(0:2)
MFK Dukla Banská Bystrica
Naposledy zmenené pred 9 mesiacmi

Odo mňa je to pre dnešný večer všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.

Marek Petruš (MFK Zemplín Michalovce): „Nezachytili sme úvod zápasu a inkasovali sme dva góly. Musím však uznať, že Banská Bystrica nás dnes prevyšovala vo všetkých činnostiach, či to bolo v obrane alebo útoku. Bolo ťažké s tým niečo spraviť. Sme smutní, sklamaní, ale musíme dať hlavy hore a niečo s tým urobiť.“

Michal Ščasný (Dukla Banská Bystrica): „Prvý polčas nám vyšiel, chvalabohu sme prežili aj tlak Michaloviec v úvode druhého polčasu. Zápas sme však mohli určite zatvoriť skôr, v prvom aj druhom polčase, mali sme veľa šancí a pološancí. Ale je to super, tri body z ihriska súpera sa rátajú. Dlhá cesta domov bude o to veselšia.“

V úvodnom zápase tretieho kole Niké ligy víťazí Banská Bystrica na trávniku Michaloviec po solídnom výkone 3:0.

90+2

90+2

Loptu zakrútil do šestnástky hostí Matúš Marcin, no Matúš Hruška v bránke hostí si loptu pohodlne postrážil a stiahol ju do svojich rukavíc.

90+2

V úplnom závere zápasu ešte priamy kop pre Michalovce. Záhumenský fauloval Matúša Marcina.

90+1

V samom závere zápasu ešte domáci budú zahrávať rohový kop. Následný center Lukáša Jánošíka však končí v moci Matúša Hrušku.

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Michal Očenáš nadstavovať minimálne 2 minúty.

90

Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Martin Rymarenko, prichádza David Depetris.

89

z ihriska odchádza Róbert Polievka, prichádza Joao Victor Guimarães.

88

Banská Bystrica dala gól! Timotej Záhumenský skvele v strede poľa získal loptu, potiahol ju stredom ku šestnástke hostí. Prihrávkou našiel kapitána RÓBERTA POLIEVKU, ktorý si potiahol loptu na stredu a následne ju upratal k pravej tyči Szárazovej bránky!

87

Obrovská šanca hostí, Záhumenský na ľavej strane vyzvŕtal obrancu, jeho krížnu strelu však Száraz vyrazil priamo na kopačku Mareka Hlinku, ktorý v jasnej pozícii minul prázdnu domácu bránku!

86

Tibor Slebodník po súboji v pokutovom území Michaloviec končí na zemi, gestami si pýta pokutový kop, no jeho prosby nie sú vyslyšané.

85

Richtárech v ostrom súboji s Lukášom Šimkom. Karta pre hráča Dukly to však nebude.

84

Šimko na polovici hostí fauloval Záhumenského, dopredu tak pôjdu hostia, hoci sa Šimko veľmi hnevá na verdikt hlavného rozhodcu.

83

Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Ľubomír Willwéber).

82

Róbert Polieva znovu získal loptu na hranici šestnástky domáceho tímu, k jeho krížnej prihrávke na zadnú tyč sa však Tibor Slebodník nedostal.

82

Kapitán domáceho tímu po striedaní Igora Žofčáka je Matúš Marcin.

82

Posledných necelých 10 minút riadneho hracieho času, domáci Michalovčania už musia vrhnúť všetky svoje sily do ofenzívy.

81

Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Martin Bednár).

80

Michalovce kombinujú na banskobystrickej polovici trávnika, strelecký pokus Vaška zo strednej vzdialenosti však bol zblokovaný.

79

z ihriska odchádza Lukáš Migaľa, prichádza Boris Godál.

78

z ihriska odchádza Branislav Ľupták, prichádza Marián Pišoja.

77

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce:
z ihriska odchádza Igor Žofčák, prichádza Filip Vaško.

75

Domáci sa naďalej všemožne snažia prelomiť obranný val Banskej Bystrice, zatiaľ však neúspešne.

73

z ihriska odchádza Enzo Mauro Arevalo Acosta, prichádza Tibor Slebodník.

72

Žofčák skvele hruďou sklepol center Bahiho pre Matúša Marcina, ktorý z pravej strany z uhla nechal vyniknúť Matúša Hrušku!

72

Tréner hostí z Banskej Bystrice chystá striedanie, z hry by mal ísť práve spomínaný Acosta.

71

Acosta tentoraz skúsil strelecké šťastie, trafil však len bočnú sieť Szárazovej bránky.

70

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, stav zápasu sa nemení, Banská Bystrica vedie rozdielom dvoch gólov.

69

Po prihrávke Acostu to skúsil Polievka z hranice šestnástky technicky, mieril však vedľa bránky Benjamína Száraza. Kapitán hostí z Banskej Bystrice však dnes chce dať veľmi gól.

68

Rymarenko faulovaný Lukášom Šimkom na polovici domáceho tímu. Hostia však zahrávajú štandardnú situáciu smerom dozadu.

67

Na trávniku ostáva ležať hosťujúci Lukáš Migaľa. Po krátkom čase je späť na nohách a zdá sa, že bude môcť pokračovať v zápase.

66

Veľká šanca hostí, Polievka si šestnástke Michaloviec zasekol obrancu, lenže vystreliť nestihol. Hra bola prerušená pre postavenie mimo hru v podaní kapitána Dukly Banská Bystrica.

64

Michalovciam každopádne striedania pomohli, domáci smerom do ofenzívy rozhodne ožili.

63

Otvorený priestor na rýchly útok pre Marcina. Ten sa snažil nájsť prihrávkou za obranu hostí rýchlonohého Jánošíka, no v poslednom momente loptu zastavil pohotový Marek Hlinka! Jánošík by sa rútil sám na Hrušku!

62

Ďalší priamy kop domáceho tímu, loptu zahral Žofčák. Lenže center do šestnástky hostí znovu pohodlne berie do svojich rukavíc Matúš Hruška.

61

Jednoduchá akcia hostí v šestnástke domáceho celku, obrana Michaloviec je dnes veľmi dobroprajná, zakončujúci Jakub Uhrinčať však strelou trafil len obrancu Zemplína.

60

V Michalovciach máme za sebou hodinu hry, Banská Bystrica stále vedie v Michalovciach 2:0. Navyše ďalší strelecký pokus Rymarenka bol zblokovaný na rohový kop.

59

Stále sa však hrá v slušnom tempe, treba povedať, že diváci v Michalovciach sa rozhodne na nudu nemôžu sťažovať.

58

Striedajúci Steinhübel loptu zakrútil do pokutového územia hostí, Matúš Hruška výborne čítal hru a loptu pohotovo skryl do svojej náruče.

57

Domáci budú po faule Rymarenka zahrávať priamy kop.

56

Polievka získal loptu pred šestnástkou domáceho tímu, zasekol si obrancu, ale z hranice šestnástky mieril tesne nad brvno Szárazovej bránky!

55

Menšie problémy Marjanovića pri rozohrávke, domáci obranca si však pomohol prihrávkou brankárovi Szárazovi.

54

Ďalšia strela domácich, tečovaná strela Lukáša Šimka však končí vedľa bránky Dukly Banská Bystrica.

54

Konečne domáci vystrelili na bránku! Daniel Pavúk si šikovne zasekol Ľuptáka, ľavou nohou sa oprel do strely, ale Hruška sa nenechal prekvapiť!

53

Po centri hostí menšie zaváhanie Benjamína Száraza, ktorý však na dvakrát dokázal loptu skryť do svojich rukavíc.

52

Záhumenský v strede poľa faulovaný Šimkom, dopredu tak pôjdu hostia z Banskej Bystrice.

51

Päťdesiat minút hry je za nami, hostia stále vedú rozdielom dvoch gólov. Do útoku sa navyše tentoraz predieral Migaľa, ale Száraz skvele čítal hru a loptu včas skryl do svojich rukavíc.

50

Pavúk opäť v akcii, teraz mu však nevyšla prihrávka na Matúša Marcina.

49

Rohový kop zahral Žofčák, no Marjanovič sa ku lopte nedostal. Rovnako tak o chvíľku neskôr po ďalšom centri na loptu nedosiahol striedajúci Daniel Pavúk.

48

Sympatický úvod druhého polčasu v podaní domácich, Michalovce budú zahrávať rohový kop.

47

Dukla nastúpila do druhého polčasu bez zmeny v zostave. Domáci kouč tromi zmenami výrazne podporil ofenzívu svojho tímu.

46

z ihriska odchádza Polydefkis Volanakis, prichádza Lukáš Jánošík.

46

z ihriska odchádza Yushi Shimamura, prichádza Christián Steinhübel.

46

z ihriska odchádza Issa Adekunle, prichádza Daniel Pavúk.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase prehrávajú Michalovce na domácom trávniku s Banskou Bystricou 0:2. Druhý polčas sa začne približne o 21:31.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Rohový kop hostí zahral z ľavej strany Polievka nakrátko. Následne prišla prihrávka Záhumenského na Rymarenka, ktorý sa však cez brániaceho Žofčáka ku strele nedostal.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca Michal Očenáš nadstavovať minimálne jednu minútu.

44

Polievkovi dnes zápas chutí, operuje na celej ofenzívnej línií hostí a má akoby dvojo pľúc.

43

Domáci sa aj dokážu dostať ku šestnástke hostí, ale finálna fáza hry je doslova strašidelná. Prihrávka tentoraz vôbec nevyšla Shimamurovi.

42

Rýchla akcia hostí, Acostovi však chýbalo povestného pol kroka do zakončenia, Száraz stihol loptu pred dobiedzajúcim hráčom Banskej Bystrice však skryť.

41

Polievka posielal z pravej strany dobrý center na Záhumenského, následný Timotejov center pred Hrušku však nebol vydarený.

40

Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Michalovce stále prehrávajú s Banskou Bystricou 0:2.

39

Domáci sa znovu snažili dostať ku bránke Hrušku, skvelú obrannú robotu však predviedol Acosta so Záhumenským.

38

Zemplínčania operujú na polovici Banskej Bystrice, aktívny Matúš Marcin sa však do zakončenia nedostal.

36

Domáci sa však snažia, Adekunla Issa sa predieral po ľavej strane, no loptu mu napokon ušla za postrannú čiaru.

35

Domáci kombinujú v strede poľa, stále sa však nedokážu dostať do priameho ohrozenia Hruškovej bránky.

33

Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Lukáš Migaľa).

33

Róbert Polievka skúsil strelu z pravého rohu pokutového územia domáceho tímu, technicky však len o málo minul ľavý vinkel Szárazovej bránky.

32

Ďalší výborný center domáceho matadora Žofčáka, Marcin hlavičkoval, lenže zároveň fauloval obrancu hostí a hra je tak prerušená.

31

Žofčák zatočil loptu do pokutového územia hostí, Hruška s námahou loptu vyboxoval do poľa.

30

Úvodná polhodina zápasu je za nami, Michalovce stále prehrávajú s Banskou Bystricou 0:2. Michalovce však budú po obrannom zákroku Uhrinčaťa zahrávať rohový kop.

29

Loptu do pokutového územia hostí zakrútil domáci kapitán Žofčák, center však Matúš Hruška poľahky stiahol zo vzduchu do svojej náruče.

28

Domáci budú zahrávať priamy kop z pravej strany, po faule na Šimka.

27

Nuž, Polydefkisovi Volanakisovi dnešný zápas vôbec nevychádza, bol pri oboch inkasovaných góloch, navyše dostáva žltú kartu. Vôbec by som sa nečudoval, keby ho tréner Petruš počas prestávky vystriedal.

26

Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Polydefkis Volanakis).

24

Dukla sa baví futbalom, v niektorých momentoch však hostia v kombinácii už až príliš špekulujú.

23

Futbalistom Banskej Bystrice dnes zápas skutočne chutí, Michalovce musia veľmi rýchlo niečo vymyslieť, pretože tretí inkasovaný gól by bol už skutočne veľký problém.

22

Veľká šanca hostí, Róbert Polievka sa na hranici šestnástky skvele zbavil obrancu, ale gólovú radosť mu pokazil Száraz, následne sa odrazená lopta dostala ku Willwéberovi, ktorý ju z diaľky napálil vedľa bránky Zemplína Michalovce.

21

Shimamura získal loptu pred pokutovým územím hostí, následne však pokazil prienikovú prihrávku na spoluhráča.

20

V dvadsiatej minúte zápasu Michalovce na domácom trávniku prehrávajú s Banskou Bystricou už 0:2.

19

Banská Bystrica dala gól! Polievka zahral priamy kop nakrátko, Rymarenko následne poslal na zadnú tyč výborný center, Volanakis nepokryl JAKUBA UHRINČAŤA a ten z voleja pohodlne pridáva druhý gól Banskej Bystrice!

18

Krásna akcia hostí, z pravej strany pálil opäť z uhla Martin Rymarenko, ale Száraz loptu pohotovo vyrazil na rohový kop!

17

Domáci kouč Marek Petruš neustále povzbudzuje svojich hráčov k vyššej aktivite, brankára Banskej Bystrice Hruška doposiaľ vôbec nemusel zasahovať.

16

Hostia napádajú rozohrávku Michaloviec až s trojicou hráčov, sympatická snaha zatiaľ nepriniesla ovocie.

15

Rýchla kontra hostí spod Urpína po chybe Michaloviec v kombinácii, Száraz však napokon nemusel zasahovať.

14

Zemplín sa však postupné preberá a dostáva do tempa, Dukla je v týchto momentoch stiahnutá v defenzívnom blo­ku.

13

Franck Bahi teraz ukázal niekoľko pekných futbalových momentov, škoda, že prihrávka Shimamuru na Šimka nebola presnejšia, domáci futbalista by sa rútil sám na Matúša Hrušku.

Richtárech fauloval v strede poľa, dopredu tak pôjdu futbalisti Michaloviec.

12

Kombinácia domáceho celku končí po nedorozumení pri brankárovi hostí Hruškovi, ktorý loptu následne posiela výkopom späť na stranu Michaloviec.

11

Desať minút zápasu je za nami, Michalovce zatiaľ prehrávajú na domácom trávniku s Banskou Bystricou 0:1.

10

Domáci Matúš Marcin azda z dvoch metrov inkasoval tvrdú ranu loptou, ktorú odkopával Timotej Záhumenský. Marcin musí byť ošetrovaný, ale zdá sa, že bude v poriadku.

9

Preberajú sa aj domáci fanúšikovia, ktorí skandovaním a potleskom ženú svoj tím dopredu. Rohový kop však Michalovciam vôbec nevyšiel podľa predstáv a Dukla sa bez problémov ubránila.

8

Po faule na Šimka kopali domáci priamy kop. Ten rozohral skúsený kapitán Zemplína Igor Žofčák, no obrana Dukly loptu upratala na rohový kop.

7

Martin Rymarenko je pri chuti, so strelou kreatívneho hráča Banskej Bystrice si však Benjamín Száraz tentoraz bez problémov poradil.

6

Hostia sa znovu tlačia do útoku, sú aktívni a obrana Michaloviec musí byť mimoriadne pozorná.

5

V drese domáceho Zemplína má dnes premiéru 32-ročný ukrajinský stredopoliar Roman Karasjuk, ktorý v kariére obliekal dresy Pjuniku Jerevan, maďarskej Kisvárdy alebo Lutsku.

4

Tréner Michaloviec Marek Petruš okamžite reaguje a od postrannej čiary rozdáva rázne pokyny svojim zverencom.

3

Banská Bystrica dala gól! MARTIN RYMARENKO dostal loptu po vhadzovaní od pravej čiary, poľahky sa zbavil školácky brániaceho Volanakisa, z pravej strany z veľkého uhla vystrelil po zemi a prekonal nešťastného Száraza v bránke domáceho tímu!

3

Miernym favoritom zápasu sú hostia spod Urpína, zvedaví sme však dnes na výkon domácich Michaloviec, ktoré prešli počas leta výraznou prestavbou kádra.

2

V úvode zápasu sa hra prelieva zo strany na stranu.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Banskej Bystrice, v drese Dukly dnes nastúpil aj s kapitánskou páskou Róbert Polievka.

1

Oba tímy už máme pripravené na trávniku, o malú chvíľku začíname.

Úvodné zostavy:

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Marjanovič, Bednár, Volanakis – Šimko, Shimamura, Karasjuk, Bahi – Marcin, Žofčák ©, Adekunle.
Náhradníci: Ružinský – D. Pavúk, Vaško, Jánošík, Magda, Holp, Steinhübel, Sova, S. Danko.
Tréner: Marek Petruš

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Hlinka, Willwéber, Záhumenský – Ľupták, Richtárech, Acosta – Rymarenko, Polievka.
Náhradníci: Mi. Trnovský – Godál, Pišoja, Guimarães, Mičuda, Slebodník, Svetlík, Depetris, Hanes.
Tréner: Michal Ščasný

Rozhodca: Očenáš – Štofik, Vikto.

Príjemný dobrý večer z Michaloviec, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu tretieho kola futbalovej Niké ligy, v ktorom futbalisti MFK Zemplín Michalovce privítajú na domácom trávniku hráčov MFK Dukla Banská Bystrica. Zápas sa začína o 20:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Michalovciam patrí v aktuálne tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné 10. miesto so ziskom jedného bodu. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Mareka Petruša prehrali v Trenčíne s AS 0:2.

Banskej Bystrici patrí v tabuľke Niké ligy priebežné 11. miesto so ziskom jedného bodu. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Michala Ščasného remizovali v Bratislave so Slovanom 2:2 (góly Dukly Acosta a Záhumenský).

Zápas sa začína o 20:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.