Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Fanúšikovia sa napokon dočkajú. Šéf slovenskej cyklistiky hovorí o Saganovi a veľkom "bajkfeste"

Už niekoľko dní je známe, že Peter Sagan nebude chýbať na štarte cestných cyklistických pretekov Okolo Maďarska, ktoré sa uskutočnia od 8. do 12. mája 2024. Účasť trojnásobného majstra sveta potvrdili organizátori na svojom webe a správu priniesli viaceré aj zahraničné médiá.

07.03.2024 16:15
Peter Sagan Foto:
Peter Sagan na MS 2023 v Glasgowe.
debata

Tridsaťštyriročný Sagan už síce oficiálne ukončil kariéru na ceste a presedlal do terénu v snahe vybojovať si účasť na OH 2024 v Paríži, ale nie je to celkom pravda.

V rámci prípravy na sériu pretekov v horskej cyklistike niekdajší „Tourminátor“ absolvuje aj niekoľko výjazdov na cesty.

V Maďarsku sa predstaví v drese slovenského kontinentálneho tímu Pierre Baguette Cycling, kde je jeho brat Juraj Sagan športový riaditeľ.

"Každý cyklista, ktorý súťaží v disciplíne cross-country na horských bicykloch, nemôže jazdiť len po lesoch a lúkach, ale musí sa pripravovať aj na ceste.

Mark Cavendish, Peter Sagan Čítajte viac Cyklistický sviatok na skok od Slovenska, Sagan a Cavendish opäť na ceste. Obrovská vec, raduje sa šéf pretekov

Keď Peťo Sagan oznamoval, že končí s cyklistickou extraligou, dodal, že absolvuje aj pár podujatí nižšej kategórie v cestnej cyklistike," ozrejmil prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara v rozhovore pre TA3.

Pridal aj zaujímavé novinky aj pre slovenských fanúšikov: "Pokiaľ mám správne informácie, okrem pretekov Okolo Maďarska by mal v tíme Pierre Baguette Cycling absolvovať aj dve jednorazovky v Slovinsku ešte koncom tohto mesiaca.

Neskôr by mal ísť aj na spoločný šampionát Česka a Slovenska a taktiež má v pláne aj preteky Okolo Slovenska, čo by bolo vzhľadom k jeho obrovskému fanklubu, ktorý ho roky podporoval aj na pretekoch v zahraničí, skvelé.

Peter Sagan Čítajte viac Žiadne výhovorky, ukrutne úprimný Sagan: Šance na olympijské hry v Paríži sú takmer nulové

Bola by to akási rozlúčka so slovenskými fanúšikmi, veľký ‚bajkfest‘. Percentuálne by som to odhadol na 60 ku 40, že Sagan sa tento rok predstaví na Okolo Slovenska.

Viac-menej to má v pláne, ale kalendár športovcov sa môže veľakrát z rôznych dôvodov zmeniť."

Preteky Okolo Slovenska sa v tomto roku budú jazdiť v netradičnom termíne už koncom júna (26. – 30. 6.), namiesto pôvodného septembrového.

Začnú sa na západnom Slovensku tímovou časovkou a vyvrcholia vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese.

Mark Cavendish Čítajte viac Cavendish zostal po slovách od Sagana neskutočne dojatý, chytal sa za srdce a zatiahol sa mu hlas. Potom opätoval uznanie

"Dve etapy sa budú prelínať so začiatkom Tour de France. Tento posun a náš nový termín je spôsobený olympijskými hrami. V našom pôvodnom septembrovom termíne budú majstrovstvá Európy.

Čo sa týka účasti na Okolo Slovenska, neobávam sa toho, že bude slabšia ako minulé roky. Na Tour de France síce budú mať tímy po osem cyklistov, ale ďalší budú v tom termíne voľní.

Máme už aj nejaké prísľuby veľkých mien a verím, že sa dostaneme aj do priamych prenosov do televízií doma aj v Európe," dodal Privara.

Top výroky: Sagan o sebe, iní o Saganovi Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Bezprostredný, úprimný, čo na srdci, to na...
debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Peter Sagan #rozlúčka #Peter Privara #Okolo Slovenska 2024