Pozrite si: Angličania zdolali Brazíliu, del Bosque vyrovnal Kubalov rekord

V šlágri futbalovej stredy zdolalo Anglicko Brazíliu 2:1, dojem zo zápasu pokazili ešte pred jeho začiatkom niektorí fanúšikovia.

07.02.2013 01:39
Britain Soccer England Brazil Foto:
Angličania oslavujú Lampardov gól v zápase s Brazíliou.

Pred úvodným hvizdom si aktéri zápasu Anglicko – Brazília pripomenuli minútou ticha 20. výročie úmrtia legendárneho Bobbyho Moora, ako aj 238 obetí požiaru v nočnom klube v brazílskom meste Santa Maria 27. januára. Niektorí fanúšikovia však pietnu spomienku nepochopiteľne ignorovali a boli dosť hluční.

Videozostrih zo zápasu Anglicko - Brazília

Angličania vyhrali nad Brazíliou prvýkrát od roku 1990. Domácich poslal do vedenia v 27. minúte útočník Rooney dorážkou do prázdnej bránky. Ronaldinho v prvom polčase zahodil penaltu, ale krátko po prestávke Brazílčania vyrovnali. Po troch minútach na ihrisku sa presadil striedajúci útočník Fred, ktorý využil chybu obrancu Cahilla. V 60. minúte rozhodol o výhre Anglicka vydarenou strelou Lampard.

Frank Lampard prekonáva brazílskeho brankára... Foto: Reuters, EDDIE KEOGH
SOCCER-FRIENDLY/ Frank Lampard prekonáva brazílskeho brankára Julia Cesara.

Futbalisti Španielska už v osemnástom zápase za sebou nepoznali, ako chutí prehra. V prípravnom zápase zdolali Uruguaj 3:1 a svojmu trénerovi Vicentemu del Bosquemu tak spríjemnili 68. zápas na lavičke národného tímu, ktorým vyrovnal rekord slávneho predchodcu Ladislava Kubalu. Rodák z Budapešti Kubala, rodičia ktorého boli Slováci a ktorý po vojne šesťkrát reprezentoval Československo, viedol španielsku reprezentáciu v rokoch 1969 až 1980. Tím z Pyrenejského polostrova pod jeho vedením dosiahol 31 výhier, 21 remíz a 16 prehier. Del Bosque je oveľa úspešnejší: triumf nad Uruguajom bol jeho 57. víťazstvom na lavičke národného tímu. Úradujúci majstri sveta a Európy vyhrali aj bez chýbajúcich opôr Xaviho, Xabiho Alonsa či brankára Casillasa.

Francúzsky prezident Francois Hollande a... Foto: Reuters
SOCCER-FRIENDLY/ Francúzsky prezident Francois Hollande a nemecká kancelárka Angela Merkelová počas zápasu Francúzsko - Nemecko na štadióne Stade de France v Paríži.

Nemecko si pripísalo prvú výhru nad Francúzskom po 26 rokoch, keď v Paríži otočilo zápas a zvíťazilo 2:1. Domácim zabezpečil náskok gólom zo 44. minúty Valbuena, ale zverencom Joachima Löwa sa vydaril druhý polčas. Najprv v 51. minúte vyrovnal Müller a štvrť hodiny pred koncom rozhodol Khedira. Argentína zdolala Švédsko na jeho ihrisku 3:2. Proti sebe nastúpili bývalí hviezdni spoluhráči z Barcelony Messi a Ibrahimovič, ale ani jeden sa gólovo nepresadil.

Francúzsko - Nemecko, Valbuenov gól na 1:0
Francúzsko - Nemecko, Müllerov gól na 1:1

Výsledky prípravných zápasov

Skopje: Macedónsko – Dánsko 3:0 (3:0)
Góly: 8. Pandev, 17. Ibraimi, 24. Noveski.

Amsterdam: Holandsko – Taliansko 1:1 (1:0)
Góly: 33. Lens – 90. +1 Verratti.

La Valletta: Malta – Severné Írsko 0:0

Londýn: Anglicko – Brazília 2:1 (1:0)
Góly: 27. Rooney, 60. Lampard – 48. Fred.

Bruggy: Belgicko – Slovensko 2:1 (1:0)
Góly: 11. Hazard z 11 m., 90. Mertens – 87. LÁSIK

Dublin: Írsko – Poľsko 2:0 (1:0)
Góly: 35. Clark, 76. Hoolahan.

Málaga: Rumunsko – Austrália 3:2 (1:1)
Góly: 35. Tanase, 80. Stancu, 84. Torje – 45. Wilkshire z 11 m, 54. Cornthwaite.

Aberdeen: Škótsko – Estónsko 1:0 (1:0)
Gól: 39. Mulgrew.

Swansea: Wales – Rakúsko 2:1 (1:0)
Góly: 21. Bale, 52. Vokes – 75. Janko.

St. Denis: Francúzsko – Nemecko 1:2 (1:0)
Góly: 44. Valbuena – 51. Müller, 74. Khedira.

Pireus: Grécko – Švajčiarsko 0:0

Štokholm: Švédsko – Argentína 2:3 (1:3)
Góly: 18. Olsson, 90. +4 Elm – 3. vlastný Lustig, 19. Agüero, 23. Higuaín.

Marbella: Island – Rusko 0:2 (0:1)
Góly: 43. Širokov, 66. Šatov.

Netanya: Izrael – Fínsko 2:1 (1:0)
Góly: 2. Ben Basato, 90. +3 Rafaelova – 86. Forssell.

Dauha: Španielsko – Uruguaj 3:1 (1:1)
Góly: 51. a 75. Pedro, 16. Fabregas – 32. Rodríguez.

Tirana: Albánsko – Gruzínsko 1:2 (1:1)
Góly: 26. Bogdan – 40. Vacadze, 82. Lobžanidze.

Londýn: Chorvátsko – Kórea 4:0 (2:0)
Góly: 32. Mandžukič, 41. Srna, 57. Jelavič, 85. Petriča.

Dubaj: Azerbajdžan – Lichtenštajnsko 1:0 (0:0)
Gól: 76. Džavadov z 11 m

Antalya: Moldavsko – Kazachstan 1:3 (0:1)
Góly: 86. Dorastie – 58. a 90. Džolčjev, 33. Dimitrenko.

Belek: Bielorusko – Maďarsko 1:1 (0:1)
Góly: 58. Voloďko – 32. Szabics.

Nikózia: Cyprus – Srbsko 1:3 (1:1)
Góly: 19. Makridis – 33. a 48. Tadič, 70. Basta.

Ľubľana: Slovinsko – Bosna a Hercegovina 0:3 (0:2)
Góly: 33. Ibiševič, 42. Pjanič, 80. Svraka.

Sevilla: Nórsko – Ukrajina 0:2 (0:2)
Góly: 17. Morozjuk, 42. Jarmolenko.

Kóbe: Japonsko – Lotyšsko 3:0 (1:0)
Góly: 41. a 61. Okazaki, 60. Honda.

Guimaraes: Portugalsko – Ekvádor 2:3 (1:1)
Góly: 23. Ronaldo, 60. Postiga – 2. Valencia, 62. vlastný J. Pereira, 71. Caicedo.