2 : 1
(0:1)
MFK Skalica
Naposledy zmenené pred 9 mesiacmi

Po zmene strán Ružomberok otočil stav zásluhou Štefana Gereca a Kristófa Domonkosa a tak doma zvíťazil nad Skalicou 2:1.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch.

90+6

90+6

Žltá karta pre tím MFK Skalica (Denis Baumgartner).

90+5

Ružomberčania išli na to takticky a neohrozili priamo bránu, naopak držali loptu kým o ňu neprišli.

90+4

Ruža získala priamy kop.

90+3

Žltá karta pre tím MFK Skalica (Michal Ranko).

90+2

Skaličanov teraz zastavuje útočný faul.

90+1

Maslo zastavil prenikajúceho Vlaska. Hostia ale zostávajú pri lopte.

90

Nadstavovať sa bude päť minút.

88

Vlaskov center od rohovej zástavky sa domácim napokon darí odvrátiť.

88

Záhoráci získali rohový kop.

87

Po rohu sa lopta odráža pred Baumgartnera a ten spoza šestnástky mieri tesne nad.

86

Mášik vyslal nebezpečnú strelu spoza šestnástky, ktorú Krajčírik vyrazil spod brvna na rohový kop.

85

Domáci fanklub je stále počuť a snaží sa dodať ružomberským hráčom sily do posledných minút. Obidvom tímom ide o veľmi dôležité body v úvode sezóny.

83

Strele hostí chýba viac presnosti a nasleduje odkop od domácej brány.

80

Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Alexander Selecký, prichádza Mário Mrva.

80

z ihriska odchádza Kristóf Domonkos, prichádza Marek Zsigmund.

80

z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Martin Boďa.

80

Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Samuel Lavrinčík).

79

Šefčíkov center odvrátil obranca, následná strela domácich bola zblokovaná.

78

Hostia si vpredu počínali nedovolene a prichádzajú o loptu.

76

Vlasko mal na kopačke vyrovnanie, lenže jeho strelu odkopáva z bránkovej čiary obranca.

74

Ružomberok dal gól!
Gól KRISTÓFA DOMONKOSA zo 71. minúty platí a tak Ruža vyhráva 2:1!

72

Liptáci prekonali brankára hostí, no či išlo o regulérny gól ešte preveruje systém VAR.

70

Striedanie v tíme MFK Skalica:
z ihriska odchádza Jakub Kousal, prichádza Denis Baumgartner.

70

z ihriska odchádza Yann Yao, prichádza Mário Hollý.

69

Chobot potiahol útok po ľavej strane poradil si s viacerými hráčmi hostí, no jeho koncovku už zblokovala skalická defenzíva.

68

Center z rohu nebezpečne preletel pred ružomberskou bránou, no žiadny z hráčov v zelenom drese ho neusmernil do siete.

67

Hostia nebezpečne vypálili spoza veľkého vápna pod brvno. Krajčírik vyráža strelu na rohový kop.

65

Dnešné stretnutie sleduje 940 divákov.

64

Chobot mal teraz na pravej strane dosť priestoru, lenže z hranice šestnástky vypálil nad brvno.

64

Žltá karta pre tím MFK Skalica (Jakub Kousal).

62

Záhoráci získali rohový kop, ktorý neznamenal ohrozenie pre domácu bránu.

61

z ihriska odchádza Roman Haša, prichádza Ján Vlasko.

61

z ihriska odchádza Alex Sobczyk, prichádza Daniel Smékal.

60

Po zblokovaných strelách to skúsil spoza veľkého vápna aj Selecký, no krížnou strelou mieri tesne vedľa.

59

Šefčík si vylepšil pozíciu a nakoniec aj zakončil z hranice šestnástky. Lopta mu teraz ale nesadla podľa jeho predstáv a tak Luksch bez problémov chytá málo razantný pokus.

58

Luterán napriahol spoza veľkého vápna, ale triafa iba hráča hostí.

55

ŠTEFAN GEREC si nabehol na center od Samuela Šefčíka a hlavou vyrovnáva na 1:1!

53

Ofenzívna snaha hostí sa končí ofsajdovým verdiktom.

51

Priamo z rohu hostia neohrozili bránu, no potom to skúsil Lavrinčík z veľkej vzdialenosti a mieril tesne nad brvno.

50

Šefčík prihral Kotulovi na hranciu šestnástky a jeho krížnu strelu vyráža Luksch tesne vedľa žrde na rohový kop.

49

Šefčík dostal výbornú kolmú prihrávku, potiahol útok a vystrelil. Jeho strelu vyráža Luksch.

48

Po faule v strede ihriska majú loptu hostia.

46

z ihriska odchádza Martin Chrien, prichádza Samuel Šefčík.

46

z ihriska odchádza Timotej Múdry, prichádza Samuel Lavrinčík.

46

Začal sa druhý polčas.

Do úvodného dejstva mali lepší vstup hostia, ktorých snahu korunoval v 11. minúte gólom z rohového kopu Oliver Podhorin. Následne prebrali iniciatívu Ružomberčania, no všetky náznaky šancí Skaličania ustáli a tak vedú po prvom polčase v Ružomberku 1:0.

45

Prvý polčas sa skončil.

45

Chobot je naďalej aktívny a poslal center z ľavej strany, no loptu kryje skalický gólman.

44

Chobot napádal rozohrávku Skaličanov, ale defenzíva hostí na čele s brankárom Lukschom sa nenechala nachytať.

43

43

Na opačnej strane Krajčírik chytil dlhú nakopnutú loptu hostí.

42

Múdry sa snažil vysunúť Gereca, ktorému sa napokon hlavou nedarí spracovať jeho center.

40

Krajčírik sa po „malej domov“ poriadne oprel do lopty a pozdravil až Lukscha na opačnej strane ihriska.

39

Kousla si nabiehal na dlhý center tesne pred domácu šestnástku, kam pribehol Krajčírik a v poslednej chvíli odhlavičkoval lop­tu.

36

Po faule v strede ihriska majú loptu Liptáci.

35

Yao sa opäť snažil o prienik do domáceho veľkého vápna, no ešte pred ním ho odzbrojil Kotula.

35

Domonkos poslal center na vzdialenejšiu žrď, kde ho chytá do rukavíc Luksch.

34

Ruža získala rohový kop.

33

Yao sa rútil stredom ihriska do veľkej šance, no napokon ho stihli križovať Maslo s Kotulom a následnú odrazenú loptu si postrážil Krajčírik.

32

Hostia vyslali nebezpečný center pred ružomberskú svätyňu, ktorý napokon pred nabiehajúcimi hráčmi odhlavičkoval vracajúci sa obranca.

31

Chobot prihral Domonkosovi, ktorý sa predieral do šance, no v šestnástke ho napokon domáci obranca odtlačil od lopty. Nasleduje tak Lukschov odkop od brány.

29

Hostia chceli po ľavom krídle vysunúť Yaa, ale všetko prečítal Krajčírik, ktorý vybehol zo šestnástky a loptu nekompromisne odkopol.

29

Chobot tentokrát centroval do veľkého vápna, kde loptu hlavou tesne míňa Chrien.

28

Chobot sa šikovne prekľučkoval po ľavej strane a poslal nebezpečnú prihrávku pred bránu hostí, no tam ju minuli obaja jeho spoluhráči.

27

Liptáci si teraz vpredu počínali neodvolene a tak prichádzajú o možnosť zaútočiť.

25

Po faule v strede ihriska má loptu Ružomberok.

24

Maslo triafa múr a hostia sa ubránili pri domácej štandardnej situácii.

23

Po faule na prenikajúceho Chobota získava Ruža priamy kop z nebezpečnej pozície.

21

Ružomberčania to skúšali po pravom krídle, tam ich hostia napokon odzbrojili.

20

Po faule v strede ihriska majú loptu domáci.

19

Kousal centroval z pravej strany, no jeho loptu smerujúcu pred bránu odhlavičkoval vracajúci sa obranca v oranžovom drese.

18

Domáci fanklub neúnavne povzbudzuje a ženie Liptákov za vyrovnaním, no tým sa zatiaľ nedarí dostať do vyloženejšej šance.

17

A po súboji Seleckého s Kousalom na identickom mieste sa píska ďalší faul ružomberského futbalistu.

16

Po chvíli prichádza ďalší faul v strede hracej plochy. Tentokrát sa previnil domáci futbalisti.

15

13

Domáci center z pravého krídla chytá Luksch.

11

Skalica dala gól!
Na center Martina Mášika od rohovej zástavky si nabehol OLIVER PODHORIN a hlavou otvoril skóre dnešného stretnutia!

10

Záhoráci získali druhý rohový kop v stretnutí.

10

Yao potiahol ďalší brejk hostí po ľavej strane a následne prihral nabiehajúcemu Kousalovi, ktorý ale míňa bránu.

9

Na Mášikov center si nabehol Haša a hlavou tesne minul horný roh domácej brány.

9

Skalica získala priamy kop.

7

Seleckého center z ľavého krídla hostia odvrátili. Liptáci si pri opätovnej snahe o zisk lopty počínali nedovolene.

6

Po odvrátenom domácom centri sa mohol dostať k zakončeniu Maslo, lenže v ťažkej pozícii tesne míňa loptu na hranici veľkého vápna.

6

Po faule v strede ihriska majú loptu Ružomberčania.

3

Mášikov center od rohovej zástavky letel na stred veľkého vápna, k hlavičke sa síce dostal jeho spoluhráč, ale tiesnený neohrozil bránu.

3

2

Hostia boli v úvode ofenzívne naladení, no ich snahu zastavuje útočný faul.

1

-2

Hráči nastupujú na zápas. Hostia budú hrať v zeleno-bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-31

Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Krajčírik © – Kotula, Maslo, Malý, Selecký – Múdry, Luterán – Domonkos – Chrien, Gerec, Chobot.

Náhradníci: Frühwald – Mrva, Šefčík, Lavrinčík, Tučný, Boďa, Zsigmund, Luka, Úradník.

Tréner: Peter Tomko

MFK Skalica: Luksch – Krčík, Podhorin, Ranko, Matejov – Mášik, M. Nagy © – Kousal, Haša, Yao – Sobczyk.

Náhradníci: Junas – Baumgartner, Vlasko, Černek, Moura, Rudzan, Smékal, M. Hollý.

Tréner: Pavol Majerník

Rozhodca: Ziemba – Ferenc, Vass.

V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas druhého kola Niké ligy medzi Ružomberkom a Skalicou.

Hostia zo Skalice minulý víkend vstúpili do novej sezóny na svojom trávniku, kde privítali Zlaté Moravce. V 58. minúte otvoril skóre Roman Haša a sedem minút pred koncom riadnej hracej doby zvýšil Denis Baumgartner náskok Záhorákov na konečných 2:0. Skalica si preto v prvom kole pripísala veľmi cenné víťazstvo.

Domáci Ružomberok v uplynulom kole cestoval do Žiliny. V 38. minúte poslal Šošonov do vedenia Henry Addo. Trinásť minút po zmene strán síce vyrovnal Kristóf Domonkos, lenže v 70. minúte strelil Henry Addo svoj druhý gól v stretnutí a po trinástich minútach skóroval Mario Sauer. Ruža tak na úvod prehrala pod Dubňom 1:3.

Obidvaja súperi sa v minulej sezóne stretli až päťkrát. Najskôr v základnej časti najvyššej súťaže Ružomberčania vyhrali doma aj u súpera zhodne 2:0. Následne v osemfinále Slovnaft Cupu sa na Záhorí zrodila remíza 1:1 a na pokutové kopy postúpili Skaličania. V nadstavbe najskôr Skalica doma remizovala s Ružomberkom 1:1 a následne vyhrala pod Čebraťom 2:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.