Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Cyklistický sviatok na skok od Slovenska, Sagan a Cavendish opäť na ceste. Obrovská vec, raduje sa šéf pretekov

Slovenský cyklista Peter Sagan bude štartovať na cestných etapových pretekoch Okolo Maďarska. Podujatie je na programe 8.-12. mája. Informáciu zverejnili agentúra MTI i organizátori pretekov na oficiálnej stránke.

05.03.2024 10:30
Mark Cavendish, Peter Sagan Foto:
Mark Cavendish a Peter Sagan pred pretekmi v roku 2017.
debata

Sagan sa momentálne venuje horskej cyklistike, jazdí za Specialized Factory Racing Team. Jeho cieľ je kvalifikovať sa na OH 2024 v Paríži.

Trojnásobný majster sveta síce oznámil, že na cestných pretekoch už štartovať nebude, no napokon sa v rámci prípravy rozhodol predstaviť v Maďarsku na pretekoch, ktoré sú súčasťou UCI ProSeries.

Sagan má na splnenie kvalifikačných kritérií čas do 26. mája. Ďalšia šanca je, že by dostal možnosť štartovať na základe prerozdelenia nevyužitých miesteniek po konci kvalifikačného procesu.

Francesco Busatto Čítajte viac Skrytý obdivovateľ. Šikovný Talian zliezol zo zaprášeného bicykla a spopod suchých pier súkal ódy na Sagana

„Pre preteky je to obrovská vec. Fenomén Sagan bol v uplynulých 15 rokoch intenzívny, ovplyvnil aj mňa,“ povedal podľa MTI riaditeľ pretekov Okolo Maďarska Károly Eisenkrammer, ktorému sa na podujatie podarilo dotiahnuť aj šprintérskeho veterána Brita Marka Cavendisha.

„Prítomnosť Cavendisha a Sagana na jedných pretekoch by bola veľká vec pre akékoľvek podujatie. Fanúšikovia cyklistiky to vedia,“ dodal.

Sagan sa v závere februára podrobil v nemocnici v talianskej Ancone procedúre na odstránenie problémov so srdcom. Pod kožu mu implantovali senzor tepu, ktorý monitoroval jeho stav.

Top výroky: Sagan o sebe, iní o Saganovi Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Bezprostredný, úprimný, čo na srdci, to na...
debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Peter Sagan #Mark Cavendish #Okolo Maďarska