0 : 0
(-:-)
Chelsea FC
Naposledy zmenené pred 24 dňami

Ve 20. letech vycházejí londýnská derby mnohem lépe fotbalistům Arsenalu. Ti zvítězili pětkrát v lize a navrch ve finále FA Cupu 2020, Chelsea uspěla jen jednou. V posledním podzimním utkání neudrželi modří vedení 2:0 a zápas skončil remízou 2:2

Chelsea zažívá konečně po astronomických nákupech úspěšné období, posledních osm kol rozdělila napůl mezi vítězství a remízy a po poslední drtivé výhře 6:0 nad Evertonem ještě může s třemi odloženými zápasy v nabitém programu zabojovat o evropské poháry, na což by asi začátkem února sázel málokdo.
Na rozdíl od Kanonýrů trápí hosty početná marodka. Zranění jou brankář Sánchez, obránci Colwill, Fofana, James a záložníci Lavia, Ugochukwu a Nkunku.
Jasně nejlepším střelcem Chelsea je Cole Palmer s 23 góly, z toho čtyři nasázel minulý týden do sítě Evertonu. Nicolas Jackson si v tomto duelu polepšil na 13 zásahů do černého.

Arsenal se po výbuchu s Aston Villou vrátil na vítěznou vlnu ve Wolverhamptonu, kde po ne úplně přesvědčivém výkonu vyhrál 2:0 góly z posledních minut obou poločasů a vrátil se do čela tabulky. Nejlepší střelec Saka (18) se sice neprosadil, ale zastoupili ho Trossard 14. a Ødegaard 11. gólem v sezoně.
V napínavých dostizích o titul má ovšem obhájce Manchester City při jednobodové ztrátě zápas k dobru a tedy stále nejlepší pozici.
Arsenal nečeká v závěru snadný los, po derby s Chelsea sehraje hned další v neděli na hřišti Tottenhamu a v předposledním kole ho čeká venku Manchester United.

Utkání bylo odloženo kvůli kolizi se čtvrtfinále anglického poháru, náhradní termín byl stanoven na úterý 23. dubna

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Ľutujeme, ale zostavy tímov neboli zverejnené.