól: 49. Halenár, ŽK: 20. Juska (Zl. Moravce), rozhodovali: Samotný – D. Hrčka, Vindiš, 1080 divákov
  • Artmedia: Kamenár – Burák, Buryán, P. Staňo, Patrik Mráz – G. Straka, Guédé (90. Vukomanovič) – Obžera, M. Ďurica (80. Maroši) – Halenár, Pavol Ďurica (46. Čišovský)
  • Zlaté Moravce: M. Peškovič – Pavlenda, Klabal, Greguška, Choma – Hözl (84. O. Číž) – M. Ondrejka, Černák, Kuračka, Juska (72. Plichta) – Chren

Tréner Artmedie Bratislava Štefan Horný musel oželieť viacero hráčov základnej zostavy – Debnára, J. Kozáka, Fodreka, Oravca, Tchuřa, navyše Čišovský bol len na lavičke náhradníkov. Prvý semifinálový duel Slovenského pohára 2006/07 za bratislavským Starým mostom sa však aj tak niesol v réžii domácich a hosťujúce Zlaté Moravce sa spoliehali len na protiútoky. V úvodných minútach sa o vzruch postarali len štandardné situácie v podaní Patrika Mráza, či priamy kop Halenára, ktorý však trafil len múr. Na opačnej strane predviedla sľubné prečíslenie v 16. min hosťujúca dvojica Chren – Kuračka, všetko však zlyhalo na finálnej prihrávke, čo sa Zlatomoravčanom v priebehu prvého dejstva stalo ešte niekoľkokrát. Futbal slabej úrovne pokračoval aj naďalej. V 22. min zaujal volej Pavla Staňa, obetavo sa mu však postavil Klabal. Po uplynutí polhodiny hry najskôr Halenár nabil Guédému a potom sám hlavou mieril po centri Obžeru nepresne. Hostia vyslali na bránku Petržalčanov len jednu strelu z kopačky Chomu, ani tá však nemierila medzi tri žrde.

Po prestávke domáci vyvinuli na zverencov trénera Rosinského opäť tlak, z čoho aj rezultoval úvodný gól stretnutia. V 49. min sa v skrumáži v šestnástke najlepšie zorientoval Halenár a zblízka nedal Peškovičovi žiadnu šancu – 1:0. V ďalších minútach priniesol na pravú stranu aktivitu striedajúci Čišovský, futbalisti Artmedie sa však svojmu súperovi postupne tempom hry prispôsobovali. Príležitosti na zvýšenie jednogólového náskoku mali na strane domácich postupne Patrik Mráz, Obžera, Halenár, Staňo a opäť vysunutá dvojica útočníkov Halenár – Obžera, ani jeden sa však proti Peškovičovi nepresadil. Najväčšiu šancu druhého polčasu mal na druhej strane striedajúci Plichta, ktorý sa po zle zahranej ofsajdovej pasci Petržalčanov rútil sám na Kamenára, domáci brankár však jeho kľučku na hranici šestnástky vystihol. Keď v nadstavenom čase zneškodnil hosťujúci brankár Peškovič aj nebezpečnú strelu Halenára, zápas sa skončil chudobným víťazstvom favorizovanej Artmedie 1:0. Pred odvetou, ktorá je na programe v stredu 25. apríla v Zlatých Moravciach, sú tak šance oboch tímov na postup do finále stále otvorené.

Štefan Horný (tréner Artmedie): „Veril som, že dáme dnes aspoň dva góly. Napokon sa nám podarilo streliť len jeden, no pozitívom je, že sme neinkasovali. Súper hral disciplinovane v obrane a čakal som, že bude hroziť z brejkov. Našťastie sa mu nepodarilo dotiahnuť ich do úspešného konca. Snažili sme sa hrať po zemi, ale chýbala tomu rýchlejšia kombinácia. V závere sme mohli aj inkasovať, no po chybe obrany nás našťastie podržal Kamenár. O postupujúcom sa rozhodne až v Zlatých Moravciach.“

Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): „Priebeh zápasu mala Artmedia pod svojou kontrolou. My sme sa snažili hrať disciplinovane v defenzíve, čo sa nám aj darilo. Súpera sme v prvom polčase do vyloženej príležitosti nepustili. Naopak, hrozili sme brejkmi, škoda, že Chren aspoň jeden z nich nevyužil. V druhom polčase sme dostali rýchly gól, ale napokon sa nám podarilo udržať priaznivý výsledok.“

MFK Ružomberok „B“ – FC Senec 0:0

• ŽK: 43. Kapláň – 16. Papaj, 31. S. Angelovič, 88. Matej Kováč, ČK: 33. M. Novák (Senec) za kopnutie protihráča, rozhodovali: Smolák – Balko, Likavský, 2057 divákov
  • Ružomberok „B“: Šavol – L. Bakoš, Jurč, Kucka, Ďubek – Kapláň, P. Maslo, Macko (75. Furman), Pilár – M. Bakoš (65. Rób. Tomko), T. Chovanec
  • Senec: J. Novota – Papaj, M. Novák, S. Angelovič, Guldan – Augustín, Kozár (79. Bozsík, 90.+ Hladký), Gábriš, Matej Kováč, Moughfire – E. Takáč

Prvý semifinálový zápas Slovenského pohára priniesol futbal priemernej úrovne. Účastník druhej ligy (tretia najvyššia súťaž) túžil po víťazstve viac, no obranu Senca sa mu nepodarilo prekonať. Prvý polčas priniesol len málo futbalovej kvality. Obidve mužstvá začali v nízkom tempe, opatrne, a tak nečudo, že šance sa rodili len ťažko. Vzruch na tribúnach nastal iba po Papajovom trestnom kope v 23. min, ktorý domáci brankár Šavol vyboxoval ako aj po Mackovej delovke v 32. min, ktorá však letela tesne vedľa žrde. V nasledujúcej minúte hosťujúci videl Martin Novák za kopnutie protihráča červenú kartu a musel odísť predčasne pod sprchy. V nastavenom čase prvého dejstva sa ešte ujala štandardka domáceho Macka, ktorá sa od žrde odrazila na bránkovú čiaru, no ešte predtým hlavný rozhodca Smolák odpískal ofsajd.
Po zmene strán začali ofenzívnejšie Ružomberčania, ich úsilie však končilo na pevne postavenej obrane Senca ešte pred šestnástkou. Senec sa do ofenzívy veľmi nepúšťal, bezgólový stav hráčom hostí vyhovoval. V 69. min mal tutovku na pravačke Chovanec, jeho strelu zblízka však stihol v poslednej chvíli Papaj zblokovať. Ten istý hráč bol na konci ružomberskej akcie aj o niekoľko minút neskôr, hlavou však bránku netrafil. Ružomberská rezerva bola aj naďalej iniciatívnejšia, recept na prekonanie defenzívy Senca však nenašla až do konca. Bezgólova remíza dáva pred budúcotýždňovou odvetou väčšie postupové šance účastníkovi jarnej skupiny o titul v Corgoň lige – tímu FC Senec.

Ľubomír Páleník (tréner MFK Ružomberok „B“): „Rozhodne sme nesklamali, s favoritom sme odohrali vyrovnanú partiu. Chlapci aj v tomto pohárovom zápase príkladne bojovali. Bezgólová remíza dáva väčšie šance Sencu, no o postup sa ešte pobijeme.“

Jozef Valovič (tréner FC Senec): „Tento zápas bol napínavejší než mnohé duely v Corgoň lige. Stretnutie výrazne ovplyvnilo vylúčenie Nováka, hrať hodinu oslabení proti tak kvalitnému mužstvu je veľmi ťažké. Remíza 0:0 je spravodlivá.“